CREED - Green Irish Tweed

کرید گرین ایریش توید

مردانه
کد کالا : ATR-31735
نوع عطر : ادو پرفیوم
check icon ضمانت اصالت کالا
مشخصات رایحه
مشخصات تولید
نام برند : کرید
کشور مبدأ : فرانسه
سال عرضه : 1985
کد کالا : ATR-31735
check icon ضمانت اصالت کالا
تعداد بن این کالا :
بن های فعلی شما : 0
می‌توانید مصرف کنید : 0
قیمت پس از مصرف بن ها
5,995,000 تومان
رای کاربران
 • روزانه
  15
 • رسمی
  11
 • - 25 سال
  0
 • + 25 سال
  20
 • + 45 سال
  8
 • عاشقشم
  39
 • می پسندم
  51
 • نمی پسندم
  12
تعداد رای های ثبت شده : 156
ترکیبات اعلام شده
توضیحات

گرین آیریش تویید از برند کرید یک عطر فوژه کلاسیک است. این عطر «قدم‌زن از بین ییلاقات ایرلند» که یکی از رایحه‌های امضای خانه معطر کرید است، عطر محبوب بسیاری از سلبریتی‌ها محسوب می‌شود. این عطر غنی، ورزشی و فراموش‌نشدنی است. 

اسانس اولیه : زنبق به لیمو
اسانس میانی : برگ بنفشه
نمره کاربران
Green Irish Tweed-کرید گرین ایریش توید
رایحه
8.8
37 رای
ماندگاری
7.9
54 رای
پخش بو
7.2
52 رای
طراحی شیشه
8.4
37 رای
این عطر برای من یاد آور ...
محصولات دیگری از برند کرید
اخبار برند کرید
نظرات کاربران (63 نظر)
راهنمایی مطالعه نظرات :
* نظرات اصلی که بدون خط آبی هستند نظرات مرتبط با محصول می باشند. نظرات پاسخ که با خط آبی هستند ممکن است از بحث در مورد این ادکلن فراتر رفته باشند.
** برای مطالعه نظراتی که صرفا مرتبط با این محصول هستند نظرات اصلی را مطالعه نمایید.
In The Dark
10
رایحه
8
ماندگاری
7
پخش بو
8
طراحی شیشه
مدتی بود میخواستم بخشِ مهمی از دلیل علاقه شخصیم به دنیای روایح رو در قالب متنی بیان کنم تا اینکه رسید به امروز و چه عطری بهتر از امضای کری گرنت، کلینت ایستوود، پیرس بروزنان، جورج کلونی، رابرت ردفورد، ریچارد گِرِ، راسل کرو و ... واسه نظر گذاشتن!

من به شخصه به عنوان یک دوست دارِ سینما، ارتباط خیلی نزدیکی بین عطر ها و فیلم ها میبینم و بنظرم دوست دارانِ سینما از دنیای روایح لذت دو چندان میبرن!

ریویو نوشتن واسه عطرهایی که آدم دوس داره مثل نقد و یا دقت کردن به فیلم میمونه، درینجا نوت ها همون کاراکتر ها هستن و ترکیبشون با هم ارتباط کاراکتر ها؛ تغییر و تحولِ سکانس هایِ عطر و ارتباطش با همدیگه نیز میشه تدوین؛ عمقِ اجرا و دقت روی جزییات هم میزانسن هست! پخش و ماندگاری هم معادلِ میزانی هست که اون فیلم در ذهن و خاطره ما میمونه ...!
هم عطر ها و هم فیلم ها روایتِ شروع تا پایانی پر از جزییات هستن که علاوه بر اینکه هر جزشون تک تک اهمیت داره بلکه مجموعشون نیز باید دارای هویتِ مجزایی باشه و نه صرفا جمع جبریِ جزییات!

