الیزابت آردن

الیزابت آردن

محور فعالیت : لوازم آرایشی
شرکت مادر : رولون
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 71

الیزابت آردن، شرکت عطر، لوازم آرایشی و مراقبت از پوست آمریکایی است که در سال 1910 توسط کارآفرینی کانادایی به نام فلورنس نایتنگل گراهام آغاز به کار کرد. گراهام از الیزابت آردن به عنوان نام حرفه‌ای خود و همچنین نام شرکت خود استفاده کرد. تمرکز اولیه‌ی این شرکت بر محافظت از پوست و لوازم آرایشی بود و آن‌ها نخستین آبگرم Red Door خود را در منهتن افتتاح کردند که اندکی بعد با رشد امپراطوری آن‌ها به شهرهای بزرگ سراسر جهان گسترش یافت.

الیزابت آردن در زمینه‌ی لوازم آرایشی زنان، مبتکر بود و آرایش چشم را به زنان آمریکایی معرفی می‌کرد و پیشگام «تغییر اساسی ظاهر» بود. اولین عطر این شرکت، بلو گراس بود که در سال 1934 معرفی شد.

الیزابت آردن تا زمان مرگش در سال 1966 میلادی در راس این شرکت باقی ماند. شرکت در آخرین بخش قرن بیستم، چندین بار دست به دست شد و سرانجام در سال 2003 به دست FFI افتاد که نام معتبر الیزابت آردن را برای شرکت خود برگزید.

این شرکت همچنان به تولید لوازم آرایشی و مراقبت پوست مشغول است، اما تمرکز خود را به عطر تغییر داده و لیستی طولانی از عطرها را با نام تجاری خود و نام تجاری طراحان و افراد مشهور عرضه کرده است. بسیاری از آبگرم‌های Red Door همچنان مشغول به فعالیت هستند و این شرکت با معرفی عطر Red Door در سال 1989 به این بخش مهم از تاریخ خود ادای احترام کرد.

الیزابت آردن