تیفانی اند کو

تیفانی اند کو

محور فعالیت : جواهر سازی
شرکت مادر : کوتی
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 10

«تیفانی اَند کو» یک تولیدکننده امریکایی جواهرآلات و نقره‌آلات است که سال ۱۸۷۳ در نیویورک تأسیس شد. بنیان‌گذاران این شرکت چارلز لوئیس تیفانی و تِدی یانگ هستند که ابتدا شرکت را با نام «تیفانی، یانگ و الیس» راه انداختند و لوازم‌التحریر‌ می‌فروختند. این نام در سال ۱۸۵۳ به «تیفانی اَند کو» تغیییر پیدا کرد که در آن زمان چارلز تیفانی مدیریت شرکت را برعهده گرفت، و جواهرآلات به حوزه تخصصی فروش شرکت تبدیل کرد.

تیفانی اولین کاتالوگش را با عنوان «کتابچه آبی» در سال ۱۸۴۵ منتشر کرد و تا به امروز همین حرفه را ادامه‌ می‌دهد. سال ۱۸۶۷، این تولیدکننده اولین شرکت امریکایی شد که در نمایشگاه جهانی پاریس برنده جایزه بهترین محصول در نقره‌آلات شد. در سال ۱۸۷۷، نشان افتخار مشهوری ساخت که لوگوی نیویورک یانکیز، “NY” شد. همچنین، کار قلم‌کاری روی مدل افتخاری که برای اولین تیر افسر پلیس NYC در حین خدمت داده شد برعهده این شرکت بود. یانکیز سال ۱۹۰۹ این لوگو را برای خود انتخاب کرد.

در اواخر دهه ۱۹۸۰، شرکت تیفانی وارد صنعت عطر و ادکلن شد. اولین عطر را سال ۱۹۸۷ راهی بازار کرد که عطر زنانه تیفانی بود، عطر گیاهی زنانه محصولی از فرانسوآ دماشی . دو سال بعد، عطر مردانه تیفانی در سال ۱۹۸۹ راهی بازار شد که تولیدکننده‌اش ژاک پولژ نام داشت. طراح بطری عطرها پیر دیناند بود. بعدها، چند نوع عطر مردانه و زنانه دیگر هم روانه بازار کرد.

تیفانی اند کو