فرانسیس فابرون

فرانسیس فابرون

ملیت : فرانسوی

فرانسیس فابرون عطار مشهور فرانسوی بود که تعدادی از معروف ترین عطرها را در صنعت عطر خلق کرد . فابرون از دوران جوانی به هنر عطاری گرایش پیدا کرد و تصمیم گرفت آن را به عنوان حرفه اش دنبال کند . او در مدرسه عطاری گیوادان در پاریس آموزش دید و کار خود را به عنوان یک عطار جوان در روره برتراند فیلس آغاز کرد . در دهه 1940 ، فابرون به خاطر عطرهای آلدهیدی خود به رسمیت شناخته شد که  ویژگی درخشش و هیجان جزو مشخصه آنها  بود . او در سال 1957 عطر افسانه ای له اینتردیت را برای جیونچی ایجاد کرد که در ابتدا به عنوان یک عطر شخصی برای آدری هپبورن ساخته شد . این عطر به یک جنجال تبدیل شد و فابرون را به خط مقدم صنعت عطر رساند .

فابرون در طول زندگی حرفه ای خود به خلق عطرهای خاطره انگیز ادامه داد ، از جمله عطر نینا ریچی نینا ریچی له ایر دو تمپز در سال 1948 ، که یکی از محبوب ترین و ماندگارترین عطرها در تمام دوران است . رایحه ای که از دوران پس از جنگ و امید به صلح الهام گرفته شده است ، ترکیبی از نت های گلی و ادویه ای دارد که نسل های آینده زنان را مجذوب خود کرده است .

فابرون علاوه بر همکاری با جیونچی و نینا ریچی ، عطر هایی را برای بالنسیاگا ، رابرت پیگه  و دیگر برندهای معتبر خلق کرد . او به‌ خاطر ترکیب‌های ظریف و زنانه‌اش ، که با ریز بینی چیره دستانه و  حساسیت نابش ، شهرت داشت .

فرانسیس فابرون