تجربه خرید عطر نیش

تجربه ای که لازم میدونم خدمت دوستان عرض کنم اینه که اگه قصد خرید عطر نیش دارید به هیچ وجه تحت تاثیر تعاریف افراطی طرفداران قرار نگیرید. بنده اکثریت قریب به اتفاق لیست عطرهایی که جناب ایکاروس و حواریون ایشان رویو کردند و تعریف کردند رو تست کردم. اما تجربه من اینه که عطر نیش رو بدون دونستن تحلیل نت ها و تست چندین باره و خوندن رای و بررسی امتیازها در فرگرنتیکا به هیچ وجه تحت تاثیر تعاریف افراطی نخرید. مخصوصا تو دسته های بویایی امبری و بوزی و دودی و انیمالیک و ادویه ای که هرکدوم سلیقه کاملا خاص خودشون رو میطلبن و بعضا تحت تاثیر مد و تبلیغات در کشورهای اروپایی بولد شدن که هیچ جذابیتی ممکنه برای جامعه ما نداشته باشن.

مضاف بر اینکه بسیاری از دوستان توانایی تحلیل نت ها روندارن و با نقدهای شاعرانه و احساسی جمع کثیری از عطربازان رو به خطا میندازن.

سلام محمد معین جان. 

موافقم باهات. بنده هم هزینه های زیادی رو به اشتباه کردم بخاطر حرف های یک سری از دوستانم و حتی سراغ خیلی از عطرها نرفتم بخاطر بدگویی های بی مورد راجبشون و متوجه شدم که تا عطری رو خود آدم تست نکنه به هیچوجه نباید بلایند بای کنه . ولی مثلا نکته جالبی که هست در طی زمان میشه یک سری سلایق مشترک رو پیدا کرد در طی تست های زیاد بین افراد و میشه گزینه های مناسبی برای تست کردن در نظر داشت. مثلا با احترام به همه عزیزان و دوستانم احساس میکنم سلیقه حامد گل و نیما جان خیلی به بنده نزدیک هست و موردهایی که تست میکنن و به من پیشنهاد میدن رو من بدون فکر دست ریزی ازشون میگیرم و حتی برخی موارد بلایند بای میکنم چون هم اون عزیزان سلبقه منو میدونند و هم من . ولی بسیار شده بخاطر کامنت های منفی دوستانم که صحبتی باهاشون داشتم مثلا بنده رو بشدت از برند اونوم دور کردند . مخصوصا ۱۱۴۴ . ولی من با دست ریزی که ازش تهیه کردم متوجه شدم این دقیقا همون عطریه که من میخوام و سالها منتظر بوییدنش بودم و حتی به برخی کاربرانی که سلیقشونم میدونم مثل حامد پیشنهاد بلایند بای دادم . ولی همیشه و همیشه باید تست کرد و به خود شخصمون اعتماد کرد مخصوصا با هزینه های سنگین الان . 

و نکته جالبی که اشاره کردین بسیاری از عطرهای معرفی شده از طرف کاربران سایت  در قدیم مورد مناسبی برای کشور ما نیستند . هرچند تمامی سلیقه ای هست ولی جنبه عمومی در کشوز ما کمی درکش سخت هست . مثلا کارهای ۷۷۷ کارهایی با کیفیت بسیار بالا دارند و نمیشه منکر شد اما برخی کارهاش با ایرانیان غریب هست . یا دیگر کارهای کلاسیک و مدرن اروپایی که در ایران شانسی برای تست حتی ندارند . یا مثلا عود اصپهان رو خیلی سایت ها تعریف کردند ولی من به جرئت میگم هیچ توجیهی نداره خریدنش در ایران  و فقط برای کشورهایی مانند الجزایر و اطرافیان توجیه خرید داره. 