محصولِ نهایی که یه عطر خوب و یا یه فیلم خوب باشه، حس ها رو درگیر میکنه و در خاطره میمونه ... داستانِ مشابهی که روایت جداگونه ای داره؛ یکی از طریق بویایی و شخصی سازی و دیگری از طریق بینایی و شنوایی!
فیلم، خودش کاراکترا ها رو میسازه و میخواد ما با دیدن و تفکر درکشون کنیم و عطرِ خوب پتانسیل اینکه در هارمونی با تیپ، موقعیت و شخصیت ما به کاراکتر برسه رو داره ...
در واقع، معادلِ کاراکترِ فیلم در دنیایِ روایح میشه خودمون! که با مصرفِ عطر، فیلممون شروع میشه، اینکه بعدش بر اساس ذاتِ عطر به سرنوشتی رمانتیک یا تصویری مقتدر یا شخصیتی گرم و دعوت کننده و ... برسیم مشخص نیست، باید نشست و فیلم رو نگاه کرد ...!

روزتونِ سینمایی و معطر :)
06 اردیبهشت 00 پاسخ تشکر
8 تشکر شده توسط : علی شهرابی فراهانی ‌آرش
علی عزیز
این رویو رو من نوشتم ! شما ننوشتی !
عجیبه
بهترین لحطات عمر من دو لحظه است
لحظاتی که مشغول سینمام
لحظاتی که مشغول عطرهام
البته باید جدیدا خواندن رویو دوستان هم در عطرافشان اضافه کنم ! که همه دلخورن که فلانی گوشی دستش نمیگرفت که اینم اضافه شد !
سینما اینقدر مهم بود برام که بخاطرش در اوایل جوانی خونه مجردی گرفتم که در سکوت ببینم .
چه ماجراهایی با ویدئو سونی تی سون سنگین وزن و یواشکی جابجا کردن و پلیس بازی و فیلم های هندی در ابتدا و بروسلی و آلن دلون و... تا برسیم به پازولینی و فلنی وبرگمان و... تا حالا که داریم نیم قرنی میشیم !
و چون ژن کلکسیون بازی هم دارم چه مصیبتی برا گرداوری داشتم از نظر حجم . فیلم کوچیک و بعد شد بزرگ ( که حجمش داشت به یه اطاق میرسید ! ) که الحمدلله تکنولوژی نجاتمون داد .دیگه چقدر ضرر این عشق بازی رو دادم بماند .چقدر کارتن دی وی دی و عطر و کاست آونگ و جهان موزیک ( نوارکاست های قبل از میلاد مسیح ! ) رو جابجا کردم بماند .
اما الحق زمانی که پای فیلم هستم و چندتا شیشه عطر دورمه جزع عمرم حساب نمیشه ! به همین دلیل همه میگن به سن ات نمیخوری . زبان انگلیسی ام هم بخاطرش خوب شد .
کودکی هام یادمه بازرس پلنگ صورتی رو خیلی دوست داشتم با اون گروهبان دودو ! یادش بخیر .
واما ژانر رئال و داستان های واقعی
مگه مهمتر از دیدن سرنوشت آدمها درین دنیا چیز دیگری هم هست ؟ چقدر تجربه میبینیم ازش.
فقط حیف در مورد عطارها و عطر زیاد فیلمی نداریم .
خلاصه که این رویو میکس عطر و سینما بهم لذت داد .
با تک تک جملاتش موافقم . متشکرم
حضورت مستدام و معطر

07 اردیبهشت 00 پاسخ تشکر
8 تشکر شده توسط : مانی آدامیان ‌آرش
چقدر جالب...من هم همونقدر به فیلم و سینما علاقه مند و وابسته م که به دنیای روایح...با مطلبی که بیان کردید و اقا کامبیز هم ادامه دادند در مورد خودشون و قبل تر هم تعدادی از دوستان در مورد عشقشون به سینما در اینجا سخن گفته بودند دارم اعتقاد پیدا میکنم یه قسمت مشترک داخل مغز برای اعتیاد به فیلم و عطر وجود داره :)) نظر شما هم قابل تامل بود که دوستداران سینما از دنیای روایح لذت دوچندان میبرند...
07 اردیبهشت 00 پاسخ تشکر
7 تشکر شده توسط : ‌آرش architect
درود دوستان بزرگوار، بنده هم بسیار با حرف علی جان موافقم و همینطور که کامبیز جان و ماری خانم هم گفتند ارتباط مستقیمی بین لذت بردن از روایح هنری و در وهله بعدی اعتیاد به بوییدن و دیدن و استنباط و تعمیم فیلم ها و احتمالا موسیقی وجود داره و فکر میکنم این سه راس یک مثلثی باشن که ما بهش دچاریم .کار به درست یا غلط بودنش ندارم ولی الحق لذتش با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.
07 اردیبهشت 00 پاسخ تشکر
8 تشکر شده توسط : مانی آدامیان ‌آرش
کامبیز خان، امیرمحمد عزیز و خانوم ماری ممنونم از لطفتون، خوشحالم که جمع دوستدارانِ مشترکِ سینما و عطر رو پیدا کردم ... :)

