میزان اهمیت بازخورد عطر

سلام به همه دوستان عزیز و کادر گرامی مجموعه عطر افشان:

سوال من اینه:  میزان بازخورد عطرتون از طرف اطرافیان چقدر  براتون اهمیت داره و تا چه اندازه در انتخاب یک عطر برای شما تاثیر داره؟؟

شاد و سالم باشین همگی

در پاسخ به علی شهرابی :

سلام مجدد

نه آقا سعید عزیز؛

منظورم این نبود که اطرافیان از رایحه عطرِ من خوششون اومده یا نه

منظورم این بود که اصلا با ۸ پاف اسپریِ یه عطر خنک که با غلظت ادوپرفیوم هم عرضه میشه اطرافیان متوجه رایحه عطر میشن؟

یعنی اصلا پخش میشه؟

آره برادر چرا نشه ؟ حالا یه 4 تا پاف اضافه تر هم بزنی بهتره ..ممکنه شامه خودت پر بشه ولی رایحه عطرت حتما قابل استشمام هست برای اطرافیانت خصوصا این کاره دولچه اند گابانا اینتس لایت بلو که گفتی .

شاد و خوش بو باشی همیشه

درود بر جناب شوشتری

من در این مورد با دوستان قدیمی تر و با سواد تر از خودم توی سایت اختلاف نظر شدید دارم

قبل شروع بگم که نظر خانوم فاطیما بسیار منطقی و زیبا بود

و نظر اقا کامبیز که همیشه استفاده میکنم خیلی عاشقانه و عمیق ، ولی من مخالم

اگه انسانهای دنیا جز خودمون نا بینا میشدن

واسه ما چقدر اهمیت پیدا میکرد که چی میپوشیم

آیا لباسمون صاف و اتو کشیدست یا چروک داره

بله میدونم ما ابتدا برای دل و روحیه خودمون زندگی میکنیم و کاملا صحیح و درسته

ولی اگه فرض منو بهش فکر کنید

می بینید که اون پسری که روزی دوبار دوش میگرفت نمیگم چرک میشه نه ، ولی به همون یک روز در میون بسنده  میکرد

اونی که ریش و سیبیل هاشو هر روز مرتب میکرد خط گیری میگرد میزون میکرد هفته ای یبار دستش به قیچی و ریش تراش نمیرفت

اینا حقیقته

ما تایم کمی از روز رو خودمونو در آینه میبینیم ، 

آینه اصلی ما نگاه و انرژی و فیدبک خانواده ، دوست و همکاره

بعضی ها وقتی وارد هنر میشیم میگن هنر عشقه ، درکه ، خوب و بد نداره

من میگم همه چیز در نهایت خوب و خوب تر که داره ( بدم داره بخدا )

شاید من نقاشی برادرم رو بهترین نقاشی دنیا بدونم ولی از کارای پیکاسو بهتره در حقیقت ؟ نیست

میتونم ژست بگیرم خب من نگاهم فرق میکنه و احترام بذارید

چشم من احترام میذارم ، حق شما هم هست انتخابتون

ولی میتونه اشتباه باشه

مثلا یعنی چی که بریم عطری بخریم با روایح شدیدا انیمالیک و بد بو و طویله ای ؟؟؟

نظر منه ؟ خب نظرت اشتباهه برادر

ما انسانهای یه طیف انتخاب طبیعی داریم در  درنمون و کار خداست  و طبیعت ، مثلا :

معمولا ۹۹ درصد ادم های دنیا یه پیتزا یا پاستا خوش مزه رو دوست دارن

معمولا ۹۹ درصد ادم های دنیا میگن بوی فلان گل عالیو دلنوازه

همینطور وقتی همین ۹۹ درصد میگن بوی پشگل و طویله حالشون رو بد میکنه

این از سرشت و روح و روان ما میاد

اینجا دیگه نظر و انتخاب نیست ، چون همه ( ۹۹.۹ ٪ ) از هر دین و فرهنگ و کشور و جنسیتی قبولش دارن

