میزان اهمیت بازخورد عطر

سلام به همه دوستان عزیز و کادر گرامی مجموعه عطر افشان:

سوال من اینه:  میزان بازخورد عطرتون از طرف اطرافیان چقدر  براتون اهمیت داره و تا چه اندازه در انتخاب یک عطر برای شما تاثیر داره؟؟

شاد و سالم باشین همگی

Fatimah Fatimah
1400/03/23

سلام، داستانِ بازخورد خودش شامل سه رویکرد متفاوت هست،

عطرایی که ما دوسشون داریم و بازخورد مثبت میگیریم

عطرایی که دوسشون نداریم ولی بازخورد مثبت میگیریم از دیگران

عطرایی که دوسشون داریم و بازخورد مثبت نمیگیرن یا اصلا بازخوردای منفی میگیرن،

من به قضیه عطر مثل پوشش نگاه میکنم، اگه لباس مورد علاقمو بپوشم، اعتماد بنفس میگیرم، اگه کسی بهم بگه در اون لباس زیباشدم، حس خوبم دوبل میشه و متعاقبا تمایلم به پوشیدن اون لباس بیشتره و یجورایی نورچشمیم میشه. اگه خودم از لباس تو تنم خوشم نیاد، زمین و زمان هم نمیتونن تصویر توی اینه که تو مغز من پردازش کرده رو با حرف و تعریف عوض کنن، خونه ی پرش شاید کمتر حس بدی داشته باشم، ولی هیچوقت محبوب من نمیشه. اما اگه خودم لباسمو دوست داشته باشم ولی بگن بهم نمیاد یا زیبا نیست، میخوره تو ذوقم ، و احتمالا فقط تو خلوت خودم بپوشمش.

چه بخوایم چه نخوایم، مطلوب یا نامطلوب، بخش بزرگی از احساسات و علایق ما برای ارتباط موثر با دنیای اطرافمون، از سایرین تاثیر میپذیره... اما هسته مرکزی این سوگیری ها، روحیات متمایز ماست، پس تاثیر پذیری از دیگران(در حد اعتدال)، نشانه ای از ضعف هم نیست به خودی خود.

سعید رضایی شوشتری عزیز سلام

عرض کنم برای من تقریبا هیچ !

نود و نه درصد عطرهای خریداری شده ی من برای خودم هست و فقط هر بار یک عطری که مطمئن ام بازخورد خوب داره و کلا خوشبو هست رو برای بیرون رفتن ( استفاده ی روزمره ) تهیه میکنم که آخرین اش ساواژ تویلت ۲۰۰ میل هست . من برای مردم رایحه بازی نمیکنم اما برای آنها خوشبو خواهم بود . برام هم خیلی مهم نیست که بگن واو چه عطر های خفنی میزنی ! چه عطرباز حرفه ای یی هستی! مگر اینکه یکی مثل خودهامون باشه و نظر بده و اونوقت راجع بهش حرف میزنیم .

وگرنه خودت از بازخوردهای عجیب مردم راجب عطرهای خاص و غنی خبر داری !!

برای مجالس دقت بیشتر و انتخاب حرفه ای تری میکنم چون باید ببینن که یک رایحه باز میتونه عطری انتخاب کنه که کار عصای حضرت موسی رو بکنه ! 

چون در مجالس مردها زیاد به سوادشون درین باره میبالند رایحه باز باید کاری بکنه که یادشون باشه که توی این کار حریف رایحه باز نمیشن !  چرا ؟

در جواب همون جملات که قبلا گفتم راجب عطر و عطر بازها برخی به هر دلیل میگن ! فقط همین . ونه چشم و همچشمی یا خدای نکرده فخر فروشی .

