تاریخچه خانه عطر سازی هوبیگانت

تاریخچه خانه عطر سازی هوبیگانت

توسط :
admin
آخرین به روز رسانی :
جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸

 • 1775

خانه هوبیگانت که از سال 1775 در حال فعالیت می‌باشد، تنها خانه عطری است که در طی چهار قرن تاریخ وجود داشته است.
در طی این قرن‌ها، عطرسازان خانه هوبیگانت کشفیات پیشگامانه‌ای را در فرمولاسیون عطرها انجام دادند که برای همیشه شیوه ساخت عطرها را متحول ساخت. اغراق نیست که بگوییم، بدون خانه هوبیگانت، عطر و ادکلن دیگر به این صورت که امروزه ما آن را می‌شناسیم، وجود نداشت.
همه چیز فقط با یک سبد گل شروع شد. روزی در پاریس در سال 1775، جوانی به نام ژان فرانسوا هوبیگانت، تابلویی از سبد گل را که بصورت دستی رنگ آمیزی شده بود روی مغازه کوچکش در خیابان فبورگ سن انوره آویزان کرد. از همان ابتدا عطرهای او میان خانواده‌های سلطنتی و نجیب زادگان محبوبیت پیدا کرد. هوبیگانت به زنان صاحب مقام در دربار ورسای نشان داد كه چگونه به بادبزن‌های خود عطر بزنند، تا فقط با تکان دادن بادبزن‌ها و پخش شدن بویی معطر پیغامی عاشقانه ارسال شود. هنگامی که در سال 1793 ماری آنتوانت توسط گیوتین (نام دستگاهی است که برای اجرای مجازات اعدام از طریق قطع سر به کار می‌رفت) اعدام شد، وی 3 ویال(ظروف شیشه‌ای کوچک) از عطر هوبیگانت را در نیم تنه خود گذاشت تا به او قدرت دهد.
با گذشت قرن‌ها، خانه هوبیگانت عطرساز دربارهای سلطنتی اروپا شد. ژوزفین، ملکه آینده فرانسه، متعلق به گروهی از مردان و زنان جوان شیک پوش بود که این گروه به دلیل علاقه زیاد آنها نسبت به مشک که اسانس مورد علاقه ژوزفین بود، گروه «موسکادین‌ها» نامیده میشد. عطرهای هوبیگانت در طول سال‌هایی که ناپلئون در حال فتح اروپا بود، در صندوقچه کمپین ناپلئون حمل می‌شد.

 • 1815

 در بهار سال 1815، ناپلئون تنها به مدت سه ماه در پاریس بود؛ دوره ای که تاریخ آن را " صد روز" می‌نامد. در آن ماه‌های کوتاه، او ارتشی را تشکیل داد و در عین حال توانست وقت کافی برای خرید در هوبیگانت را پیدا کند.

 • 1829

در سال 1829، هوبیگانت به عنوان عطرساز علیاحضرت همایونی، پرنسس آدلاید د اورلئان، خواهر پادشاه لوئی فیلیپ منصوب شد.

 

 • 1838

در سال 1838، به خانه فرانسوی مجوز "عطرساز اعلیحضرت، ملکه ویکتوریا انگلیس" اعطا شد. سزار الکساندر سوم در سال 1890 عطر ساز هوبیگانت را به دربار سلطنتی روسیه معرفی کرد. هوبیگانت به افتخار ملکه، ماریا فیودوروونا، عطری به نام «دسته گل سزارینا - د سزارینا بوکت» ساخت.


هنگامی که پسر ملکه در سال 1894 با عنوان نیکولاس دوم به تاج و تخت رسید، هوبیگانت کار خود را به عنوان عطرساز سلطنتی ادامه داد. در دفترهای دست نوشته، خریدهای ملکه بیوه پادشاه از سال 1900 تا آستانه انقلاب روسیه در سال 1917 ثبت شده است. خواهر ش، ملکه الکساندرا، همسر پادشاه ادوارد هفتم، خریدهای خود را در سال 1902 آغاز کرد.
دفاتر حساب نشان می‌دهد که این دو ملکه به اتفاق هم خریدهای کریسمس خود را در هوبیگانت انجام داده‌اند. از دیگر مشاهیر سلطنتی می‌توان به لا کومتس دو زاکسن، اولین پسر عموی لویی شانزدهم؛ پادشاه و ملکه هلند؛ ملکه ایتالیا؛ پرنسس ماتیلد، خواهر ناپلئون، پرنس دو باتنبرگ؛ لو دوک دو موچی؛ تولستوی؛ سفیر روسیه؛ گی دو موپاسان؛ روتشیلدها و افراد دیگر اشاره کرد. 

