🄼🄾🄽🄰 🄼🄾🄽🄰
40
1401/04/20

رایحه ی غم

با سلام به همه دوستان معطرم.لطفا اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمکم کنه.
میخواستم بدونم، همانطور که خیلی از رایحه ها نشاط آور ، انرژی بخش و حتی تحریک کننده است ،آیا رایحه خاصی وجود داره که باعث ایجاد حس غم و ناراحتی بیش از اندازه باشد؟
بنا بر تجربه ی شخصی خودم که سالها پیش عطری داشتم عربی با بوی غالب مریم و چیزی شبیه بوی پوست تازه ی پسته...
متاسفانه نام عطر یادم نیست ، ولی هربار استفاده میکردم ، به شدت منو غمگین میکرد.
طوری که باید چند ساعت گریه میکردم تا دلم خالی بشه.  یجورایی انگار طراحی شده بود تا عاشق کند ، جوری که بی تاب باشی و جنون دیدار داشته باشی...
خوشبختانه بعد از مدتی فهمیدم که ممکنه این حالت غریب من به خاطر استفاده از این عطر باشه. و جدیدا هم نسبت به عطر ولنتینو دونا این حساسیت را پیدا کرده ام‌ .
اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی دارد ، خوشحال میشم کمکم کنید و رایحه هایی که ممکنه این خاصیت را داشته باشند معرفی کنید.

سلام مونا عزیز:

معمولا روایح دارک و عمیق و بعضا ترکیب روایح صمغی و رزینی و آمبری حسی عیق و دارک رو ایجاد میکنه و ممکنه برای مخاطب باعث ایجاد فضایی سنگین و تاریک بشه و به دنبال اون حالتی حزن انگیز و صامت به وجود بیاره.

برای نمونه چند تا کار از این سبک روایح رو براتون معرفی میکنم:

O Hira #استفان هامبرت لوکاس 777 او هیرا O Hira 

Quando rapita in estasi #فیلیپو سورچینلّی اونوم کواندو راپیتا این استازی Quando rapita in estasi 

A City On Fire #ایمجینری اوترز ای سیتی ان فایر A City On Fire 

Vi Et Armis #بیوفرت لندن وای ات آرمیس Vi Et Armis 

Rake & Ruin #بیوفرت لندن ریک اند روین Rake & Ruin 

در ضمن :

Cardinal #جیمز هیلی کاردینال Cardinal  رو از قلم انداخته بودم

چه جالب

شاید بشه همچین عطری رو به یاد عزیز از دست رفته ای استفاده کرد.

منم در موردش تحقیق میکنم حتما

IRRO IRRO
1401/04/21

سلام

احتمالا خاطرات شما رو براتون تداعی کردند ، شاید در زمان های گذشته روایح مشابهی رو استفاده کردید و همزمان با اونها  مسائلی باعث ایجاد حالت های غم و اندوه در شما شده و الان با روایح مشابه اون حالتها و خاطرات براتون تداعی میشه. 

بدون توضیحات فنی عطر ممویر از آمواژ و نارسیسو رودریگز فور هیم رو پیشنهاد میدم واسه گرفتن این حس امتحان کنید خصوصا دومی رو

در پاسخ به سعید رضایی شوشتری :

سلام مونا عزیز:

معمولا روایح دارک و عمیق و بعضا ترکیب روایح صمغی و رزینی و آمبری حسی عیق و دارک رو ایجاد میکنه و ممکنه برای مخاطب باعث ایجاد فضایی سنگین و تاریک بشه و به دنبال اون حالتی حزن انگیز و صامت به وجود بیاره.

برای نمونه چند تا کار از این سبک روایح رو براتون معرفی میکنم:

O Hira #استفان هامبرت لوکاس 777 او هیرا O Hira 

Quando rapita in estasi #فیلیپو سورچینلّی اونوم کواندو راپیتا این استازی Quando rapita in estasi 

A City On Fire #ایمجینری اوترز ای سیتی ان فایر A City On Fire 

Vi Et Armis #بیوفرت لندن وای ات آرمیس Vi Et Armis 

Rake & Ruin #بیوفرت لندن ریک اند روین Rake & Ruin 

ممنونم جناب شوشتری.  دقیقا ممکنه روایح صمغی ورزینی و گاها دودی در مغز من باعث این حالت شده باشند.

چقدر عطرهایی که معرفی کردید جذاب هستند، اینو میشه از روی نت ها تشخیص داد ، مشتاق تست شدم .البته اگر بعد از تستشون دچار افسردگی حاد نشم😍 

بسیار از راهنمایی و پاسخ شما ممنونم.

در پاسخ به مهدی جاویدیان :

چه جالب

شاید بشه همچین عطری رو به یاد عزیز از دست رفته ای استفاده کرد.

منم در موردش تحقیق میکنم حتما

ممنون از شما.  استفاده این جور روایح برای عزیز از دست رفته تا حد جنون میتونه آزار دهنده باشه. ولی گاهی بعضی آزارها در نهایت سختی ، یک لذت و آرامش خاصی رو به همراه داره. مثل گریستن از اعماق وجود که هرچقدر جانسوز باشه ، یک سبُکی و آسودگی ناب به همراه داره.

در پاسخ به IRRO :

سلام

احتمالا خاطرات شما رو براتون تداعی کردند ، شاید در زمان های گذشته روایح مشابهی رو استفاده کردید و همزمان با اونها  مسائلی باعث ایجاد حالت های غم و اندوه در شما شده و الان با روایح مشابه اون حالتها و خاطرات براتون تداعی میشه. 

سلام بر شما.

راستش در مورد تداعی خاطرات و استفاده از روایح مشابه ، خاطره ی خاصی واسم تداعی نمیشه. هرچند که در دوران نوجوانی ، بسیار اهل شیطنت و هیجان و خاطره سازی بوده ام😊

ولی چند سال هست که به طور کلی شخصیت و حالات روحیم تغییرِ ۳۶۰ درجه پیدا کرده ، به طوری که همه ی اقوام و دوستان و نزدیکانم باور اینهمه تغییر براشون سخته.

دقیقا معنای شعر: جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی...  صدق روزگار و احوالات من است. 

منظورم از طرح سوال ، این بود که رایحه ی خاصی هست که باعث به وجود آمدن حس غم ، در مغز بشه؟ و اگر بله  چه روایحی؟

در پاسخ به باران عشق :

بدون توضیحات فنی عطر ممویر از آمواژ و نارسیسو رودریگز فور هیم رو پیشنهاد میدم واسه گرفتن این حس امتحان کنید خصوصا دومی رو

بسیار از پاسختون سپاسگزارم. کاملا موافقم ، دقیقا هر دو کار  ،  این حس  رو زیاد میکنند و غم رو بسط میدن. برام جالبه که برای شما هم قابل لمس بوده..  اگر عزیزان دیگه هم تجربه های خودشون رو اعلام کنند  و روایح دودی - صمغی- و جیر   داخل نت های عطر باشه ، یقینا  مطمئن میشم که کار همین روایح هست.

ف.الف ف.الف
1401/04/21

سلام. برای من نوت زنبق اگر غالب باشه در عطری، اون عطر رو غمگین، سرد و خاکستری میکنه برام. و به طور خاص عطر L'Heure Bleue از گرلن شدیدا غمگین و غمگین کننده است برای من

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