پاینده باد خوش رایحه ها

در پاسخ به Fatimah :

سلام، داستانِ بازخورد خودش شامل سه رویکرد متفاوت هست،

عطرایی که ما دوسشون داریم و بازخورد مثبت میگیریم

عطرایی که دوسشون نداریم ولی بازخورد مثبت میگیریم از دیگران

عطرایی که دوسشون داریم و بازخورد مثبت نمیگیرن یا اصلا بازخوردای منفی میگیرن،

من به قضیه عطر مثل پوشش نگاه میکنم، اگه لباس مورد علاقمو بپوشم، اعتماد بنفس میگیرم، اگه کسی بهم بگه در اون لباس زیباشدم، حس خوبم دوبل میشه و متعاقبا تمایلم به پوشیدن اون لباس بیشتره و یجورایی نورچشمیم میشه. اگه خودم از لباس تو تنم خوشم نیاد، زمین و زمان هم نمیتونن تصویر توی اینه که تو مغز من پردازش کرده رو با حرف و تعریف عوض کنن، خونه ی پرش شاید کمتر حس بدی داشته باشم، ولی هیچوقت محبوب من نمیشه. اما اگه خودم لباسمو دوست داشته باشم ولی بگن بهم نمیاد یا زیبا نیست، میخوره تو ذوقم ، و احتمالا فقط تو خلوت خودم بپوشمش.

چه بخوایم چه نخوایم، مطلوب یا نامطلوب، بخش بزرگی از احساسات و علایق ما برای ارتباط موثر با دنیای اطرافمون، از سایرین تاثیر میپذیره... اما هسته مرکزی این سوگیری ها، روحیات متمایز ماست، پس تاثیر پذیری از دیگران(در حد اعتدال)، نشانه ای از ضعف هم نیست به خودی خود.

ممنونم از پاسختون .دقیقا برای خانم ها مخصوصا، بازخورد بیرونی عطر خیلی مهم هست به نظر من هم.

در پاسخ به کامبیز سخی :

سعید رضایی شوشتری عزیز سلام

عرض کنم برای من تقریبا هیچ !

نود و نه درصد عطرهای خریداری شده ی من برای خودم هست و فقط هر بار یک عطری که مطمئن ام بازخورد خوب داره و کلا خوشبو هست رو برای بیرون رفتن ( استفاده ی روزمره ) تهیه میکنم که آخرین اش ساواژ تویلت ۲۰۰ میل هست . من برای مردم رایحه بازی نمیکنم اما برای آنها خوشبو خواهم بود . برام هم خیلی مهم نیست که بگن واو چه عطر های خفنی میزنی ! چه عطرباز حرفه ای یی هستی! مگر اینکه یکی مثل خودهامون باشه و نظر بده و اونوقت راجع بهش حرف میزنیم .

وگرنه خودت از بازخوردهای عجیب مردم راجب عطرهای خاص و غنی خبر داری !!

برای مجالس دقت بیشتر و انتخاب حرفه ای تری میکنم چون باید ببینن که یک رایحه باز میتونه عطری انتخاب کنه که کار عصای حضرت موسی رو بکنه ! 

چون در مجالس مردها زیاد به سوادشون درین باره میبالند رایحه باز باید کاری بکنه که یادشون باشه که توی این کار حریف رایحه باز نمیشن !  چرا ؟

در جواب همون جملات که قبلا گفتم راجب عطر و عطر بازها برخی به هر دلیل میگن ! فقط همین . ونه چشم و همچشمی یا خدای نکرده فخر فروشی .

پاینده باد خوش رایحه ها

ممنونم از پاسختون جناب سخی بزرگوار. دقیقا من هم تقریبا دو سه تا کار سیف که خودم هم ازشون لذت میبرم برای شرایط و محیط هایی که افراد معمولی ( منظور غیر عطر باز و عاشق عطر) مثل محیط کار و بیرون رفتن با همسر و فرزندم و حتی زمان تمرینات ورزشی دارم و بقیه عطر هام رو فقط برای ارضاء شامه خودم انتخاب و تهیه  میکنم.

alireza .xx alireza .xx
1400/03/23

درودجناب شوشتری.

