مصرف عطر شما ( روزانه - سالانه )

درود بر عزیزان ، دوتا سوال داشتم خدمتتون ، خوشحال میشم همگی شرکت کنن و نظرشونو ب اشتراک بذارن

سوال اول :

- میدونم افشانه ها متفاوته توی برندها و مدل ها ، ولی از نظر شما میانگین چند اسپری معمولا ۱ میل از عطر رو مصرف میکنه ،  ۷  یا ۱۰ یا بیشتر ، بنا به میانگین تجربه شما

- سوال دوم اینه که هر روز حتی وقتی جای خاصی نمیرید عطر مصرف میکنید روزانه ؟

و در سال میانگین چند تا عطر تموم میکنید  ، حالا اگه ۱ شیشیه رو ۱۰۰ میل حساب کنیم از نوروز تا روز اخر سال ۲۰۰ میل - ۳۰۰ میل - ۴۰۰ میل ؟

در مجموع حدودا چقدر میشه ب نظرتون

سپاس

In The Dark In The Dark
1400/03/03
در پاسخ به علی افتخاریان :

درود بی کران

چقدر خوشحالم که وقت عزیز و با ارزش رو واسه راهنمایی به بنده خرج میکنید

کاملا در مورد فرد عطر باز حق باشماست ، ولی من اتفاقا عطر بازو نوشتم ، بعد قبل ارسال پست قبلیم پاک کردم و بجاش از واژه عطر دوست استفاده کردم

توی ذهنم اینو حساب کردم که اگه کسانی که اطلاعات بیشتری از بنده دارن و و درک بهتری از اتمسفر، زمان استفاده و ریز کاری های جانبی این دنیا ، اونا رو عطرباز بنامم ، قطعا من اونجا جایی ندارم و 

بهتره فعلا و حالا حالا ها ب خودم عطر دوست بگم فقط

ولی در مورد مصرف هم اقا امیر فرمودن ۳۰۰ تا ۴۰۰ میل

اقا سعید هم حوالی ۳۰۰ میل

و من خودمم با اینکه رعایت میکنم و مثلا وقتی بیشتر توی ماشینم عطر سنگین رو نمیرم ۱۰ تا پاف بزنم

یا انقدر اور کنم واسه خودنمایی که کسی که یک قدمی و بقل دستمه و حتی خودم ازار ببینم که شو آف بشه

ولی بازم ۳۰۰ میل حداقل مصرف دارم ، چون واسه سر کوچه رفتنم مصرف میکنم

خیلی خیلی یاد گرفتم از شما و مطالبتون و بازم انشالله یاری ما باشید ، و هم شما و هم اقا کامبیز چه نکته خوبی در مورد استراحت دادن هفتگی به شامه و بینی فرمودین

خیلی خیلی متشکرم 

درود علی جان ... خب مثل اینکه من کم مصرفم :)))) باید جبران کنم ... البته مدتیه در لوکیشن های زیادی قرار نمیگیرم و البته پخش و ماندگاری عطرای زمستونیم (سایکدلیک و اوم پارفوم) یکم زیاده و کم میزنم و خب اگه تعداد پاف دوبرابر شه و لوکیشن ها بیشتر؛ میرسم بهتون به امید خدا ...

بازم بذارید ازین پست ها و سوالات جامع که همه جمع شیم دور هم ...

در پاسخ به In The Dark :

درود علی جان ... خب مثل اینکه من کم مصرفم :)))) باید جبران کنم ... البته مدتیه در لوکیشن های زیادی قرار نمیگیرم و البته پخش و ماندگاری عطرای زمستونیم (سایکدلیک و اوم پارفوم) یکم زیاده و کم میزنم و خب اگه تعداد پاف دوبرابر شه و لوکیشن ها بیشتر؛ میرسم بهتون به امید خدا ...

بازم بذارید ازین پست ها و سوالات جامع که همه جمع شیم دور هم ...

بزرگواری شما

منم مثل بقیه دوستان کمتر بیرون میرم توی تایم کرونا

ولی چون خودم ماسک میزنم و دیگرانم همچنین ، ببشتر اسپری میکنم یکم

یه سوال این کنار داشتم بپرسم ،

اینکه شده عطری رو تهیه کنید سفارش امریکا یا اروپا و حس کنید کیفیت شیشه یا رایحه از سفارش خاورمیانه و عرب نویس ، کمی بهتر باشه ؟

In The Dark In The Dark
1400/03/04

بزرگواری شما

اینکه شده عطری رو تهیه کنید سفارش امریکا یا اروپا و حس کنید کیفیت شیشه یا رایحه از سفارش خاورمیانه و عرب نویس ، کمی بهتر باشه ؟

