کازاموراتی لیرا یا بوکت آیدل

دوستانی که با این دو رایحه آشنا هستن لطف کنن منو یه راهنمایی بکنن ممنون میشم.

در ابتدا بگم که رایحه مورد علاقه من شیرین گرم/تلخ هست.

یعنی عطرایی که شیرین باشن در کنارش کمی اکورد اسپایسی و چوبی مثل دارچین امبر و یه شیرینی کم و صدرصد گورماند (خوردنی) مثل شکلات و کارامل و قهوه یا میوه های قرمز و بِری باشن.شیرینی و تایپ فلورال و سیترسی(مرکباتی) خیلی دوست ندارم.

در کل دوست دارم 60 تا 70 درصد اسپایسی و مابقی گورماند و خوراکی باشه.

عطری که فعلا یجورایی امضام هست تام فرد لاست چریه که هم تلخه هم گرومانده.

حالا این دو مدل رو تست کردم بوکت آیدل به لحاظ اسپایسی بودنو تایپ راحیه عالیه ولی خیلی به نظرم رایحه پودری و اسپایسیش افراطیه مثل نارسیسو فور هر.لیرا هم زیادی گرومانده و اون سیترسش رو دوست ندارم و کاش بجای سیترس یه میوه قرمز مثل آلو یا تمشک بود جذاب تر میشد و صدرصد حتی امضام میشد.کاش زرژف یه مدل وسط این دوتا میزد😂

حالا در کل از نظر شما کدوم مدل جذاب تر و اغواگرتره؟یعنی شمارو بیشتر به سمت خودش میکشه؟مغناطیسی تره خصوصا اگر مرد هستین بهتر میتونین راهنمایی کنید

سلام شکیلا جون. 

با توضیحاتی که دادید فکر میکنم بوکت آیدل برای شما مناسبتر باشه ، چون به نسبت لیرا ، کمتر گورماند هست و اتفاقا آکورد چوبی داره و همینطور  دارچین و تنباکو  نقش اصلی رو ایفا میکنند.

من بر خلاف شما لیرا رو بیشتر میپسندم و چند سال هست که به محض تمام شدن ، باتل جدیدی شارژ میکنم و از همون قسمت گورماندش لذت میبرم . خیلی خوب روی پوستم میشینه و رایحه ی ملیح و نازی داره. جالبه که وقتی خواهرم از عطر من (لیرا)  روی پوستش استفاده میکنه ، عملکرد و لطافتی که روی پوست من داره رو بهش نمیده .

لیرا مخصوص دخترای مهربون و با آرامشه که لبخند جزء همیشگی صورتشون هست. همونایی که قربان صدقه ی پیرمردها و پیرزنهای داخل پارک میروند. همانهایی که دلشان برای دندونای تازه دراومده ی بچه ی همسایه غنج میره. همانهایی که برای ناراحتی دیگران ، دلشان میگیرد - همانهایی که اشکشان دم مشکشان است- همانهایی که پشت چراغ قرمز به خودروی بغلی لبخند میزنند...    اگر دیدی راننده ی ماشین بغلی در ترافیک بهت لبخند زد ، شک نکن اون منم:)))

خلاصه که اگر همچین شخصیتی داری ، بدون شک  لیرا عطر توست

در غیر این صورت بوکت آیدل.

و در آخر کاش بتونی هر دو رو روی پوستت امتحان کنی ❣

Michael Michael
1401/05/19

مختصر و مفید بدون هیچ توضیح اضافه و اغراقی👇

بدون شک من بوکت ایدل رو دو پله بالاتر از لیرا میبینم پیشنهادم به شما بوکت ایدله کانسپت اغوا کننده پشت این عطر استایل یک زن رو کامل میکنه بسیار جذابه

اگر از عطرای گورماند لذت میبرین بی شک تاثیرگذار ترین عطرای گورماند رو برند تیِری موگلر داره که البته بنیانگذار عطرای گورماند همین برنده من توصیه میکنم عطر آنجل از برند موگلر که طراحی باتلش شبیه لوگو برند موگلر حالت ستاره هست رو تست کنید بلایند بای نکنید چون ریسک پسندیدنش فوق العاده ۵۰ ۵۰ هستش قبلش تست کنید یکی از تاثیرگذار ترین عطرای گورماند زنونه به حساب میاد البته بعد از سری a*man مردانه

موفق باشید

در پاسخ به 🄼🄾🄽🄰 :

سلام شکیلا جون. 

