خانه‌های عطر به مبارزه با کووید 19 کمک می‌کنند

خانه‌های عطر به مبارزه با کووید 19 کمک می‌کنند

توسط :
admin
آخرین به روز رسانی :
یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹

به محض اینکه دنیا از ویروس کرونای جدید باخبر شد، ناگهان تمام بطری‌های الکل و ژل‌های الکلی ضدعفونی‌کننده دست از فروشگاه‌ها، سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها ناپدید شد، این مسئله وحشتناک است چون تمیزنگه‌داشتن و ضدعفونی‌کردن دست‌ها یکی از مهم‌ترین شیوه‌های دفاع از خود در مقابل این همه‌گیری است. 

همچنان بهترین راه تمیزنگه‌داشتن دست‌ها شستن آن‌ها با آب و صابون به مدت دست کم 20 ثانیه است. مواد فعال در سطح که مهم‌ترین بخش صابون، ژل حمام و شامپو را تشکیل می‌دهند، قابلیت ویروس‌کشی دارند به همین دلیل هم‌پیمان و دوست ما هستند. با این حال زمانی که مجبوریم برای خرید خواروبار یا دارو بیرون برویم، همراه‌داشتن محلول الکلی و مالیدن مرتب آن به دست‌هایتان فوق‌العاده مهم است. ژل الکلی خصوصا مفید است چون به آب نیازی ندارد و نه تنها درصد الکل بالایی دارد بلکه نرم‌کننده‌هایی دارد که پوست را سالم نگه داشته و از خشک‌شدن و ترک‌خوردن آن جلوگیری می‌کند.
دراختیارنداشتن الکل مشکلی جدی است که به نظر نمی‌رسد اولویت هیچ دولت یا صنعتی باشد. شرکت‌های شیمیایی بزرگ برای حل این مشکل تقریبا هیچ کاری انجام نمی‌دهند. اما برخی تولیدکنندگان عطر و لوازم آرایش تصمیم گرفتند وارد عمل شوند. شرکت آوان به کشورهایی در سراسر جهان صابون هدیه می‌کند، برای مثال در رومانی که به گفته مجله فوربس، این شرکت در آنجا 1.7 تن صابون به مراکز قرنطینه اهدا کرده است.
به طور خاص یافتن ضدعفونی‌کننده‌های دست تقریبا غیرممکن است، به استثنای معدودی داروخانه که در حال ساخت دستی آن هستند و آن را به قیمت بالا می‌فروشند. اینجا در پرتغال برخی داروخانه‌ها بطری‌های کوچک ضدعفونی‌کننده دستی را که می‌سازند، به بهای هر عدد 20 یورو می‌فروشند.
به گفته فوربس در فرانسه، LVMH تصمیم گرفت از کارخانه‌هایش (که معمولا محصولات دیور، گرلن، جیونچی تولید می‌کنند) برای تولید ضدعفونی‌کننده‌های دست برای مقامات و بیمارستان‌های فرانسه استفاده کند. 
خانه عطر فرمنیخ در حال آغاز تولید محلول ضدعفونی‌کننده برای بیمارستان دانشگاه ژنو در سوییس است که این شرکت در آنجا واقع شده است. با این وجود افراد معمولی به ضدعفونی‌کننده‌های دست دسترسی ندارند، به استثنای این برندهای عطر مستقل حیرت‌انگیز که در مقیاس کوچک تولید کرده و آن‌ها را فروخته یا توزیع می‌کنند: 4160 Tuesdays (بریتانیا)، اکسالتیتوم (بریتانیا)، January Scent Project (ایالات متحده)، کامیلا آبور (بلژیک)، و سارا بیکر (بریتانیا). 