علی جان حقیقتش این موضوع واسه خودمم سوال بود ازونجایی که داداشم واسه یه سمینار پزشکی باید میرفت پاریس و من میخواستم ببینم که Green Irish Tweed رو از ایران بگیرم بصرفه تره و یا بگم داداشم از پاریس بیاره؛ واسه همین کلی سر همین مسائل تحقیق کردم و از فروشنده های کار درست هم آمار گرفتم و حتی از یکی از کلکسیونر های حرفه ای که میشناختم؛ نتیجش هم اینه که شما جنس اصل رو هرجای دنیا بخری کیفیتش یکیه! اگه تفاوت کیفیتی مشاهده کردین احتمالا جنس فیک هست ... خاورمیانه هم مبدا جنس های فیکه دیگه؛ طرف میخواد فیک بفروشه بعدا باید بهونه بیاره از زیرش در بره ... این حرفای من در اوردی هم مث قضیه ریفرموله تو ایرانه ... فیک میارن به ملت میگن ریفرمول شد و اونام با کامنتاشون رو اعصاب رژه میرن :))) بعد که باز خودمون جنس اصل تست میکنیم میبینیم فرقی ندارن ...

دسته دیگه ای هستن میرن قیمت عطر به دلار چک میکنن میبینن مثلا ۳۲۰ دلاره ولی قیمتش تو ایران ۴ تومنه بعدش شاخکاشون تیز میشه میگن هااااا پس سفارش خاورمیانه داریم که کم کیفیت تره از اروپا و ... که خب این حرف هم از روی عدم شناخت به مارکتینگ زده میشه

کمتر بودن قیمت خیلی عطرا توی ایران دلایل زیادی داره که هیچکدومش تفاوت جنس خاورمیانه و اینجا اونجا نیس؛ و همینکه این شایعه در هیچ محفل معتبر عطری غیر ایرانی وجود نداره خودش دال بر اشتباه بودنش هست!

یه نکته فقط مطرحه که شرکت هایی که عطرهاشون رو در چند نقطه دنیا میسازن، گاهی گفته میشه که بین خودشون تفاوت اندکی هست ... مثلا شنیده بودم که تام فورد های تولید آمریکا اندکی بهتر از تام فورد های تولید سوییس هستن! حالا اینم نمیدونم شایعس یا درسته ولی اینو باز میشه یکم درنظرش گرفت ...

In The Dark In The Dark
1400/03/04

بزرگواری شما

یه چیز یادم رفت بگم ... خب پس هرچیزی مربوط به تفاوت رایحه و اینکه شرکت عطر بگه آشغالاش رو بدیم اینا خوباش مال خودمون منتفیه!

ولی مسائل مربوط به مارکتینگ آره در کشورا متفاوت مختلف هست! به عنوان مثال دیور بعضی عطرهاش رو در بعضی کشورا ۱۰۰ میل و در بعضی کشورا ۷۵ میل عرضه میکنه ... راجع به تفاوت شیشه و پکیجینگ اینا فک نمیکنم تفاوت از لحاظ کیفی باشه ولی تفاوت هایی در سطح یکسان کیفی باز برمیگرده به همون قضیه مارکتینگ یعنی سیاست گذاری شرکتا واسه فروششون توی اون کشور و خلاصش اینه این تفاوت های ناشی از مارکتینگ به صورت عرضی هست رابطشون و نه طولی! یعنی خوب و بد نداریم ... یکسانن حالا فرق داره داستان مثلا همون دیور اوم پارفوم که گفتم که بعضی جاها ۷۵ میل عرضه میشه بعضی جاها ۱۰۰ میل و سایر موارد که خب تفاوت های بد یا خوب نیستن، موضوع مهمی نیس در واقع

اقا سعید گل ممنون بابت وقتی که گذاشتی ، 

حالا که تا اینجا اومدی ، منت گذاشتی ، سه چهار تا از  عطرای مورد علاقت که مجددا شارژشون میکنی رو بهمون بگی ، یا عطرایی که متفاوت و جذاب میبینیشون 

سپاس

سلام مجدد علی جان:

قربان شما نظره لطفتون هست  و با افتخار درخدمتتون هستم اگر نظراتم برای شما مورد استفاده و مفید باشه.

عطر های ثابت من اول از همه سایکدلیک جووی ، آکوا جیو پروفومو و جدیدا پروفوندو،اسنتریک مولکول -اسنتریک02، اینترلود آمواج، بیچ هات وومن آمواج، مگاماره رو تقریبا تازه از مجموعه گرفتم و قطعا شارژش خواهم کرد قبل از اتمام عطر. و عطر های خاصی که از نظر خودم دارم و برام دوست داشتنی هستند هم چند تا شو میگم خدمتتون:اپوس 10 آمواج  ، بیوفورت لندن وای ایت آرمیس، دی میتر پرفیوم زامبی فور هیم(demeter perfume zambi fir him)،زرجف 1888،لاوس از اونوم،دیواین اترکشن از اینیشیو پرفیوم(Divine Attraction)،ایمیجنیری اوتورز بولز بلاد( Bull's Blood)و ......

