ژاک پولژ

ژاک پولژ

ملیت : فرانسوی

 ژاک پولژ یک عطار مشهور فرانسوی است که به خاطر خلق آثار نوآورانه خود برای برند شنل شناخته شده است . او در 14 ژوئن 1943 در شهر لایزل سور لا سورگ ، جمهوری سوم فرانسه به دنیا آمد . او کار خود را در عطاری در سال 1970 با همکاری روره برتراند دوپون آغاز کرد . در سال 1978 به شنل پیوست و تا زمان بازنشستگی در سال 2015 در آنجا باقی ماند .

 ژاک پولژ در طول زندگی حرفه ای خود تعدادی از معروف ترین عطرها را برای مردان و زنان خلق کرده است . او مغز متفکر خلق محبوب ترین عطرهای شنل از جمله کوکو مادمازل ، بلو د شنل ، شنل چنس ، و شنل آلور هوم است . آثار او به دلیل پیچیدگی ، ظرافت وجاودانگی شهرت دارند .

مسیر ژاک پولژ برای تبدیل شدن به یک عطار در جوانی او آغاز شد ، دورانی حس بویایی قوی و شیفتگی به عطر را در آن پرورش داد . او در رشته شیمی تحصیل کرد و به کار در صنعت ادکلن ادامه داد ، مهارت خود را تقویت کرد و به درک عمیقی از تفاوت های ظریف روایح رسید . در طول سال ها ، ژاک پولژ با بسیاری از برندهای معتبر از جمله برند ایو سن لورن ، امانوئل اونگارو ، تیفانی ، و بورژوا همکار داشته است . با این حال ، همکار او با شنل بود که باعث شد او به رسمیت شناخته شود و جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگترین عطاران تمام دوران تثبیت کند .

رویکرد ژاک پولژ به خلق عطر بسیار دقیق و ظریف است ، با قدردانی عمیق از پیشینه و میراث شنل . او همیشه بر این باور بوده است که عطر نه تنها باید بوی خوبی بدهد ، بلکه باید داستانی را روایت کند و احساسات را برانگیزد . عطرهای او به دلیل ترکیبات پیچیده خود ، دارای لایه هایی از اسانس های مختلف هستند که با گذشت زمان متحول می شوند . کمک های ژاک پولژ به دنیای عطاری با جوایز بسیاری از جمله جوایز معتبر اودرِ نشنال دو مریت ( نشان ملی دو مریت ، یک نشان شایستگی فرانسوی است که توسط رئیس جمهور جمهوری فرانسه اعطا می شود ) شناخته شده است . او همچنین دانش و تخصص خود را به پسرش اولیویه پولژ  منتقل کرده است که راه پدرش را دنبال کرده و به تنهایی به یک عطار موفق تبدیل شده است .

 

ژاک پولژ