Fatimah Fatimah
15
1400/03/15

چوب صندل

سلام و وقت همگی بخیر.

چند وقت پیش یه عطر از چارلز بروسو که تو سایت هم نیست تست کرده بودم (Ombre Rose L'Original) که تو اپنینگ و نت های میانیش الدهید و چوب صندل داشت(البته یه لیست طولانی داره از نت ها)  و بوش کاملا، کاملااا مشابه اسانس صابون گلنار بود، همونقدر هم بوی پاکیزگی میداد. رفتم پی ماجرا رو بگیرم که چی باعث میشه این بوی صابونی و نازال از یه عطر استشمام بشه. از قبلتر و سر تاریخچه ی چنل نامبر۵ میدونستم نقش الدهید یچیز تو همین مایه هاست، ولی مظنون من از اولش چوب صندل بود و این محور سوالمه. تعدادی از عطرای صابونی ک تا الان تست کرده بودم رو چک کردم و تقریبا در تمامشون صندل جزو نت های برجسته بود(حتی الدهیدم تو بعضیشون نبود)، و نکته دیگه اینکه تعدادی از همون عطرای با صندلِ برجسته که تست کرده بودم(اخرین نمونه هاش هم ارمانی سی پشن و کلویی نومد بودن) ، روی پوست گرم و تند و بعضا یکم تلخ بودن، ولی روی بافت لباس، تا حدی صابونی و تمیز میشدن. مخصوصا وقتی صندل و مرکبات کنار هم بودن تو عطر. آیا چوب صندل باعث ایجاد رایحه صابونی یا القای بوی پاکیزگی میشه؟ مخصوصا روی بافت لباس؟ من هرچقدر سرچ کردم پاسخی پیدا نکردم خواستم اگر دوستان حرفه ای تجربه ای در این خصوص دارن، راهنماییم کنن... خیلی ممنون.  

با عرض سلام خدمتتون.

چوب صندل از اون دست چوب هاست که روایح خیلی تلخ، سنگین، دارک و چوبی رو به کلیت عطر شما نمیده... از این نظر میتونه کنار چوب سرو قرار بگیره.

در مورد پیش بینی که در مورد آکورد رایحه ی چوب صندل دارید باید بگم نه اینطور نیستش که حالت صابونی و تمیز به عطر بده... بله آلدیهید ها این حس و حال رو میده به عطر اما چوب صندل خیر. دلیل اینکه در بیشتر عطرهای صابونی و تمیز برای نت های پایانی از چوب صندل استفاده میشه بخاطر ذات آروم و صیقل خوردش هست که همین باعث میشه نت های میانی بتونن به کار خودشون ادامه بدن و عطر حالت چوبی و تلخ و گرمی نگیره. که میتونه در عطرهای صابونی اسطخدوس، روایح آکواتیک، بنفشه و ... باشن. 

چوب صندل بیشتر در روایح (شیرین-وانیلی-تونکابینی- دارچینی) خودش رو نشون میده چون ذاتش کمی شیرین و اورینتال هست و گرما و جذابیت خاصی ایجاد میکنه در کنار ادویه های گرم و وانیل.

بعنوان مثال: creed viking, guerlain l'homme ideal edp, gentleman only absolute,tom ford noir extreme

در کل بافتی نرم، شیرین، کمی گرم و کمی چوبی داره این مدل چوب.

موفق باشید

Fatimah Fatimah
1400/03/15
در پاسخ به امین کریمی :

با عرض سلام خدمتتون.

چوب صندل از اون دست چوب هاست که روایح خیلی تلخ، سنگین، دارک و چوبی رو به کلیت عطر شما نمیده... از این نظر میتونه کنار چوب سرو قرار بگیره.

در مورد پیش بینی که در مورد آکورد رایحه ی چوب صندل دارید باید بگم نه اینطور نیستش که حالت صابونی و تمیز به عطر بده... بله آلدیهید ها این حس و حال رو میده به عطر اما چوب صندل خیر. دلیل اینکه در بیشتر عطرهای صابونی و تمیز برای نت های پایانی از چوب صندل استفاده میشه بخاطر ذات آروم و صیقل خوردش هست که همین باعث میشه نت های میانی بتونن به کار خودشون ادامه بدن و عطر حالت چوبی و تلخ و گرمی نگیره. که میتونه در عطرهای صابونی اسطخدوس، روایح آکواتیک، بنفشه و ... باشن. 