خوب تویی که دوسش داری که نمیتونی دست به کمر ب ایستی بگی نظر منه قابل احترامه ، نهایت فقط توی اتاقت باید استفادش کنی

من خودم بنا ب تحقیق و توصیه اقا کامبیز (  تشکر فراوان ) ، فهمیدم بوییدن نوت های متفاوت ،  تیز و حتی شوکه کننده ،  خوبه واسه شامه و بالانس درک مغزی

ولی بخوام عطر انیمالیک بخرم و بزنم و  توی تاکسی بشینم ، این جرمه بخدا

مثلا جایی خوندم جناب ایکاروس اینترلود استفاده کرده و به مطب رفته بودن و ملت دوری میکردن

من اصلا اینترلود رو استفاده نکردم و نمیتونم نظر بدم

ولی اگر فرضا رایحه عامه پسندی نیست یا خیلی سنگین و عجیبه ، نباید در جای عمومی استفاده شه

اون افراد احمق نبودن که دوری کردن ، قابل تحمل واسشون نبوده

درکل

واسه شخص من بازخورد عطرم بسیار مهمه ،

من واسه ملت زندگی نمیکنم ، واسه دلخوشی و لذت خودم زندگی میکنم

عطر ابزار نشون دادن شخصیت و جایگاه فکری شما میتونه باشه

میتونه شما رو در لحظه و خاطره دوستتون یا عزیزتون ثبت کنه

و شما ناخوداگاه اگر فرد خوشبویی جلوتون یا کنارتون توی اسانسور باشه لبخند ب لبتون میاد

و انرژی خوبی میگیرد و به طرف منقل میکنید

عطری که موندگاری نداره مثل خودرو بی نظیر و زیبایی هست که هر ۵۰ کیلومتر باید پمپ بنزین واسش پیدا کنی

این ضعفه ، بسیار هم بد و بزرگ

لطفا پخش و موندگاری یک رایحه رو از خود رایحه جدا نکنید ، اینا یک داستانن

تا صبح بگم این ماشین چقدر زیباست ، چقدر خوبه ، فقط آ ایرادش اینه هی منو کنار خیابون تنها میذاره

این چیز کمی نیست ، فاجعست

وقتی از عطر خریدن حرف میزنیم

خرید شیشه ای برای بیرون ، مسافرت ، قرار عاشقانه ، قدم زدن و .... حرف میزنیم

اگر موندگاری کافی نداشته باشه حداقل معمولی ، من متوجه نمیشم چرا باید بخریم

فقط واسه ۱ پاف روی بالشت و شب خوابیدنمون ؟ 

من خودرویی که دم ب دقیقه بخواد بنزین تموم کنه یا گوشی که ساعت ب ساعت باطری خالی کنه رو میخوام چیکار ؟؟؟؟؟ 

هر چقدر خوب باشه کارشو نمیتونه انجام بده ، ما انسانها وسایل و ابزار رو واسه راحتی و لذت میخوایم

نه واسه لذت بخوام هی دستریز یادم نره ، هی پاشو برو توی پارکینگ دوباره عطر بزن بیا بالا

لذت نهایی رو خراب میکنه

و بجای لذت بردنه من از عطرم ، عطرم از من لذت میبره که چجوری مارو واسه ۳ ساعت همراهی قابل ندونسته و باید هی نازشو بکشم

در پاسخ به علی افتخاریان :

درود بر جناب شوشتری

من در این مورد با دوستان قدیمی تر و با سواد تر از خودم توی سایت اختلاف نظر شدید دارم

