مصرف عطر شما ( روزانه - سالانه )

درود بر عزیزان ، دوتا سوال داشتم خدمتتون ، خوشحال میشم همگی شرکت کنن و نظرشونو ب اشتراک بذارن

سوال اول :

- میدونم افشانه ها متفاوته توی برندها و مدل ها ، ولی از نظر شما میانگین چند اسپری معمولا ۱ میل از عطر رو مصرف میکنه ،  ۷  یا ۱۰ یا بیشتر ، بنا به میانگین تجربه شما

- سوال دوم اینه که هر روز حتی وقتی جای خاصی نمیرید عطر مصرف میکنید روزانه ؟

و در سال میانگین چند تا عطر تموم میکنید  ، حالا اگه ۱ شیشیه رو ۱۰۰ میل حساب کنیم از نوروز تا روز اخر سال ۲۰۰ میل - ۳۰۰ میل - ۴۰۰ میل ؟

در مجموع حدودا چقدر میشه ب نظرتون

سپاس

سلام ،

10 اسپری

من حتی خوابیدنم هم با عطره چه برسه بیرون رفتن

حدودا 300 تا 400 میل

امین جان ممنون از  نظرت

من خودم هم واسه توی محله رفتن و سر کوچه و اینا هم سعی میکنم عطر رو بزنم ، اون بیرونی که گفتم منظورم جایی بود که خاص نیست 

من حساب کردم یکی ۱۰ - ۱۲ اسپری کنه واسه فول پوشیدن

هر روزم توی خونه صبح ، یا شب ۳ تا پاف بزنه واسه روح و روان خودش

این یه ادم پیگیر و عطردوست حساب میشه ، حالا از این بیشترم داریما ، مثلا دوستی داریم صبح بیدار میشه دوش میگیره با عطر ، عصر همینطور ، شب بیرون رفتن همینطور و...

ولی خب من ادم پر مصرف رو حساب کردم و علاقمند رو و مجنون ها رو نه ( اینجا مجنون افتخاره ها ، جنبه بد نداره لفظش )

پس یه پر مصرف روی ۱.۵ میل راحت میسوزونه ، در ۳۶۵ .  میشه حدود ۵۴۰ میل

حالا روزایی هست که مریضیم یا بیرون نمیریم . کمتر استفاده میشه ، روزایی هست که دوبار شارژ میکنیم خودمونو

پس نتیجش میشه یه عطر دوست که البته بودجه رو هم داشته باشه سالی ۵ شیشه رو معمولا مصرف میکنه 

عطر دوسته هیبریدی تر هم ، تقریبا سالی ۳ الی ۴ شیشه

( همگی بر فرض ۱۰۰ میل )

امین جان ممنون از  نظرت

من خودم هم واسه توی محله رفتن و سر کوچه و اینا هم سعی میکنم عطر رو بزنم ، اون بیرونی که گفتم منظورم جایی بود که خاص نیست 

من حساب کردم یکی ۱۰ - ۱۲ اسپری کنه واسه فول پوشیدن

هر روزم توی خونه صبح ، یا شب ۳ تا پاف بزنه واسه روح و روان خودش

این یه ادم پیگیر و عطردوست حساب میشه ، حالا از این بیشترم داریما ، مثلا دوستی داریم صبح بیدار میشه دوش میگیره با عطر ، عصر همینطور ، شب بیرون رفتن همینطور و...

ولی خب من ادم پر مصرف رو حساب کردم و علاقمند رو و مجنون ها رو نه ( اینجا مجنون افتخاره ها ، جنبه بد نداره لفظش )

پس یه پر مصرف روی ۱.۵ میل راحت میسوزونه ، در ۳۶۵ .  میشه حدود ۵۴۰ میل

حالا روزایی هست که مریضیم یا بیرون نمیریم . کمتر استفاده میشه ، روزایی هست که دوبار شارژ میکنیم خودمونو

پس نتیجش میشه یه عطر دوست که البته بودجه رو هم داشته باشه سالی ۵ شیشه رو معمولا مصرف میکنه 

عطر دوسته هیبریدی تر هم ، تقریبا سالی ۳ الی ۴ شیشه

( همگی بر فرض ۱۰۰ میل )

In The Dark In The Dark
1400/03/03

درود جناب افتخاریان؛ هم سوال و هم پاسختون به امیرمحمد رو خوندم ... جاهایی باهاتون موافقم و جاهایی مخالف؛ اول راجع به سوالتون راجع به پاف و میل ... هر یک میل حدودا ۱۰ پاف هست ... در اکثر عطرا از ۱۰ بیشتره البته و در تعدادی هم کمتر ولی خب معیارو میگیریم همون ۱۰ !