چوب صندل بیشتر در روایح (شیرین-وانیلی-تونکابینی- دارچینی) خودش رو نشون میده چون ذاتش کمی شیرین و اورینتال هست و گرما و جذابیت خاصی ایجاد میکنه در کنار ادویه های گرم و وانیل.

بعنوان مثال: creed viking, guerlain l'homme ideal edp, gentleman only absolute,tom ford noir extreme

در کل بافتی نرم، شیرین، کمی گرم و کمی چوبی داره این مدل چوب.

موفق باشید

خیلی ممنونم از توضیح و اشتراک دانش تون 🙏 

alireza .xx alireza .xx
1400/03/15

خانوم فاطیما،یه نگاه بندازید ببینید در مواردی که اشاره کردین بغیراز صندل مشک هم درترکییات حضورداشته؟ صندل خودش یه حس خامه ای وبعضا لاکتون طور داره و وقتی مشک میاد کناره این نوع صندل وود یه حس تمیز وصابونی رو ارائه میده البته نه صابون گلنار( درصابونای جدیدخارجی دیگه اون حس آلدهیدی که شنل فایو رو تداعی میکنن نداریم یاحداقل خیلی کم شده و الان من درصابونای مرغوب یه حس تمیز ومتفاوت رو حس میکنم که تاحدودی همون صندل ومشک رو تداعی میکنه).

Fatimah Fatimah
1400/03/16
در پاسخ به alireza .xx :

خانوم فاطیما،یه نگاه بندازید ببینید در مواردی که اشاره کردین بغیراز صندل مشک هم درترکییات حضورداشته؟ صندل خودش یه حس خامه ای وبعضا لاکتون طور داره و وقتی مشک میاد کناره این نوع صندل وود یه حس تمیز وصابونی رو ارائه میده البته نه صابون گلنار( درصابونای جدیدخارجی دیگه اون حس آلدهیدی که شنل فایو رو تداعی میکنن نداریم یاحداقل خیلی کم شده و الان من درصابونای مرغوب یه حس تمیز ومتفاوت رو حس میکنم که تاحدودی همون صندل ومشک رو تداعی میکنه).

در ابتدا تشکر میکنم از توضیحتون🙏

بله راستش تو اکثرشون مشک هم بود...

alireza .xx alireza .xx
1400/03/17
در پاسخ به Fatimah :

در ابتدا تشکر میکنم از توضیحتون🙏

بله راستش تو اکثرشون مشک هم بود...

سلام وعرض ادب🙏

پس به احتمال زیاد این تم صابونی بخاطره همبسترشدن رایحه ی چوبی،شیری وکرمی صندل وود بامشک باشه.

خوده آلدهید هم که من تک نتش راتست داشتم به تنهایی خیلی حس صابونی نداره و بخوام نت آلدهید را تشبیه کنم موقع خاموش کردن شمع اگه دقت کرده باشیدیه آن یه بوی خاصی ازش بلندمیشه وخیلی واضح به مشام میرسه،آلدهید به تنهایی تقریبا همین حسی راکه عرض کردم داره.

Fatimah Fatimah
1400/03/17
در پاسخ به alireza .xx :

سلام وعرض ادب🙏

پس به احتمال زیاد این تم صابونی بخاطره همبسترشدن رایحه ی چوبی،شیری وکرمی صندل وود بامشک باشه.

خوده آلدهید هم که من تک نتش راتست داشتم به تنهایی خیلی حس صابونی نداره و بخوام نت آلدهید را تشبیه کنم موقع خاموش کردن شمع اگه دقت کرده باشیدیه آن یه بوی خاصی ازش بلندمیشه وخیلی واضح به مشام میرسه،آلدهید به تنهایی تقریبا همین حسی راکه عرض کردم داره.

👌چه جالب

پس واقعا صندل هم نقش داره...

مجددا تشکر میکنم ازتون🙏

alireza .xx alireza .xx
1400/03/17
در پاسخ به Fatimah :

👌چه جالب

پس واقعا صندل هم نقش داره...

مجددا تشکر میکنم ازتون🙏

خواهش میکنم🙏🌹

بله همونطورکه درکامنت قبلی اشاره کردم صابون های جدید خارجی برای خوشبوشدن رایحه ی صابون از اسانس صندل زیاد استفاده میکنن ،البته درکناره صندل نباید ازمشک غافل شد، نت مشک اکثرا یه پای عطرای صابونیه....

