Fatimah Fatimah
23
1400/05/31

پیشنهادتون چیه؟

سلام و وقت بخیر... راستش، نمیدونم شما عزیزان بین چند عطر که همشون براتون ارزشمندن چگونه اولویت بندی میکنید بدون اینکه ته دلتون دو دل باشید، و میخوام لطفا پیشنهادتون رو درمورد خرید یه عطر از این سه تا عطر برای پاییز امسال بدونم.

سه عطر تو ذهنم پررنگن برای پاییز امسال:

Twilly d’Hermes #هرمس تویلی د هرمس Twilly d’Hermes 

تو نظرسنجی از افراد دور و برم رتبه یکو داشت از حیث رایحه.

معایب: قیمت،تعدد عطرای گورماند کلکسیونم

Feerie #ون کلیف اند آرپلس فیره Feerie 

رایحه اش بنسبت توییلی تکراری تره ولی زیباست

شیشه اش، آه وسوسه کننده است برای کلکسیون.

و البته بدترین قسمتی که نمیذاره ازش بگذرم، اینه که لاین دیزاینری ون کلیف تقریبا دیسکانتینیو شده و داره کلا شیفت میشه رو لاین لوکسش(چیزی که من در استعلام این عطر شنیدم، راست و دروغش رو نمیدونم البته فیره ک دیسکانتینیو شده.).

Chant d'Extase #نینا ریچی چنت د اکستس Chant d'Extase 

آه... این فلنکرِ بی نظیر و کمیاب لاین لااکستاز ..با اینکه کلا مهجور و کم پیداست ولی خیلی زیباست.و پرفورمنسش عالیه. چیزی نگم ازش، کلا کمیابه و لیمیتد ادیشن بوده. بنسبت دو عطر قبلی احتمالا با احتساب باربری(سفارش ازاد، چون من جایی موجود ندیدمش) از نظر قیمتی اونقدر تفاوت فاحشی نخواهد داشت.. سایز ۵۰ میل و ۸۰ داره که معمولا پیدا کردن ۵۰ میلش راحت تره یه هوا‌‌ فلذا احتمالا کم حجم تره.

نظر شما چیه؟ شما چگونه و با چه استدلالی ازین سه راهی  خلاص میشدین؟ (عطر هدف زمستان مشخصه و تا سال بعد خبری ازین سه نیست)

سرکار خانم فاطیمای عزیز و پر سلیقه

سلام زیاد

امروز بعد از روزها سری به سایت زدم و دوری در نظرات و سپس سوال جنابعالی را خواندم .

اولا شما باسلیقه اید و سلیقه تان حکم خواهد کرد و در انتها در خصوص پرسش مطرحی ، مشکلی نخواهید داشت .

برای خود من بارها و بارها این چندراهی ها تجربه شده !

عطر اول از هرمس که نیاز به توضیح ندارد که شما اشراف به این برند دارید . این عطر دلرباست .

عطر سوم را از نزدیک بارها تست که یکی از بستگان این کار و چندی دیگر ازین لاین و برند دارد که صفت فاخر برازنده ی آن است !

کمتر توضیح دادم که برسم به عطر دوم که شخصا تست نداشتم اما اطلاعاتی دارم . تجربه ای که میخوام خدمتتون معروض کنم بواسطه ی هنر دوستی و سلیقه ای که ازتون سراغ دارم ، بماند

و آن تجربه ی مهم این است :

اولویت همیشه با عطرهای دیسکانتینیو شده است !

تمکن مالی ضعیف شده اخیرا و امکان خرید هر سه در یک زمان نیست اما ازین سه کار زیبا ، دو کار کماکان موجود و میتوان مدتی بعد با تلورانس قیمتی ی کم ، خریداری کرد اما کاری که توقف تولید شده را نمیتوان به بعد موکول ، که یا با عدم موجودیت یا با تغییری چشمگیر و غیر قابل قبول مواجه حواهیم شد که در انتها بدون شک پشیمانی از دو خرید دیگر به همراه خواهد داشت !