 • 1880

در سال 1880 عطرساز پاول پارکت مالک مشترک تجارت هوبیگانت شد. تحت هدایت وی بود که تولید و مدیریت به نویی-سور-سن منتقل و امکان گسترش امکانات فراهم شد. تعداد کارمندان افزایش یافت و آزمایشگاه‌ها تاسیس شدند. هوبیگانت در حال آماده شدن برای عصری جدید بود.

 • 1982-1910

در سال 1882، پاول پارکت عطر "فوژه رویال" را معرفی کرد، رایحه‌ای که دسته جدیدی از عطرها- خانواده عطر «فوژه» (یا سرخس مانند)، که امروزه یکی از محبوب ترین خانواده عطرهای مردانه است را تعریف می‌کند.
خلاقیت پل پارکت با فوژه رویال متوقف نشد. وی به معرفی عطرها با استفاده از مواد سنتتیک ادامه داد و در سال 1900 له پارفوم ایدیل، در سال 1908 کوئر دو ژانت و در سال 1910 پارفوم اینکونو را معرفی کرد.

 • 1912-1941

در سال 1912، بیانماه عطرساز هوبیگانت راه پاول پارکت را ادامه داد و کولکز فلورز را معرفی کرد، که یکی از بهترین عطرهای تمام دوران هوبیگانت و اولین دسته گل دارای چندین نوع گل می‌باشد که تاکنون ایجاد شده است.


بیانماه در سال 1935 برای یافتن خانه خود، هوبیگانت را ترک کرد. اما در دوره پس از پارکت، دوره قبل از 1950، هوبیگانت از خدمات عطرسازانی چون پل شایوینگ و مارسل بیلوت بهره برد. مارسل بیلوت طراح یکی دیگر از عطرهای عالی هوبیگانت به نام شانتی بود که در سال 1941 به بازار عرضه شد.
در همین مدت، هوبیگانت فعالیت‌های بازرگانی خود را در سراسر جهان آغاز کرد.  دفاتری در ایالات متحده، انگلیس، بلژیک، هلند، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا، لهستان و رومانی تحت نظارت دفتر پاریس تأسیس شدند. ارتباطاتی در هاوانا، بوئنوس آیرس، ریو دو ژانیرو، استرالیا ، ژاپن و چین برقرار شد.

 • 1973

میشل پریس که از دوران کودکی مجذوب دنیای عطرها شده بود، خیلی زود کار خود را با برخی از معتبرترین شرکت‌ها در صنعت عطر و لوازم آرایشی آغاز می‌کند. اینگونه است که او در سال 1973 با آخرین نوادگان خاندان هوبیگانت ملاقات کرده و مشارکت خود را با خانه هوبیگانت آغاز و در آنجا به عنوان مشاور فعالیت می‌کند.

 • 1981

در طی سال‌ها همکاری، دوستی بسیار خوبی بین این دو مرد بوجود آمده است، بنابراین وقتی میشل اولین شرکت خود را در سال 1981 افتتاح کند، قرار است برند‌های خانه هوبیگانت را توزیع نماید. سال‌ها بعد، صاحب آن بنا به دلایل بهداشتی مجبور به ترک خانه هوبیگانت و فروش برند‌ها شد؛ خانواده پریس برای برگرداندن برندهای تاریخی خانه هوبیگانت به موقعیت قبلی خود، تمام تلاششان را بکار گرفتند.
 

 • 2005 ...

پس از چندین سال تلاش، آنها سرانجام در سال 2005 موفق شدند که کنترل نام هوبیگانت را در بازار عطرها و لوازم آرایشی بدست بگیرند.
از آن لحظه به بعد تمام تلاش‌های خانواده بر بدست آوردن دوباره نام هوبیگانت و بازگرداندن همه احترام و افتخاراتی که شایسته آن می‌باشد، متمرکز شده است.