سوال دوم : بستگی داره من وقتی جایی نمیرم اگه وقت و حوصلش داشته باشم واسه تست و یا واسه دل خودم معمولا استفاده میکنم عطر ولی خب، یک یا دو پاف! خیلی نه

راجع به توضیحاتتون در مورد شخص عطر باز نیز اجازه بدید باهاتون مخالفت کنم! ببینید شخص عطر باز کسیه که علاوه بر علاقه و توانایی نسبی در تشخیص رایحه و کاراکتر، بدونه چجوری باید از عطرش و در چه محیطی استفاده کنه! در نتیجه پیگیری و عطرباز بودن بر اساس پاف حساب نمیشه!!! و کاملا نا مربوط هست ... عطرباز حرفه ای کسیه که بدونه کدوم عطر رو کجا و در تعامل با چه محیط و آدمایی و در ترکیب با چه لباس و رفتاری مصرف کنه و بدونه که کجا نیازه ۱ پاف بیشتر نرنه و کجا نیازه ۱۰ پاف بزنه ... 

در مورد مقایسه حدود مصرف به متغیر های زیادی برمیگرده و نمیشه واسش معیاری واسه همه معین کرد؛ من به شخصه با این اوضاع کرونا در هفته اگه فرض کنیم ۴ روز بیرون میرم و ۳ روز توی خونه ام ... بعضی اوقات دوس دارم به حس بویاییم استراحت بدم پس ۲ روز رو عطر نمیزنم، یکی از روزایی میرم بیرون و یکی از روزایی توی خونه ام پس تا اینجا شد ۳ روز بیرون و ۲ روز توی خونه عطر میزنم ... 

خب بریم بخش مورد علاقه شما یعنی محاسبات :

۲ در ۵۴ هفته = ۱۰۸ ... پس در سال ۱۰۸ روز عطر میزنم توی خونه که هربار ۲ پاف میشه ۲۱۶ پاف و تقسیم به ۱۰ میشه تقریبا ۲۲ میل در سال مصرف عطری که من در خونه دارم!

۳ در ۵۴ = ۱۶۲ روز در خارج از خونه عطر میزنم که اینو به ۲ بخش تقسیم میکنیم ۸۱ روز میگیریم روزای سرد که عطر گرم میزنم و ۸۱ روز رو میگیریم روزای گرم که عطرای معتدل و خنک میزنم ... حالا استفاده ازین عطرها بر اساس موقعیت متفاوته ولی واسه اینکه حدودی جوابی بهتون بدم بر اساس عطر هایی که دارم و پخش و ماندگاری بیشتر عطرهای زمستونی استفادشون رو حدودا ۴ پاف میگیرم و تابستونی رو ۸ تا حدودا : 

۸۱ روز سرد در ۴ پاف = ۳۲۴ پاف = ۳۳ میل

۸۱ روز گرم در ۸ پاف = ۶۴۸ پاف = ۶۵ میل

خب در مجموع شد ۲۲+۳۳+۶۵ = ۱۲۰ میل 

البته این بر اساس اوضاع کنونیه که برنامه های صبح اینجا ظهر اونجا عصر یجا دیگه و شب مهمونی کنسله تا حد زیادی و بیرون رفتن به یه لوکیشن معمولا محدود میشه ... بدیهیه که در حالت عادی مصرف بیشتر میشه اما بعید میدونم از ۲۰۰ میل بیشتر شه مگه اینکه میانگین پرفورمنس عطر هاتون خوب نباشه و یا دائما در طول روز در چندین موقعیت مختلف قرار بگیرید در اکثر روزهای سال!

و راجع به اون ۵۰۰ میل که گفتید بنظرم زیاده روی در محاسباته؛ بعیده بشه هر عطر رو درست و در موقعیت خودش و با پاف مورد نیازش استفاده کرد که هم کاراکتر عطر بهم نریزه و هم کسی یا خودمون رو زجر ندیم و بتونیم به ۵۰۰ میل نزدیک شیم حتی ! :))

ایامتون خوش دوست عزیز ...

