ژان مارک شایلان

ژان مارک شایلان

ملیت : فرانسوی

ژان مارک شایلان یک عطار بسیار ماهر با مهارتی  چشمگیر در صنعت عطر است . او در فرانسه متولد شد و در گراس بزرگ شد ، جایی که از همان دوران کودکی در معرض دنیای عطر قرار گرفت ، زیرا پدرش یک عطار و مدیر صنعت معروف بود . ژان مارک پیرو اشتیاق خود به ادکلن ، آموزش رسمی را در مدرسه عطر مشهور ایسیپکا در ورسای دنبال کرد ، در آنجا مهارت های خود را تقویت کرد و سبک خلاقانه منحصر به فرد خود را ایجاد کرد . او پس از اتمام تحصیلات ، فعالیت حرفه ای خود را در جی اند ای سوزیو آغاز کرد و در کنار پدرش به کار مشغول شد و تجربیات و تخصص های ارزشمندی به دست آورد .

او بعداً به شرکت بین المللی عطر و طعم‌ها ، ( IFF )  آی اف اف پیوست ، جایی که سال‌ها بخشی از گروه تولید عطرهای مرغوب بود . او در این شرکت وظایف مختلفی از جمله معاون رئیس و عطار ارشد بر عهده داشته است . در این موقعیت ، او طیف وسیعی از عطرها را برای برخی از شناخته شده ترین برندهای جهان از جمله  کالوین کلین ، کارولینا هررا ، و الیزابت آردن ایجاد کرده است .

ژان مارک در طول زندگی حرفه‌ای خود توانایی بالایی در آمیختن درک عمیق از هنر و علم عطاری با استعداد ذاتی خود برای خلاقیت و نوآوری نشان داده است . او عطرهایی خلق کرده است که به نمادهای این صنعت تبدیل شده اند ، مانند باربری لندن ، کالوین کلین سی کی این تو یو زنانه ، و کارولینا هررا شیک مردانه .

ژان مارک شایلان