برای مشاهده محصولات هوبیگانت به عطرافشان مراجعه نمایید.نظرات کاربران

پاسخ ها را رد کن
نتیجه‌ای یافت نشد.
لطفا جهت درج نظر وارد سایت شوید و یا در سایت عضو شوید.
راهنمایی ثبت نظر :
* از ثبت نظر تبلیغاتی یا نظرات غیر مرتبط با مطلب درج شده خودداری نمایید.
** نظراتی که خلاف قوانین درج نظر هستند حذف می شوند.
*** قوانین مربوط به درج نظر را از اینجا می توانید مشاهده نمایید.
Gevik
۱۳۹۸/۱۲/۰۲
پاسخ به دکتر فرشاد
بچ کد پشت شیشه و یا زیر جعبه عطر را در سایتهای زیر وارد کنید:(معمولا 4 حرفی و تلفیقی از حروف و اعداد است .مثلا بچ کد عطر بنده: T802 )
checkfresh.com 
chesckcosmetic.net
Mohammadmahdi Nomani
۱۳۹۸/۱۲/۰۲
من دارمش عاشقشم 
پاسخ به سيد محمد رسول نعيمي
آره آفرین همین بود. دنبال اون عطر تو کار مشابهم 
عليرضا ده ابادي
۱۳۹۸/۱۲/۰۲
سلام اين ادكلن بوش شبيه كدام ادكلن هستش 
aligolshani66
۱۳۹۸/۱۲/۰۲
پاسخ به علی گلشنی
تهیه شد و مثل اکثر کارهای دیور واقعا دوست داشتنی هست... فقط تو سایت خود دیور ۱۰۰ میلش برای فروش گذاشته شده و ۷۵ نبود...
aligolshani66
۱۳۹۸/۱۲/۰۲
پاسخ به فرشاد ریگی زاده
سلام.بنده سمپل این کار رو‌تست کردم و ولنتینو اینتس رو‌ تهیه کردم.ولنتینو قطعا پخش و ماندگاری بهتری داره، اما به قول بهضی دوستان بوی لوازم آرایشی لوکس میده و خانم ها دوستش دارند.بنده به خطر چرمی بودنش تهیه کردم اما واقعا نتونستم آنچنان حسش کپم.عطرش رو بنده زیاد مردانه نمیدونم یا به قولی جدی نمیدونم...
دکتر فرشاد
۱۳۹۸/۱۲/۰۲
با سلام خدمت دوستان عزیز و عطرباز گرامی آقا سالار گل

آقا این عطر را ریویو میکنی برامون ممنونم
سالار1986
۱۳۹۸/۱۲/۰۲
پاسخ به معین هاشمی
همین عطر آکوا سلیسیا فورته میتونه انتخواب خیلی خوبی باشه , البته یک عطر خطی هست که تغییر نتی چندانی نداره که برای بعضی افرد میتونه خسته کننده باشه ، البته در دنیای عطرهای سیتروسی و خنک پرفورمنس اینکار چیزی شبیه به معجزه هست، عطرهای سیتروسی از مولکولهای کوچک و سبک و فرار تشکیل میشوند که به دلیل همین سبکی و فراربودن معمولاً پخشبوی خوبی دارن چون به راحتی در هوا پراکنده میشن به همین علت هست که معمولاً در تاپ نت عطرها ازشون استفاد میشه که پخش بالایی در شروع عطرها ایجاد کنن و به همین دلیل فرار بودنشون مانگاری بالایی ندارن ، اماآکوا سلیستیا فورت در بین عطرهای خنک و سیتروسی یک معجزه محسوب میشه ، به غیر از این عطر اگر بخواهم عطر راحت و تر و تازه برای عید بشما معرفی کنم :
 Aqua Sextius از ژول اِ مَد کار خیلی خوبی هست .
 Vetiver Veritas از جیمز هیلی فوق العاده هست اونجا یک وتیور فول اچ دی در اتظار شما هست .
 Vetiver Geranium از کیرید عطر خوبیه .
 You Or Someone Like You از ایتا لیبغ دوغانژ عطر فوق العاده راحت و خوبیه .
عطرهای Uomo و Acqua di Colonia و Yerbamate از لورِنزو ویلورسی میتونن انتخواب خوبی باشن .
 Philtre Ceylan ز آتلیه کلون خوبه .
 L’Arbre de la Connaissance از جووی گزینه خوبی میتونه باشه. 
 Neroli Outrenoir از سری اکسکلوسیو گرلن بی نظیرهست از باب کیفیت ساخت ...
 L'Homme Ideal Cologne باز هم از گرلن خوبه .
 Le Frenchy بازهم از گرلن خیلی خوبه .
 Attique از لوبن عطر با کیفیتی هست .
 Dragonfly از zoologist خوبه .
 London Rain White Jasmine & Mint از جو مالون عطر خوبیه.
 نرولی پورتوفینو ازتام فورد بد نیست کار راه انداز هست.
 یک حس رطوب جالبی تو عطر بِرَکِن مَن از آمواژ هست که برای عید خیلی میپسندمش .
 از سری ای من تیری موگله Kryptomint عطر خوبیه نسبت به قیمتش .
 اینها به ذهنم میاد همه خنک نیستن بعضی هاشون خنک هستن و بعضی هاشون چهار فصل و معتدل .
navid.mhz
۱۳۹۸/۱۲/۰۲
پاسخ به سيد محمد رسول نعيمي
خودش هنوز هست برندس رمی لیتون بود ، حالا اصله یا نه نمیدونم ، بوی سیگار برگ کوبایی خالص میداد
یه ادکلنی بود اوایل دهه ۸۰ به نام سیگار شکل شیشه هم شبیه یک باندل سیگار برگ بود و قهوه ای . به تیر اون خاطره اینو خریدم ولی اون بو رو نمیده . لطفا اگه کسی اون رایحه رو یادشه مشابهش رو معرفی کنه .

آخرین پست ها

تایید و ارسال عکس

توجه: شما با ارسال عکس، موافقت خود را با قوانین قرار دادن عکس پروفایل در عطرافشان اعلام می دارید.