FREDERIC MALLE - French Lover

فردریک مال فرنچ لاور

مردانهicon مردانه
مشخصات رایحه
گروه بویایی:

چوبی معطر

عطار:

پیر بوردن

طبع:

معتدل

مشخصات تولید

نام برند: فردریک مال
کشور مبدأ: فرانسه
سال عرضه: 2007

انتخاب
حجم
وضعیت
قیمت
100 میل
ناموجود

کد کالا : ATR-33787


check icon
ضمانت اصالت کالا
تعداد بن این کالا:
بن های فعلی شما:
می‌توانید مصرف کنید:
قیمت پس از مصرف
بن ها :
 • عاشقشم
  8
 • می پسندم
  16
 • نمی پسندم
  4
 • - 25 سال
  0
 • + 25 سال
  2
 • + 45 سال
  0
 • روزانه
  2
 • رسمی
  2
تعداد رای های ثبت شده : ۳۴
امضای من
0
باید تست کنم
16
در برنامه خرید
7

ترکیبات اعلام شده

ادویه جات معطرصمغ گالبانیوم
روایح دودیسنبل ختایی سدر
خزه درخت بلوط خس خس مشک

توضیحات

برند : فردریک مال

FREDERIC MALLE French Lover - فردریک مال فرنچ لاور عطری مردانه ، شیک و خوش بو می باشد که در سال 2007 به بازار عرضه شده است .

فردریک مال فرنچ لاور در دسته عطر های چوبی معطر قرار می گیرد طبع آن معتدل است.

عطری که توسط عطرساز برجسته پیر بوردن خلق شده است .

اسانس های بکار برده شده در این عطر ادویه جات معطر، صمغ گالبانیوم، روایح دودی، سنبل ختایی ، سدر ، خزه درخت بلوط ، خس خس ، مشک می باشد.

نمره کاربران

French Lover-فردریک مال فرنچ لاور
رایحه
۸.۵
4 رای
ماندگاری
۷
4 رای
پخش بو
۷.۳
4 رای
طراحی شیشه
۸
4 رای

این عطر برای من یاد آور ...

نظرات کاربران (۸ نظر)

راهنمایی مطالعه نظرات :
* نظرات اصلی که بدون خط آبی هستند نظرات مرتبط با محصول می باشند. نظرات پاسخ که با خط آبی هستند ممکن است از بحث در مورد این ادکلن فراتر رفته باشند.
** برای مطالعه نظراتی که صرفا مرتبط با این محصول هستند نظرات اصلی را مطالعه نمایید.
پاسخ ها را رد کن

چه قدر جالب است که از برخی نت ها می توان به دو صورت در عطر استفاده کرد .نمونه آن نت انجلیکا است که در فرنچ لاور وجه لطیف، ظریف و آرامش بخش اون نمایان است و در اپوس هفت امواج وجه سنگین و تاریک و لاکچری انجلیکا.هر دو عطر بسیار فاخرند و با کلاس. البته با دو کاربرد کاملا متفاوت.هر کدام ساخته شدن برای یک مکان و شرایط خاص خودش.رایحه هایی که در استشمام گران قیمت جلوه می کنند و صرف نظر از داشتن یا نداشتن بازخوردمثبت ( که قطعااگر در جای درست استفاده شوند دارند چون هردوشون رو دارم وبه خصوص فرنچ لاور را بسیار بسیار دوست دارم) جلب توجه می کنند.
06 آذر 99
6 تشکر شده توسط :

