ژان لوئیز سوزاک

ژان لوئیز سوزاک

ملیت : نامشخص

ژان لوئیس سوزاک یک عطار بسیار مورد احترام است که به دلیل مشارکت در دنیای عطاری معاصر شناخته شده است . او کار خود را در صنعت عطاری با شرکت روره که اکنون با نام گیوادان شناخته می شود ، آغاز کرد . سیوزاک در طول مدت حضورش در روره این فرصت را داشت که با برخی از بزرگترین عطاران این صنعت کار کند و چندین عطر معروف تولید کرد .

در سال 1976 ، سوزاک مشهورترین عطر خود به نام کوروس ایو سن لورن ساخت . این رایحه به دلیل اسانس های قوی و حیوانی اش باعث جنجال شد و حتی برخی ادعا کردند که مصرف مواد غیرقانونی را تشویق می کند . علیرغم جنجال ها ، کوروس به یک مکتب کلاسیک تبدیل شد و هنوز هم امروزه بسیار مورد توجه است . سوزاک به تولید عطر برای برندهای لوکس برتر ، از جمله بل امی برای برند هرمس ، فارنهایت و دیور دان و ایو سن لورن اوپیوم ادامه داد . او همچنین با برند های شیسیدو ، اوسکار دلا رنتا و ادن کلاسیک همکاری کرد .

در سال 1998 ، سوزاک به فلوراسینت ملحق شد ، که بعداً  به سیمرایز تبدیل شد ، یک شرکت آلمانی معروف که در زمینه تولید عطرها ، طعم‌ها و مواد آرایشی فعالیت دارد . سوزاک در طول مدت حضورش در سیمرایز به تولید عطرهای استثنایی ادامه داد و به موفقیت شرکت کمک کرد . علیرغم دستاوردهای بسیار ، سوزاک به  تودار بودن و تواضع در کارش معروف است . او ترجیح می دهد که عطرهایش حرف خود را بزنند و معتقد است که یک عطر را باید صرفاً بر اساس ویژگی های بویایی آن قضاوت کرد . کمک های ژان لوئیس سوزاک به دنیای عطاری او را به یکی از تاثیرگذارترین عطاران زمان خود تبدیل کرده است . خلاقیت های معروف او همچنان الهام بخش و افسونگر علاقه مندان به عطر است .

 

ژان لوئیز سوزاک