بنتون

بنتون

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : پوییگ
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 65
بنتون یک مارک مد لوکس ایتالیایی است که توسط سه برادر و یک خواهر از خانواده بنتون در سال 1965 تاسیس شده است. برادر بزرگتر لوچیانو بنتون بازار رو به رشد لباس های رنگی را شناسایی کرد و یک ماشین بافت خرید و اولین مجموعه از ژاکت های این کمپانی را تولید کرده و آنها را پشت دوچرخه اش گذاشت و فروخت. ژاکت‌هادر منطقه به فروش خوبی دست یافتند و لوچیانو از خواهرش جولیانا و برادران کوچکترش گیلبرتو و کارو دعوت کرد که گروه بنتون را تشکیل بدهند و در شرکت سهیم شوند.
بنتون اولین مغازه اش را در سال 1966 در بلونو افتتاح کرد ولی تنها سه سال بعد گروه گسترش پیدا کرد و یک مغازه در پاریس باز کرد. پیشرفت در سالهای دهه 1970 مجموعه لباس های رنگی بنتون را به سراسر دنیا رساند.
بنتون از ابتدای دهه 1980 یک استراتژی تبلیغاتی منحصر بفرد را اتخاذ کرده است که به اندازه مدلهای رنگارنگش مشهور است. این کمپانی به جای تبلیغ مدلهایش، کمپین تبلغاتی «رنگهای متحد» که توسط اولیوریا توسکانی ایجاد و عکاسی شده است، شامل یک سری عکس های جنجالی است که برای جلب توجه نسبت به یک مسئله سیاسی یا اجتماعی استفاده می‌شود. یک مرد متبلا به ایدز در بستر مرگ، یک نوزاد تازه متولد شده که هنور آغشته به خون است، زندانیان منتظر اعدام و شلوار پر از جای گلوله یک سرباز کشته شده در جنگ بوسنی جزء به یادماندنی‌ترین عکسها هستند. هیچ کدام از محصولات بنتون در این عکسها گنجانده نشده اند و تنها قرار گرفتن لوگوی شرکت در گوشه ای از عکس، تبلیغاتی بودن آن را نشان می‌دهد. توسکانی در سال 2000 از کمپین تبلیغانی بنتون کناره گیری کرد ولی تعهد بنتون به فعالیت های جنجالی و اجتماعی در قرن 21 نیز ادامه داشته است. تبلیغ «بدون نفرت» بنتون در سال 2011 که تصویر رهبران جهان را در حال بوسه نشان می‌دهد همچنان باعث بحث های پرشوری می‌شود.
امروزه گروه بنتون لباس هایی برای کودکان و بزرگسالان تحت برند بنتون و همچنین برندهای سیسلی و پلی لایف ارائه می‌دهد. کمپانی های گروه بنتون در 120 کشور جهان فروشگاه دارند.
عطرهای مخصوص بزرگسالان و کودکان نیز توسط بنتون و با همکاری سلکتیو بیوتی به بازار عرضه شده است. اولین عطرهای این کمپانی به نام کالرز د بنتون برای خانم‌ها و آقایان در سال 1987 ارائه شدند.
بنتون