با توضیحاتی که دادید فکر میکنم بوکت آیدل برای شما مناسبتر باشه ، چون به نسبت لیرا ، کمتر گورماند هست و اتفاقا آکورد چوبی داره و همینطور  دارچین و تنباکو  نقش اصلی رو ایفا میکنند.

من بر خلاف شما لیرا رو بیشتر میپسندم و چند سال هست که به محض تمام شدن ، باتل جدیدی شارژ میکنم و از همون قسمت گورماندش لذت میبرم . خیلی خوب روی پوستم میشینه و رایحه ی ملیح و نازی داره. جالبه که وقتی خواهرم از عطر من (لیرا)  روی پوستش استفاده میکنه ، عملکرد و لطافتی که روی پوست من داره رو بهش نمیده .

لیرا مخصوص دخترای مهربون و با آرامشه که لبخند جزء همیشگی صورتشون هست. همونایی که قربان صدقه ی پیرمردها و پیرزنهای داخل پارک میروند. همانهایی که دلشان برای دندونای تازه دراومده ی بچه ی همسایه غنج میره. همانهایی که برای ناراحتی دیگران ، دلشان میگیرد - همانهایی که اشکشان دم مشکشان است- همانهایی که پشت چراغ قرمز به خودروی بغلی لبخند میزنند...    اگر دیدی راننده ی ماشین بغلی در ترافیک بهت لبخند زد ، شک نکن اون منم:)))

خلاصه که اگر همچین شخصیتی داری ، بدون شک  لیرا عطر توست

در غیر این صورت بوکت آیدل.

و در آخر کاش بتونی هر دو رو روی پوستت امتحان کنی ❣

واقعا ممنون برای نظرتون و وقت ارزشمندتون 

راستش من برای انتخاب عطر امضا که گفتم یه رایحه خاص گرم/تلخ و گورماند میخواستم اولین توصیه اکثر عطر فروش ها از ایو سن لورن هست.

الین که واقعا مجذوب آکورد چوبی و تلخش شدم ولی اون بوی یاسیش بنظرم سنگینی و شیکی عطر رو کاملا نابود کرد چون یاس یه بوی آکواتیک و سبک و خنکه و من شخصا بیشتر تو پارک و روزای اول بهار که خنکه به مشامم میرسه به خاطر همین میگم حس خنکی میده.در واقع قدرت و تندی چوب و امبر رو زیر سوال میبره.

با الِ کلا ارتباط نگرفتم یعنی بدون دلیل خوشم نیومد.

بلک اپیوم هم خوش بو هست ولی به عنوان یه عطر دم دستی و دیلی یوزیج.یعنی مثلا تو مهمانی و دورهمی نمیتونه خودنمایی کنه و مثلش زیاده.تمام فلنکرای گود گرل یا ربل ریانا همین بو رو دارن.

عطر تام فورد لاست چری رو که تست کردم گفتم این عطر امضای منه ولی بدرد مصرف روزانه و محل کار نمیخوره.خیلی خودشو نشون میده و بخاطر تایپ لیکریش یعنی مشروبی زیاد حداقل تو جامعه ما و محیط عمومی خوب نیست.

دنبال یه عطر مثل لاست چری می‌گشتم که ترجیحم از برند زرژف بود.

لاتوسکا که منو یاد الین مینداخت خنک و گلی

گرن بالو هم خیلییی معمولیه بوش و لیرا و بوکت آیدل بنظرم برگ برنده و وجه تمایز سری کازاموراتی هست.

بوکت آیدل خیلی نتاش بازی می‌کنه و چون تلخ و پودری هست و شیرینیش حس گورماند رو نمی‌ده یعنی نوع شیرینی رایحه از نوع خوراکی نیست  شیرینش یه حالت تنباکویی و دودی داره بنظرم زیادی قوی و زمخته.یعنی رگه های ظریف زنانه رو بنظر من نداره.اون حس شیطنت و جذابیت زن رو نمی‌ده و آدم رو یاد این شخصیت های جنگجو زن افسانه ها میندازه.مثلا تام فرد با وجود تلخیش اون آکورد آلبالویی یه حس ظرافت زنانه و شیطنت و خوراکی رو میده.

