تاریخچه خانه عطر سازی هوبیگانت

تاریخچه خانه عطر سازی هوبیگانت

توسط :
admin
آخرین به روز رسانی :
جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸

 • 1775

خانه هوبیگانت که از سال 1775 در حال فعالیت می‌باشد، تنها خانه عطری است که در طی چهار قرن تاریخ وجود داشته است.
در طی این قرن‌ها، عطرسازان خانه هوبیگانت کشفیات پیشگامانه‌ای را در فرمولاسیون عطرها انجام دادند که برای همیشه شیوه ساخت عطرها را متحول ساخت. اغراق نیست که بگوییم، بدون خانه هوبیگانت، عطر و ادکلن دیگر به این صورت که امروزه ما آن را می‌شناسیم، وجود نداشت.
همه چیز فقط با یک سبد گل شروع شد. روزی در پاریس در سال 1775، جوانی به نام ژان فرانسوا هوبیگانت، تابلویی از سبد گل را که بصورت دستی رنگ آمیزی شده بود روی مغازه کوچکش در خیابان فبورگ سن انوره آویزان کرد. از همان ابتدا عطرهای او میان خانواده‌های سلطنتی و نجیب زادگان محبوبیت پیدا کرد. هوبیگانت به زنان صاحب مقام در دربار ورسای نشان داد كه چگونه به بادبزن‌های خود عطر بزنند، تا فقط با تکان دادن بادبزن‌ها و پخش شدن بویی معطر پیغامی عاشقانه ارسال شود. هنگامی که در سال 1793 ماری آنتوانت توسط گیوتین (نام دستگاهی است که برای اجرای مجازات اعدام از طریق قطع سر به کار می‌رفت) اعدام شد، وی 3 ویال(ظروف شیشه‌ای کوچک) از عطر هوبیگانت را در نیم تنه خود گذاشت تا به او قدرت دهد.
با گذشت قرن‌ها، خانه هوبیگانت عطرساز دربارهای سلطنتی اروپا شد. ژوزفین، ملکه آینده فرانسه، متعلق به گروهی از مردان و زنان جوان شیک پوش بود که این گروه به دلیل علاقه زیاد آنها نسبت به مشک که اسانس مورد علاقه ژوزفین بود، گروه «موسکادین‌ها» نامیده میشد. عطرهای هوبیگانت در طول سال‌هایی که ناپلئون در حال فتح اروپا بود، در صندوقچه کمپین ناپلئون حمل می‌شد.

 • 1815

 در بهار سال 1815، ناپلئون تنها به مدت سه ماه در پاریس بود؛ دوره ای که تاریخ آن را " صد روز" می‌نامد. در آن ماه‌های کوتاه، او ارتشی را تشکیل داد و در عین حال توانست وقت کافی برای خرید در هوبیگانت را پیدا کند.

 • 1829

در سال 1829، هوبیگانت به عنوان عطرساز علیاحضرت همایونی، پرنسس آدلاید د اورلئان، خواهر پادشاه لوئی فیلیپ منصوب شد.

 

 • 1838

در سال 1838، به خانه فرانسوی مجوز "عطرساز اعلیحضرت، ملکه ویکتوریا انگلیس" اعطا شد. سزار الکساندر سوم در سال 1890 عطر ساز هوبیگانت را به دربار سلطنتی روسیه معرفی کرد. هوبیگانت به افتخار ملکه، ماریا فیودوروونا، عطری به نام «دسته گل سزارینا - د سزارینا بوکت» ساخت.


هنگامی که پسر ملکه در سال 1894 با عنوان نیکولاس دوم به تاج و تخت رسید، هوبیگانت کار خود را به عنوان عطرساز سلطنتی ادامه داد. در دفترهای دست نوشته، خریدهای ملکه بیوه پادشاه از سال 1900 تا آستانه انقلاب روسیه در سال 1917 ثبت شده است. خواهر ش، ملکه الکساندرا، همسر پادشاه ادوارد هفتم، خریدهای خود را در سال 1902 آغاز کرد.
دفاتر حساب نشان می‌دهد که این دو ملکه به اتفاق هم خریدهای کریسمس خود را در هوبیگانت انجام داده‌اند. از دیگر مشاهیر سلطنتی می‌توان به لا کومتس دو زاکسن، اولین پسر عموی لویی شانزدهم؛ پادشاه و ملکه هلند؛ ملکه ایتالیا؛ پرنسس ماتیلد، خواهر ناپلئون، پرنس دو باتنبرگ؛ لو دوک دو موچی؛ تولستوی؛ سفیر روسیه؛ گی دو موپاسان؛ روتشیلدها و افراد دیگر اشاره کرد. 

