پرسش ها | ali.xx

با سلام و عرض ادب خدمت بانوان و آقایون محترم عطرافشان .

دوستان محترمی که ساکن تهران هستند اگر کلاسهای رایحه شناسی بصورت رسمی و با اخذ مجوز وتاییدیه وزارت بهداشت و تاییدیه های دیگه که کاملا قانونی باشه دایر بشه آیا در چنین کلاسی شرکت خواهید کرد ؟؟؟؟

با سلام و عرض ادب خدمت اقایون و بانوان محترم عطرافشانی .

لطفا سه گزینه برتر که از نظر شما مناسب محیط های رمانتیک و عاشقانه هست را نام ببرید .

در باب کارای شرکتی و علتی که نحوه تولیدشان را مختصر شرح دادم در واقع جهت آگاه شدن عزیزانی بود که تازه وارد دنیای عطر شدن و میخوان عطرباز بشن که در ادامه بیشتر توضیح میدم.

چون ذیل عطر فراگرانس بحث به حاشیه رفت ترجیح دادم ادامه نظر را بصورت خلاصه در انجمن توضیح بدم که سبب سوتفاهم و دلخوری دوستان محترم نشه.
 اینکه بنده به کسایی که در اول مسیر عطربازی هستند توصیه میکنم بسمت شرکتی ها نروند چون اون مدل عطرها درک درستی از روایح را به ما نمیدن،تقریبا مثل اینه شما با نوشیدن بی کیفیت تربن ساندیس بخوای بعنوان یک کارشناس مواد غذایی طعم واقعی مبوه های تروپیکال را که تا حالا مزه اش را نچشیدی درک کنی  ،البته کسانی که دنبال عطرباز شدن نیستن و فقط میخوان خوشبو باشند هیچ ایرادی نداره کارای شرکتی معتبر را تهیه کنند و بنظرم خیلیم خوب میشه بیان نظرشان را در مورده اون عطر به اشتراک بزارند.

 بنده بعنوان یک عضو کوچیک و آماتور عطرافشان وقتی میبینم بعضی عزیزان که تازه وارد دنیای عطر شدن و عشق و علاقه زیادی برای عطرباز شدن و درک روایح دارند یاد اوایل عطربازی خودم میفتم و حقیقتا نمیتونم مشاهده کنم که با معرفی یه سری کپی کار شرکتی که میدونم هیچ اورده ای جهت بالابردن دانش عطربازی و تقویت شامه اشان نداره و درک درستی از روایح بهشان نمیده و حتی بعضیاشون ممکن به حس بویایی اسیب بزنه ،به مسیری اشتباه راهنمایی بشن و سعی میکنم در حد اندک سوادی که دارم توضیح بدم .

همونطور که قبلا توضیح دادم شرکتی های معتبر، اسانس آماده و کپی شدۀ عطرهای معروف را از شرکتهایی مثل شارابوت، ژنیل ، روبرته ، اس اف ای  و...میخرند. اسانس خریداری شده را با اتانول + عنبر اکساید یا سالیسیلات بنزیل +اب دی یو نایزد  ترکیب و در انتها فریز سازی بمدت۷۲ ساعت تا یکهفته ، تقریبا اکثره شرکتها بخاطره اینکه محصول را زودتر به بازار عرضه کنند این قسمت فریزسازی که خیلی مهمِ و تاثیر مثبتی روی پرفورمنس میزاره را حذف میکنند.
(ممکن بعضی شرکتی ها حتی اسم فرانسوی را یدک بکشند ،اینا معمولا چون اسانس را از شرکت فرانسوی شارابوت یا سی اف ای تهیه میکنند لقب فرانسوی رو خودشان میزارند،
 شرکتی های معتبر  خیلی تفاوتی بلحاظ کیفیت باهم ندارند و تقریبا باکمی فراز و نشیب در یک سطح هستند حالا میخواد صاحب امتیاز اماراتی باشه یا ایرانی ، ترکیه باشه یا فرانسه...)

ممکن سوال پیش بیاد وقتی همه شرکتی ها اسانس کپی شده را تهیه و رقیق میکنند پس چرا مثلا کیفیت و رایحه ی ریو اویتوس ، ارماف کلاب دنایت اینتس و ماین پورهوم که هر سه کپی اونتوس هستند تفاوت دارند؟  
 علت تفاوت بخاطره نوع و گرید اسانس ، تفاوت درمیزان درصد اسانس بکار رفته و تعداد ترکیبات جهت تداعی نت های مختلفِ ، هر شرکتی اسانس بهتر با گرید تاپ را که قیمتی به مراتب بالاتر داره تهیه کنه، کیفت نهایی کاراش بهتر در میاد، مثال تولیدات اولیه ارماف که نسبت به قیمتشان خیلی خوب بودن و از ۲۰۱۸ گرید پایینتری را جایگزین کردن و ما شاهدیم بعضی کارای ارماف دچار افت رایحه و پرفورمنس شدن.

این وسط تعداد زیادی شرکتی مبهم داریم که جز اسم شرکتشان و نهایت اکانتی در اینستا دیگه هیچ نشانه ای ازشون نمیبینیم ، اینا با اینکه بعضیاشون اسم اماراتی را یدک میکشن ولی شما برو دوبی و ابوظبی را زیر و رو کن یک شیشه  نمیتونی ازشون گیر بیاری ولی انواع اقسامشان را در دیجیکالا پیدا میشه.
عزیزان این بی نام ونشان هارو سعی کنید حتی برای خوشبو شدن هم سمتشان نرید چون حداقل عارضه اش میتونه مختل و ضعیف کردن سیستم بویایی در بلندمدت باشه، عزیزانی که عطرباز هستند اگه بعداز یکی دوسال عطربازی به مرور احساس کردن قدرت بویاییشون مثل قبل قوی نیست و شامه شون چند دقیقه بعداز تست خسته و فوری بی حس میشه برن یه بررسی بکنند ببینند آیا طی یکی دوسال اخیر اسانس یا شرکتی های نامعتبر استفاده کردن یا نه؟
باتشکر از عطرافشان .

آیابرای شناخت روایح تک نت هارو تهیه وتست میکنید؟ اگه ج بله هست موفق به تهیۀ چندتک نت شدین؟

واگه  ج خیر به چه صورت بانت ها آشناشدین؟

تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون اجازه مدیران آن غیر مجاز بوده و تبعات آن بسته به نوع تخلف، متوجه افراد خاطی خواهد بود.

Iran flag  Copyright © 2007 - 2021 Atrafshan.ir