اس تی دوپونت

اس تی دوپونت

محور فعالیت : تجهیزات جانبی
شرکت مادر : اینتر پارفومز
کشور : فرانسه
تعداد محصول : 38

شرکت «اس تی دوپونت» یکی از شرکت‌های فرانسوی محصولات لوکس است که سال ۱۸۷۲ توسط سایمون تیسوت دوپونت، «اس تی»، با نام خودش پایه‌گذاری شد. این شرکت از آن زمان عرضه کیف جیبی و چمدان را شروع کرد. «دوران طلایی سفر» که از پایان قرن نوزدهم شروع شد به فاصله کوتاهی بازار چمدان، صندوق و لوازم جانبی سفر را رونمایی کرد که‌ می‌توانستند ضمن تداوم بخشیدن به سفرهایی که چندین هفته یا ماه طول‌ می‌کشیدند، بارهای قیمتی و پرارزش را جابجا کنند. دوپونت از موقعیت بخوبی استفاده کرد و بعضی از ظریف‌ترین چمدان‌های اثاثیه و چمدان‌های سفر را عرضه کرد. زیبایی این محصولات زمانی بیشتر دیده شد که پسران بنیانگذار این شرکت، یعنی آندره و لوسین، شروع به طراحی چمدان‌های سفر منحصربفردی کردند که ظاهراً، به نقل از یکی از کارمندان شرکت، هم‌قیمت یک خانه بودند.

این دو برادر هتلی را افتتاح کردند که در خدمت مشتریان ثروتمند شرکت، و در سال ۱۹۲۳، در خدمت مشتریان شعبه دوم شرکت بود. کارگاه دوپونت در شهر فاورجیس فرانسه، زادگاه خانواده، افتتاح شد. محصولات دوپونت همچنان در همین مکان دست‌دوز‌ می‌شوند.

سال ۱۹۲۹، سفرآلات لوکس این برند در بوتیک‌های «کارتیر» امریکا عرضه شد.

نوآوری در این شرکت طی سال‌های سخت جنگ جهانی دوم ادامه یافت، یعنی زمانی که دوپونت اولین فندک گازی جیبی را اختراع کرد که طرح بهبودیافته‌اش بعدها در سال ۱۹۵۲ ثبت اختراع شد.

پیشرفت این شرکت به جایی رسید که چمدان بارهای اختصاصی را برای ملکه الیزابت بعدی انگلیس طراحی کرد، و طرح اسطوره «آدری هِپبورن» را به نمایش گذاشت.

این برند در سال ۱۹۷۳ با تولید اولین خودکار لوکس نقره‌ایش، با نام «کلاسیک»، مسیر جدیدی را پیش گرفت. این شرکت رنسانس کالاهای لوکس کلاسیکش – ساعت‌های مچی، کالاهای لوکس، و دکمه‌های سردست – را تجربه کرد که همچنان در حال تولیدند. جشن صد و سی و پنجمین سالگرد برند دوپونت سال ۲۰۰۷ برگزار شد. این شرکت امروزه به خاطر تخصصی‌ که در کالاهای لوکس ساخته‌شده با فلزات گرانبها، چرم و با ریزه‌کاری‌های لاک‌الکلی چینی دارد، معروف است.

عطر یکی از محصولات مهم اضافه‌شده به محصولات لوکسی است که توسط این خانه باشکوه عرضه‌ می‌شود. اولین عطرها، پورهوم و پور فِم، سال ۱۹۹۸ معرفی شدند.

اس تی دوپونت