قبل شروع بگم که نظر خانوم فاطیما بسیار منطقی و زیبا بود

و نظر اقا کامبیز که همیشه استفاده میکنم خیلی عاشقانه و عمیق ، ولی من مخالم

اگه انسانهای دنیا جز خودمون نا بینا میشدن

واسه ما چقدر اهمیت پیدا میکرد که چی میپوشیم

آیا لباسمون صاف و اتو کشیدست یا چروک داره

بله میدونم ما ابتدا برای دل و روحیه خودمون زندگی میکنیم و کاملا صحیح و درسته

ولی اگه فرض منو بهش فکر کنید

می بینید که اون پسری که روزی دوبار دوش میگرفت نمیگم چرک میشه نه ، ولی به همون یک روز در میون بسنده  میکرد

اونی که ریش و سیبیل هاشو هر روز مرتب میکرد خط گیری میگرد میزون میکرد هفته ای یبار دستش به قیچی و ریش تراش نمیرفت

اینا حقیقته

ما تایم کمی از روز رو خودمونو در آینه میبینیم ، 

آینه اصلی ما نگاه و انرژی و فیدبک خانواده ، دوست و همکاره

بعضی ها وقتی وارد هنر میشیم میگن هنر عشقه ، درکه ، خوب و بد نداره

من میگم همه چیز در نهایت خوب و خوب تر که داره ( بدم داره بخدا )

شاید من نقاشی برادرم رو بهترین نقاشی دنیا بدونم ولی از کارای پیکاسو بهتره در حقیقت ؟ نیست

میتونم ژست بگیرم خب من نگاهم فرق میکنه و احترام بذارید

چشم من احترام میذارم ، حق شما هم هست انتخابتون

ولی میتونه اشتباه باشه

مثلا یعنی چی که بریم عطری بخریم با روایح شدیدا انیمالیک و بد بو و طویله ای ؟؟؟

نظر منه ؟ خب نظرت اشتباهه برادر

ما انسانهای یه طیف انتخاب طبیعی داریم در  درنمون و کار خداست  و طبیعت ، مثلا :

معمولا ۹۹ درصد ادم های دنیا یه پیتزا یا پاستا خوش مزه رو دوست دارن

معمولا ۹۹ درصد ادم های دنیا میگن بوی فلان گل عالیو دلنوازه

همینطور وقتی همین ۹۹ درصد میگن بوی پشگل و طویله حالشون رو بد میکنه

این از سرشت و روح و روان ما میاد

اینجا دیگه نظر و انتخاب نیست ، چون همه ( ۹۹.۹ ٪ ) از هر دین و فرهنگ و کشور و جنسیتی قبولش دارن

خوب تویی که دوسش داری که نمیتونی دست به کمر ب ایستی بگی نظر منه قابل احترامه ، نهایت فقط توی اتاقت باید استفادش کنی

من خودم بنا ب تحقیق و توصیه اقا کامبیز (  تشکر فراوان ) ، فهمیدم بوییدن نوت های متفاوت ،  تیز و حتی شوکه کننده ،  خوبه واسه شامه و بالانس درک مغزی

ولی بخوام عطر انیمالیک بخرم و بزنم و  توی تاکسی بشینم ، این جرمه بخدا

مثلا جایی خوندم جناب ایکاروس اینترلود استفاده کرده و به مطب رفته بودن و ملت دوری میکردن

من اصلا اینترلود رو استفاده نکردم و نمیتونم نظر بدم

ولی اگر فرضا رایحه عامه پسندی نیست یا خیلی سنگین و عجیبه ، نباید در جای عمومی استفاده شه

اون افراد احمق نبودن که دوری کردن ، قابل تحمل واسشون نبوده

درکل

واسه شخص من بازخورد عطرم بسیار مهمه ،

من واسه ملت زندگی نمیکنم ، واسه دلخوشی و لذت خودم زندگی میکنم

عطر ابزار نشون دادن شخصیت و جایگاه فکری شما میتونه باشه

میتونه شما رو در لحظه و خاطره دوستتون یا عزیزتون ثبت کنه

و شما ناخوداگاه اگر فرد خوشبویی جلوتون یا کنارتون توی اسانسور باشه لبخند ب لبتون میاد

