کریزیا

کریزیا

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : موریس پروفومی
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 19

کریزیا یک برند مد و یک شیوه‌ی زندگیِ ایتالیایی است که از سال ۱۹۵۰ در برگامو راه‌اندازی شد. ماریوچیا ماندلیِ طراح و شوهرش آلدو پینتو کمپانی را راه اندازی کردند. پینتو رئیس بخش عملیاتی هم هست و ساختار تبلیغاتی کمپانی را مدیریت می‌کند. تخصص این برند در لباس زنانه، لباس مردانه، بافتنی، کیف، اکسسوریز، عینک، و کروات است و از دهه ۱۹۸۰ در زمینه عطر هم فعالیت می‌کند. ماندلی زن جوانی بود که می‌خواست با راه‌اندازی برند مد خودش رویایش را تحقق ببخشد. اسم کمپانی، کریزیا، از  کریتیاس افلاطون الهام گرفته شده، کسی که همه پولش را خرج خرید لباس و جواهرات برای زنان مطیع و زیبا می‌کرد.

طبق نظر ماندلی، تا زمانی که لباس بخشی از وجود یک نفر باشد، هر زنی آزاد است هر چه که می‌خواهد بپوشد. ماندلی همیشه به دنبال پارچه‌های جدید بود و دردهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ مجموعه‌های جذابی را خلق کرد که برند کریزیا را به نامی معروف تبدیل کرد. ماندلی هنوز همه چیز درست می‌کند، از لباس‌های زنانه و مردانه و بچه‌گانه گرفته، تا ظروف نقره و وسایل آشپزخانه.

این کمپانی در سال ۱۹۸۰ با ارائه اولین عطرش وارد دنیای پرفیوم ها شد. اولین عطر کی دو کریزیا (K de Krizia) بود، ترکیبی که رگه‌هایی از آلدهید و گل‌های سنبل، شکوفه پرتقال، نرگس و گلسنگ را در خود داشت. اولین عطر مردانه برند در سال ۱۹۸۳ به بازار آمد. این عطر را، عطرسازان و مراکز فیرمنیچ بر پایه رگه‌هایی از آلدهید، مشک و چرم، ‌درست کردند. دومین عطر زنانه، تیاترو آلا اسکالا (Teatro alla Scala)، در سال ۱۹۸۶ تولید شد. یک پرفیوم قوی و تند بر پایه بوی گل‌ها و رگه های بارزی از اسانس‌های حیوانی. مودز بای کریزیا اومو (Moods by Krizia Uomo)، عطری مردانه با هسته نعناع هندی، و مودز بای کریزیا دونا (Moods by Krizia Donna)، ترکیبی تند و با طراوت از عطر گل‌ها، در سال ۱۹۸۹ تولید شدند. بویی شرقی با رگه‌های غالبی از عطر گل‌ها و وانیل که اغلب با عنوانی مثل دودی، سنگین و تند، توصیف می شود. عطرمردانه‌ی کلاسیک، شیرین و پودری اسپازیو(Spazio) از ترکیب بوهای بنفشه و مشک، در سال ۱۹۹۳ تهیه شد. 

کریزیا