Mahyar Mahyar
8
1400/08/02

چرا برای سمپل پرداخت میکنیم؟

بر روی اکثر سمپل هایی که تهیه کردم نوشته شده"اشانتیون، غیر قابل فروش" در حالیکه برای داشتن انها پول پرداخت میکنیم! چرا محصولی که خود کارخانه اعلام میکنه غیر قابل فروش، فروش میره؟ وضعیت در سایر کشورها همین شکله؟

alireza .xx alireza .xx
1400/08/03

سلام ، من دوسه مرتبه در سفرای خارجی عطر خریدم ولی تنها در یک مورد بهم سمپل رایگان دادن اونم فکرکنم در سفرم به روسیه بود یه عطر از برند پارفوم دی امپایر خریدم بعد فروشنده یه سمپل از همون برند روی خریدم اشانتیون داد . این سمپل ها را فکر کنم در اصل بعنوان اشانتیون روی خریدت از همون برند باید بدن ، البته فروشندگان داخلی تا جایی که من مطلع هستم خیلیاشون گناهی ندارند چون واردکنندگان عمده بعضا سمپلها رو بر میدارن و بعد با گرفتن پول به فروشگاهها میفروشن .اینکار نه فقط در حوزه عطر بلکه در کسب و کارای دیگه هم دیده میشه، مثلا م ش ر و ب ا ت اسکاتلندی که میاد کردستان عراق بعضی برندها برای هرشیشه اسکاچ یه فندک یا ورق پاسور درجه یک بعنوان اشانتیون میزارن ولی تو همون مرز خوده وارد کننده ها و یا دلال ها میزنن تو گوشش و میبرن جداگانه میفروشن .

Fatimah Fatimah
1400/08/03

سلام... در سایت های خارجی مثل ebay و امازون و غیره هم سمپل ها بفروش میرسن و رایگان نیستن و فروش سمپل فقط مختص ایران نیست... ولی خب بخاطر محدودیت واردات و بازار محدود  امکان قیمت گذاری های نامتعارف اینجا بیشتره. 

درود

سمپل عطرها هیچ کدام برای فروش نیستند ، مگر نیش ها و کارهای خاص، اونم با خرید مناسب یا مثلا بار دوم یا خرید بالای 200 دلار سمپل هم میگیرین

سمپل رو شرکت تولید میکنه واسه جذب شما

بیشتر فروشنده های زنجیره ای اروپا هنگام خرید چندین سمپل هم به شما میدن

بعضی مثل sephora حتی هنگام خرید عطرهای جدید

سمپل و عطر رو با هم ب شما میدن و اگر سمپل رو تست کردید و پشیمون شدید در هر صورتی میتونید عطر رو مثلا تا یک هفته برگردونید اگه باز نشده باشه ،

بعضی تا 90 روز اگر اسپری یا هرچیز کوچیکی در عطر مشکل داشته باشه ری فاند میکنن ( پول رو برمیگردونن ) حتی اگه نصف عطرم زده باشین

در پرفیوم کلاب

به ازای هر خرید یه سمپل به شما رایگان داده میشه و حتی حق انتخاب دارید

در Notino

سمپل عطرهای جدید فقط داده میشود و بعضی وقتا اگه از همون برند خرید کنید ، سمپل که کمه ، 10 میله عطر تازه معرفی شده از اون برند رو میدن

مثلا ماه گذشته هرکی از ژان پل گوتیه خرید میکرد یه 10 میل تراول سایز Scandel مردونه جدید 2021 هدیه میگرفت

به عطر افشان توصیه میکنم به خریدار حق انتخاب یه سمپل رایگان بده ، حداقل بین دیزاینری ها و خرید بالای 1.500

ممنونم

Maary Maary
1400/08/05
در پاسخ به علی افتخاریان :

درود

سمپل عطرها هیچ کدام برای فروش نیستند ، مگر نیش ها و کارهای خاص، اونم با خرید مناسب یا مثلا بار دوم یا خرید بالای 200 دلار سمپل هم میگیرین

