آشنایی با عطرساز بزرگ : فابریس پلگرین - Fabrice Pellegrin

آشنایی با عطرساز بزرگ : فابریس پلگرین - Fabrice Pellegrin

توسط : مدیر سایت آخرین به روز رسانی : 2 ماه پیش
اشتراک گذاری :

«عطرسازی حرفه‌ای است همیشه درحال بازطراحی،‌ بازنویسی و خلق الگوها و مُدهای محبوب».

زندگی‌نامه فابریس پلگرین

روح سرزمین گراس در خون فابریس جریان دارد. پدرش عطرساز بود، مادربزرگش گل‌های یاس را جمع‌آوری می‌کرد و پدربزرگش هم تامین‌کننده منابع طبیعی بود. او همچنان به سرزمین گراس و اجتماع کوچکش دلبستگی دارد و البته به چیزهایی همچون درختان زیتون و سرو، چشم‌اندازهای وسیع و باز، خورشید و جیرجیرک‌ها. «مردم گراس دانسته‌های ارزشمند خودشان را پنهان نگه می‌دارند، اما هنگامی که این دانسته‌ها را آشکار کنند، قطعا همه آنها را تمام‌وکمال به شما می‌دهند».

فابریس تحت نظر متخصصان حرفه‌ای و باتجربه آموزش دیده و خودش در مراحل پدید آمدن هر ماده عطرسازی، از فاز برداشت تا فاز استفاده در عطرسازی، حضور داشته است. او که ذاتا انسانی خلاق و آفرینشگر است، بیش از 15 سال در گردآوری محصولات طبیعی نقش داشته و اوقات حرفه‌ایش را در پاریس یا آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در گراس می‌گذرانده است.

فابریس پلگرین را آموزگاری سخاوتمند خوانده‌اند؛ آموزگاری سرخست و خستگی‌ناپذیر که تخصصش را از میراث‌های نسل‌به‌نسل پیشینیانش کسب کرده است. «بسیار مهم است که ما دانش خودمان را از طریق تبادل ایده‌ها و داشتن روحیه پذیرندگی با همدیگر به اشتراک بگذاریم. حقیقت صرفا در چنگ یک نفر نیست».

این عطرساز از تماس با مشتریانش لذت می‌برد و بسیاری از آنان هم فابریس را «ستاره شانس» خودشان می‌دانند. او بر این باور است که «در تجارت ما، سرنوشت واقعا نقش مهمی دارد. وقتی درحال خلق چیزی نو هستیم، دست سرنوشت در کار است و نقش خودش را در زمان‌بندی کارهای ما ایفا می‌سازد، فرقی نمی‌کند که خیلی زود باشد یا خیلی‌دور یا درست به‌موقع».

جهت مشاهده عطر های فابریس پلگرین وارد لینک شوید : عطر و ادکلن فابریس پلگرین

بیشتر بخوانید : آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayo آشنایی با عطرساز بزرگ : آنه آیو - Ane Ayoآشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillas آشنایی با عطرساز بزرگ : آلبرتو موریلاس - Alberto Morillasآشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie آشنایی با عطرساز بزرگ : آماندین کلرک ماری - Amandine Clerc Marie


مطلب از firmenich ترجمه توسط عطرافشان ( ندا احمدلو)

نظرات کاربران
آیتمی جهت نمایش وجود ندارد
پارسی
1400/04/17
درود
ژوبیلیشن
ممویر
ژورنی
اپیک
اپوس ۷ و ۸
پیر ِ پرتجربه ی عطارها
همکاری با او برای هر برند از بزرگ تا کوچک نه تنها افتخار که چک ِ سفیدی از فروش ِ آتی است .
هرکس که در انتخاب عطر برای خود اندکی اهمیت قائل باشد نام او را شنیده است .
و رایحه بازان ِ کهنه کار خلق ِ جدید اورا چشم بسته میخرند ! بر ارزش کار او نیک واقفند و نیازی بر پرس و جو یا تحقیق و تست نمیبینند و این یعنی انتهای موفقیت یک استاد در حرفه ی خود .
عطربازان همیشه در انتظار آخرین خلق هر عطار خوشنام و پرتجربه ای نشسته اند !
در بین خیل عظیم عطاران جهان از انگشت شمار پیش رو هست . از محالات است عطری ازین عطار در کلکسیون هرچند کوچک عطربازی نباشد .
زنده باد
در بین ِ عطارهای مورد علاقه ی من سرآمد است . بهترین است ! :
عطرهای چند ساله ی اخیر ِخلق شده ی او را ببینید همگی از پرفروش ترین عطرهای جهان اند . خصوصا در ایران . ارزانترین ها اما ارزشمندترین ها !
و پر فروش ترین ها .
در حرفه ی عطاری این کار سخت ترین است .
ورنه هر عطاری بلد است عطری ارزشمند اما گران بسازد !
او درین حرفه پس از سالهای متمادی تلاش به کمال رسیده . این بخوبی از فروش کارهای سالهای اخیرش هویداست .
در کنار موریاس و گوالتیری اغلب ِ کارهای دوستداشتنی ی کلکسیون من از آن ِ اوست .
زنده باد
بی شک جوبیلیشن و بعد ازون رفلکشن از همشون سرترن
Wooooooow