فردریک مال فرنچ لاور
با اولین تست از این کار یاد چند کار افتادم. ولی جالبه شباهت خاصی به اون کارها نداره ولی داستان اونا رو در برمیگیره. رویال عود کرید و بویس ماروکین تامفورد و نوتردام 15.4. 
توقع خیلی زیادی داشتم از این کار راستش و اونجور که باید منو ذوق زده نکرد ولی این بدین معنی نیست که کار خوبی نیست . بوی اشنایی داره . تم چوبی خاکستری خاکی گیاهی و ادویه ای رو احساس کردم از این کار .
تغییر نت ها با کیفیت بالا و وضوح خوبی انجام میشه . نت ها و ساختار عطر بدون نقص هستند ولی من دلیل نامگذاری عطر رو نمیفهمم چون حس و حال فرانسوی ها و عشقشون رو خیلی قبول دارم ولی از این رایحه تا حدودی جدیی عشق و عاشقی خاصی رو دریافت نمیکنم. شاید به یاد عشق قدیم و عشق دست نیافته باشه و اگر میخواست عشق حال رو توصیف کنه بهتر بود کمی مرکبات در بک گراند میاورد تا دلنشین ترش کنه و به فضای عاشقی نزدیکش کنه. 
موارد منفی عطر رو گفتم و نباید از حق بگذریم و بهتره نکات مثبتشم رو در نظر بگیریم. کیفیت رایحه ، تغییر نت ها ، رسمی بودن کار . 
همچنین این کار نیش باز ها رو تا حدودی راضی میکنه . بدرد بازخورد نمیخوره . قیمت کار هم بسیار بالاست و با این قیمت نظر شخصیم اینه ارزش خرید بالایی نداره مگر جنبه کلکسیون. در ضمن رایحه اش چندان بولد نیست که سر و صدا کنه.خوب بود ولی عالی نه! ( البته فعلا ، باید بیشتر تستش کنم تا ارتباط بگیرم) راجب پرفورمنس و بازخورد به زودی بهتر راجبش میگم
04 آذر 99
4 تشکر شده توسط :

فرنچ لاور.
یه عطر گیاهی_ خاکی_ چوبی و روستیک.
خوب ما این بخش از اون متن معروف رو یادمونه که ....و جهنم جاییست که عاشقانش مردان فرانسوی باشند..که در واقع اشاره به بی وفایی مردان فرانسوی بود.
جناب ایکاروس اعظم ذیل این عطر اشاره کردن که این عطر با نت هایی از گیاهانی که از شرق تا غرب گسترده شده سعی میکنه پهنه جغرافیایی گسترش عاشق فرانسوی رو به پهنای جهان گسترش بده.
ولی من برداشت شخصیم اینه که تم روستیک و کهنه این عطر در واقع نگاهی حسرت زده به عشقای دوران ویکتوریایی داره که مردان فرانسوی هم عاشق میشدن و با عشقشون قدم به بوته زارها میذاشتن و..دقیقا چیزی شبیه نقاشی های رنسانسی عاشقانه.
بگذریم اپنینگ این کار یه رایحه خاکی_ گیاهی_ ادویه ای داره که کاملا برای ما اشناست و احتمالا ترکیب نت های گالبانوم( باریج) و وتیورو ادویه هست.
کمی که میگذره رایحه خاکی _ادویه ای کمرنگ میشه و یه رایحه گیاهی شبیه به بوی ساقه کاهو که احتمالا گلپر هست غالب میشه که شباهت به نت انجلیک هم داره ولی خوب تو نت ها انجلیک ذکر نشده.
و بالاخره تو درای داون ترکیب وتیور و خزه بلوط بامشک تمی کاملا کلاسیک و روستیک به کار میده.
 در واقع فضایی که این کار تداعی میکنه مثل اینه که شما رو به یه دشت پراز گلوی وحشی دعوت میکنه و از کنار بوته ها و خارها میگذرید و به خاک بارون خورده میرسید و..
البته ایرادی که به ذهن من میرسه اینه که تو این سفر خبری از بوی معشوقه نیست.
تغییر نت ها بسیار جالب انجام میگیره و رایحه به شدت طبیعیه اما پرفورمنس کار متوسطه.
به هیچ وجه کار همه پسندی نیست و عطری هم نیست که برای بازخورد ساخته شده باشه ویونی هم نیست به نظرم. 
 
03 آذر 99
5 تشکر شده توسط :

عاشقش شدم . رایحه تلخ و گس چوبی . ولی چرا باید انقدر گران باشه . جایگرین مناسب براش پیدا نکردم.
06 فروردین 99

این بخشی از رویوی ایکاروس بود که روی صفحه شخصیش قرارش داده بود. 


