سئوال راجب اسانس های گرمی ، جیودان لوزی و ...

با سلام و عرض ادب خدمت اساتید و خوش بو های ایران 

من چند سالی هست که به رایحه بازی و عطر ها علاقه زیادی پیدا کردم .

متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی نمیتونم ادکلن اصلی تهیه کنم 

بعد از تست ادکلن های لطافه ،الحمبرا و چند برند اماراتی دیگه  و چند ادکلن اصلی رنج 2 ملیون به پایین ، متوجه شدم اسانس های گرمی پخش بو و ماندگاری بهتری دارن در نتیجه به این رو آوردم

چند سئوال از خدمت عزیزان :

اسانس های گرمی ضرر ندارن ؟

تصمیم گرفتم به صورت عمده خرید کنم تا اینکه از مغازه تهیه کنم برای استفاده شخصی چه شرکتی رو پپیشنهاد میدید ؟ جیودان ،لوزی یا بقیه برند ها ؟

و فیکساتور های عطران رو تعریفش رو شنیدم ، آیا نیازه که به عطر های اصلی شرکتی فیکساتور اضافه کنم ؟ و اگه قراره اضافه کنم چه مقدار اضافه کنم ؟

رایحه های مورد علاقم :

الکساندر زرجف 

باکارات رژ

مگاماره 

Mercedes Mercedes
1402/04/21

واقعاً چطور میتونید اسانس رو جایگزین ادکلن اصلی بکنید؟😳

کیفیت رایحه اسانس رو نمیشه حتی با ادکلن های اماراتی هم مقایسه کرد،بنده ترجیح میدم اصلا عطر نزنم تا اینکه اسانس بزنم،اصن نمیشه اسمش رو گذاشت عطر!

حتی تفکیک نوت هم نداره اسانس و یک بوی مبهم و خطی که فقط یکی از نوت های میانی یا پایه عطر اصلی رو داره،در ضمن برای پوست و سلامت هم ضرر داره،خیلی معذرت میخوام ولی زباله هم پخش بوش زیاده اما هرچیزی که پخش و ماندگاری داره لزوماً خوب نیست.ببخشید اگه کمی تند حرف زدم به خاطر مقایسه اسانس با ادکلن عصبانی شدم.

این اتفاقا سوال منم هست

وقتی با ۱۵۰۰ میشه ۵۰ میل بلک افغانو خرید چرا بابت ۳۰ میل ۷ تومن داد؟

امیدوارم دوستان بدون تعصب عطر اورجینال نظر بدن

نخر دوست عزیز

نه اسانس نه کپی اماراتی

شده پول جمع کن و دستریزی پنج میل بخر یا تراول سایز

جدا از مباحث سلامتی،استفاده از عطر اورجینال لذتی داره که هیچ کپی‌ای توانایی بازآفرینی رو نداره

من خودم عاشق پروفومو هستم و بالغ بر حدود ده اسانس و محصول اماراتی تست کردم اما هیچکدوم مثل خود عطر اصلی نبودند

عطرهای الحمبرا و جانوینز و.... هم همون اسانس ها هستند با رایحه خطی که در یک پک شکیل ارائه میدن

دنیا دو روزه، لذت استفاده از عطر اصل رو از خودت دریغ نکن

البته اگر هدف فقط خوشبویی و پخش دیوانه وار هست که دیگه هیچ وگرنه لذت استفاده از عطر اصل قابل تعویض نیست 

[EDITED] 1402/04/22 12:20
در پاسخ به حسین الن دلن :

این اتفاقا سوال منم هست

وقتی با ۱۵۰۰ میشه ۵۰ میل بلک افغانو خرید چرا بابت ۳۰ میل ۷ تومن داد؟

امیدوارم دوستان بدون تعصب عطر اورجینال نظر بدن

چون اگر بلک افگانو 7 میلیونی رو استفاده کرده باشید می‌فهمید اون 50 میل دوزار هم نمیصرفه، چه بخواین 1.5 براش پول بدید

بنز خودرو می‌سازه، سایپا هم همینطور 

جفت شون وسیله نقلیه چهارچرخ میسازن که فرمون داره اما خب

میان ماه من تا ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان است

Sajjad Sajjad
1402/04/22
در پاسخ به Mercedes :

واقعاً چطور میتونید اسانس رو جایگزین ادکلن اصلی بکنید؟😳

کیفیت رایحه اسانس رو نمیشه حتی با ادکلن های اماراتی هم مقایسه کرد،بنده ترجیح میدم اصلا عطر نزنم تا اینکه اسانس بزنم،اصن نمیشه اسمش رو گذاشت عطر!