سرکار خانم فاطیمای گرامی ی ما عرض سلام 

پرسش شما رو امروز دیدم که سری به صفحتون زدم برای خواندن نمرات عطرهای زنانه .

بله . درست است . یک قطره تک نت ِ چوب صندل سفید + یک قطره مشک = رایحه ی نوع ِ خاصی از صابونهای عالی . بهترین کلمه برای توصیف اش " عمیق " هست .صابونی حاوی ی کرم . گرم و خامه ای با رگه ای از تلخی ی جذاب .

و برای خیس کردن ِ این صابون و ازدیاد ِ خنکی و حصول حس تمیزی و ایجاد نسیمی خنک و پاک چه کار میکنند ؟

لاوندر یا همان اسطوخدوس هم اضافه میکنند که اینطور دو نوع رایحه ی صابون حاصل میشود . هم نسیمی نزدیک و شارپ و خنک و تمیز و هم عمیق و مرطوب و سرد .

مثل ایستادن در ساحل در زمستان هم روز و هم شب !

افزودن این اسانس ها با این مثال برای ساخت عطرهای تابستانی و زمستانی هم مصداق دارد.

درود زیاد

Fatimah Fatimah
1400/05/14
در پاسخ به کامبیز سخی :

سرکار خانم فاطیمای گرامی ی ما عرض سلام 

پرسش شما رو امروز دیدم که سری به صفحتون زدم برای خواندن نمرات عطرهای زنانه .

بله . درست است . یک قطره تک نت ِ چوب صندل سفید + یک قطره مشک = رایحه ی نوع ِ خاصی از صابونهای عالی . بهترین کلمه برای توصیف اش " عمیق " هست .صابونی حاوی ی کرم . گرم و خامه ای با رگه ای از تلخی ی جذاب .

و برای خیس کردن ِ این صابون و ازدیاد ِ خنکی و حصول حس تمیزی و ایجاد نسیمی خنک و پاک چه کار میکنند ؟

لاوندر یا همان اسطوخدوس هم اضافه میکنند که اینطور دو نوع رایحه ی صابون حاصل میشود . هم نسیمی نزدیک و شارپ و خنک و تمیز و هم عمیق و مرطوب و سرد .

مثل ایستادن در ساحل در زمستان هم روز و هم شب !

افزودن این اسانس ها با این مثال برای ساخت عطرهای تابستانی و زمستانی هم مصداق دارد.

درود زیاد

سلام و احترام جناب سخی🙏🏾

خیلی لطف کردید بابت توضیحتون... همواره از دانش و تجربه شما استفاده میکنم و بابتش ازتون سپاسگزارم... :) 

Kambiz Kambiz
1400/07/01

با عرض سلام و عرض ادب خدمت سرکار خانم فاطیمای عزیز و باکمالات، باشد که این سایت ‌(که یکی از بهترین سایتهای فروش عطر تو کشوره و از نظر ، نظرات اساتید و دوستان عطردوست،بهترین سایت تو این عرصه است) افراد با معلومات و با دانشی مثل شما رو  بیشتر و بهتر بتونه تو محفلش جمع کنه و مهمتر از اون، نگه شون داره، چون خیلی از دوستان بافهم و با دانشی بودن که اومدن تو سایت، یه مدت هم همه از نظرات باارزششون نهایت استفاده رو بردن، ولی متاسفانه بخاطر یسری حرف و حدیث های بیخود و خاله زنکی و جر و بحث با همدیگه، اینجارو ترک کردن، به شخصه خود من از خوندن تک تک نظرات شما، یچیزی یاد گرفتم و مهمترینش هم همین پرسشتون راجب بوی صابونی که از چه نتی نشات میگیره بود که واقعا هم خیلی وقت بود برای منم سوال بود که همچین بویی، به دلیل وجود چه نت هایی به وجود میاد، که الان جوابمو با خوندن پرسش شما و جواب دوستان، گرفتم،البته خدا باعث و بانی ساخت صابون گلنار رو لع... کنه که یه عطر افسانه ای مثل شنل نامبر۵ رو از روی گلنار الهام گرفتن، امیدوارم همیشه موفق باشین و همینطور سایه تون روی عطرافشان، مستدام باشه،

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