لیرا واقعا حس خوبی به من داد خیلی خوراکیه و نوع خوراکی بودنش با عطرای دیگه فرق داره.یعنی تا به حال به مشامم نرسیده بود 

حالا همون‌طور که گفتم مثلا پویزن یا بلک اپیوم منو یاد هزار مدل عطر انداخت ولی این خیلی خاص تر بود بنظرم و در کل حس خوبی گرفتم ازش فقط و فقط اون بوی مرکباتیش یذره منو به شک انداخته ولی احتمال هشتاد درصد این عطر رو سفارش بدم

در پاسخ به Michael :

مختصر و مفید بدون هیچ توضیح اضافه و اغراقی👇

بدون شک من بوکت ایدل رو دو پله بالاتر از لیرا میبینم پیشنهادم به شما بوکت ایدله کانسپت اغوا کننده پشت این عطر استایل یک زن رو کامل میکنه بسیار جذابه

اگر از عطرای گورماند لذت میبرین بی شک تاثیرگذار ترین عطرای گورماند رو برند تیِری موگلر داره که البته بنیانگذار عطرای گورماند همین برنده من توصیه میکنم عطر آنجل از برند موگلر که طراحی باتلش شبیه لوگو برند موگلر حالت ستاره هست رو تست کنید بلایند بای نکنید چون ریسک پسندیدنش فوق العاده ۵۰ ۵۰ هستش قبلش تست کنید یکی از تاثیرگذار ترین عطرای گورماند زنونه به حساب میاد البته بعد از سری a*man مردانه

موفق باشید

ممنون از راهنمایی مفید و وقت ارزشمندتون 

صدرصد برای افرادی که تو حیطه عطر پرفشونال هستند و دوست دارند عطرشون یونیک و چالش برانگیز باشه،عطر بوکت آیدل رو ترجیح می‌دن

بوکت آیدل فرگرنس تایپش کاملا گرم و تند و اورینتاله هست و خیلی شارپه حالا حساب کنید از وقتی میزنید تا یک ساعت نتاش بازی میکنن با هم که اون حس چالش رو دو چندان می‌کنه و گاها گیج هم میکنه بیشترین تغییر نت رو به جرئت میتونم بگم تو این عطر دیدم.

تنها ایرادی که داره و باعث تردید من شده اینکه شیرینی عطر از نوع تنباکویی هست یعنی مثل اسکندل یا همین انجل موگلر یا لیرا خوراکی و هوس برانگیز نیست.

من چون طرفدار کانترست یا تضاد در عطر هستم به نظرم بهتر بود در کنار آکورد های پودری-تلخ-تنباکویی و فوق اسپایسی که سمبل قدرت و جدیت در عطر هستند یه آکورد گورماند خوراکی مثل رِد بریز(خانواده توت های سرخ) یا پلام(آلو سیاه) میذاشت که شیطنت و هوس برانگیزی و رگه های زنانه عطر رو بیشتر میکرد و عطر صدرصد اغواگر میشد مثل تام فورد که تلخی بادام تلخ رو با شیرینی آلبالو کامباین کرده ولی شیرینی غیرخوراکی مثل تنباکو بوکت آیدل باعث شده که صرفا مثل یک جنگ و جو رفتار کنه و اون حس زنانه رو اصلا القا نکنه و من چون برای مصرف روزانه می‌خوام ممکنه اطرافیانم رو خیلی کلافه کنه.

لیرا هم بیش از حد خوراکیه یعنی حس یه آدم خیلی شوخ طبع رو میده که تو شوخی زیاده روی می‌کنه و جدیت و جذبش رو از دست میده.

اگر میشد یه عطر تلخ شیرین و کمی گورماند پیدا میکردم عالی میشد چون انجل هم مِین ورژنش زیادی فروتی هست حالا فلنکرهای دیگرش رو نمی‌دونم.

Michael Michael
1401/05/19
در پاسخ به شکیلا میلانی :

ممنون از راهنمایی مفید و وقت ارزشمندتون 

صدرصد برای افرادی که تو حیطه عطر پرفشونال هستند و دوست دارند عطرشون یونیک و چالش برانگیز باشه،عطر بوکت آیدل رو ترجیح می‌دن

بوکت آیدل فرگرنس تایپش کاملا گرم و تند و اورینتاله هست و خیلی شارپه حالا حساب کنید از وقتی میزنید تا یک ساعت نتاش بازی میکنن با هم که اون حس چالش رو دو چندان می‌کنه و گاها گیج هم میکنه بیشترین تغییر نت رو به جرئت میتونم بگم تو این عطر دیدم.

