آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayo

آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayo

توسط : مدیر سایت آخرین به روز رسانی : 3 سال پیش
اشتراک گذاری :

زندگی‌نامه آنه آیو - Ane Ayo

شخصیت آنه آیو عطر ساز را مجموعه‌ای زیبا از فرهنگ‌های اروپایی گوناگون می‌سازد. او پس از پایان دوران کودکی‌اش در اسپانیا، برای ادامه تحصیل به بریتانیا رفت. سپس در آلمان ساکن شد و حالا سال‌هاست که در فرانسه کار می‌کند. همین زندگی چندفرهنگی به او آموخت که از سرچشمه‌های گوناگون برای خلاقیت‌هایش الهام بگیرد.

آنه پس از کودکی رویایی و هیجان‌انگیزش در کنار ساحل اقیانوسی بیلبائو، مدتی در رشته داروسازی تحصیل کرد. روزی خواندن یک مقاله روزنامه‌ای درباره آلبرتو موریلاس (استاد مشهور عطرسازی)، او را شدیدا شیفته و مجذوب خودش کرد. قبل از این‌که برای تحصیل وارد انستیتوی عطرسازی گراس شود، مدتی درگیر تحصیلات در رشته مدیریت مد و MBA عطرها بود. عطرسازی برای او، مهم‌تر از هر چیز دیگری، حرفه‌ای نیازمند اعتماد و همکاری است که البته به شور و اشتیاق هم نیاز دارد؛ شور و اشتیاقی که این امکان را برای او فراهم آورده که ایده‌های زیبایی‌شناختی و شخصیت خودش را بیان کند، درحالی که درهای جدیدی را هم به روی جهان پیرامونش باز می‌کند.

بیشتر بخوانید : حس‌آمیزی در عطرسازان حس‌آمیزی در عطرسازان

آنه، همچون بسیاری دیگر از عطرسازان، از سفر کردن الهام می‌گیرد و خصوصا به ژاپن علاقه‌مند است که همیشه به‌خاطر فرهنگ، هنرها و غذاهایش او را شگفت‌زده می‌کند. «منورکا»، جزیره تعطیلات آنه، جایگاه ویژه‌ای در قلب او دارد.

بزرگ‌ترین علاقه‌مندی‌های آنه آیو به شاخه‌های نقاشی، مد، رقص، پارچه‌ها و رنگ‌ها اختصاص دارند. او دوست دارد که اوقات فراغتش را با خلق عطرهایی با بن‌مایه‌های مشابه پُر کند. کالکشن عطرهای گل‌فام او، The Flower Shop، شامل محصولاتی همچون Lavender Memory و Tuberose Saffron می‌شود. عطرهای آنه آیو، مایه‌هایی از هنر، دانش طراحی و دانش عطرسازی را با همدیگر ترکیب می‌کنند.

جهت مشاهده عطر های آنه آیو وارد لینک شوید : عطر و ادکلن آنه آیو

بیشتر بخوانید : آشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillas آشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillasآشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie آشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie


مطلب از firmenich ترجمه توسط عطرافشان ( ندا احمدلو)

نظرات کاربران
آیتمی جهت نمایش وجود ندارد
فاطی 🤍
1403/02/23
بامش اینتنس که خیلی خوش بو و خوبههه چطوری بازخورد خوبی نمیگره به نظرم خیلی عطر بی ریسکیه 😭😭
حمید
1403/02/14
پاسخ به کامبیز سخی
سلام استاد
شرکتی بنام طیبستان هم به تازگی تولید عطر را آغاز کرده که وجه تمایز آن طبیعی بودن اسانسها میباشد و حتی خاصیت درمانی هم بر آن قایل شده
سلام وقت بخیر
داخل ایران میشه تهیه کرد؟
پاسخ مدیر : سلام نه متاسفانه
سلام اگه بچ کد برای چک کردن سال تولید هست پس چجوری بفهمیم اصالت عطر رو؟
عطری هدیه گرفتم و بچ کد زدم الان داشتم کامنتارو میخوندم متوجه شدم بچ کد برای سال تولیدهس.
پاسخ مدیر : سلام بله درسته ، بچکد برای سال تولید هست ، تنها می بایستی از فروشگاه های معتبر تهیه شود
عالی
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