بنابرین با تجربه ای که بارها کسب کردم اگر من باشم در اولین فرصت کار دوم را که در لیست علاقمندیهای خریدم هست ، انتخاب و دو کار بعدی را به فرصتی آتی موکول میکنم که البته اگر هرمس را نداشته باشم خرید دوم ام ، هرمس خواهد بود !

هم ارادت دارم خدمت شما و همه ی دوستان پرمهر و هم آرزوی موفقیت ، چه انتخاب عطر و چه کل زندگی . شاد باشید

سلام فاتیما جان:

هرمس رو بگیر و خیال خودت رو راحت کن. هم در دسترس تره نسبت به اون دوتا کار و هم مدرن تر و جذاب تر و همه پسند تره.. اگه برای مصرف میخوای خیلی نگران افزایش تعداد عطر های گورماند و خوشمزه توی کلکسیونت هم نباش.

خوش بو و شاد باشی

زهرا زهرا
1400/06/01

سلام فاطیما جان با اجازه من نظر خودمو بگم 🙂

بین سه گزینه ای که شما مد نظر دارید من اگه بودم اول نینا ریچی رو حذف میکردم چون بیشتر مناسب بهار و تابستونه. بین ون کلیف و هرمس هم ون کلیف رو انتخاب میکردم چون اولا شخصا بوش رو بیشتر دوست دارم 😁 که اون البته سلیقه ایه ولی همونطور که خودت گفتی تولیدش متوقف شده و به زودی نایاب میشه. ولی خوب هرمس عطر جدیدیه و خیالت راحته که حالا حالاها هست و اگه یه زمان خیلی هوسشو کردی میتونی بعدا بخری ولی عطری که دیسکانتینیو شده باشه حسرتش بدجور به دل آدم میمونه 😌 

Amirhossein Amirhossein
1400/06/01

سلام عرض ادب

من معمولا اول، 30 تا عطر برای خودم در نظر میگیرم که خیلی راحت انتخاب میشن بعدش میام غربال میکنم و دقیقا مثل شما به ۳ تا عطر برتر میرسونم حالا اینو گفتم چون احتمال میدم شما هم از تعداد عطر بالایی به این سه تا رسیدین و اینکه هر کسی چجوری به سه عطر برتر خودش برسه متفاوته. مثلا من عطری میخوام که برای استفاده در جمع باشه و نه واسه خلوت خودم و اونو میخوام توی زمستون بپوشم: اول میام نگاه میکنم ببینم چه جلوه ای از شخصیتم رو میخوام عطر پر رنگ تر کنه. بعد میام ببینم در طول این مدت بیشتر با چه آدم هایی در رفت و آمدم و سلیقه اونها کدوم رو بیشتر میپسنده(چون قرار نیست هر موقع کنارشون بودم حس بدی داشته باشن). حالا رسیدم به سه عطر برتر خودم و هر کدوم از اینها یک جنبه از شخصیتم رو پررنگ تر نشون میده: یکی میتونه پاکیزگی و مرتب بودن رو نشون بده، یکی میتونه شوخ بودن و باحال بودن رو نشون بده و یکی هم میتونه تا حدی جدیت رو نشون بده. خب من میام با خودم میگم توی اون جمعی که من معمولا توی زمستون میرم زیاد لازم نیست از خودم جدیت نشون بدم پس اون عطری که شخصیت جدی داره رو میزارم کنار. اون یکی هم که عطر منظم، مرتب و اتو کشیده هست رو چون جایی که اغلب میرم دوستانه هست و رسمی نیست میزارم کنار و فقط یک عطر برام میمونه که میخرمش. 

این اولویت اولم بعد از قیمت برای خرید عطر بود و به ترتیب : برند، شکل شیشه، دیسکانتینیو و ... هم واسم مهم اند.

این مثال از خودم بود ببخشید که طولانی شد و امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.