شخصابرام خیلی مهمه که تیپ وظاهری آراسته داشته باشم وبی تردیدعطریکی ازمکمل های مهم درتکمیل تیپ هست وبه هم دلیل درانتخاب عطر عامه پسندبودن، بازخوردگرفتن والبته پسندخودم جزاولویت هاهستند،

یه سری عطرایی هم که دارم باعلم براینکه خیلی نمیتونم درجمع استفاده کنم خریدم وبقولی برای دل خودم و ارضای حس بویاییم انتخاب شدن.

سلام

ولله عطری که از اول خرداد تا به امروز ازش استفاده میکنم "دولچه گابانا لایت بلو او اینتنس" هستش.

هر نوبت که از منزل بیرون میرم (تقریبا روزی یکبار) هشت پاف به خودم اسپری میکنم.

ولی تا به امروز که نزدیک یک ماه میگذره حتی یه بازخورد هم نگرفتم.

خیلی بازخورد گرفتن برام مهم نیست ولی این سوال برام مهمه؛

یعنی کسی بوی عطر منو استشمام نمیکنه؟

یا اینکه استشمام میکنه و بازخوردی نمیده؟

در پاسخ به alireza .xx :

درودجناب شوشتری.

شخصابرام خیلی مهمه که تیپ وظاهری آراسته داشته باشم وبی تردیدعطریکی ازمکمل های مهم درتکمیل تیپ هست وبه هم دلیل درانتخاب عطر عامه پسندبودن، بازخوردگرفتن والبته پسندخودم جزاولویت هاهستند،

یه سری عطرایی هم که دارم باعلم براینکه خیلی نمیتونم درجمع استفاده کنم خریدم وبقولی برای دل خودم و ارضای حس بویاییم انتخاب شدن.

سلام بر شما دوست عزیز و ممنونم از پاسختون

در پاسخ به علی شهرابی :

سلام

ولله عطری که از اول خرداد تا به امروز ازش استفاده میکنم "دولچه گابانا لایت بلو او اینتنس" هستش.

هر نوبت که از منزل بیرون میرم (تقریبا روزی یکبار) هشت پاف به خودم اسپری میکنم.

ولی تا به امروز که نزدیک یک ماه میگذره حتی یه بازخورد هم نگرفتم.

خیلی بازخورد گرفتن برام مهم نیست ولی این سوال برام مهمه؛

یعنی کسی بوی عطر منو استشمام نمیکنه؟

یا اینکه استشمام میکنه و بازخوردی نمیده؟

سلام علی جان:

آقا مهم اون شخصیت و کارکتر شماست که همیشه با بوی خوش توی جمع و محل کار و .. ظاهر میشید و اینکه میفرمایید اصلا بازخورد نگرفتین دلیل بر این نیست که کسی از بوی عطر شما خوشش نیومده ، خیلی ها به اصطلاح روی پرسییدن اسم عطر و یا بیان لذت بردن از رایحه عطر رو ندارند.

در پاسخ به alireza .xx :

درودجناب شوشتری.

سلام علی آقای بزرگوار و ممنونم از پاسختون

در پاسخ به سعید رضایی شوشتری :

سلام علی جان:

آقا مهم اون شخصیت و کارکتر شماست که همیشه با بوی خوش توی جمع و محل کار و .. ظاهر میشید و اینکه میفرمایید اصلا بازخورد نگرفتین دلیل بر این نیست که کسی از بوی عطر شما خوشش نیومده ، خیلی ها به اصطلاح روی پرسییدن اسم عطر و یا بیان لذت بردن از رایحه عطر رو ندارند.

سلام مجدد

نه آقا سعید عزیز؛

منظورم این نبود که اطرافیان از رایحه عطرِ من خوششون اومده یا نه

منظورم این بود که اصلا با ۸ پاف اسپریِ یه عطر خنک که با غلظت ادوپرفیوم هم عرضه میشه اطرافیان متوجه رایحه عطر میشن؟

یعنی اصلا پخش میشه؟

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