حتی تفکیک نوت هم نداره اسانس و یک بوی مبهم و خطی که فقط یکی از نوت های میانی یا پایه عطر اصلی رو داره،در ضمن برای پوست و سلامت هم ضرر داره،خیلی معذرت میخوام ولی زباله هم پخش بوش زیاده اما هرچیزی که پخش و ماندگاری داره لزوماً خوب نیست.ببخشید اگه کمی تند حرف زدم به خاطر مقایسه اسانس با ادکلن عصبانی شدم.

سلام دوست عزیز،

کاش کمی آرام تر و با سعه صدر بیشتری پاسخ سوال دوستانمون در این محفل رو بدیم نه با لحنی پرخاشگونه و تهاجمی، و اگر توانایی چنین چیزی رو در خودمون نمی بینیم شاید بهتر باشه کمی صبر کنیم و بعد از آرام شدن پاسخ بدیم یا اصلا پاسخی ندیم و بگذریم. هدف در اینجا آگاهی بخشی، اشتراک تجربه و گفتگوی دوستانه است و این موارد جز با لحنی دوستانه و دست کم محترمانه میسر نیست.

با احترام

ساغر ساغر
1402/04/22

سلام بنظرم از سایت های معتبر میتونی عطر اورجینال دستریز بگیری با قیمت خیلی خوب 

nazanin nazanin
1402/04/22

سلام به شما🌱

من حقیقتا آن چنان اطلاعات راجب این اسانس ها ندارم اما تجربه ی کوچیکی که دارم رو باهاتون به اشتراک می ذارم، امیدوارم کمک کننده باشه..

با توجه به تست و تجربه ای که من داشتم میتونم بگم ۹۵درصد فروشگاه های اسانس گرمی، مواد بسیار نامرغوبی رو عرضه میکنند، روغنی، بسیاار غلیظ.. حتی درصد ترکیب اونها با فیکساتور ها و یا مایع ادکلنی رو دستکاری میکنن..(برای مثال در یک بطری ۱۰۰ میل، ۹۰ میل اسانس اون عطر رو میریزن و ۱۰ میل و شاید خیلی کمتر، اسانس ادکلنی..) به این بهانه که ماندگاری و پخش بوش بسیاار زیاد میشه.. در صورتی که حتی اگر یک درصد اون اسانس مرغوب باشه باید ۴۰ میل مثلا از خود اسانس و ۶۰ میل از مایع ادکلنی استفاده بشه..اما در کل و در هر صورت برای شامه، مغز و پوست بسیار مضر اند..حتی پارچه و بافتش رو در دراز مدت تخریب میکنن.. تازه خیلی از جاها اصلا اسانس اصلی اون عطر رو به شما نمی فروشن..و اغلب ترکیبی از چندین اسانس و مواد رو خیلی راحت به شما غالب میکنند..

به همین دلیل، پیشنهاد من به شما این هست که به خاطر صرفا پخش و ماندگاری بالا سراغ اینگونه اسانس های مضر نرید و آسیب به خودتون وارد نکنید..

و اگر رایحه ی عطری مثل الکساندریا ۲ رو خیلی دوست دارید میتونید دکانت تهیه کنید..البته اگر خیلی از عطر استفاده میکنید که، خب برای شما خرید دکانت توجیه نداره و نمی صرفه.. در نتیجه سراغ کارهای الحمبرا میتونید برید.. بنظر کارهای مشابه خوبی نسبت به دیگر برند های اماراتی داره.. البته این رو هم باز تقریبی میگم خدمتتون چون اطلاعات ام جامع و کامل نیست:)

امیدوارم بازهم عزیزان دیگه بتونن دوستانه و  در کمال آرامش شمارو راهنمایی کنند🌱 امیدوارم....