علی افتخاریان عزیز و پرکار

پاسخ  سوال اول : برای من اصلا مهم نیست چند پاف یک میل میشه !  بستگی به عطری که میزنم اینقدر میزنم تا طبق تجربه بدونم برای این عطر در این دما کافیه .

پاسخ سوال دوم : استفاده از عطر برای خودم خیلی مهمتره تا برای بیرون رفتن . وقتی میشینم توی خونه باید حداقل ده تا سمپل اعم از جدید ( بجهت بررسی ) یا قدیم ( شبشه عطر جهت حظ بردن ) کنارم باشه . جدیدها و بررسیشون منو سر شوق میاره . خصوصا وقتی ریویو همه شما عزیزان رو هم همزمان باهاش مطالعه میکنم .بیشترین حظ مربوط به این کاره . اگه بخوام برم بیرون فقط یک عطر دیزاینر خوشبو و همه پسند رو ( اجبارن ! ) استفاده میکنم .توی کیفم هم دستریز برای شارژ دارم اگر لازم شد .

پاسخ سوال سوم : نمیشه دقیق گفت . اگه از عطری دو شیشه خریده باشم و خیالم راحت باشه یک شیشه در کلکسیون دارم با خیال راحت استفاده میکنم و معمولا یک شیشه کوچک هم دستریز نگه میدارم برای چمدان شیمی ام ( ! ) برای آزمایش و نکه داری رایحه .

حتی اگر کلکسیون هم ندارید یادتون باشه شیشه که به نیمه رسید فرض کنید تمام شده و نیمه اش را جهت ثبت و نگه داری رایحه و خاطرات نگه دارید .و اگر براتون جاگیر هست نیمه را در شیشه کوچک دستریز کنید . خیلی بد هست برای یک رایحه باز که عطری رو که خریده تا انتها مصرف کند و رایحه را فراموش کند .حتما باید حداقل ده میل از هر عطر رو در آرشیو نگه داری کند .این علاوه بر همه چیزهایی که گفتم برای آزمایش اصالت عطری که سالها بعد از همین نوع میخرید هم بعنوان مرجع کارایی دارد .

فراموشی رایحه برای یک رایحه دوست بخشودنی نیست و مقامش را تا یک مصرف کننده تنزل میدهد یعنی عشق ندارد به رایحه .

به مرور که جلو میروی اینها برایت فرع میشود و اصل ها رو پیدا و ازشون حظ مضاعف میبری .

موفق باشی در عشق بازی و تجربه پیشاپیش بهشت جوان فعال رایحه. پاینده باد

علی افتخاریان عزیز 

یادم رفت بگم :

وقتی توی خونه ای از عطری که دوستش داری و میخوای امشب رو باهاش سر کنی دو پاف در محل جناق سینه ات روی زیرپوش یا رکابی و یک پاف روی موهات در جلوی سرت و یک پاف روی شانه راست روی زیرپوش یا حلقه رکابیت و یک پاف شانه راست بزن . اینطور در هرحال رایحه اطراف بینی ات هویداست .

شب هم حتما با رایحه بخواب . بسیار بر خوابت تاثیر داره .

در خط درونی هر دو آرنج و مچ دستات روی رگ هرکدام یک پاف اسپری کن و بخواب . خوابیدن با رایحه علاوه بر ازدیاد کیفیت خواب رایحه رو در حس ناخودآگاه بویائیت ذخیره میکنه .

برای خواب از روایح گلی و میوه ای استفاده کن مثل خوابیدن در باغ پرگل وشکوفه.

بیشتر با دیزاینری سر کن . حس بویائیت رو نگه دار برای نیش . در هفته یک بار روز تعطیلت رو اختصاص بده به همراهی و دوستی با یک نیش . بیش از یکبار در هفته سراغ نیش نرو تا بینی ات سرحال باشه . برای رفرش شدن دو کار بسیار اساسی و مهم هست . اول یک روز در هفته هیچ عطری رو بو نکن و استفاده نکن .اگر لازم شد تعداد روز رو بیشتر کن . حتی تا یک هفته .

