آشنایی با عطرساز بزرگ : فابریس پلگرین - Fabrice Pellegrin

آشنایی با عطرساز بزرگ : فابریس پلگرین - Fabrice Pellegrin

توسط : مدیر سایت آخرین به روز رسانی : 1 ماه پیش
اشتراک گذاری :

«عطرسازی حرفه‌ای است همیشه درحال بازطراحی،‌ بازنویسی و خلق الگوها و مُدهای محبوب».

زندگی‌نامه فابریس پلگرین

روح سرزمین گراس در خون فابریس جریان دارد. پدرش عطرساز بود، مادربزرگش گل‌های یاس را جمع‌آوری می‌کرد و پدربزرگش هم تامین‌کننده منابع طبیعی بود. او همچنان به سرزمین گراس و اجتماع کوچکش دلبستگی دارد و البته به چیزهایی همچون درختان زیتون و سرو، چشم‌اندازهای وسیع و باز، خورشید و جیرجیرک‌ها. «مردم گراس دانسته‌های ارزشمند خودشان را پنهان نگه می‌دارند، اما هنگامی که این دانسته‌ها را آشکار کنند، قطعا همه آنها را تمام‌وکمال به شما می‌دهند».

فابریس تحت نظر متخصصان حرفه‌ای و باتجربه آموزش دیده و خودش در مراحل پدید آمدن هر ماده عطرسازی، از فاز برداشت تا فاز استفاده در عطرسازی، حضور داشته است. او که ذاتا انسانی خلاق و آفرینشگر است، بیش از 15 سال در گردآوری محصولات طبیعی نقش داشته و اوقات حرفه‌ایش را در پاریس یا آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در گراس می‌گذرانده است.

فابریس پلگرین را آموزگاری سخاوتمند خوانده‌اند؛ آموزگاری سرخست و خستگی‌ناپذیر که تخصصش را از میراث‌های نسل‌به‌نسل پیشینیانش کسب کرده است. «بسیار مهم است که ما دانش خودمان را از طریق تبادل ایده‌ها و داشتن روحیه پذیرندگی با همدیگر به اشتراک بگذاریم. حقیقت صرفا در چنگ یک نفر نیست».

این عطرساز از تماس با مشتریانش لذت می‌برد و بسیاری از آنان هم فابریس را «ستاره شانس» خودشان می‌دانند. او بر این باور است که «در تجارت ما، سرنوشت واقعا نقش مهمی دارد. وقتی درحال خلق چیزی نو هستیم، دست سرنوشت در کار است و نقش خودش را در زمان‌بندی کارهای ما ایفا می‌سازد، فرقی نمی‌کند که خیلی زود باشد یا خیلی‌دور یا درست به‌موقع».

جهت مشاهده عطر های فابریس پلگرین وارد لینک شوید : عطر و ادکلن فابریس پلگرین

بیشتر بخوانید : آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayo آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayoآشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillas آشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillasآشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie آشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie


مطلب از firmenich ترجمه توسط عطرافشان ( ندا احمدلو)

نظرات کاربران
آیتمی جهت نمایش وجود ندارد
بی شک جوبیلیشن و بعد ازون رفلکشن از همشون سرترن
Wooooooow
آیا وجود پرزهای ریز درون مایع عطر نشان بر تقلبی بودن است
پاسخ مدیر : سلام عرض ادب
بلهیکی از نشانه ها می باشد
بازار هدف عطرهای خاص یابه عبارتی نیش خاص پسندان هستند و بازار هدف عطرهای عام یا بقولی دیزاینری عموم مردم .
وحال اگر عطری خاص را عموم مردم بپسندند وباعث فروش فوق العاده و شکستن رکوردهای آن شوند پس با عطری " پدیده " و شگفت انگیز روبرو هستیم . منظور عرضم خود آونتوس است . سلاحی که به دست کرید افتاد و ازان استفاده کرد وچون میداند که تکرار نخواهد شد وقت فروش کرید زمانی که در اوج قرار داشت رسید و فروخته شد در بهترین زمان ممکن در بالاترین قیمت بدون تکرار .
و این شانس بزرگ کرید بود پس از دهه ها فعالیت درین عرصه .
معطر باشید
ترجمه ای بسیار مفید . سپاس