تنها ایرادی که داره و باعث تردید من شده اینکه شیرینی عطر از نوع تنباکویی هست یعنی مثل اسکندل یا همین انجل موگلر یا لیرا خوراکی و هوس برانگیز نیست.

من چون طرفدار کانترست یا تضاد در عطر هستم به نظرم بهتر بود در کنار آکورد های پودری-تلخ-تنباکویی و فوق اسپایسی که سمبل قدرت و جدیت در عطر هستند یه آکورد گورماند خوراکی مثل رِد بریز(خانواده توت های سرخ) یا پلام(آلو سیاه) میذاشت که شیطنت و هوس برانگیزی و رگه های زنانه عطر رو بیشتر میکرد و عطر صدرصد اغواگر میشد مثل تام فورد که تلخی بادام تلخ رو با شیرینی آلبالو کامباین کرده ولی شیرینی غیرخوراکی مثل تنباکو بوکت آیدل باعث شده که صرفا مثل یک جنگ و جو رفتار کنه و اون حس زنانه رو اصلا القا نکنه و من چون برای مصرف روزانه می‌خوام ممکنه اطرافیانم رو خیلی کلافه کنه.

لیرا هم بیش از حد خوراکیه یعنی حس یه آدم خیلی شوخ طبع رو میده که تو شوخی زیاده روی می‌کنه و جدیت و جذبش رو از دست میده.

اگر میشد یه عطر تلخ شیرین و کمی گورماند پیدا میکردم عالی میشد چون انجل هم مِین ورژنش زیادی فروتی هست حالا فلنکرهای دیگرش رو نمی‌دونم.

سرکار خانم‌میلانی سلام و عرض ادب

خواهش میکنم 

با توجه به فرمایشات شما باید خدمتتون عارض بشم تام فورد برند خاصیه....رایحه های لوکس و پولداری رو القا میکنه قطعا هم‌برند فوق العاده لوکسیه مثل برند مرحوم بیژن‌پاکزاد با اونهمه ادعایی که توی صنعت مد داره که تموم بزرگان و سیاستمداران امریکا برای دوختن کت و شلوار ها و طراحی هاش نوبت قبلی میگرفتن بگذریم این ی زنگ تفریح بود..... راجب استاد بیژن عزیز

برسیم به بحث خودمون همونطور که گفتم تام‌فورد عطرهای بسیار فوق العاده تولید میکنه به طوری که دنیای روایح رو سیراب کرده و هر عطری رو تولید کنه فروش بسیار بالایی داره و خب رایحه های بسیار عالی تولید میکنه مثل عطر مورد علاقتون لاست چری در این عطر بطور خیلی واضح رایحه گیلاس رو به شما نداده و شما باید با دقت بالا اون بو رو حس کنید بقول معروف مو رو از ماست بکشید بیرون و اون بوی گبلاس گمشده رو از دل اون بادوم تلخ حس کنید بخاطر همینه اسمش شده گیلاس گمشده

مورد بعدی اینکه شما گفتید دنبال عطری روزانه هستید که اطرافیان رو ازار نده و خب حقیقتا بوکت ایدل مناسب عطر روزانه نیست

عطر وومنتی از برند موگلر رو تست کردید؟

[EDITED] 1401/05/20 13:45
alireza .xx alireza .xx
1401/05/20

بنام خدا هیچکدام .

راستش هیچکدام ارزش اون مبلغ رو ندارند ، در رنج قیمتی پایین تر  دوتا سه میلیون کارای خوبی هست که خانوم فاطیما و خانوم ماریا ذیل یکی از ریویوهاشون لیستی از عطرهای گورمند و مدنظر شما رو اسم بردن ، احتمالا از اون لیست گزینه های باب پسندتون و با فی پایین تر پیدا خواهید کرد ( امیدوارم خانوم فاطیما و ماریا این صفحه را ببینید و خودشون اون لیست را همینجا درج کنند ).

یه تست از بل دی اپیوم ایوسن لورن بزنید ، گورمند ، تنباکوی پیپ ، امبری و فروتی ، عطر جالبیه و بنظرم شیکترین کار زنانه ایوسن لورن .

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