آشنایی با عطاران بزرگ : اونورین بلان - honorine-blanc

آشنایی با عطاران بزرگ : اونورین بلان - honorine-blanc

توسط : مدیر سایت آخرین به روز رسانی : 2 سال پیش
اشتراک گذاری :

«همیشه اصیل باشید. من هرگز به خودم خیانت نمی‌کنم. مخلوقات من بخشی از وجود خودم هستند».

زندگی‌نامه اونورین بلان

عطرساز هونورین بلان، استاد عطرسازی مشهوری است که قدرت شخصی انکارناپذیرش را با حساسیت برآمده از روحیه هنری حقیقی‌اش همراه می‌کند. او صرفا از طریق شامه‌اش با عطرها ارتباط نمی‌گیرد، بلکه آنها را حس می‌کند.

او که زاده بیروت است، نخستین سال‌های زندگی‌اش را در همین شهر سپری کرده و شخصیتش هم از نظر الگویی تحت تاثیر فرهنگ پویا و غنی بیروت قرار دارد. اونورین برای ادامه تحصیل به پاریس رفت و در آنجا برای نخستین بار وارد جهان عطرسازی شد. مدتی بعد بود که یک پیشنهاد حرفه‌ای از طرف سوفیا گروسمن (استاد عطرسازی مشهور)‌ به اونورین ارائه شد و همین اتفاق او را به شهر نیویورک آورد؛ شهری که اونورین از آن زمان به بعد هرگز ترکش نکرد.

اونورین عاشق این است که اوقاتش را در تنهایی بگذراند تا بتواند افکارش را جمع‌وجور کند و با جهان پیرامونش ارتباط برقرار سازد. راه گریز او از دشواری‌های زندگی، کتاب‌ها هستند. بله او یک کتابخوان پُرشور است! اونورین با لبخندی پُرشور می‌گوید: «خانم‌هایی که کتاب می‌خوانند، خطرناک هستند!».

درواقع او همیشه کتاب‌های جذاب با موضوعات گوناگون را انتخاب می‌کند و همین سلیقه‌اش نشان‌دهنده شخصیت اوست. اشتفان تسوایگ و خلیل جبران از نویسنده‌های محبوب او هستند. از تفریحات اصلی او می‌توان به قایقرانی اشاره کرد چراکه او در هنگام قایقرانی در دریاهای آزاد، آزادی مطلق را احساس می‌کند. سرگرمی مهم دیگر اونورین، هنرهای تجسمی است. او عاشق سفر کردن به کشورهای مختلف و بازدید از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان است. از نظر او «هنرهای تجسمی با انرژی و زیبایی مدرن خودشان احساسات شما را به تکاپو وامی‌دارند». چیزی که به‌طور ویژه این عطرساز برجسته را به هیجان می‌آورد، آثار معمایی گرهارد ریشتر است. نقاشی‌هایی که بدن‌های زنانه را با رویکردی طبیعی و با حفظ کمبودهای بشری تصویر کرده‌اند هم از دیگر علاقه‌مندی‌های هیجان‌انگیز اونورین بلان هستند.

اما وقتی نوبت به کار می‌رسد، اونورین فردی کمال‌گراست. او همیشه می‌خواهد عطرهایی خلق کند که «بی‌نقص و سرمست‌کننده هستند، سرشار از ایده‌های جدیدند و احساسات و تنش‌ها را درون خودشان متبلور می‌کنند. درک این ویژگی‌ها به من کمک می‌کند که ساختارها و بافت‌های نوینی را خلق کنم». او با شور و شوقی وصف‌ناپذیر به برقراری ارتباط با چیزی چشم دارد که در عطرها همراه با برانگیختن احساسات و حالتی سرمست‌کننده نمایان می‌شود و یک عطر را به محصولی ویژه بدل می‌سازد؛ عطرهایی که با سادگی و شفافیت ساختاری‌شان ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

اونورین بیش از همه عاشق خلق کردن محصولاتی فراتر از حد و مرزهای پروژه‌های تعریف‌شده است و البته هیچ فرصتی را برای ریسک کردن و انجام دادن کارهای جدید و نوین از دست نمی‌دهد. «وقتی که درحال کار کردن برای خلق یک عطر هستم، به هیچ قانون و قاعده‌ای باور ندارم. من می‌خواهم که در آزادی مطلق ذهنم را پرواز دهم تا قلمروهای جدید را کشف کنم. دقیقا در چنین موقعیتی است که در خلاق‌ترین حالت وجودی خودم قرار می‌گیرم».

جهت مشاهده عطر های اونورین بلان وارد لینک شوید : عطر و ادکلن اونورین بلان

بیشتر بخوانید : آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayo آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayoآشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillas آشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillasآشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie آشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marieآشنایی با عطرساز بزرگ : فابریس پلگرین - Fabrice Pellegrin آشنایی با عطرساز بزرگ : فابریس پلگرین - Fabrice Pellegrinآشنایی با عطرساز بزرگ : دافنه بوژه - Daphné Bugey آشنایی با عطرساز بزرگ : دافنه بوژه - Daphné Bugeyآشنایی با عطرساز بزرگ : دورا باگریش - Dora Baghriche آشنایی با عطرساز بزرگ : دورا باگریش - Dora Baghricheآشنایی با عطرساز بزرگ : ایلیاس ارمنیدیس - Ilias Ermenidis آشنایی با عطرساز بزرگ : ایلیاس ارمنیدیس - Ilias Ermenidisآشنایی با عطرساز بزرگ : فرانک ولکل - Frank Voelkl آشنایی با عطرساز بزرگ : فرانک ولکل - Frank Voelklآشنایی با عطرساز بزرگ : حمید مراتی کاشانی - Hamid Merati-Kashani آشنایی با عطرساز بزرگ : حمید مراتی کاشانی - Hamid Merati-Kashaniآشنایی با عطرساز بزرگ : ناتالی لارسن - Nathalie Lorson آشنایی با عطرساز بزرگ : ناتالی لارسن - Nathalie Lorson


مطلب از firmenich ترجمه توسط عطرافشان ( ندا احمدلو)

نظرات کاربران
آیتمی جهت نمایش وجود ندارد
فاطی 🤍
1403/02/23
بامش اینتنس که خیلی خوش بو و خوبههه چطوری بازخورد خوبی نمیگره به نظرم خیلی عطر بی ریسکیه 😭😭
حمید
1403/02/14
پاسخ به کامبیز سخی
سلام استاد
شرکتی بنام طیبستان هم به تازگی تولید عطر را آغاز کرده که وجه تمایز آن طبیعی بودن اسانسها میباشد و حتی خاصیت درمانی هم بر آن قایل شده
سلام وقت بخیر
داخل ایران میشه تهیه کرد؟
پاسخ مدیر : سلام نه متاسفانه
سلام اگه بچ کد برای چک کردن سال تولید هست پس چجوری بفهمیم اصالت عطر رو؟
عطری هدیه گرفتم و بچ کد زدم الان داشتم کامنتارو میخوندم متوجه شدم بچ کد برای سال تولیدهس.
پاسخ مدیر : سلام بله درسته ، بچکد برای سال تولید هست ، تنها می بایستی از فروشگاه های معتبر تهیه شود
عالی
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