دوم از بوها و روایح بد غافل نشو . بوی فضولات . بوی مدفوع . بوی ادرار . انسانی و حیوانی . بسیار کمک میکنه . مثل منفی و مثبته . خنثی ات میکنه .عطرهایی که همه میگن پیف رو حتما حتی شده چند میل پیدا کن و داشته باش. شیشه ای در دستشویی داشته باش و ادرارت رو بریز توش و دقیق بو کن . بعد از یک روز دوباره بو کن و ببین چه تغییر بویایی ایی کرده .خنده داره اما معجزه میکنه ! هیچ میدونی هر نقطه از مدفوع ( هرنقطه از ردوه بزرگ ) یک بو داره ؟؟ مدفوع پرندگان . پستانداران . چهارپایان . برای ازدیاد قدرت بویایی این کارهای بد لازمه ! اگه سیگار میکشی از بینی بیرون نده .

اینها تجربه نزدیک به چهل ساله منه 

کسی به من یاد نداد . نگفت . فهمیدنش برام سخت و زمانبر بود . تقدیم تو و همه دوستان عطرافشانی

سلام دوست عزیز:

من هم میانگین رو با وجود تمام تفاسیر از نوع پاف کردن و میزان متفاوت حجم پخش کردن اسپری و ... 10 پاف در نظر میگیرم.

بسته به فصل و مکان و نوع پوشش و نوع محفل و محل کار تقریبا 300 میل عطر های ثابتم رو مصرف میکنم و حدود 120 میل هم عطر های خاصی که دارم.

من تقریبا حدود 2.5 ساله که داخل خونه خیلی عطر نمی زنم و اون هم به دلیل اینه که دخترم کوچیکه و ممکنه باعث آلرژی و  مسائل دیگه برای بچه بشه ولی به جز این مورد معمولا شب ها قبل از خواب یه پاف ریز روی مچ دستم از یکی از عطر هام( بسته به حس و حال اون لحظه) میزنم و با استشمامش لذت میبرم. تقریبا خارج از خانه همه جا عطر همراهم هست و استفاده میکنم .حتی قبل از تمرین فوتبال و  ورزش های دیگه....

در پاسخ به In The Dark :

درود جناب افتخاریان؛ هم سوال و هم پاسختون به امیرمحمد رو خوندم ... جاهایی باهاتون موافقم و جاهایی مخالف؛ اول راجع به سوالتون راجع به پاف و میل ... هر یک میل حدودا ۱۰ پاف هست ... در اکثر عطرا از ۱۰ بیشتره البته و در تعدادی هم کمتر ولی خب معیارو میگیریم همون ۱۰ !

سوال دوم : بستگی داره من وقتی جایی نمیرم اگه وقت و حوصلش داشته باشم واسه تست و یا واسه دل خودم معمولا استفاده میکنم عطر ولی خب، یک یا دو پاف! خیلی نه

راجع به توضیحاتتون در مورد شخص عطر باز نیز اجازه بدید باهاتون مخالفت کنم! ببینید شخص عطر باز کسیه که علاوه بر علاقه و توانایی نسبی در تشخیص رایحه و کاراکتر، بدونه چجوری باید از عطرش و در چه محیطی استفاده کنه! در نتیجه پیگیری و عطرباز بودن بر اساس پاف حساب نمیشه!!! و کاملا نا مربوط هست ... عطرباز حرفه ای کسیه که بدونه کدوم عطر رو کجا و در تعامل با چه محیط و آدمایی و در ترکیب با چه لباس و رفتاری مصرف کنه و بدونه که کجا نیازه ۱ پاف بیشتر نرنه و کجا نیازه ۱۰ پاف بزنه ... 

در مورد مقایسه حدود مصرف به متغیر های زیادی برمیگرده و نمیشه واسش معیاری واسه همه معین کرد؛ من به شخصه با این اوضاع کرونا در هفته اگه فرض کنیم ۴ روز بیرون میرم و ۳ روز توی خونه ام ... بعضی اوقات دوس دارم به حس بویاییم استراحت بدم پس ۲ روز رو عطر نمیزنم، یکی از روزایی میرم بیرون و یکی از روزایی توی خونه ام پس تا اینجا شد ۳ روز بیرون و ۲ روز توی خونه عطر میزنم ... 

خب بریم بخش مورد علاقه شما یعنی محاسبات :

۲ در ۵۴ هفته = ۱۰۸ ... پس در سال ۱۰۸ روز عطر میزنم توی خونه که هربار ۲ پاف میشه ۲۱۶ پاف و تقسیم به ۱۰ میشه تقریبا ۲۲ میل در سال مصرف عطری که من در خونه دارم!