4160 Tuesdays

«ما روز یکشنبه اساسا 4160 Tuesdays را به استودیوی ضدعفونی‌کننده دست تبدیل کردیم.
در اینجا اتانول ارگانیک 99.9 درصد داریم و پروژه بزرگی را کنسل کردیم، به همین خاطر ابزار لازم را داریم و به نظر می‌رسد این کار درستی باشد. تا همین حالا در این مورد علنی صحبتی نکردیم چون درباره تعداد بطری‌هایی که می‌توانیم تهیه کنیم، محدودیت وجود دارد و ما در London W6 هستیم به همین دلیل حالا در قرنطینه شخصی هستیم. ما همین حالا دوبرابر فروش داشته‌ایم و نمی‌خواهیم بیش از آنچه در توانمان است، تقاضا ایجاد شود. (ما با کارکنان محدودی که اینجا داریم، می‌توانیم حدود 40 سفارش در روز ارسال کنیم.) این مایع است نه ژل، به همین دلیل راهی طولانی در پیش دارد. اگر به بطری بزرگ‌تر و بطری‌های کوچک‌تر برای تقسیم بین اعضای تیم، خانواده یا کارگرانتان نیاز دارید، با ورود به وبسایت ما و رفتن به بخش تماس با ما، به ما ایمیل بزنید. ما هر بار می‌توانیم 500 میلی‌لیتر یا یک لیتر (1000 میلی‌لیتر) تهیه کنیم، تا زمانی که بطری‌ها به پایان برسند. 
عدم برون‌سپاری به کارخانه‌ای دور برای ضدعفونی‌کننده دست ارزان نیست، بطری 100 میلی‌لیتری آن 15 پوند قیمت دارد – چون ما هنوز عطرسازی صنعتی هستیم که دستمزد اخلاقی به افراد می‌پردازیم. اما برای عطر صنعتی با محتوای الکل 70 درصد، این کار معامله‌ای باصرفه است. ما تا زمان اتمام مواد، این کار را انجام خواهیم داد. کارهای دیگر را به حال تعلیق درمی‌آوریم. مراقب باشید، و همین طور خوشبو.» - اینستاگرام 4160 Tuesdays


اکسالتیتوم

«عزیزانم، من در هر سفارش ضدعفونی‌کننده دست با اتانول 80 درصد را به شکل رایگان می‌گنجانم (نه برای نمونه‌ها، چون بسته‌بندی متفاوتی دارند). مواد تشکیل‌دهنده: اتانول، آلوئه‌ورای ارگانیک، درخت چای ارگانیک، اسطوخودوس، روغن اکالیپتوس. آرام و ایمن بمانید!» - اینستاگرام اکسالتیتوم.


January Scent Project

January Scent Project به دنبال لذتبخش‌ترکردن رسم سلامتی روزانه شستن دست‌هاست و به همین دلیل صابونی با داوانا و چوب صندل به بازار عرضه کرده است. عکس در اینستاگرام January Scent Project.


سارا بیکر

«امیدوارم همگی سالم باشید. دوره پیچیده‌ای برای تمام ما است چون با قلمرو بسیار خطرناکی مواجهیم. افرادی هستند که همین حالا کارهای خوبی انجام داده‌اند و من واقعا خوشحالم که می‌بینم برندهای عطر کوچک در حال تولید ضدعفونی‌کننده‌های دست هستند. ذخیره اتانول ارگانیک ما محدود است و دستور خوبی برای ساخت ضدعفونی‌کننده دست با اتانول 80 درصد داریم، به همین دلیل تصمیم گرفتیم آن را در بریتانیا عرضه کنیم. نام آن را Jazz Hands گذاشته‌ایم و در وبسایت ما وجود دارد. ما از فرمول توصیه‌شده سازمان بهداشت جهانی که منتشر کردیم، استفاده می‌کنیم، هر کسی در صورت داشتن مواد لازم می‌تواند آن را بسازد. محصول ما با رایحه چهار عطر ما که بهتر از بقیه با این رقت (0.5 درصد) کار می‌کردند، ساخته می‌شود. به خاطر پایین‌نگه‌داشتن هزینه‌ها ما عملا نمی‌توانیم این محصولات را به جایی غیر از بریتانیا بفرستیم. لینک موجود در صفحه بیوگرافی ما را ببینید و اطلاعات بیشتری درباره اقدامات ما کسب کنید، ما در هر بسته خانواده ارسالی به پزشکان بدون مرز، 5 پوند هدیه می‌کنیم. به علاوه ما با خیریه‌ای محلی کار می‌کنیم تا بطری‌های رایگان را برای افرادی ارسال کنیم که بیشترین نیاز را به آن دارند، یعنی افراد مسن. لطفا به ما کمک کنید تا به این کار به همراه امور خیریه همراه آن ادامه دهیم.» - اینستاگرام سارا بیکر.
محصول Jazz Hands سارا بیکر به همراه رایحه‌های آتلانت، شراد، گرین کیز، و جانگل جزیبل است. 
ما می‌دانیم که خانه‌های عطر کوچک دیگر هم همین فکر را می‌کنند. دستانتان را تمیز و معطر نگه دارید، و از کسب و کارهای کوچک حمایت کنید! 