بنظرم لذت و اعتیاد به سینما و عطر از خیلی جهات شباهت دارن؛ جفتشون مثل یه باتلاق میمونن که هی بیشتر توش غرق میشی منتها با این تفاوت که کاملا ازین فرآیند لذت میبریم، و خودمون هم تلاش میکنیم در راستاش ...
اون لحظه که در وسط فیلم حس میکنیم که این یه شاهکاره و جز بهترین فیلماییه که دیدیم عینا مشابه وقتیه که یه عطر رو تست میکنیم و متوجه میشیم از شاهکار هایی هست که پیدا کردیم و ذوق و لذت حس کردنِ ادامه ماجرا، چه فیلم باشه، چه عطر ...

ایامتون به صلابتِ هامفری بوگارت و زیباییِ آدری هپبورن :)
08 اردیبهشت 00 پاسخ تشکر
9 تشکر شده توسط : kratos علی شهرابی فراهانی
سلام به همه دوستان عزیزم:
من هم خیلی وقت ها اقدام به تلفیق یک رایحه با ژانر و محتوا و پلان و ... یک کار سینمایی و یک متن و کتاب میکنم تو ذهنم و خیلی ازش لذت می برم.
خیلی از برند ها به عنوان مثال هیستواغ پرفیوم ، آمواج ، بایردو ، امیجنیری اوتورس و .... اقدام به طراحی و ساخت رایحه کاراشون رو بر مبنای یک فیلم یا رمان یا شخصیت و بیوگرافی فردی خاص انجام میدهند و چه بسیار زیبا و جذابه این طور پروژه ها برای یک خانه عطر..
به طور مثال کار اپوس 10 از مجموعه لایبری آمواج که ریویو کوتاهی هم براش نوشتم بر مبنای فیلم ویولن قرمز ساخته شده که یک اثر خاص درام و موزیکال و جنایی با شات های بسیار متضاد و جالبه که داستان انتقام پسر بچه ای هست که مادر و پدرش که نوازندگان یک خانواده و باند مافیایی هستند جلوی چشم هاش سلاخی و کشته میشند و اون با آموختن ساز ویولن (ویولنی که متعلق به مادرش بو و و آغشته به خون پدر و مادرش در اثر اون کشتار بیرحمانشون) و نفوذ به اون خانواده مافیایی، انتقامش رو شروع میکنه و آروم آروم شروع به قتل عام و از بین بردن اون باند بیرحم مافیایی میکنه...
اپوس 10 هم دقیقا با طراحی باکس عطر که یه ویولن قرمز با لکه های برجسته قرمز روشه و بعد با رایحه عجیب فلزی و گرم که با هجوم اکساید و کنستانتره چند نوع رز مخلوط شده ، روی بیس رایحه روغن جلا، رایحه ای رو طراحی کرده که اون بوی گرم فلز مانند خون تازه رو تداعی میکنه و بسیار بسیار جالب و عجیبه.
کار مارکوس دو سد برند هیستواغ هم که معرف حضور همگی هست و این کار هم به بازسازی و پردازش یکی از داستان های نویسنده بی پروا ی معروف فرانسوی اقدام کرده که سعی شده تو طراحی رایحه کارکتری بسیار خشن جنجگجو ، بی پروا و شجاع، شهوانی بدون هیچ محدودیتی ، کهنه و کثیف و ژنده پوش ایجاد کنه که تمامی این خصوصیات مربوط به شخص اول اون داستان در رمان کوتاه مزبور هست.
جوش میر عطار خوب و با تکنیک آمریکایی به گفته خودش طراحی یکی از کاراش ( برند ایمیجنری اوتورس) به نام Every Storm a Serenade ناشی از حال و حس روحی خودش بعد از یک طوفان و گرد باد شدید توی دهکده کوچیکشون بوده.
سالم و شاد و خوشبو باشین دوستان .
08 اردیبهشت 00 پاسخ تشکر
8 تشکر شده توسط : Iman کامبیز سخی