۳ در ۵۴ = ۱۶۲ روز در خارج از خونه عطر میزنم که اینو به ۲ بخش تقسیم میکنیم ۸۱ روز میگیریم روزای سرد که عطر گرم میزنم و ۸۱ روز رو میگیریم روزای گرم که عطرای معتدل و خنک میزنم ... حالا استفاده ازین عطرها بر اساس موقعیت متفاوته ولی واسه اینکه حدودی جوابی بهتون بدم بر اساس عطر هایی که دارم و پخش و ماندگاری بیشتر عطرهای زمستونی استفادشون رو حدودا ۴ پاف میگیرم و تابستونی رو ۸ تا حدودا : 

۸۱ روز سرد در ۴ پاف = ۳۲۴ پاف = ۳۳ میل

۸۱ روز گرم در ۸ پاف = ۶۴۸ پاف = ۶۵ میل

خب در مجموع شد ۲۲+۳۳+۶۵ = ۱۲۰ میل 

البته این بر اساس اوضاع کنونیه که برنامه های صبح اینجا ظهر اونجا عصر یجا دیگه و شب مهمونی کنسله تا حد زیادی و بیرون رفتن به یه لوکیشن معمولا محدود میشه ... بدیهیه که در حالت عادی مصرف بیشتر میشه اما بعید میدونم از ۲۰۰ میل بیشتر شه مگه اینکه میانگین پرفورمنس عطر هاتون خوب نباشه و یا دائما در طول روز در چندین موقعیت مختلف قرار بگیرید در اکثر روزهای سال!

و راجع به اون ۵۰۰ میل که گفتید بنظرم زیاده روی در محاسباته؛ بعیده بشه هر عطر رو درست و در موقعیت خودش و با پاف مورد نیازش استفاده کرد که هم کاراکتر عطر بهم نریزه و هم کسی یا خودمون رو زجر ندیم و بتونیم به ۵۰۰ میل نزدیک شیم حتی ! :))

ایامتون خوش دوست عزیز ...

درود بی کران

چقدر خوشحالم که وقت عزیز و با ارزش رو واسه راهنمایی به بنده خرج میکنید

کاملا در مورد فرد عطر باز حق باشماست ، ولی من اتفاقا عطر بازو نوشتم ، بعد قبل ارسال پست قبلیم پاک کردم و بجاش از واژه عطر دوست استفاده کردم

توی ذهنم اینو حساب کردم که اگه کسانی که اطلاعات بیشتری از بنده دارن و و درک بهتری از اتمسفر، زمان استفاده و ریز کاری های جانبی این دنیا ، اونا رو عطرباز بنامم ، قطعا من اونجا جایی ندارم و 

بهتره فعلا و حالا حالا ها ب خودم عطر دوست بگم فقط

ولی در مورد مصرف هم اقا امیر فرمودن ۳۰۰ تا ۴۰۰ میل

اقا سعید هم حوالی ۳۰۰ میل

و من خودمم با اینکه رعایت میکنم و مثلا وقتی بیشتر توی ماشینم عطر سنگین رو نمیرم ۱۰ تا پاف بزنم

یا انقدر اور کنم واسه خودنمایی که کسی که یک قدمی و بقل دستمه و حتی خودم ازار ببینم که شو آف بشه

ولی بازم ۳۰۰ میل حداقل مصرف دارم ، چون واسه سر کوچه رفتنم مصرف میکنم

خیلی خیلی یاد گرفتم از شما و مطالبتون و بازم انشالله یاری ما باشید ، و هم شما و هم اقا کامبیز چه نکته خوبی در مورد استراحت دادن هفتگی به شامه و بینی فرمودین

خیلی خیلی متشکرم 

در پاسخ به کامبیز سخی :

علی افتخاریان عزیز 

یادم رفت بگم :

وقتی توی خونه ای از عطری که دوستش داری و میخوای امشب رو باهاش سر کنی دو پاف در محل جناق سینه ات روی زیرپوش یا رکابی و یک پاف روی موهات در جلوی سرت و یک پاف روی شانه راست روی زیرپوش یا حلقه رکابیت و یک پاف شانه راست بزن . اینطور در هرحال رایحه اطراف بینی ات هویداست .

شب هم حتما با رایحه بخواب . بسیار بر خوابت تاثیر داره .

