آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayo

آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayo

توسط : مدیر سایت آخرین به روز رسانی : 3 ماه پیش
اشتراک گذاری :

زندگی‌نامه آنه آیو - Ane Ayo

شخصیت آنه آیو عطر ساز را مجموعه‌ای زیبا از فرهنگ‌های اروپایی گوناگون می‌سازد. او پس از پایان دوران کودکی‌اش در اسپانیا، برای ادامه تحصیل به بریتانیا رفت. سپس در آلمان ساکن شد و حالا سال‌هاست که در فرانسه کار می‌کند. همین زندگی چندفرهنگی به او آموخت که از سرچشمه‌های گوناگون برای خلاقیت‌هایش الهام بگیرد.

آنه پس از کودکی رویایی و هیجان‌انگیزش در کنار ساحل اقیانوسی بیلبائو، مدتی در رشته داروسازی تحصیل کرد. روزی خواندن یک مقاله روزنامه‌ای درباره آلبرتو موریلاس (استاد مشهور عطرسازی)، او را شدیدا شیفته و مجذوب خودش کرد. قبل از این‌که برای تحصیل وارد انستیتوی عطرسازی گراس شود، مدتی درگیر تحصیلات در رشته مدیریت مد و MBA عطرها بود. عطرسازی برای او، مهم‌تر از هر چیز دیگری، حرفه‌ای نیازمند اعتماد و همکاری است که البته به شور و اشتیاق هم نیاز دارد؛ شور و اشتیاقی که این امکان را برای او فراهم آورده که ایده‌های زیبایی‌شناختی و شخصیت خودش را بیان کند، درحالی که درهای جدیدی را هم به روی جهان پیرامونش باز می‌کند.

بیشتر بخوانید : حس‌آمیزی در عطرسازان حس‌آمیزی در عطرسازان

آنه، همچون بسیاری دیگر از عطرسازان، از سفر کردن الهام می‌گیرد و خصوصا به ژاپن علاقه‌مند است که همیشه به‌خاطر فرهنگ، هنرها و غذاهایش او را شگفت‌زده می‌کند. «منورکا»، جزیره تعطیلات آنه، جایگاه ویژه‌ای در قلب او دارد.

بزرگ‌ترین علاقه‌مندی‌های آنه آیو به شاخه‌های نقاشی، مد، رقص، پارچه‌ها و رنگ‌ها اختصاص دارند. او دوست دارد که اوقات فراغتش را با خلق عطرهایی با بن‌مایه‌های مشابه پُر کند. کالکشن عطرهای گل‌فام او، The Flower Shop، شامل محصولاتی همچون Lavender Memory و Tuberose Saffron می‌شود. عطرهای آنه آیو، مایه‌هایی از هنر، دانش طراحی و دانش عطرسازی را با همدیگر ترکیب می‌کنند.

جهت مشاهده عطر های آنه آیو وارد لینک شوید : عطر و ادکلن آنه آیو

بیشتر بخوانید : آشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillas آشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillasآشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie آشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie


مطلب از firmenich ترجمه توسط عطرافشان ( ندا احمدلو)

نظرات کاربران
آیتمی جهت نمایش وجود ندارد
Gevik
1400/05/10
۵ رایحه مورد علاقه بنده بترتیب:
جوبیلیشن
جورنی ‌
اپوس ۷
اپیک
برکن
پارسی
1400/04/17
درود
ژوبیلیشن
ممویر
ژورنی
اپیک
اپوس ۷ و ۸
پیر ِ پرتجربه ی عطارها
همکاری با او برای هر برند از بزرگ تا کوچک نه تنها افتخار که چک ِ سفیدی از فروش ِ آتی است .
هرکس که در انتخاب عطر برای خود اندکی اهمیت قائل باشد نام او را شنیده است .
و رایحه بازان ِ کهنه کار خلق ِ جدید اورا چشم بسته میخرند ! بر ارزش کار او نیک واقفند و نیازی بر پرس و جو یا تحقیق و تست نمیبینند و این یعنی انتهای موفقیت یک استاد در حرفه ی خود .
عطربازان همیشه در انتظار آخرین خلق هر عطار خوشنام و پرتجربه ای نشسته اند !
در بین خیل عظیم عطاران جهان از انگشت شمار پیش رو هست . از محالات است عطری ازین عطار در کلکسیون هرچند کوچک عطربازی نباشد .
زنده باد
در بین ِ عطارهای مورد علاقه ی من سرآمد است . بهترین است ! :
عطرهای چند ساله ی اخیر ِخلق شده ی او را ببینید همگی از پرفروش ترین عطرهای جهان اند . خصوصا در ایران . ارزانترین ها اما ارزشمندترین ها !
و پر فروش ترین ها .
در حرفه ی عطاری این کار سخت ترین است .
ورنه هر عطاری بلد است عطری ارزشمند اما گران بسازد !
او درین حرفه پس از سالهای متمادی تلاش به کمال رسیده . این بخوبی از فروش کارهای سالهای اخیرش هویداست .
در کنار موریاس و گوالتیری اغلب ِ کارهای دوستداشتنی ی کلکسیون من از آن ِ اوست .
زنده باد
بی شک جوبیلیشن و بعد ازون رفلکشن از همشون سرترن