melika melika
2
1400/07/14

پیدا کردن عطر

سلام میکنم خدمت دوستان عزیز

دو سالی هست که با این سایت آشنا شدم و تازه عضو شدم ، سوالی که داشتم درباره عطر عجیبی بود که پاییز حدودا شیش یا هفت سال پیش به طور اتفاقی استشمام کردم عذرخواهی میکنم اگه درست نمیتونم رایحه اش رو شرح بدم ولی چیزی که در خاطرم مونده یه بوی شیرین فلفلی بود و این فلفلی باعث تند شدن عطر نبود و در عمق و قالب شرینی عطر اون رایحه عجیب حس میشد تنها چیزی که الان به ذهنم میرسه برای توصیف اون رایحه فلفلی شامپوی سیر پرژک هست 😅که یه اینچنین بوی رو برام تداعی میکنه یکم شبیه به فلفل سیاه و اون شیرینی درست یادم نمیاد ( بیشتر اون رایحه فلفلی در ذهنم مونده چون خیلی عجیب بود) ولی اون موقع چیزی در کنار این تندی ملایم که به ذهنم رسید شبیه سوختن قند بود طوری که اول اون شیرینی توجه گیرنده های بویایی رو به خودش جلب میکنه و بعد اون بوی فلفل حس میشه ولی نمیدونم این رایحه، رایحه اولیه بوده یا میانی چون بصورت یه لحظه بود و زمان زیادی نگذشت که بتونم تغییر رایحه ها رو متوجه شم در کل اگه دوستان به این چنین موردی برخوردن خیلی ممنون میشم که بهم اسم عطر رو معرفی کنن

alireza .xx alireza .xx
1400/07/14

عرض ادب و احترام .

سوال خیلی سختی پرسیدین ، ولی چون اشاره به بیس شیرین قندسوخته داشتید باید از بین عطرایی که نت غالبِ امبروود ، تنباکو و حتی عطرایی که ترکیب قهوه و امبر را مشترک دارند دنبال گم گشته تون باشید، میتونه هرود باشه ، چون از یه تایمی که میگذره تندی فلفل سیاه میاد کناره شبرینی لبریز تنباکو که از قضا کمی هم حالت قند سوخته داره ، یا در بلک فانتوم کیلیان یه بیس شیرین سوخته قند که با قهوه رست و تفته شده میکس شده و در پس زمینه تندی فلفل مانندی هم حس میشه ، البته در هیچکدام از اینا بوی شامپو وجود نداره ، این وسط شامپو تمام معادلات را بهم میزیزه چون چندین عطر با بیس شیرین سوخته و تفته تست داشتم ولی در هیچکدام تم شامپویی نگرفتم .

melika melika
1400/07/16
در پاسخ به alireza .xx :

عرض ادب و احترام .

سوال خیلی سختی پرسیدین ، ولی چون اشاره به بیس شیرین قندسوخته داشتید باید از بین عطرایی که نت غالبِ امبروود ، تنباکو و حتی عطرایی که ترکیب قهوه و امبر را مشترک دارند دنبال گم گشته تون باشید، میتونه هرود باشه ، چون از یه تایمی که میگذره تندی فلفل سیاه میاد کناره شبرینی لبریز تنباکو که از قضا کمی هم حالت قند سوخته داره ، یا در بلک فانتوم کیلیان یه بیس شیرین سوخته قند که با قهوه رست و تفته شده میکس شده و در پس زمینه تندی فلفل مانندی هم حس میشه ، البته در هیچکدام از اینا بوی شامپو وجود نداره ، این وسط شامپو تمام معادلات را بهم میزیزه چون چندین عطر با بیس شیرین سوخته و تفته تست داشتم ولی در هیچکدام تم شامپویی نگرفتم .

خیلی سپاسگزارم بابت راهنمایی دقیق شما و وقتی که گذاشتید 🙏

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