پاینده باشی برادر

علی افتخاریان عزیز سلام دوباره

عرض شود خدمتت

پ س اول : اگر صرفا مصرف کننده و مبتدی بودی میگفتم سی کی وان شاک برای شروع و بعد آرامیس و ...

اما تو رایحه بازی . حتی اگر مطمئن باشی که من باسلیقه ترینم نباید و نمیشه فقط به یک یا دو پیشنهاد من اکتفا کنی .باید همه را تست کنی به جهت شناخت و لذت بردن از روایح و در این میان بالاخره یک کار ( که هیچ فرقی نمیکنه کجای لیست تاپ باشه ) رو با سلیقه خودت نزدیک تر میبینی و شیشه کامل و بقیه رو دستریز نگه میداری .

من چون مدتی پیپ میکشیدم از مدل بورکام ریف کار پیور هاوانا رو دوست تر دارم . البته فعلا ! 

پ س دوم : نه . هیچ مشکلی پیش نمیاد . البته بدون شک به مرور زمان روایح دستریز شده غلیظ تر میشوند ( خصوصا اگر مکرر بعلت بازوبسته شدن درب در معرض هوا قرار بگیرند ) اما هیچ تاثیری در نوع رایحه ندارد و فقط ممکن است پرفورمنس را پایین بیاورد ویا در اندکی از عطرها پله نت اول سزیعتر به نت دوم برسد .رایحه همان است و اصلا هدف ما از نگهداری دستریز همان ثبت و نگه داری رایحه است و قرار نیست استفاده کنیم که نگران پرفورمنس باشیم . 

و اما مطالب همه دوستان خصوصا علی عزیز ( این د دارک ) رو خوندم . هیچ میدونی عطر در ایران ارزانتر از حتی خود فرانسه هست ؟!  این تجربه خودم هست . دلیلش رو که پرسیدم جالب بود . گفتند عطر در فرانسه و کلا غرب کالایی لوکس نامیده میشود و مشمول مالیاتی سنگین است .به همین دلیل تقریبا تمام شرکت های معتبر جهت فرار از مالیات به بندر آزاد دوبی پناه آوردند و شعبه ای  یا حتی کل کارخانه را منتقل کردند و فقط دفتری در کشور خود باقی دارند. فروش عطر در همه جا خصوصا فرانسه ( مهمترین درآمد فرانسه صدور و فروش داخلی مالیات دار عطر است )مالیات دارد .اما چون صادرات آن مشمول مالیات نیست قیمت تمام شده برای ما حتی پس از ترانسپورت و گمرک و واسطه باز هم با تفاوتی چشمگیر ارزانتر از خود کشور صادر کننده است . از بد حادثه اخیرا بدلیل کاهش ارزش پول ما و قوانین جدید مالیاتی و لوکس شمردن عطر قیمتش طی این دوسه سال چندین برابر شد در ایران . تا چند سال پیش بستگانی که خارج از ایران بودند سفارش خرید عطر را به داخل ایران ارجاع میدادند !! حیف .

پاینده و فعال باشی

امین جان ممنون از  نظرت

من خودم هم واسه توی محله رفتن و سر کوچه و اینا هم سعی میکنم عطر رو بزنم ، اون بیرونی که گفتم منظورم جایی بود که خاص نیست 

من حساب کردم یکی ۱۰ - ۱۲ اسپری کنه واسه فول پوشیدن

هر روزم توی خونه صبح ، یا شب ۳ تا پاف بزنه واسه روح و روان خودش

این یه ادم پیگیر و عطردوست حساب میشه ، حالا از این بیشترم داریما ، مثلا دوستی داریم صبح بیدار میشه دوش میگیره با عطر ، عصر همینطور ، شب بیرون رفتن همینطور و...

ولی خب من ادم پر مصرف رو حساب کردم و علاقمند رو و مجنون ها رو نه ( اینجا مجنون افتخاره ها ، جنبه بد نداره لفظش )

پس یه پر مصرف روی ۱.۵ میل راحت میسوزونه ، در ۳۶۵ .  میشه حدود ۵۴۰ میل

حالا روزایی هست که مریضیم یا بیرون نمیریم . کمتر استفاده میشه ، روزایی هست که دوبار شارژ میکنیم خودمونو

پس نتیجش میشه یه عطر دوست که البته بودجه رو هم داشته باشه سالی ۵ شیشه رو معمولا مصرف میکنه 

عطر دوسته هیبریدی تر هم ، تقریبا سالی ۳ الی ۴ شیشه

( همگی بر فرض ۱۰۰ میل )

سلام

تقریبا در سال بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میل 

بیرون که هیچی، تو خونه هم عطر می زنم، و قبل از خواب هم دو پاف رو دستم می زنم

سالی یک شیشه ۱۰۰میل از برند امواج

مثلا امسالپیچ هوددارم استفاده میکنم 

برند های محبوبم امواج.کرید.آتلیه کلون.میسون فرانسیس .رانسه

ازهمه اینا حداقل یک نمونه دارم

آخرین
Atrafshan logo
عطرافشان