معرفی عطر

سلام به اساتید بزرگوار آقای سخی، alirezaxx ،IRRO و سایر اساتید

میشه لطف کنید و چند عطر پربازخورد با ماندگاری و پخش بوی خوب که اسانس و کپی ش تو بازار نریخته باشه بهم معرفی کنید؟

alireza .xx alireza .xx
1401/05/15

سلام جناب خضریان عرض ادب و احترام، اینجا استاد نداریم و همگی دانش آموزیم 😊🙃 .

احمد جان اجازه بده امشب و فردا یه آمار بگیرم .

عطرایی میخوای که عامه پسند باشد و یا نیش طور و خاص ، بعد بیشتر چه گروه بویایی و نت های غالبی باب سلیقه تون هست ؟

دوست عزیزم جناب خضریان

سلام

من کوچک شما هستم عزیزم .

پرسش شما را الان دیدم . متاسفانه شارژ گوشی ام رو به اتمام است و هم شارژ خودم :)

فردا انشاله اگر عمری بود با کمال میل پاسخ خواهم داد .

احمد خضریان عزیز

قبل از اینکه خودم و گوشی ام هر دو استراحت کنیم مطلبی را خدمتت عرض کنم :)

تقریبا اسانس کپی شده از تمامی ی روایح مشهور ، تولید شده و در بازار عطر موجود است . هر جا که از اسانس نام میبرم منظور ام اسانس های با کیفیت تر هست که البته خیلی هم فراوان نیستند در همه جا و تقریبا کمیاب اند و گران . اما اگر کسی جوینده باشد معمولا موفق است در یافتن . هر چند پس از تحریم ها اسانس های اصیل اروپایی کمتر پیدا میشود و بیشتر از چین و هند و پاکستان می آیند اما هنوز هم هستند مسافرانی که می آورند . اما !

اما بحث ام چیز دیگری ست ! بسیار برای من و همه ی دیگر دوستان پیش آمده که با شخصی روبرو شده ایم که رایحه ای عجیب از پخش و ماندگاری و زیبایی ازو به مشام رسیده و وقتی نام عطر را از وی میپرسند نمیگوید که از اسانس استفاده کرده و نام عطر اصلی را میبرد :) کمتر کسی راست اش را میگوید ! ما همیشه با پله های دوم و بیشتر سوم عطرهای دیگران روبرو میشویم . این موضوع اغلب ما را گیج میکند در مواجهه با عطرهای دیگران ! اسم را میپرسیم ، میخریم اما آن رایحه را دریافت نمیکنیم . حتی بر تن دیگران آزمایش میکنیم تا خودمان صادر کننده نباشیم ( چون اغلب رایحه برای صادر کننده کمی متفاوت است ) اما باز هم نمیشود ! من با روشی خاص از نوع گفتار از خیلی ها اعتراف گرفته ام درین باب :) 

با تمام این اوصاف :

اسانس ها ( مرغوب ها ) از این باب چند نوعند . 

یا در نت هایی از رایحه ی اصلی ضعیفتر اند و یا قوی تر و از باب کیفیت هرگز به عطر اصلی نمیرسند .

برخی عطرها هستند که اسانس آنها تولید شده اما هرگز نتوانسته اند عین آن رایحه را صادر کنند در حالیکه در برخی دیگر موفق بوده اند و حتی در برخی از عطر اصلی پیشی گرفته اند در قدرت . بستگی ی تام به عطر اصلی و نت های آن دارد .

من در طی ی تحقیقات ام با هر سه نوع روبرو بوده ام .

مثلا عطرهای آمواژ بدلیل غلظت اسانس ، میتوان روی اسانس های با کیفیت تولیدی ی اروپا حساب کرد ! من خود چندین نمونه از آنها را توسط دوستی که مرتبط است با شرکت آمواژ دریافت کردم و آنها را با تولیدات اروپا که دوستان به سفارش آورده اند قیاس کردم . یعنی هم اسانس آمواژ با اسانس و هم اسانس با عطر اصلی .