مطلب از Miguel Matos ترجمه توسط عطرافشاننظرات کاربران

پاسخ ها را رد کن
نتیجه‌ای یافت نشد.
لطفا جهت درج نظر وارد سایت شوید و یا در سایت عضو شوید.
راهنمایی ثبت نظر :
* از ثبت نظر تبلیغاتی یا نظرات غیر مرتبط با مطلب درج شده خودداری نمایید.
** نظراتی که خلاف قوانین درج نظر هستند حذف می شوند.
*** قوانین مربوط به درج نظر را از اینجا می توانید مشاهده نمایید.
نیما
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
پاسخ به Reza Faraji
ممنون‌ از ریووی خوبتون 
riha
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
سلام خدمت همه دوستان 
امروز نسخه مینیاتوری عطر به دستم رسید. از بطریش نگم که همه میدونن چقدر زیباست. برم یک راست سراغ بوش. بلافاصله که زدم روی پوستم بوی سبز و نسبتا خنکی بلند شد مثل چمن تازه زده شده همراه با بویی شبیه دارو. بعد از ۲۰ دقیقه ای گرم و پذیرا شد. رایحه وانیل کاملا توش مشخص شد. اما من یه بوی دیگه هم که توی ترکیباتش نیست حس کردم. بوی روغن زیتون!! که اونم پس از مدتی انگار با بقیه روایح عطر ترکیب شد و دیگه مشهود نبود. کلا این عطر انگار مرتب چهره عوض میکنه. الان بعد از یک ساعت وقتی بوش میکنم حس میکنم توی جنگل خیس دارم بستنی وانیلی آب شده میخورم. 
در کل فکر میکنم میتونه یه عطر یونی باشه، برای من خیلی زنانه نیست. در مورد ماندگاری و پخشش هنوز نمیتونم نظر بدم، چون خیلی هول بودم که تجربمو به اشتراک بذارم. ؛)
هنوز مطمئن نیستم آئورا رو دوست دارم یا ندارم. فکر کنم باید بهش فرصت بدم که خودشو بهم بشناسه. 
Salman Ketabchi
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
پاسخ به هافتور
تام فورد گری وتیور ادوپرفیوم از لحاظ رایحه بی نظیره و بسیار منحصر به فرد و تو پخش و ماندگاری هم واقعا حرف نداره. 
Amir
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
پاسخ به علی شهرابی فراهانی
اره من سه تاشو تست داشتم EDT بهتره
نیما
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
پاسخ به علی پاک عقیده
چهارمین کارش رو هم حتما تست کنین 
”شنل الور ادیشن بلانش”
عطری با کیفیت بر پایه لیمو و وانیل.
به عقیده خیلی ها بهترین کار سری الور شنل 
علی الخصوص نسخه کمیاب تویلت ش
دکتر فرشاد
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
پاسخ به علی شهرابی فراهانی
با سلام خدمت دوستان

جناب شهرابی فراهانی با احترام به سلیقه و ذائقه شما.
در مورد رایحه دیور هوم اینتنس اصلا و ابدا اغراق نشده دوست عزیز .
 