 • 1880

در سال 1880 عطرساز پاول پارکت مالک مشترک تجارت هوبیگانت شد. تحت هدایت وی بود که تولید و مدیریت به نویی-سور-سن منتقل و امکان گسترش امکانات فراهم شد. تعداد کارمندان افزایش یافت و آزمایشگاه‌ها تاسیس شدند. هوبیگانت در حال آماده شدن برای عصری جدید بود.

 • 1982-1910

در سال 1882، پاول پارکت عطر "فوژه رویال" را معرفی کرد، رایحه‌ای که دسته جدیدی از عطرها- خانواده عطر «فوژه» (یا سرخس مانند)، که امروزه یکی از محبوب ترین خانواده عطرهای مردانه است را تعریف می‌کند.
خلاقیت پل پارکت با فوژه رویال متوقف نشد. وی به معرفی عطرها با استفاده از مواد سنتتیک ادامه داد و در سال 1900 له پارفوم ایدیل، در سال 1908 کوئر دو ژانت و در سال 1910 پارفوم اینکونو را معرفی کرد.

 • 1912-1941

در سال 1912، بیانماه عطرساز هوبیگانت راه پاول پارکت را ادامه داد و کولکز فلورز را معرفی کرد، که یکی از بهترین عطرهای تمام دوران هوبیگانت و اولین دسته گل دارای چندین نوع گل می‌باشد که تاکنون ایجاد شده است.


بیانماه در سال 1935 برای یافتن خانه خود، هوبیگانت را ترک کرد. اما در دوره پس از پارکت، دوره قبل از 1950، هوبیگانت از خدمات عطرسازانی چون پل شایوینگ و مارسل بیلوت بهره برد. مارسل بیلوت طراح یکی دیگر از عطرهای عالی هوبیگانت به نام شانتی بود که در سال 1941 به بازار عرضه شد.
در همین مدت، هوبیگانت فعالیت‌های بازرگانی خود را در سراسر جهان آغاز کرد.  دفاتری در ایالات متحده، انگلیس، بلژیک، هلند، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا، لهستان و رومانی تحت نظارت دفتر پاریس تأسیس شدند. ارتباطاتی در هاوانا، بوئنوس آیرس، ریو دو ژانیرو، استرالیا ، ژاپن و چین برقرار شد.

 • 1973

میشل پریس که از دوران کودکی مجذوب دنیای عطرها شده بود، خیلی زود کار خود را با برخی از معتبرترین شرکت‌ها در صنعت عطر و لوازم آرایشی آغاز می‌کند. اینگونه است که او در سال 1973 با آخرین نوادگان خاندان هوبیگانت ملاقات کرده و مشارکت خود را با خانه هوبیگانت آغاز و در آنجا به عنوان مشاور فعالیت می‌کند.

 • 1981

در طی سال‌ها همکاری، دوستی بسیار خوبی بین این دو مرد بوجود آمده است، بنابراین وقتی میشل اولین شرکت خود را در سال 1981 افتتاح کند، قرار است برند‌های خانه هوبیگانت را توزیع نماید. سال‌ها بعد، صاحب آن بنا به دلایل بهداشتی مجبور به ترک خانه هوبیگانت و فروش برند‌ها شد؛ خانواده پریس برای برگرداندن برندهای تاریخی خانه هوبیگانت به موقعیت قبلی خود، تمام تلاششان را بکار گرفتند.
 

 • 2005 ...

پس از چندین سال تلاش، آنها سرانجام در سال 2005 موفق شدند که کنترل نام هوبیگانت را در بازار عطرها و لوازم آرایشی بدست بگیرند.
از آن لحظه به بعد تمام تلاش‌های خانواده بر بدست آوردن دوباره نام هوبیگانت و بازگرداندن همه احترام و افتخاراتی که شایسته آن می‌باشد، متمرکز شده است.