حال :

عطرهای جدید ازین باب متفاوت شده اند ( در برخی برندها ) و ازین قاعده سبقت گرفته اند . میتوان روی آنها حساب کرد که اسانس کپی ی آنها موفق نخواهد شد . مثل برخی از عطرهای اورتوپاریسی یا ناسوماتو . برندهای دیگری نیز هستند که نام ببرم ، که علت اش حضور طیف گسترده ی موادی مصنوعی ست که تحت عنوان سنتتیک معرفی میشود و بسیار پر تعداد اند و روز به روز به تعداد و کاربردشان افزوده میشود .

اینها را گفتم از داستان اسانس که در خاطرت باشد لیک چیزی که اهمیت دارد این است که همیشه عطر اصلی زیباتر و درخشان تر است ، مگر اینکه فردی زبده در عطاری اسانسی خوب را تبدیل به عطر کند که بسیار کم تعداد اند بنابرین زیاد نگران داستان اسانس های بازار و تشابه اش با عطرهای اصیلی که خودت دوست داری استفاده کنی نباش :)

خورشید در آمد صدای گوشی ی من نیز درآمد :) هر دو بخوابیم تا فردا انشاله که پاسخ شما را بدهیم . قبل اش کمی از سن و سلیقه ات به من و دیگر دوستان بگویی بهتر میشود راهنمایی کرد .

alireza .xx alireza .xx
1401/05/18

بای کیلیان سینگل مالت 

بای کیلیان اپل برندی 

انیک گوتال امبر فتیش ( امبری بی رقیب )

له ژو سون فی جووی 

بای کیلیان لایت مای فایر

سعی کردم مواردی را معرفی کنم که بازخورد هم داشته باشند و گرنه کارای خیلی خاص که سخت پوش هستند اغلب سمتشان نمیرن و میشه یه لیست بلند بالا نوشت .

و اما کارایی که در جریانم از سمت شرکتهای اماراتی پنج شش ماه دیگه روانه بازار میشن : چندین کار از پنهالیگونز ، تیزیاناترنزی ، روژا داو و....

احمد خضریان عزیز

سلام

چون هنوز در خصوص سن ، پوشش ، سلیقه و میزان بودجه ی منظور و فصول هدف با ما سخن نگفته ای میبایست بصورت کلی راهنمایی کرد .

باید به سراغ برندهای خاص بروی برای یافتن چنان عطرهایی . اتفاقا همانطور که میبینی دوستان عزیزم ایرج و علیرضا و آقای خیاط ، به درستی چنین عطرهایی از برندهای موصوف معرفی کرده اند .

اورتوپاریسی ، ناسوماتو ، آمواژ ، بای کیلیان ، جووی و ایضا هامبرت و کلا ، برندهای حرفه ای و خاص ساز که امروزه لقب نیش بر ایشان داده اند .

اسانس سازها نمیتوانند به عطرهای نیش نزدیک شوند . شاید بتوانند سایه ای از آنها ارائه دهند لیک هرگز جزئیات را بروز نخواهند داد .

انشاله پس از پاسخ پرسش هایی که عرض کردم خواهیم توانست بهترین ها را به حضور معرفی کنیم .

معطر و پایدار باشی انشاله

در پاسخ به alireza .xx :

سلام جناب خضریان عرض ادب و احترام، اینجا استاد نداریم و همگی دانش آموزیم 😊🙃 .

احمد جان اجازه بده امشب و فردا یه آمار بگیرم .

عطرایی میخوای که عامه پسند باشد و یا نیش طور و خاص ، بعد بیشتر چه گروه بویایی و نت های غالبی باب سلیقه تون هست ؟

سلام آقا علیرضا مرسی که جواب دادید

گفتنش برام سخته چون به شدت مبتدی ام ، بیشتر عطر های گرم و شیرین رو میپسندم، روایح چوبی ، مرکباتی و ادویه ایی رو هم دوس دارم.

🌺

در پاسخ به کامبیز سخی :

احمد خضریان عزیز

قبل از اینکه خودم و گوشی ام هر دو استراحت کنیم مطلبی را خدمتت عرض کنم :)

تقریبا اسانس کپی شده از تمامی ی روایح مشهور ، تولید شده و در بازار عطر موجود است . هر جا که از اسانس نام میبرم منظور ام اسانس های با کیفیت تر هست که البته خیلی هم فراوان نیستند در همه جا و تقریبا کمیاب اند و گران . اما اگر کسی جوینده باشد معمولا موفق است در یافتن . هر چند پس از تحریم ها اسانس های اصیل اروپایی کمتر پیدا میشود و بیشتر از چین و هند و پاکستان می آیند اما هنوز هم هستند مسافرانی که می آورند . اما !

