بنانا ریپابلیک

بنانا ریپابلیک

محور فعالیت : مد
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 40

بنانا ریپابلیک یک خرده فروشی لباس آمریکایی و بخشی از کمپانی گپ است. بنانا ریپابلیک فقط یک مجموعه برند شامل گپ، اولدنیوی، آتلتا و پایپرلایم است.

بنانا ریپابلیک اصلی توسط مل و پاتریشیا زیگلر در سال 1987 بنیانگذاری شد. در ابتدا تنها دو فروشگاه بود که لباس های طبیعت گردی و مسافرتی ارائه می‌کرد؛ بیشترین فروش آن به خاطر کاتالوگهای غیرمعمولی و دست ساز این برند بود، که کالاهای رده بالا و منحصر بفردش را با یک پیش زمینه داستانی عجیب و غریب نشان می‌داد و حتی برای محصولات معمولی‌تر نیز از همین روش بازاریابی استفاده می‌کردند. در آن زمان، بنانا رپابلیک به دلیل دکور سافاری فروشگاه های خود معروف بود، که اغلب با عناصر معتبری مانند جیپ های واقعی، گیاهان و درختان و همچنین عناصر جوی مانند مه و بخار همراه بود.

در سال 1983 کمپانی گپ، بنانا رپابلیک را خرید. پس از آن تصویر و خط تولید محصولات بنانا رپابلیک به گونه ای ایجاد شد که امروزه به عنوان یک فروشگاه سطح بالا شناخته می‌شود. پس از آن کمپانی گپ در سال 1994 برند اولدنیوی را برای تولید لباس های ارزانتر برای بازار خرده فروشی ایجاد کرد. خرده فروشی کفش پایپرلایم در سال 2006 ساخته شد و در نهایت این کمپانی با خرید برند آتلتا در سال 2009 که یک خرده فروشی لباس های ورزشی زنانه است تولیدات خود را تکمیل کرد.

امروزه کمپانی گپ بیش از 3100 فروشگاه در سراسر جهان دارد. 500 فروشگاه بنانا رپابلیک در ایالات متحده و 26 فروشگاه در کانادا وجود دارد و از ابتدای قرن 21، این برند با تاسیس فروشگاه هایی در آسیا، خاورمیانه و اروپا، به صورت جهانی گسترش یافت.

عطرهای بنانا رپابلیک با همکاری کمپانی اینتر پارفیومز تولید شده است. اولین رایحه که یک عطر اسپورت به نام «کلاسیک» بود در سال 1995 رونمایی شد. این کمپانی تولید عطرهای زنانه و مردانه را ادامه داده است و کار خود را با تولید شمع های معطر گسترده‌تر نیز کرده است.

بنانا ریپابلیک