در پاسخ به عباس روح‌الامین :

نخر دوست عزیز

نه اسانس نه کپی اماراتی

شده پول جمع کن و دستریزی پنج میل بخر یا تراول سایز

جدا از مباحث سلامتی،استفاده از عطر اورجینال لذتی داره که هیچ کپی‌ای توانایی بازآفرینی رو نداره

من خودم عاشق پروفومو هستم و بالغ بر حدود ده اسانس و محصول اماراتی تست کردم اما هیچکدوم مثل خود عطر اصلی نبودند

عطرهای الحمبرا و جانوینز و.... هم همون اسانس ها هستند با رایحه خطی که در یک پک شکیل ارائه میدن

دنیا دو روزه، لذت استفاده از عطر اصل رو از خودت دریغ نکن

البته اگر هدف فقط خوشبویی و پخش دیوانه وار هست که دیگه هیچ وگرنه لذت استفاده از عطر اصل قابل تعویض نیست 

تشکر از ارائه تجربیات شما

در پاسخ به nazanin :

سلام به شما🌱

من حقیقتا آن چنان اطلاعات راجب این اسانس ها ندارم اما تجربه ی کوچیکی که دارم رو باهاتون به اشتراک می ذارم، امیدوارم کمک کننده باشه..

با توجه به تست و تجربه ای که من داشتم میتونم بگم ۹۵درصد فروشگاه های اسانس گرمی، مواد بسیار نامرغوبی رو عرضه میکنند، روغنی، بسیاار غلیظ.. حتی درصد ترکیب اونها با فیکساتور ها و یا مایع ادکلنی رو دستکاری میکنن..(برای مثال در یک بطری ۱۰۰ میل، ۹۰ میل اسانس اون عطر رو میریزن و ۱۰ میل و شاید خیلی کمتر، اسانس ادکلنی..) به این بهانه که ماندگاری و پخش بوش بسیاار زیاد میشه.. در صورتی که حتی اگر یک درصد اون اسانس مرغوب باشه باید ۴۰ میل مثلا از خود اسانس و ۶۰ میل از مایع ادکلنی استفاده بشه..اما در کل و در هر صورت برای شامه، مغز و پوست بسیار مضر اند..حتی پارچه و بافتش رو در دراز مدت تخریب میکنن.. تازه خیلی از جاها اصلا اسانس اصلی اون عطر رو به شما نمی فروشن..و اغلب ترکیبی از چندین اسانس و مواد رو خیلی راحت به شما غالب میکنند..

به همین دلیل، پیشنهاد من به شما این هست که به خاطر صرفا پخش و ماندگاری بالا سراغ اینگونه اسانس های مضر نرید و آسیب به خودتون وارد نکنید..

و اگر رایحه ی عطری مثل الکساندریا ۲ رو خیلی دوست دارید میتونید دکانت تهیه کنید..البته اگر خیلی از عطر استفاده میکنید که، خب برای شما خرید دکانت توجیه نداره و نمی صرفه.. در نتیجه سراغ کارهای الحمبرا میتونید برید.. بنظر کارهای مشابه خوبی نسبت به دیگر برند های اماراتی داره.. البته این رو هم باز تقریبی میگم خدمتتون چون اطلاعات ام جامع و کامل نیست:)

امیدوارم بازهم عزیزان دیگه بتونن دوستانه و  در کمال آرامش شمارو راهنمایی کنند🌱 امیدوارم....

با سلام

همون الحمبرا ها هم اسنس هستند منتها با شباهت بیشتر و پکیج جذاب

کاملا هم خطی هست و تغییر نت گویا براشون تعریف نشده 

من چندتا کار ازشون اخیرا خریدم اما اصلا راضی نیستم

ولی خب از اسانس های بازاری خیلی بهترن اما در مقایسه با عطر اصل خیر

در پاسخ به عباس روح‌الامین :

با سلام

همون الحمبرا ها هم اسنس هستند منتها با شباهت بیشتر و پکیج جذاب

کاملا هم خطی هست و تغییر نت گویا براشون تعریف نشده 

من چندتا کار ازشون اخیرا خریدم اما اصلا راضی نیستم

ولی خب از اسانس های بازاری خیلی بهترن اما در مقایسه با عطر اصل خیر

منم از الحمبرا راضی نیستم