توس

توس

محور فعالیت : جواهر سازی
شرکت مادر : پرفیومز وای دیسنیو
کشور : اسپانیا
تعداد محصول : 31

توس خانه‌ی تولید جواهرات اسپانیایی (کاتالونیایی) است که در سال 1920 با مدیریت سالوادور توس بلاوی و همسرش ترزا پونسا ماس تأسیس شد. کارگاه کوچک آن‌ها که در ابتدا به تعمیرات ساعت اختصاص داشت، به تدریج به مکانی برای ساخت جواهرات تبدیل شد.

در سال 1965، سالوادور توس، پسر بنیانگذار این برند، با روزا اوریول ازدواج کرد. این عروس و داماد برای ایجاد کسب‌وکاری در زمینه‌ی جواهرات استعدادها، تجارب و خلاقیت‌شان را با همدیگر ترکیب کردند. در سال 1985، روزا اوریول با الهام از خرس عروسکی که در سفرهایش دیده بود علامت مشخصه‌ی این شرکت یعنی نقش «خرس» را طراحی کرد و به دنبال بازیابی آن با شکلی طلایی بود. موفقیت خرس توس -که برای بسیاری از افراد نقش طلسم خوش‌شانسی را داشت- امکان گسترش این شرکت در سطح بین‌المللی را فراهم کرد. خرس توس همیشه به نوعی در مجموعه‌های این برند حضور دارد.

توس هنوز هم به صورت کسب‌وکاری خانوادگی اداره می‌شود. چهار دختر سالوادور و روزا به نام‌های روزا، آلبا، لورا و مارتا بین سال‌های 1987 تا 1992 به این شرکت پیوستند. در حال حاضر، این نام تجاری دارای بیش از 380 فروشگاه در 45 کشور، در سراسر پنج قاره است.

امروز توس علاوه بر جواهرات، خطی تولیدی برای پوشاک کودک و نوزاد، کیف دستی و زیورآلات جانبی کوچک نیز دارد. عطرها و لوازم آرایشی از سال 2002 به مجموعه‌ی محصولات توس اضافه شدند. توس با شرکت عطرسازی اسپانیایی پرفیومز وای دیسنیو شروع به همکاری کرد و اولین رایحه‌ی خود با نام توس ادوتویلت فور وومن را درون محفظه‌ای با درپوشی به شکل خرس توس به بازار فرستاد. بسیاری از عطرهای موجود در این مجموعه، آرم خرس را به عنوان امضای این برند در بسته‌بندی یا بطری عطر جای داده‌اند.

توس