Fatimah Fatimah
1400/06/01

سلام و با ارزوی سلامتی.

جناب سخی گرامی ،شرمنده میکنید بنده رو... بسیار ممنون از نظر و اشتراک تجربتون :)

جناب شوشتری عزیز،  بسیار سپاسگزارم از پیشنهاد ارزندتون، لطف کردید :)

زهرا جان، خیلی ممنونم از پیشنهاد خوبت... منم فیره رو مخصوصا تو درای داون خیلی دوست دارم...فقط اینکه درسته که چانت لااکستز یکم نت های اکواتیک داره ولی بنظر من طبعش گرمه و تو فصل سرد و روزای معتدل راحت پوش تره...یعنی بنظر من بهار و پاییزه است...

اقای امیرحسین درود بر شما، یه عالمه تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتین و اشتراک تجربتون ... استفاده کردم... اتفاقا خودم هم با همین استدلال یکم دچار تعلل شدم :)) چون عملا هر سه تا عطر، وجه شادی و جوانی رو منعکس میکنن و تو این فیلد بین این سه تا نمیدونم کدوم در جهت منعکس کردنش قدر تره ...البته تو این داستان شاید فیره کمترین نمره رو بیاره...

Kambiz Kambiz
1400/06/01

به نظر من گزینه چهار هم باید میذاشتین که یا همه موارد بود یا هیچکدام، و قطعا انتخاب بنده گزینه چهار خواهد بود😁 موید و بهروز باشین،

Fatimah Fatimah
1400/06/01
در پاسخ به Kambiz :

به نظر من گزینه چهار هم باید میذاشتین که یا همه موارد بود یا هیچکدام، و قطعا انتخاب بنده گزینه چهار خواهد بود😁 موید و بهروز باشین،

ناک اوت شدم :))) بنظرم یه گزینه چهارم با عنوان : سوال از بیخ غلط است باید میذاشتم اصلا :))) 

همچنین :)

alireza .xx alireza .xx
1400/06/02

باسلام و عرض ادب.

فقط گزینه اول رو تست داشتم ولی شما ببینید از کدام گزینه بیشتر لذت میبری و ازش خسته نمیشی.

من باشم اولویت رو میزارم به اینکه از کدامیک بیشتر لذت میبرم ،مثلا تابستون دوسال پیش بود بین چندعطر خنک دودل بودم و در اخر رنسانس را که موقع تست کاملا نظرم رو جلب کرد و همچنین هایپ نشده بود را انتخاب کرذم و الان دوسه سالی میشه فصل تابستان رنسانس انتخابم ،البته عطرای دیگه هم زیاد استفاده میکنم مثلا کل تابستان پنجاه درصد رنسانس و پنجاه درصد عطرای دیگه.

من چیزی که از دنیای عطر یاد گرفتم اینه برای انتخاب و خرید عطر به بینی خودم اعتماد کنم ،درسته نظرات عزیزانی که میدونم تجربه دارن را برای پیشنهاد دادن حتما میپرسم ، ولی بعدش سعی میکنم برم تست کنم و در صورتی که باب سلیقه بود تهیه کنم .

در مورده دیسکانتینیو شدن عطر ،اگه اون عطر براتون عالی و نامبروانِ یا کلکسیون از اون برند دارید حتما قبل از دیسکانته شدن اقدام به خرید کنید ولی اگه اینطور نیست خیلی نگران نباشید چون امروز با صدها برند عطرسازی فعال، شما دست روی هر عطری که بزاری امکان نداره مشابه رایحه ی اون عطر را با یه کوچلو تغییر در برندهای دیگه پیدا نکنی .

از برند ویکتوریاسکرت و همچنین برند انیک گوتال (برندی تقریبا مهجور در ایران ولی بسیار بسیار بسیار کاربلد ،باکارای تک ، شیک و عامه پسند) هم اگه سمپل ، دکانت گیر اوردین یا در فروشگاه امکانش بود حتما تست بگیرید ،کارای زنانه خوبی دارند .