برای مشاهده محصولات هوبیگانت به عطرافشان مراجعه نمایید.نظرات کاربران

پاسخ ها را رد کن
نتیجه‌ای یافت نشد.
لطفا جهت درج نظر وارد سایت شوید و یا در سایت عضو شوید.
راهنمایی ثبت نظر :
* از ثبت نظر تبلیغاتی یا نظرات غیر مرتبط با مطلب درج شده خودداری نمایید.
** نظراتی که خلاف قوانین درج نظر هستند حذف می شوند.
*** قوانین مربوط به درج نظر را از اینجا می توانید مشاهده نمایید.
V.sh
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
پاسخ به Hossein Mdz
دقیقا خود آب هویج بستنی! کار دوست داشتنیه ولی بنظرم هوم اینتنس از این بهتره
ندا . س
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
پاسخ به ندا . س
مدیر جان؛ 
شما خودتون اطلاعی ندارید؟

پاسخ مدیر :

سلام و عرض ادب
امنیا امیتیس و کریستالین تقریبا در یک سطح می باشند ، هر دو طبعشون معتدل می باشد
zahra.av
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
بوی اناناس و هندونه غالبه(yummy:p) خیلی عطر ملو و دخترونه ایه.فرش هم هست و مناسب فصول گرم.موندگاری و پخش بوش نسبت به طبعش بدک نیست
zahra.av
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
بوی قند و وانیل سوخته میده همینقدر شیرین همینقدر گرم!خیلی دلمو میزنه از هرچی عطر وانیلیه بیزار شدم.
سن بالام هست و به نظرم چیپ!
لاویه بل لانکوم / مانیفستو ایوسن لورن و هیپنوتیک پویزن دیور حال و هوای نزدیک به بلک اوپیوم دارند و خیلی ازین سرترن 
zahra.av
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
من اصلا ظرافت زنونه ندیدم ازین عطر.بغیر از بادومه مونده نم کشیده هیچ بویی حس نمیکنم.بیشتر شبیه عطرهای مردونس(حتی یونی ام نه مطلقا مردونه!)
محتویات عطر اصلا با شیشه همخونی نداره حیف پکیجینگش!
رضا دانش
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
سلام دوستان من قصد خرید این عطرو دارم برا پاییز و زمستون خوبه؟جواب میده ؟
و اینکه ماندگاریش و پخشش چطوریه و تا چند ساعت میمونه دوس دارم تایمشو بدونم چقدره ممنون از همتون .ادمین جان منتظر جواب شمام هستم 

پاسخ مدیر :

سلام عرض ادب مناسب فصل می باشد با ماندگاری خوب
من این بلک اورینت هم نگاهی بیاندازید
مهدی ارجمندی
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
پاسخ به Reza Faraji
جناب فرجی عزیز تا حدودی فکر میکردم که رایحه سنگینی داشته باشه و همه پسند نباشه توضیحتون خیلی کمک کرد چون میخواستم بلایند بای کنم و حالا منصرف شدم ممنون
sajed
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
سلام وقت بخیر.
 150میل این محصول تولید چه سالی می باشد.

پاسخ مدیر :

سلام عرض ادب 
جهت درخواست بچ کد تلگرام پیام دهید
مریم سالاری
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
پاسخ به مریم سالاری
ممنونم از شما مدیر محترم
بد نیست نظرمم تو این چندروزی که بیوتی رو دارم اعلام کنم. اولین چیزی که با بوییدنش به یادم افتاد گرما و مهربونی آغوش یک مادره‌. بسیار عظر زنانه اییه و من اونو مناسب ۴۰ به بالا میدونم با این حال خودم که ۲۸ ساله ام بسیار برای خودم میپسندمش چون آرامشی که در وجودشه باعث میشه بخوام ز مقوله سن گذر کنم ولی با همه این اوصاف من اونو بسیار بسیار مناسب شخصیت دلسوز و فداکار مادران میبینم و ناخودآگاه با بوییدنش به دوران خوش کودکیم برمیگردم. نمیدونم چی تو این عطر هست که اونو برای من به شدت نوستالژیک میکنه و غم ناشی از دلتنگی برای گذشته های شاد و بی دغدغه کودکی وجودمو در بر میگیره.
نیما
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
پاسخ به حامی
توصیف زیبا و جذابی بود ، ممنون از شما 
اگه خیلی سایکدلیک رو دوست دارین پیشنهاد میکنم عطر مئا کوپا از برند وی کانتو رو هم حتما تست کنین 

آخرین پست ها

تایید و ارسال عکس

توجه: شما با ارسال عکس، موافقت خود را با قوانین قرار دادن عکس پروفایل در عطرافشان اعلام می دارید.