چقدر توضیحات عالی وکامل راحب این عطر خوش پوش توسط اساتید قید شده. تقریبا همگی اساتید نظر گذاشتن فقط جای آقای جورج کلونی که یکی از عشاق این عطره خالیه. منهای نظر اساتید بزرگ درصفحات قبلی بانظر آقای پارسی موافقم. مگه میشه عطری قدیمی بشه. مثل اینه که بگیم بوی فلان گل قدیمی شده وبوی بهمان گل جدیده ! هرچند احتمالا منظور برخی دوستان ازین واژه ها تنوعه که خوبه. بنظرمن هر عطر یا لباسی که دوستش داری اون مد امسال توئه.
شادوخوشبو باشید
06 اسفند 99 پاسخ تشکر
4 تشکر شده توسط : سولدوزلو Ss.ss
از نظر من بهشت باید همچین بویی رو داشته باشه بینهایت خوش بو ۷ سال پیش این کار رو داشتم و واقعا بسیار لذت بردم ازش
07 اسفند 99 پاسخ تشکر
2 تشکر شده توسط : سولدوزلو کامبیز سخی

Mahdi chavoshi
10
رایحه
7
ماندگاری
7
پخش بو
8
طراحی شیشه
این رایحه به من حس بودن در باغی پر از شکوفه های بهاری رو میده.واقعا زیبا طراحی شده
اما همانند اکثر کارهای خنک این برند باید دست و دل بازی به خرج بدین و بیشتر اسپری کنید تا بتونه چن ساعتی خودی نشون بده
15 بهمن 99 پاسخ تشکر

درود
کرید گرین آیریش تویید
(پودری و شیک ِ قدیمی)اصطلاحاتی که از تست این کار اصیل ِقدیمی به ذهن متبادر میشه.
قطعا همه ی ما شبیه این بورو در لوازم آرایشی ، مخصوصا در افترشیو ها زیاد بوییدیم ، بدون این که اسم اسانس اصلی رو بدونیم. در هر صورت این قدرت یک برند هست که بیش از هر برند دیگری رد ِ آثار اونو در دنیای معطر اطرافمون حس می کنیم. جدید هم نیست و مثلا همین بورو من در اولین افترشیوی که ۲۲ سال پیش خریدم حس کردم و برام نوستالژی بود. قطعا در تمام کشورهایی که شایسته ی میهمانی از بهترین برندها بوده اند پیدا می شده و الان هم حضور داره مثل ایران عزیز خودمون.
البته من خودم اولین بار این برند رو بعد از آشنایی با اونتوس شناختم.
به نظرم کول واتر دیویدف شباهت زیادی به ایشون دارند، لانچ کول واتر ۱۹۸۸ و لانچ ایشون ۱۹۸۵ بوده و هردو قدیمی هستند.
هنوز هم عطر خوش بازخوردیه با این که بیشتر افرادی که ازشون نظر خواستم به آشنا یا قدیمی بودنش اذعان داشتند.البته قید آشنا یا قدیمی بودن نکته ی منفی نیست و خیلی مواقع به خاطر احتمال نوستالژیک بودن ، امتیاز محسوب میشه. اما در دنیای امروزی که ممکنه هر روز شرکتهای پرشمار و نام آشنا یک عطر جدید عرضه کنند ، و ما هنوز عطرهایی زیادی در لیست تست داریم ، خرید این عطر بستگی به نظر شخصی یک نفر داره که تصمیم گرفته باشه ایشون عطر امضاش باشه یا یکی از عطرهای مورد استفاده.
در هر صورت از آشناتر شدن با ایشون بسیار خوشحالم اما عطر من نیست.
البته ایشون پرفورمنس خوبی هم دارند.
بدرود

