ژان فرانسوا لپورته

ژان فرانسوا لپورته

ملیت : فرانسوی

ژان فرانسوا لاپورت یک عطار مشهور فرانسوی بود که سهم قابل توجهی در دنیای عطر های خاص داشت . او در سال 1948 در فرانسه متولد شد و با اشتیاق به عطر بزرگ شد ، که در طول زندگی خود پیگیر آن بود . لاپورت کار خود را در صنعت عطر در سال 1972 و زمانی که سیسلی را تأسیس کرد ، آغاز کرد که بعداً آن را به کنت هوبرت اورنانو فروخت . در سال 1976 ، او له آرتیسان پارفومر ، یکی از اولین خانه های عطر خاص را تأسیس کرد ، در آنجا با ارائه جایگزین جدیدی برای عطرهای مخصوص بازار انبوه ، خود را به معروفیت رساند . او به دلیل استفاده از مواد کمیاب و غیرمعمول در آثارش از جمله کرفس ، زنجبیل ، ریحان ، برگ بو و گل اسمانتوس شناخته شد .

در سال 1988 ، لاپورت خانه عطر میتره پرفیومر ات گانتیر را تأسیس کرد و در آنجا به ایجاد مجموعه‌های عطری ظریف و خالص شده با استفاده از دستور العمل‌های سنتی ادامه داد . او همچنین محصولات خود را با روش های جدید و خلاقانه مانند ایجاد واکس های معطر بدن ارائه کرد . لاپورت در طول زندگی حرفه ای خود عطاری را به عنوان یک هنر می دانست و معتقد بود که عطر باید به عنوان یک اثر هنری تلقی شود . او تنها از بهترین مواد طبیعی برای خلق عطرهای خود استفاده می کرد و آثار او داستان هایی را در مورد زمان ها و سنت های فراموش شده در عطاری بیان می کنند .

برخی از محبوب ترین عطرهای لاپورت عبارتند از : ال آرتیسان پارفومر مور ات مسک اکستریم ، میتره پرفیومر ات گانتیر امبر پریشس ، ال آرتیسان پارفومر لئو دی نویگیتور ، و ال آرتیسان پارفومر وانیلیا . او تا زمان مرگش در سال 2011 ، از طریق بنیاد خود ، لو جاردین دو پارفومر به کشف تاریخ و اسرار عطاری ادامه داد . میراث ژان فرانسوا لاپورت از طریق برندهایی که او تأسیس کرده است زنده می ماند و همچنان به خلق عطرهای استثنایی و نوآورانه مشهور در سراسر جهان ادامه می دهد . کمک های او به دنیای عطاری خاص ، او را به چهره ای بسیار تأثیرگذار در صنعت تبدیل کرده است . تاثیر او بر عطاری تا سال های آینده همچنان محسوس خواهد بود .

 

ژان فرانسوا لپورته