اما بحث ام چیز دیگری ست ! بسیار برای من و همه ی دیگر دوستان پیش آمده که با شخصی روبرو شده ایم که رایحه ای عجیب از پخش و ماندگاری و زیبایی ازو به مشام رسیده و وقتی نام عطر را از وی میپرسند نمیگوید که از اسانس استفاده کرده و نام عطر اصلی را میبرد :) کمتر کسی راست اش را میگوید ! ما همیشه با پله های دوم و بیشتر سوم عطرهای دیگران روبرو میشویم . این موضوع اغلب ما را گیج میکند در مواجهه با عطرهای دیگران ! اسم را میپرسیم ، میخریم اما آن رایحه را دریافت نمیکنیم . حتی بر تن دیگران آزمایش میکنیم تا خودمان صادر کننده نباشیم ( چون اغلب رایحه برای صادر کننده کمی متفاوت است ) اما باز هم نمیشود ! من با روشی خاص از نوع گفتار از خیلی ها اعتراف گرفته ام درین باب :) 

با تمام این اوصاف :

اسانس ها ( مرغوب ها ) از این باب چند نوعند . 

یا در نت هایی از رایحه ی اصلی ضعیفتر اند و یا قوی تر و از باب کیفیت هرگز به عطر اصلی نمیرسند .

برخی عطرها هستند که اسانس آنها تولید شده اما هرگز نتوانسته اند عین آن رایحه را صادر کنند در حالیکه در برخی دیگر موفق بوده اند و حتی در برخی از عطر اصلی پیشی گرفته اند در قدرت . بستگی ی تام به عطر اصلی و نت های آن دارد .

من در طی ی تحقیقات ام با هر سه نوع روبرو بوده ام .

مثلا عطرهای آمواژ بدلیل غلظت اسانس ، میتوان روی اسانس های با کیفیت تولیدی ی اروپا حساب کرد ! من خود چندین نمونه از آنها را توسط دوستی که مرتبط است با شرکت آمواژ دریافت کردم و آنها را با تولیدات اروپا که دوستان به سفارش آورده اند قیاس کردم . یعنی هم اسانس آمواژ با اسانس و هم اسانس با عطر اصلی .

حال :

عطرهای جدید ازین باب متفاوت شده اند ( در برخی برندها ) و ازین قاعده سبقت گرفته اند . میتوان روی آنها حساب کرد که اسانس کپی ی آنها موفق نخواهد شد . مثل برخی از عطرهای اورتوپاریسی یا ناسوماتو . برندهای دیگری نیز هستند که نام ببرم ، که علت اش حضور طیف گسترده ی موادی مصنوعی ست که تحت عنوان سنتتیک معرفی میشود و بسیار پر تعداد اند و روز به روز به تعداد و کاربردشان افزوده میشود .

اینها را گفتم از داستان اسانس که در خاطرت باشد لیک چیزی که اهمیت دارد این است که همیشه عطر اصلی زیباتر و درخشان تر است ، مگر اینکه فردی زبده در عطاری اسانسی خوب را تبدیل به عطر کند که بسیار کم تعداد اند بنابرین زیاد نگران داستان اسانس های بازار و تشابه اش با عطرهای اصیلی که خودت دوست داری استفاده کنی نباش :)

خورشید در آمد صدای گوشی ی من نیز درآمد :) هر دو بخوابیم تا فردا انشاله که پاسخ شما را بدهیم . قبل اش کمی از سن و سلیقه ات به من و دیگر دوستان بگویی بهتر میشود راهنمایی کرد .

سلام استاد عزیزم رسی از پاسختون

ببخشید دیر جواب میدم سربازی باعث شده نتونم همیشه بیام

من ۲۵ سالمه و معمولا کژوال می پوشم ، شخصیت درونگرا ، منطقی و البته خوش برخوردی دارم

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