آلبرتو موریلاس

آلبرتو موریلاس

ملیت : اسپانیایی

آلبرتو موریلاس عطار مشهور اسپانیایی است که تعدادی از برجسته ترین عطرهای جهان را خلق کرده است . او در سال 1950 در سویا ، اسپانیا به دنیا آمد ، اما در ده سالگی به سوئیس نقل مکان کرد . موریلاس به مدت دو سال در اکول د بوکی آرت در ژنو تحصیل کرد و پس از الهام گرفتن از مقاله ووگ در مورد عطار فرانسوی ژان پل گرلن ، در 20 سالگی شروع به کار در حرفه ی عطاری کرد . در سال 1970 ، موریلاس به شرکت عطر و طعم سوئیسی فیرمنیخ پیوست ، جایی که با ساخت عطر ماست د کارتیر در سال 1975 ، اولین عطر شرکت جواهرات کارتیه ، خود را به اثبات رسانید . از آن زمان ، موریلاس در ساخت نزدیک به 7000 عطر برای این شرکت مشارکت یا شخصا دست داشته است ، از جمله کالوین کلین سی کی وان ، جورجیو آرمانی آکوا دی جیو زنانه ، کنزو فلاور ، بولگاری امنیا و مارک جاکوبز دیزی .

موریلاس همچنین بنیانگذار برند مستقل خود به نام میزنسیر است که با شمع های معطر شروع شد و از آن زمان 17 عطر به تولید رساندیده است . موریلاس با همکاری برند پنهالیگونز یک سرویس عطرسازی سفارشی به نام بسپوک توسط آلبرتو موریلاس در سالن د پرفوم در فروشگاه بزرگ هارودز در لندن دارد . موریلاس در طول دوران حرفه‌ای خود جوایز متعددی را برای آثار خود از جمله جایزه معتبر فرانسوا کوتی در سال 2003 دریافت کرده است . او پس از سال ها  زندگی در پاریس و نیویورک  در حال حاضر در ژنو ، سوئیس زندگی می‌کند . موریلاس علاقه زیادی به دریای مدیترانه دارد و به ویژه به رایحه مرکبات ، اسانس های دریایی و گل هایی مانند یاس ، گل مریم ، بهار نارنج و شکوفه پرتقال وابسته است . او از باغ ها نیز الهام می گیرد و زمان زیادی را در باغ خانوادگی خود در ژنو می گذراند . موریلاس معتقد است که آینده ی صنعت عطر مثبت است ، زیرا افراد بیشتری در حال تبدیل شدن به متخصص در عطرها هستند و برندها داستان سرایی متفاوتی را در مورد خلقت ارائه می دهند .

موریلاس می گوید : « عطاری آینه جامعه است . من هنرمندی هستم که این احساسات را تفسیر می‌کنم »

موریلاس معتقد است که خلق عطر یک هنر است ، یک تمرین بسیار شخصی و خلاقانه . او اغلب هم زمان روی بیش از بیست عطر مختلف کار می کند و اهمیت آموزش ، بینی و ایجاد یک "بانک عطر" را برای افزایش درک عطر توضیح داده است . موریلاس به ویژه به اسانس رز علاقه دارد ، اما از کاوش در مشک های مختلف و رایحه شکوفه های پرتقال در فصل بهار در زادگاهش سویا نیز لذت می برد .

 

آلبرتو موریلاس