مقاله ای برای یک کارگاه با موضوعیت "فلسفه در عطر" نوشته بودم که قبلا قسمتیش رو با سام در عطرافشان به اشتراک گذاشتم. بد نیست برای نمایش ابعادی که یک عطر میتونه داشته باشه بخشیش رو اینجا قرار بدم‌. .
کریستین شولتز در مقاله ای که به تبیین دیدگاه و تفکر‌هایدگر بر خاطره شناسی جمعی و جهان شناسی میپردازه از قول هایدگر‌میگه:
- زبان با نامیدن پدیده ها برای اول بار، از نو آنها را به ساحت واژه آورد و ظاهر کرد.
بوردون (عطار فرنچ لاور) انسان بسیار متفکریه و تماما تم کارهاش از نوع پدیدار شناسی مرسوم در اثار هایدگر هست. او هم همانند هایدگر تنها چیزی رو تفکر میدونه که هستی رو بازتاب بده تا در خدمت پاسداری از حقیقتِ اون چیز هدایتش کنه‌. شما وقتی اسم یک عطر رو میگذارید " عاشق فرانسوی" در واقع با این نامگذاری منظورتون این نخواهد بود که یک عاشق فرانسوی این بو رو میده. (این مضحک ترین شیوه نامگذاری برای این سطح از عطرسازی هست).فی الواقع دارید غیبت عاشق فرانسوی تا به امروز رو گوشزد میکنید. (برگردیم به جمله شولتز. ما با نام گذاری یک چیز گاه به غیبت اون چیز اشاره میکنیم و یا از نو میخوایم تعریفش کنیم) میدونید که هایدگر‌ بیشتر از اینکه به فلسفه المان‌تاثیر خودش رو تزریق کنه به فلسفه فرانسوی نفوذ داشت. آنچه که هایدگر در رساله "اومانیسم" انجام داد بوردون در‌ فرنچ لاور انجام میده. ارایه نگرشی متفاوت در رابطه با انسان. اینبار انسانی از نوع عاشق فرانسوی! مساحت یک انسان جسم او نیست بلکه اندیشه های او هستن. هر چقدر اندیشه های یک انسان قطر بیشتری داشته باشه محیط اطراف او وسیع تر میشه. بوردون در این اثر به قطر و مساحت و محیط یک عاشق فرانسوی اشاره میکنه و سعی میکنه قطر بیکرانی رو برای او ایجاد کنه تا محیط وسیع تری رو در بر بگیره. واضحا برای اینکار سراغ اینسنس میره که خاص فلات قاره هست و به فرانسه ارتباطی نداره. و سراغ کندری که خاص مناطقی نظیر عمان و عربستان هست. و سراغ آنجلیکا که در آمریکای جنوبی هست. چرا بوردون بایستی همچین کاری بکنه؟ پس اون پاسداری از حقیقتی که اول صحبت هام عرض کردم کجا رخ میده؟ آیا همگی اونها اشاره به این نمیکنه که بوردون از قضا کاملا یقین داره چیزی به اسم عاشق فرانسوی تاکنون وجود نداشته و این عطر صرفا در رد اون هست؟ آیا این خودش نقدی بر تفکر رومانسی که فرانسوی ها در ادبیات شون بازتاب میدن نیست؟ بوردون برای مرد فرانسوی خاطراتش رو یادآوری میکنه.‌خاطراتی از بخور در فلات قاره و کندر در خاورمیانه و انجلیکا در امریکای جنوبی.او عشق رو عصاره ای از جهان میدونه و به او هدیه ش میکنه.

.

.
این دلیلی هست که ما ایکاروس رو دوست داریم. یک انسانی فرهیخته با تسلط و نگاه و بینش عمیق که عطر رو با جان و عقلش درک کرده و دوست داره و دو سال تمام دشمنی و کینه ورزی دید. 
28 مهر 96

مهرداد رئیسیان عزیز سلام
دستت درد نکنه با قرار دادن این رویو ایکاروس عزیز در جای خودش.
راستش من با تکنولوژی میانه ی خوبی ندارم و بلد نبودم این کار رو بکنم.
خیلی ممنون و یا حق 
29 مهر 96

جناب کبیری عزیز . میبینین که حتی حین تیکه انداختن از گفتن اسمشم میترسن. صد نفر آدم از ایکاروس حمایت کردن بعد از اون قضایا. باشه هر صد تا خود ایکاروسه. اصا همه ماها ایکاروسیم. شماها همه جمع بشید یه رویو مثلش بنویسید. روو که نیست به خدا. کسایی که برندای درجه چهاری رو عطر میدونن افاضات میفرمایند و نقد میکنن و ژست میگیرن. 
29 مهر 96

