ژان گیشارد

ژان گیشارد

ملیت : فرانسوی

ژان گیشارد عطار بسیار معتبر و مدیر مدرسه عطاری گیوادان است . او در گراس فرانسه به دنیا آمد و بزرگ شد ، منطقه ای که به دلیل سنت دیرینه خود در صنعت عطر شناخته شده است . پدر گیشارد یک پرورش دهنده گل بود که او را از دوران جوانی با هنر عطاری آشنا کرد . پس از اتمام تحصیلات ، گیشارد کار خود را در صنعت عطاری در روره برت اند دوپون ، یک خانه عطر پیشرو آغاز کرد . او سپس برای تعدادی از شرکت های معتبر از جمله کریشن آروماتیکس ، کوئست اینترنشنال  و گیوادان کار کرد . در طول سال ها ، او مهارت خود را به عنوان یک عطار چیره دست به اثبات رسانید و عطرهای فوق العاده بسیاری را برای برخی از مشهورترین خانه های طراحی مد و عطاری جهان خلق کرد .

برخی از معروف ترین ساخته های او عبارتند از : کاچارل لولو ، کالوین کلین آبسشن ، کاچارل ادن ، و هرمس کانسنتر د اورنج ورته . به پاس زحمات گیشارد  در این صنعت ، در سال 2000 جایزه پریکس فرانسوا کوتی را دریافت کرد که یکی از بالاترین افتخارات در صنعت عطر است .

رویکرد گیشارد به خلق عطر عمیقاً ریشه در تربیت و علاقه او به طبیعت دارد . او اغلب از خاطرات دوران کودکی خود از گل ها و گیاهان معطری که او را در گراس احاطه کرده بودند الهام می گیرد . او معتقد است که بهترین عطرها آنهایی هستند که واکنش عاطفی قوی را برانگیزند و تلاش می کند تا روایحی بی نظیر و به یاد ماندنی خلق کند . گیشارد علاوه بر حرفه اش به عنوان یک عطار ، خود را وقف انتقال دانش و تجربیاتش به نسل بعدی متخصصان عطر کرده است . به عنوان مدیر مدرسه عطاری گیوادان  ، او مسئولیت آموزش و راهنمایی عطاران جدید را بر عهده دارد و تضمین می کند که هنر عطاری همچنان به رشد و تکامل خود ادامه می دهد . امروزه ژان گیشارد  به طور گسترده به عنوان یکی از با استعدادترین و مبتکرترین عطاران صنعت نام برده می شود . فداکاری در هنر، تعهد به کیفیت و اشتیاق برای خلق عطرهای منحصر به فرد و به یاد ماندنی ، او را به یک نماد واقعی در عطاری تبدیل کرده است .

ژان گیشارد