Fatimah Fatimah
1400/06/02
در پاسخ به alireza .xx :

باسلام و عرض ادب.

فقط گزینه اول رو تست داشتم ولی شما ببینید از کدام گزینه بیشتر لذت میبری و ازش خسته نمیشی.

من باشم اولویت رو میزارم به اینکه از کدامیک بیشتر لذت میبرم ،مثلا تابستون دوسال پیش بود بین چندعطر خنک دودل بودم و در اخر رنسانس را که موقع تست کاملا نظرم رو جلب کرد و همچنین هایپ نشده بود را انتخاب کرذم و الان دوسه سالی میشه فصل تابستان رنسانس انتخابم ،البته عطرای دیگه هم زیاد استفاده میکنم مثلا کل تابستان پنجاه درصد رنسانس و پنجاه درصد عطرای دیگه.

من چیزی که از دنیای عطر یاد گرفتم اینه برای انتخاب و خرید عطر به بینی خودم اعتماد کنم ،درسته نظرات عزیزانی که میدونم تجربه دارن را برای پیشنهاد دادن حتما میپرسم ، ولی بعدش سعی میکنم برم تست کنم و در صورتی که باب سلیقه بود تهیه کنم .

در مورده دیسکانتینیو شدن عطر ،اگه اون عطر براتون عالی و نامبروانِ یا کلکسیون از اون برند دارید حتما قبل از دیسکانته شدن اقدام به خرید کنید ولی اگه اینطور نیست خیلی نگران نباشید چون امروز با صدها برند عطرسازی فعال، شما دست روی هر عطری که بزاری امکان نداره مشابه رایحه ی اون عطر را با یه کوچلو تغییر در برندهای دیگه پیدا نکنی .

از برند ویکتوریاسکرت و همچنین برند انیک گوتال (برندی تقریبا مهجور در ایران ولی بسیار بسیار بسیار کاربلد ،باکارای تک ، شیک و عامه پسند) هم اگه سمپل ، دکانت گیر اوردین یا در فروشگاه امکانش بود حتما تست بگیرید ،کارای زنانه خوبی دارند .

سلام و تشکر بسیار از شما... کاملا درست میفرمایید...من نمیدونم شانس منه یا اتفاق ولی اکثر عطرایی ک در لیست خریدمه دیسکانتینیو شدن و باید سریع بخرمشون :))) اسیر

انیک گوتال رو تا الان نه شنیده بودم نه تست کردم... امیدوارم بتونم سمپل یا دستریز ازش گیر بیارم... 

درمورد وی اس، راستش بنظرم بنسبت قیمت بالاشون کیفیت کافی ندارن، یعنی با همون هزینه میشه بفرض از هرمس عطر خرید... وگرنه عطرای همه پسند و خوبی دارن. 

alireza .xx alireza .xx
1400/06/02
در پاسخ به Fatimah :

سلام و تشکر بسیار از شما... کاملا درست میفرمایید...من نمیدونم شانس منه یا اتفاق ولی اکثر عطرایی ک در لیست خریدمه دیسکانتینیو شدن و باید سریع بخرمشون :))) اسیر

انیک گوتال رو تا الان نه شنیده بودم نه تست کردم... امیدوارم بتونم سمپل یا دستریز ازش گیر بیارم... 

درمورد وی اس، راستش بنظرم بنسبت قیمت بالاشون کیفیت کافی ندارن، یعنی با همون هزینه میشه بفرض از هرمس عطر خرید... وگرنه عطرای همه پسند و خوبی دارن. 

خواهش میکنم، ویکتوریا سکرت کارایی داره که به جرات میگم بلحاظ شفافیت و کیفیت شانه به شانه کارای دیور و هرمس قدم برمیداره منتهی در ایران چون این برند را بیشتر با بادی اسپلش و بادی لوشن ها میشناسن خیلی جدی گرفته نشده، البته کارای معمولی هم زیاد داره .

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