تازه من جزو فن های درجه دوم و سوم ایشونم. فن های دو آتیشش رو ندیدین که اینجا رو بخاطر این بی حرمتی ها و بدگویی ها اونهم وقتی خودش حضور نداره رو سرتون خراب کنن تا بدونید به کسی که با شما مجادله ای نداشته و تا حالا به شما توهینی نکرده چطور حرف بزنید. من یادم نمیاد ایکاروس حتی یکبار به شما حرف بدی زده باشه. ایکاروس فقط از اینکه یکی به اسم واقعیش اکانت ساخت عصبانی شد که ماها هیچکدوم نمیدونیم چه داستانایی پشتش بوده. کاری با شماها نداشت. شما همین الانش یکی یه نظر منتقدانه بهتون میده آشفته میشید. من یه جمله نقد کردم شیش صفحه توهین کردین. اون که جلوی چشم همه به پدر مرحومش انگ دزدی زده بودن هیچی نگفت. بماند پشت پرده چقد بهش فحاشی میکردین. ایکاروس قله و پدر و پرچم دار عطربازای ایرانه. اینو حتی بدترین دشمناشم تایید میکنن. حالا شما هر کی از ایکاروس حمایت میکنه رو بکوبید یا نه در صحت این جمله خللی وارد نمیکنه. کسی که بواسطه اون اینهمه عطر شاهکار معرفی و وارد ایران شد. الان اون شیش ماه نمینویسه. بفرمایید بگید کدوم عطر به عطربازا معرفی شده. ایکاروس کسی بود روزی سه تا عطر جدید که اسمشم نشنیده بودیم معرفی میکرد. واسه اینه همه ماها جری و عصبی هستیم. و واسه اینه یه خط در میون اسشمو میاریم. 
29 مهر 96
1 تشکر شده توسط :

ای قدر قدرت! ای مظهر ابهت! ای حضرت سلطان سلیمان خان!
این سایت صاحب داره و کسی نمیتونه اینجارو رو سر دیگری خراب کنه! البته یادمه موفقیت عطر افشان رو میخواستید به خودتون نسبت بدید که وقتی نشد مثل همیشه شروع به پا کوبیدن و گریه و آه و ناله کردید!
قله! پدر! پرچمدار!
تعریف از خود که ... نیست! تو خودتم شاهکاری!
حالا در مدحت بزار بگم:
خود اصلی، شاهرگ، استاد، اسطوره، آهن
سنگین ولی لاغر، خرزور، خاور!
29 مهر 96

سلام دوستان گرامی
همیشه اینو بدون جناب رئیسیان بدترین تخریب در دفاع کردنه بد اتفاق می افته شما هر شخصیتی پشت این نام باشی بیشترین صدمه را به ایکاروس زدی هرچند مطمئنا اون کاربر سابق با عنوان جعلی بین ماست دوست عزیز من ایشونو نمیشناسم و براش عین سایر بچه ها احترام قائلم و افتخارم اینه به هیچ شخصی بی احترامی نکردم ولی دفاع شما خیلی بچگانه و سطحی هست در حدی که همه متوجه شدن کجا چه خبره در مورد معرفی عطر من بارها در این سایت دیدم بچه ها عطر معرفی میکنن و حتی 4 مدل از برند هیستوریز به درخواست حقیر به سایت اضافه شد اگر بخوایم همه عطرهارو معرفی کنیم کار و زندگیمون چی میشه؟مگه ما پول داریم همشونو بخریم؟اصلا چقدر از اونا ارزش تست دارن؟معرفی عطری که چند میلیون ارزش داره عاقلانه نیست چون هیشکی نمیخره و همه میدونن و درک میکنن اون عطر چند میلیونی چی باید باشه این حرکت صحیح نیست دوسته شما برندی خاص و نابرند خطاب میکنن به همه اونا نمره 1 میدن و حتی همه اونارو دیسلایک میکنن با این فضایی که شما در سایت به وجود اوردید جایی برای معرفی و صحبتهای حرفه ای و تخصصی هم میمونه؟باز هم میگم سنگینترین تخریب در دفاعه بد کردن اتفاق می افته به امید دیدار دوستان در فضایی منطقی و خارج از پروفایلهای جعلی روزتون خوش یا علی مدد
29 مهر 96
1 تشکر شده توسط :