سلام دوستان
سال گذشته (قبل از آشنایی با سایت محترم عطر افشان) این عطر (دیور هوم اینتنس) رو تهیه کردم.
نسخه ۲۰۱۹
برای بهتر نتیجه گرفتن به مدت یک هفته روی یکی از اطرافیانم (پدرم) تست کردم.
البته روی لباس
و سپس ایشون و من با هم استفاده کردیم.
به پاس زحمات شما عزیزان در پاسخگویی به سوالات بنده،وظیفه خودم دونستم که نتیجه رو بگم خدمتتون تا کمی ادای دِین کرده باشم.
رایحه خوبی داره ولی به نظرم کمی در موردش اغراق شده.
بوی محصولات آرایشی در بعضی لحظات کاملا مشهوده ولی اصلا آزار دهنده نیست و به قول معروف توو ذوق نمیزنه.در نت پایانی کمی شیرینی بیشتر از حد نرمال احساس میشه ولی اصلا اذیت کننده نیست.
بنده به رایحه این عطر نمره ۸ از ۱۰ رو میدم.
از لحاظ پخش در محیط بسته دو پاف کفایت میکنه ولی در محیط باز حداقل چهار پاف نیاز هستش.
به پخش هم نمره ۸ از ۱۰ رو میدم.
از لحاظ ماندگاری نسبتا خوب هستش.
از این حیث نمره ۸.۵ از ۱۰ رو میدم.
از لحاظ دیزاین هم که شیشه ای کاملا مردانه و محکم داره.
نمره ۸ از ۱۰ رو به طراحیش میدم.
در کل از خریدش ناراضی نبودم ولی فکر نکنم تکرارش کنم.
به نظرم سهمی از قیمت این عطر به خاطر اجدادش (نسخ قبل از ریفرموله شدن) و البته برند نام آشنای دیور هستش.
انشالله که براتون مثمر ثمر باشه
Reza Faraji
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
۲پاف به مچ دست راستم کیرکه و ۲پاف به دست چپم اربا پورا . اولا که قدرت اربا پورا بیشتره از همین شروع کار. در جفتشونم میوه ها و مشک قدرت نمایی می کنن اما اربا پورا شفاف تر و بازتره بوش ولی کیرکه پیچیدگیش بیشتر هستش که دقیقا نمیتونم بگم چه چیزی بوش داره این ترکیب مشک و میوه ها رو به هم‌ میزنه که این حس رو القا می‌کنه که مثل اربا پورا نمی تونه تغییر نتش رو نشون بده. ۲۰ دقیقه گذشته و همچنان اربا پورا قدرتش رو حفظ کرده و کیرکه کمی افت کرده. شباهتشون رو وقتی عمیق نفس می‌کشم احساس می کنم که قبلا هم گفتم که بوی مشک اونها هست. در انتها در نت پایانیشون هم وانیل به کار رفته توی اربا پورا رو بهتر و ماندگاری و پخش بوی اون رو هم بهتر از کیرکه می دونم. و اگه کسی از بوش خوشش بیاد میشه گفت که شما پول بیشتری میدید و کیفیت بهتر یعنی اربا پورا رو می‌گیرید. جفتشونم معتدل هستن به نظر من و غیر از زمستان میشه استفاده کردشون. من از جفتشونم بازخورد گرفتم. ولی اربا پورا رو به جرات میگم که شما بزنید به خودتون و برید یه استخر رو باز و شنا کنید و شاهد این باشید که همچنان پخش بو داره. البته من نسخه قدیمیش رو دارم و اطلاعی از نسخه جدیدش ندارم.
saeed bazmi
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
پاسخ به علی شهرابی فراهانی
ببینین ساواش جزو بهترین کارهای عامه پسنده اینکه میگن صابونی منظور این نیست که بد باشه ! شما اینو بزنین همه اطرافیان ازتون اسمشو خواهند پرسید ... اما دیور هوم و ساوج هم جزو بهتترین کارهان. ولی خود من  بین محصولات دیور بخوام انتخاب کنم ساواشو میگیرم ! یه نکته اضافه کنم دوستانی که در عطر افشانن گاهی بصورت کاملا تخصصی نظر میدن و ادکلن ها رو تایید یا رد میکنن اما اکثرا دنبال عطری عامه پسند و شیک هستند با ماندگاری . این کار جزو همون کارهاست خیالتون راحت ! در ضمن نباید خیلی پاف بزنین چون پخش و ماندگاری بسیار بالایی داره 
علی پاک عقیده
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
سلام خدمت دوستان عطرافشانی
بنده هر سه کار الور هوم شنل شامل نسخه اولیه و اسپرت و او اکستریم و همچنین بلو د شنل دارم، باید بگم کارهای شنل جز بهترین کارهای کمپانی های دیزاینری هستند.اما در بین اونها الور هوم اسپرت  او اکستریم واقعا یه چیز دیگست. ادکلنی با رایحه بسیار دلنشین و خوشبو با ماندگاری بالا و پخش بوی خوب.حس بسیار خوبی به آدم میده، هم مجلسی هست و هم جوانانه و اینکه تو هر فصلی میشه از رایحه خوشش لذت برد.

آخرین پست ها

تایید و ارسال عکس

توجه: شما با ارسال عکس، موافقت خود را با قوانین قرار دادن عکس پروفایل در عطرافشان اعلام می دارید.