13 خرداد 99 پاسخ تشکر
11 تشکر شده توسط : مازیار سولدوزلو
جناب پارسی عزیزم سلام
خواهش میکنم با افترشيو مقایسه نفرمایید! یکی از پیچیده ترین عطرهایی خنک تا به امروز هست از نظر من. بعید میدونم این همه پیچیدگی در افترشيو وجود داشته باشه! چند دسته بندی با هنرمندی تو این کار تجمیع شدن. روایح آروماتیک در تاپ نوت، روایح پودری در ميدل نوت و رایحه انيماليک خیلی با کیفیت امبرگريس. ضمنا من فکر میکنم از اون عطرهای بی زمان محسوب میشه که هیچوقت قدیمی نمیشه! البته من نظر شخصيم رو گفتم و از دوست عطرشناسم جناب پارسی عزیزم میخوام یه تست دقیق تر برای این عطر داشته باشن. سپاس گزارم...
14 خرداد 99 پاسخ تشکر
2 تشکر شده توسط : ممد ایمان اسدی
درود بر ایمان گل
عزیزم قطعا تجربه ی بویایی شما در ضمینه ی عطر بیشتر از منه. چون خیلی از عطرهایی که در صفحه ی علاقه مندی شما میبینم من تا حالا تست نکردم. من ۳ ماه پیش حدود ۶۰ سمپل که بیشترِ اونا دیزاینری بودن تهیه کردم و اول میخام با عطرهای این سطح آشناتر بشم و بعد وارد دنیای نیش بشم.
اما در مورد شاهکار بودن ساختِ گرین آیریش با شما کاملا موافقم. هرچند قرار نیست سلیقه ی همه بپسنده اما من دوسش دارم ولی نه در حد اینکه بخام استفاده کنم.
در مورد قضیه ی افتر شیو ،سوء برداشت شد عزیزم. منظورم اینه که سالهای سال هست که شرکتهای بهداشتی برای جذابتر و پرفروشتر شدن محصولاتشون از اسانس های محبوب استفاده میکنند. هر شرکتی بیشتر این اتفاق براش بیفته یعنی اسانسهای محبوبتری داره که مثلا یک شرکت دیگه برای ساخت یک محصولش مثلا افترشیو از اسانس های شرکت بزرگتر استفاده کنه. و یا نمونه ی دیگه اونتوس که شرکت های دیگه ، علنا و شاید با تغییر کوچکی اونو کپی میکنند.
در مورد قدیمی نبودن باهات موافق نیستم. شاید در این مورد هم برداشتهای ما با هم متفاوته. مثلا خود من هیچ ابایی از استفاده ی محصول خیلی قدیمی ندارم و بستگی به این داره که اون بو نظرمو جلب کنه یا نه. اصلا برای مد هیچ ارزشی قائل نیستم. حداقل خودمو قائل به اون نمیدونم و به نظرم مد برای افرادی هست که نمیتونند انتخاب داشته باشند به همین خاطر میخان از دیگران خط بگیرن یا کمک بگیرن. حالا بحث همه گیری یا هایپ که دیگه قضیه ی دیگه ای داره و ...
پس من اگر بخام یک عطر قدیمیو استفاده کنم اصلا برام مهم نیست که یک شخص بگه این عطر قدیمیه.
امیدوارم همیشه شاد و پیروز باشی و بتونیم در مورد عطرهای مختلف با هم بحث و تبادل نظر کنیم.
16 خرداد 99 پاسخ تشکر
7 تشکر شده توسط : مازیار ‌آرش
با سلام دقیقا من امروز این عطر رو تست کردم و همون حس رو دارم
11 اردیبهشت 00 پاسخ تشکر
1 تشکر شده توسط : سولدوزلو

به نظر من بوش شبیه کول واتر از دیویدف هست پس اینهمه پول ندید و برید کول واتر بزنید.
03 اسفند 98 پاسخ تشکر
کول واتر انگشت کوچیک اینم نمیشه. مخصوصن توی درای داون.
17 خرداد 99 پاسخ تشکر
3 تشکر شده توسط : سولدوزلو ایمان اسدی