سمپل رو شرکت تولید میکنه واسه جذب شما

بیشتر فروشنده های زنجیره ای اروپا هنگام خرید چندین سمپل هم به شما میدن

بعضی مثل sephora حتی هنگام خرید عطرهای جدید

سمپل و عطر رو با هم ب شما میدن و اگر سمپل رو تست کردید و پشیمون شدید در هر صورتی میتونید عطر رو مثلا تا یک هفته برگردونید اگه باز نشده باشه ،

بعضی تا 90 روز اگر اسپری یا هرچیز کوچیکی در عطر مشکل داشته باشه ری فاند میکنن ( پول رو برمیگردونن ) حتی اگه نصف عطرم زده باشین

در پرفیوم کلاب

به ازای هر خرید یه سمپل به شما رایگان داده میشه و حتی حق انتخاب دارید

در Notino

سمپل عطرهای جدید فقط داده میشود و بعضی وقتا اگه از همون برند خرید کنید ، سمپل که کمه ، 10 میله عطر تازه معرفی شده از اون برند رو میدن

مثلا ماه گذشته هرکی از ژان پل گوتیه خرید میکرد یه 10 میل تراول سایز Scandel مردونه جدید 2021 هدیه میگرفت

به عطر افشان توصیه میکنم به خریدار حق انتخاب یه سمپل رایگان بده ، حداقل بین دیزاینری ها و خرید بالای 1.500

ممنونم

اطلاعات دقیقی بود جناب افتخاریان ممنون

خوشحالم اگه که کمکی کرده باشه ، سپاس از شما

Mahyar Mahyar
1400/08/15

ممنون از همه عزیزانی که وقت صرف کردن و در این صفحه مطلب نوشتن. همه تون رو دوست دارم، خیلی ممنون و متشکر

شهرزاد شهرزاد
1402/04/10

در سایر کشورها لااقل اگر از جای گرون و لوکسی خرید کنید کلی سمپل و اشانتیون با یه عطر بهتون میدن. مشکل مملکت ما اینه که حتی اگه از گالری لوکس و گرون خرید کنیم سمپلی نمیگیریم. همه سمپلهایی که خودشون رایگان گرفتن رو میفروشن.

Mahyar Mahyar
1402/04/10
در پاسخ به شهرزاد :

در سایر کشورها لااقل اگر از جای گرون و لوکسی خرید کنید کلی سمپل و اشانتیون با یه عطر بهتون میدن. مشکل مملکت ما اینه که حتی اگه از گالری لوکس و گرون خرید کنیم سمپلی نمیگیریم. همه سمپلهایی که خودشون رایگان گرفتن رو میفروشن.

سلام خانم قانونی عرض ادب و احترام

بله همینطوره که میفرمایید. سمپل ها به چه دلیل توسط برندها تولید میشن؟ که همراه خرید چندتا ازشون بصورت هدیه داده بشه به مشتری که مشتری تست کنه بلکه خوشش بیاد و ترغیب بشه به خرید بعدی منتها تو کشور ما خود سمپل شده یه کالای تجاری!

متاسفانه با تورم افسارگسیخته حتی واردکننده ها با سرمایه و درامد کلان احساس نگرانی از آینده میکنن لذا از پول فروش اشنتیون هم نمیگذرن. این تازه خوش بینانه ترین سناریوست چرا که ممکنه بدلیل طمع چنین کاری انجام بشه که امیدوارم اینطور نباشه و چون در جریان دقیق ماجرا نیستم دوست ندارم تهمت زده بشه.

اما واقعیت هرچه هست نتیجه غم انگیزه.، اشانتیون غیرقابل فروش در این دیار فروش میره، خوب هم فروش میره، بعضا به قیمت یه شیشه عطر صد میل اقتصادی... بله عجیب است

ممنون از شما سرکار خانم

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