و انرژی خوبی میگیرد و به طرف منقل میکنید

عطری که موندگاری نداره مثل خودرو بی نظیر و زیبایی هست که هر ۵۰ کیلومتر باید پمپ بنزین واسش پیدا کنی

این ضعفه ، بسیار هم بد و بزرگ

لطفا پخش و موندگاری یک رایحه رو از خود رایحه جدا نکنید ، اینا یک داستانن

تا صبح بگم این ماشین چقدر زیباست ، چقدر خوبه ، فقط آ ایرادش اینه هی منو کنار خیابون تنها میذاره

این چیز کمی نیست ، فاجعست

وقتی از عطر خریدن حرف میزنیم

خرید شیشه ای برای بیرون ، مسافرت ، قرار عاشقانه ، قدم زدن و .... حرف میزنیم

اگر موندگاری کافی نداشته باشه حداقل معمولی ، من متوجه نمیشم چرا باید بخریم

فقط واسه ۱ پاف روی بالشت و شب خوابیدنمون ؟ 

من خودرویی که دم ب دقیقه بخواد بنزین تموم کنه یا گوشی که ساعت ب ساعت باطری خالی کنه رو میخوام چیکار ؟؟؟؟؟ 

هر چقدر خوب باشه کارشو نمیتونه انجام بده ، ما انسانها وسایل و ابزار رو واسه راحتی و لذت میخوایم

نه واسه لذت بخوام هی دستریز یادم نره ، هی پاشو برو توی پارکینگ دوباره عطر بزن بیا بالا

لذت نهایی رو خراب میکنه

و بجای لذت بردنه من از عطرم ، عطرم از من لذت میبره که چجوری مارو واسه ۳ ساعت همراهی قابل ندونسته و باید هی نازشو بکشم

سلام دوست گرامی:

ممنونم از پاسختون

در پاسخ به سعید رضایی شوشتری :

آره برادر چرا نشه ؟ حالا یه 4 تا پاف اضافه تر هم بزنی بهتره ..ممکنه شامه خودت پر بشه ولی رایحه عطرت حتما قابل استشمام هست برای اطرافیانت خصوصا این کاره دولچه اند گابانا اینتس لایت بلو که گفتی .

شاد و خوش بو باشی همیشه

ممنون آقا سعید عزیز

خدا خانوادتو برات نگه داره انشالله

سلام و درود.

البته بازخورد خوب داشتن که مهمه ولی عطرای زیادی دارم که چندان بازخورد ندارن و کمی ممکنه از نظر بقیه عجیب برسن ولی دوستشون دارم. مخصوصا عطرایی که یاداور خاطرات کودکی و کار با چوب و باعچه و خاک و مهمونی های فامیل و روایح دودی و حتی تریاک هستن.

اما بازخورد بد نداشتن برام مهمه. مخصوصا در مورد بعضی عطرای انیمالیک چرک.

تقریبا ۵_۶ ساله که بودیم یه همسایه ای داشتیم که دختراش همبازیمون بودن. دخترای بامزه و خوشکلی بودن ولی ببخشید نمیدونم چرا بلد نبودن خودشونو بشورن بعد از دستشویی. واقعا بعضی عطرای انیمالیک همچین رایحه ای متصاعد میکنن و من شخصا خجالت میکشم استفاده کنم.یا عطرایی که رایحه ای مثل بوی عرق بدن دارن. 

در پاسخ به محمد معین سرافرازی :

سلام و درود.

البته بازخورد خوب داشتن که مهمه ولی عطرای زیادی دارم که چندان بازخورد ندارن و کمی ممکنه از نظر بقیه عجیب برسن ولی دوستشون دارم. مخصوصا عطرایی که یاداور خاطرات کودکی و کار با چوب و باعچه و خاک و مهمونی های فامیل و روایح دودی و حتی تریاک هستن.