جیمی لنیستر بر فراز تپه‌ای سبز با پرچمی افراخته بر دست !
06 آذر 98 پاسخ تشکر
2 تشکر شده توسط : سولدوزلو ‌آرش

این بزرگوار هنوز هم برای من عزیزه و خاص. بوی به لیموش واقعا بوی طبیعت و سرزندگی می ده بهم.خوشبختانه خیلی هم کپی و فیکشو ندیدم تا حالا مثل اونتوس
13 مهر 98 پاسخ تشکر
3 تشکر شده توسط : سولدوزلو ممد

ذبیح نوریان
10
رایحه
8
ماندگاری
8
پخش بو
9
طراحی شیشه
سلام بر ایکاروس عزیز،خوشحالم دوباره برگشتید،چون این برند در عطر افشان وجود نداره و تعریفهای زیادی ازش شنیدم مجبور شدم اینجا مطرحش کنم و اون برند lilith هستش،من نسخه ۳و۶ این ادکلن رو تست کردم و واقعا عالی بود ولی با اون قیمتی که داشت و اینکه از لحاظ اعتبار برند چیزی نمیدونستم صلاح دونستم اول از شما راهنمایی بگیرم که آیا ارزش خرید داره این برند
16 تیر 98 پاسخ تشکر
2 تشکر شده توسط : ssh نوید ابوطالبی جهرمی
ذبیح عزیزم. نمیدونم از کجا پیدا کردی این برند رو ولی باور کن من حتی بین عطربازهای معروف دنیا هم ندیدم کسی اسمشو شنیده باشه. شماره بندی خاصی از عطرهاشون ندیدم. بیشترین اویل میسازن تا عطر. میدونم شدیدا وسواس دارن و هر عطر براشون ماهها زمان میبره تا ساخته بشه. اویل ها اما متاسفانه ببس الکلی قوی دارن . فیلتره نشدن و خام هستن. تعداد نت ها کم اما علظت بالایی دارن. بیشتر عطرهای تک خطی و بی تنشی هستن. ذهن این عطرها از ژانر وهم و حشت میاد و با داستان های تورات در هم امیخته. یک کاری داشت به اسم mermaid که جنس بدنه ی عطر از استخوان لگن حیوان بود که روش به زیبایی کنده کاری شده بود و قیمت بالایی هم داشت. من شش هفت سمپل ازشون داشتم و بیشترین جنبه ی شناخت روایح داره تا خریداری کردن. بابلیون نویر و آدام دو عطر خیلی خوشبوی این برند بودن بین کارایی که من تست کردم. ترکیب روغن های اروماتراپی بومی , مریم و اسطوخودوس . که باید ردی پوست مالش داده میشد.
16 تیر 98 پاسخ تشکر
13 تشکر شده توسط : رضا امیرحسین الله وردی

ذبیح نوریان
10
رایحه
8
ماندگاری
8
پخش بو
9
طراحی شیشه
سلام دوستان،چون این برند در عطر افشان وجود نداره و تعریفهای زیادی ازش شنیدم مجبور شدم اینجا مطرحش کنم و اون برند lilith هستش،کسی از این برند چیزی میدونه و آشناییت باهاش داره؟
11 تیر 98 پاسخ تشکر

با سلام وقت بخیر.
دوستان عزیز وگرانقدر لطفا راهنماییم کنید
ادکلن کرید اونتوس بهتره یا کرید گرین ایریش توید؟
بوی دوتا کارو اصن تست نکردم دارم اینترنتی میخرمش.
29 فروردین 98 پاسخ تشکر
سلام،هر دو ادکلن عالی هستن،من هر دو رو دارم ولی به نظره من اونتوس به خاطره اینکه مشابه و کپی زیاد داره ارزش خرید دیگه نداره،البته بگم که اونتوس از لحاظ رایحه و کیفیت قابله مقایسه با مشابه های خودش نیست،و اما گرین آیریش یک ادکلن خاص هست با رایحه عالی و کیفیت بالا و من اگه روزی بخوام باز دوباره بین این دو انتخاب کنم گرین آیریش رو واسه خرید مجدد انتخاب میکنم
29 فروردین 98 پاسخ تشکر
2 تشکر شده توسط : غلامی ایمان اسدی