آشنایی با عطرساز بزرگ : فابریس پلگرین - Fabrice Pellegrin

آشنایی با عطرساز بزرگ : فابریس پلگرین - Fabrice Pellegrin

توسط : مدیر سایت آخرین به روز رسانی : 3 سال پیش
اشتراک گذاری :

«عطرسازی حرفه‌ای است همیشه درحال بازطراحی،‌ بازنویسی و خلق الگوها و مُدهای محبوب».

زندگی‌نامه فابریس پلگرین

روح سرزمین گراس در خون فابریس جریان دارد. پدرش عطرساز بود، مادربزرگش گل‌های یاس را جمع‌آوری می‌کرد و پدربزرگش هم تامین‌کننده منابع طبیعی بود. او همچنان به سرزمین گراس و اجتماع کوچکش دلبستگی دارد و البته به چیزهایی همچون درختان زیتون و سرو، چشم‌اندازهای وسیع و باز، خورشید و جیرجیرک‌ها. «مردم گراس دانسته‌های ارزشمند خودشان را پنهان نگه می‌دارند، اما هنگامی که این دانسته‌ها را آشکار کنند، قطعا همه آنها را تمام‌وکمال به شما می‌دهند».

فابریس تحت نظر متخصصان حرفه‌ای و باتجربه آموزش دیده و خودش در مراحل پدید آمدن هر ماده عطرسازی، از فاز برداشت تا فاز استفاده در عطرسازی، حضور داشته است. او که ذاتا انسانی خلاق و آفرینشگر است، بیش از 15 سال در گردآوری محصولات طبیعی نقش داشته و اوقات حرفه‌ایش را در پاریس یا آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در گراس می‌گذرانده است.

فابریس پلگرین را آموزگاری سخاوتمند خوانده‌اند؛ آموزگاری سرخست و خستگی‌ناپذیر که تخصصش را از میراث‌های نسل‌به‌نسل پیشینیانش کسب کرده است. «بسیار مهم است که ما دانش خودمان را از طریق تبادل ایده‌ها و داشتن روحیه پذیرندگی با همدیگر به اشتراک بگذاریم. حقیقت صرفا در چنگ یک نفر نیست».

این عطرساز از تماس با مشتریانش لذت می‌برد و بسیاری از آنان هم فابریس را «ستاره شانس» خودشان می‌دانند. او بر این باور است که «در تجارت ما، سرنوشت واقعا نقش مهمی دارد. وقتی درحال خلق چیزی نو هستیم، دست سرنوشت در کار است و نقش خودش را در زمان‌بندی کارهای ما ایفا می‌سازد، فرقی نمی‌کند که خیلی زود باشد یا خیلی‌دور یا درست به‌موقع».

جهت مشاهده عطر های فابریس پلگرین وارد لینک شوید : عطر و ادکلن فابریس پلگرین

بیشتر بخوانید : آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayo آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayoآشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillas آشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillasآشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie آشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie


مطلب از firmenich ترجمه توسط عطرافشان ( ندا احمدلو)

نظرات کاربران
آیتمی جهت نمایش وجود ندارد
فاطی 🤍
1403/02/23
بامش اینتنس که خیلی خوش بو و خوبههه چطوری بازخورد خوبی نمیگره به نظرم خیلی عطر بی ریسکیه 😭😭
حمید
1403/02/14
پاسخ به کامبیز سخی
سلام استاد
شرکتی بنام طیبستان هم به تازگی تولید عطر را آغاز کرده که وجه تمایز آن طبیعی بودن اسانسها میباشد و حتی خاصیت درمانی هم بر آن قایل شده
سلام وقت بخیر
داخل ایران میشه تهیه کرد؟
پاسخ مدیر : سلام نه متاسفانه
سلام اگه بچ کد برای چک کردن سال تولید هست پس چجوری بفهمیم اصالت عطر رو؟
عطری هدیه گرفتم و بچ کد زدم الان داشتم کامنتارو میخوندم متوجه شدم بچ کد برای سال تولیدهس.
پاسخ مدیر : سلام بله درسته ، بچکد برای سال تولید هست ، تنها می بایستی از فروشگاه های معتبر تهیه شود
عالی
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