اما بازخورد بد نداشتن برام مهمه. مخصوصا در مورد بعضی عطرای انیمالیک چرک.

تقریبا ۵_۶ ساله که بودیم یه همسایه ای داشتیم که دختراش همبازیمون بودن. دخترای بامزه و خوشکلی بودن ولی ببخشید نمیدونم چرا بلد نبودن خودشونو بشورن بعد از دستشویی. واقعا بعضی عطرای انیمالیک همچین رایحه ای متصاعد میکنن و من شخصا خجالت میکشم استفاده کنم.یا عطرایی که رایحه ای مثل بوی عرق بدن دارن. 

سلام ممنونم از پاسختون

با سلام. نظر مردم برام مهم نیست چون طبیعتا سلیقه ها با هم متفاوته و واقعا هم لازم نمیبینم که عطرم مورد پسند همه باشه. عام پسند ترین و بهترین عطر رو هم برام بیارن ولی بوش رو دوست نداشته باشم دیگه نمیتونم ازش استفاده کنم حتی با وجود اینکه ازش تعریف کنن. تنها کاری که میتونم بکنم اینه که در هر بار استفاده مقدار کمتری پاف کنم که شاید بوی عطرم برای افراد دیگه قابل تحمل تر بشه (چون طرفدار کارهای سنگین و تلخ هستم و به استثنای تابستان از همیشه از تلخ و گرم و سنگین  استفاده میکنم)

در پاسخ به دانیال حیدری :

با سلام. نظر مردم برام مهم نیست چون طبیعتا سلیقه ها با هم متفاوته و واقعا هم لازم نمیبینم که عطرم مورد پسند همه باشه. عام پسند ترین و بهترین عطر رو هم برام بیارن ولی بوش رو دوست نداشته باشم دیگه نمیتونم ازش استفاده کنم حتی با وجود اینکه ازش تعریف کنن. تنها کاری که میتونم بکنم اینه که در هر بار استفاده مقدار کمتری پاف کنم که شاید بوی عطرم برای افراد دیگه قابل تحمل تر بشه (چون طرفدار کارهای سنگین و تلخ هستم و به استثنای تابستان از همیشه از تلخ و گرم و سنگین  استفاده میکنم)

سلام و تشکر از پاسختون دوست گرامی

صادقانه عرض کنم

اکثر ماها عطر رو به خاطر خوشایند دیگران میزنیم

وگرنه رایحه عطر که لااقل برای من 5 دقیقه اول محسوسه

به همین خاطر شخصا عطر رو جایی استعمال میکنم که حتی المقدور از مشام خودم به دور باشه(مثلا کناره بازو, یا پشت گوش, متمایل به گردن), چرا که چه خوشمون بیاد یا نیاد, مواد شیمیایی عطرها ضرر داشته و دارند(روی کم و زیادش بحث هست, ولی روی بود و نبود ضرر بحثی نیست) و من ترجیح میدم که دائم مشغول وارد کردن این مواد در بدنم نباشم.

سلام و عرض ادب.

راستش بازخورد اطرافیان برای من خیلی اهمیت داره.  اگر عطری بهم بشینه و حال اطرافیانم رو خوب کنه ، واقعا حس خوبی میگیرم:) 

میدونم که درک میکنید، اون لحظه ای که وارد جمعی میشیم و در بدو ورود به رسم ادب ، سلام و احوال پرسی میکنیم و گاهی با دست دادن وگاهی با روبوسی ، ‌نزدیک عزیزان و دوستانمون میشیم و طرف مقابل ،یه نفس عمیق میکشه و میگه: به به! ...چه بوی خوبی !...

چه لذت عمیقی است...:)

اصولا اون عطرهایی که ازشون بازخورد مثبت میگیرم رو تکرار میکنم و اونایی که واسم بازخورد نداره یا بازخورد منفی داره رو میذارم واسه تنها بودنم ، حالا یا داخل منزل ،یا بیرون:)

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