alireza .xx alireza .xx
1399/09/27

باسلام ودرود،،،باجناب محمدمعین موافقم البته یه جاهایی باایشون اختلاف نظردارم،ایکاروس(دکترهومن مدارا) بدون درنظرگرفتن بیوگرافی وسلیقه طرف هیچوقت عطری روپیشنهادندادن یاحداقل من ندیدم،اگرکسی درخواست راهنمایی میکردن ایشون سوالاتی میپرسیدکه ببینه اون شخص سلیقش به چه روایحی نزدیک واگه توجه کرده باشین نگاه میکردببینه شخص اماتوره یاحرفه ای وبعدباتوجه بااینکه اون شخص اماتوره یاحرفه ای یااصلاعطربازنیس به شخص پیشنهاداتی میدادن ومن چندین باردیدم که تاکیدمیکردن خیلی ازاین عطرای نیش اصلا مناسب مخاطب اماتورنیست،البته درمورده بعضی طرفدارای ایشون دربعضی مواردحق باشماست ولی این موضوع فقط به طرفدارای ایکاروس برنمیگرده وحتما خیلی وقتا دیدیم کاربری که تازه وارده وهنوز هیچی ازالفبای عطرنمیدونه میاد وراهنمایی میخواد وبعضی عزیزان یه سری کارهای نیش  بهش پیشنهادمیدن که اصلابرای مخاطب تازه کار توصیه نمیشه،مثلامخاطبی که عطربازنیست وسالی یک شیشه عطرمیخره وهدفش ازعطرفقط خوشبوشدن وبازخوردگرفتن بیایم عطرای امواج روپیشنهادبدیم خیلی منطقی نیست،البته همه عطرای نیش اینطور نیستن ومن شخصا بازخوردی که ازبعضی عطرای نیش گرفتم ازهیچ عطری نگرفتم مثل بعضی عطرای سیتروسی زرجوف ومیشه به مخاطبی که عطربازنیست ودنبال عطریه که خوشبووپربازخوردباشه وتوانایی هزینه کردن داره  بهش عطری مثل 5bcdc3e261842dg90ohdqsd4V05gZRTzV.jpg #زرجوف مفیستو Mefisto  پیشنهادداد البته پیشنهادجهت تست نه بلایندبای وخریده چشم بسته.

نیما نیما
1399/09/27

محمد معین سرافرازی عزیز  موضوع خیلی خوبی رو‌مطرح کردین ، دقیقا همینطوره که شما فرمودین و من تقریبا با نظرتون موافقم  ، نظر علی آقا و امیر محمد عزیز رو خوندم که همینجا جا داره از امیر محمد  بخاطر لطفی که به بنده دارن تشکر کنم .

پیرو تکمیل نظرات خوب دوستان  این رو هم اضافه کنم که متاسفانه  اکثرمون این مسیر باطل رو طی کردیم  ، بنده خودم در ابتدای مسیر  دقیقا چند بار قربانی همین قضیه شدم اما خیلی زود به لطف دوستان خوب و قدیمی در این سایت و محافل دیگه فهمیدم که نباید صرفا به این زنده باد و مرده باد ها توجه کرد و باید به بینی خودمون بیشتر میدون بدیم و فراموش نکنیم که  انتخاب اخر با خودمونه.

برای همین عرض کردم که موضوع خوبی رو به اشتراک گذاشتین تا دوستان جدیدمون که حال در ابتدای این مسیر زیبا و بی انتها هستند ، مرتکب اشتباهات تکراری نشن و بتونن از تجارب سایرین به بهترین نحو استفاده کنن .

در پاسخ به alireza .xx :

باسلام ودرود،،،باجناب محمدمعین موافقم البته یه جاهایی باایشون اختلاف نظردارم،ایکاروس(دکترهومن مدارا) بدون درنظرگرفتن بیوگرافی وسلیقه طرف هیچوقت عطری روپیشنهادندادن یاحداقل من ندیدم،اگرکسی درخواست راهنمایی میکردن ایشون سوالاتی میپرسیدکه ببینه اون شخص سلیقش به چه روایحی نزدیک واگه توجه کرده باشین نگاه میکردببینه شخص اماتوره یاحرفه ای وبعدباتوجه بااینکه اون شخص اماتوره یاحرفه ای یااصلاعطربازنیس به شخص پیشنهاداتی میدادن ومن چندین باردیدم که تاکیدمیکردن خیلی ازاین عطرای نیش اصلا مناسب مخاطب اماتورنیست،البته درمورده بعضی طرفدارای ایشون دربعضی مواردحق باشماست ولی این موضوع فقط به طرفدارای ایکاروس برنمیگرده وحتما خیلی وقتا دیدیم کاربری که تازه وارده وهنوز هیچی ازالفبای عطرنمیدونه میاد وراهنمایی میخواد وبعضی عزیزان یه سری کارهای نیش  بهش پیشنهادمیدن که اصلابرای مخاطب تازه کار توصیه نمیشه،مثلامخاطبی که عطربازنیست وسالی یک شیشه عطرمیخره وهدفش ازعطرفقط خوشبوشدن وبازخوردگرفتن بیایم عطرای امواج روپیشنهادبدیم خیلی منطقی نیست،البته همه عطرای نیش اینطور نیستن ومن شخصا بازخوردی که ازبعضی عطرای نیش گرفتم ازهیچ عطری نگرفتم مثل بعضی عطرای سیتروسی زرجوف ومیشه به مخاطبی که عطربازنیست ودنبال عطریه که خوشبووپربازخوردباشه وتوانایی هزینه کردن داره  بهش عطری مثل 5bcdc3e261842dg90ohdqsd4V05gZRTzV.jpg #زرجوف مفیستو Mefisto  پیشنهادداد البته پیشنهادجهت تست نه بلایندبای وخریده چشم بسته.

🤗

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