هر كي ادعا داره بياد يه روويو مثل استادبنويسه،. با كلي استعاره و مفهوم هنر نه صرفاً تشخيص نتها، اين گوي و اين ميدان،. ٤ تا عطر خوب هم معرفي كنه !! 
30 مهر 96
2 تشکر شده توسط :

دمش گرم مارلي رو پس زد تا ما tndre est lanoit و montcristo و ١٠٠ تا عطر ديگرو بشناسيم و لذت ببريم 
30 مهر 96
2 تشکر شده توسط :

بادرود فراوان
دوستان....
این پرفیوم چقدر مهجور مونده!/این پرفیوم رو ایکاروس خیلی دوست میداشت و به اصطلاح خودش خیلی باهاش "ادیت" بود در صفحه ای شخصیش قبلتر اون رو رویو کرده بود
واقعأ عطر تلخ و چوبی خوبیست که تا dry down چندین چهره عوض میکنه/ دوستان تحلیل شما چیه؟
ممنون
28 مهر 96

هر کسی رویوی این عطر رو بخواد ببینه توی کامنتهای ایکاروس موجوده ولی من فقط به احترام این کار و ایکاروس عزیزم ،سکوت میکنم!
28 مهر 96

سلام وقت بخير از عزيزان متخصص خواهش داشتم يك بررسي كامل در مورد اين عطر بفرمايند جناب اقاي ايكاروس عزيز و ديگر دوستان متخصص
09 خرداد 96
1 تشکر شده توسط :

جالبه که همین خود شما آقای غیبی چهار ماه قبل آقای ایکاروس رو متخصص میدونستید و از ایشون راهنمایی میخواستین. این حکایت خیلی از ماهاست. از زمان ورود ایکاروس به فضای فارسی عطر معنی درست و صحیح عطر ایجاد شد. قبلش فقط یه عده نظر سلیقه ای و پر از ایراد وجود داشت. بعدش که فهمیدیم عطر چیه یه شبه هممون متخصص شدیم. توی این چند ماهی که ایکاروس نمینویسه چند تا عطر خوب معرفی شده بین عطربازا؟
 هیچی. من فقط به عشق ایکاروس میام هر روز سر میزنم اینجا. خیلیای دیگه هم همینطورن. [...]
14 مهر 96
3 تشکر شده توسط :

عطر فردریک مال فرنچ لاور عطری کاملا چوبی و اسپایسی و برخلاف اکثر عطرها بدون حضور هیچ نت مرکباتی
در نت ابتدایی‌: فلفل،رازیانه
در نت میانی:آنجلیک،سدر،بخور
در نت پایه:مشک،وتیور،خزه بلوط
عطر با رایحه ای تلخ و دودی باز میشود ادغام‌ بخور با فلفل سیاه نت های اسپایسی را سریع وارد شامه تان میکند. حال باید با دقت عطر را در دهن خود مرور کنید مانند تمام کارهای پیر بوردون عطرسازی که لطافت و پیچیدگی و در عین حال چفت بودن رایحه امضای شخصیش در عطرهاست این کار هم از تمام این خصایص برخوردار است.

کاری عمیق و در عین حال ساده رایحه ای از وتیور که در ترکیب با آنجلیک سبز و تلخ شده حالتی علف گون و گس در ماندگاری عطر همراهتان است.عطری خشک بدون عناصر لطیف کننده عطر و در عین حال بسیار لطیف کاری ۲ وجهی و هنرمندانه برای اشخاصی که به دنبال رایحه ای طبیعی چوبی و تلخ هستند کاری که‌ شما را خسته نخواهد کرد و همین طور بازخورد خوبی برایتان به ارمغان می آورد
16 اردیبهشت 96
4 تشکر شده توسط :
لطفا جهت درج نظر وارد سایت شوید و یا در سایت عضو شوید.
راهنمایی ثبت نظر :
* از ثبت نظر تبلیغاتی یا نظرات اصلی (غیر پاسخ) غیر مرتبط با محصول خودداری نمایید.
** نظراتی که خلاف قوانین درج نظر هستند حذف می شوند.
*** قوانین مربوط به درج نظر را از اینجا می توانید مشاهده نمایید.


تایید و ارسال عکس

توجه: شما با ارسال عکس، موافقت خود را با قوانین قرار دادن عکس پروفایل در عطرافشان اعلام می دارید.