در خط درونی هر دو آرنج و مچ دستات روی رگ هرکدام یک پاف اسپری کن و بخواب . خوابیدن با رایحه علاوه بر ازدیاد کیفیت خواب رایحه رو در حس ناخودآگاه بویائیت ذخیره میکنه .

برای خواب از روایح گلی و میوه ای استفاده کن مثل خوابیدن در باغ پرگل وشکوفه.

بیشتر با دیزاینری سر کن . حس بویائیت رو نگه دار برای نیش . در هفته یک بار روز تعطیلت رو اختصاص بده به همراهی و دوستی با یک نیش . بیش از یکبار در هفته سراغ نیش نرو تا بینی ات سرحال باشه . برای رفرش شدن دو کار بسیار اساسی و مهم هست . اول یک روز در هفته هیچ عطری رو بو نکن و استفاده نکن .اگر لازم شد تعداد روز رو بیشتر کن . حتی تا یک هفته .

دوم از بوها و روایح بد غافل نشو . بوی فضولات . بوی مدفوع . بوی ادرار . انسانی و حیوانی . بسیار کمک میکنه . مثل منفی و مثبته . خنثی ات میکنه .عطرهایی که همه میگن پیف رو حتما حتی شده چند میل پیدا کن و داشته باش. شیشه ای در دستشویی داشته باش و ادرارت رو بریز توش و دقیق بو کن . بعد از یک روز دوباره بو کن و ببین چه تغییر بویایی ایی کرده .خنده داره اما معجزه میکنه ! هیچ میدونی هر نقطه از مدفوع ( هرنقطه از ردوه بزرگ ) یک بو داره ؟؟ مدفوع پرندگان . پستانداران . چهارپایان . برای ازدیاد قدرت بویایی این کارهای بد لازمه ! اگه سیگار میکشی از بینی بیرون نده .

اینها تجربه نزدیک به چهل ساله منه 

کسی به من یاد نداد . نگفت . فهمیدنش برام سخت و زمانبر بود . تقدیم تو و همه دوستان عطرافشانی

جناب سخی ، اقا کامبیز گل

به حدی تجربه سالیانتون واسم جذاب بود که باید باز هم سر حوصله بیام و خط ب خط بخونم و واسه ذهنم مزه مزه کنم

مرسی که انقدر لطف دارید ، اکثر دوستان عطرافشان بسیار با علم و با شخصیت هستن

اقا کامبیز دوتا سوال ، لیست عطرهای تنباکویی رو خوندم و لذت بردم ، من روایح تنباکویی رو دوست دارم واقعا ، بخواین واسه یه تازه وارد مثل من چندتا کار عامه پسند تر رو فیلتر کنید از اون ۲۰ تا کدوما رو میگید ، مثل من هیچ مشکلی با اسپایس بمت یا کارای شیرین و بعضا تونکا دار موگله ندارم ، قیمت زیاد واسم مهم نیست بحث لذت و کمی متفاوت بودنه ، مثلا ازارو وانتد بای نایت یه کار دیزاینری با برچسب تنباکویی بودن هست ولی من خیلی سطحی میبینمش ، یه کار جوندارتر متفاوت تر

سوال دوم اینکه یادمه شما و بعضی دوستان گفتن در صورت تاریک بودن ، خنک بودن ، وقتی اسپری شه عطر و هوا واردش شه نهایت تا ۳ سال استفاده شه

ولی پلمپ  تا ۱۰ سالم احتمالا مشکلی نداره

خب این ۱۰ بیست میلی که من از عطر نگه میدارم ، ایا طبق حرف قبلی ۴ سال دیگه دچار تغییرات نشده ، حالا ۴ نه ، بگیم ۷ سال بعد ؟

سپاس از لطف شما

در پاسخ به سعید رضایی شوشتری :

سلام دوست عزیز:

من هم میانگین رو با وجود تمام تفاسیر از نوع پاف کردن و میزان متفاوت حجم پخش کردن اسپری و ... 10 پاف در نظر میگیرم.

بسته به فصل و مکان و نوع پوشش و نوع محفل و محل کار تقریبا 300 میل عطر های ثابتم رو مصرف میکنم و حدود 120 میل هم عطر های خاصی که دارم.

من تقریبا حدود 2.5 ساله که داخل خونه خیلی عطر نمی زنم و اون هم به دلیل اینه که دخترم کوچیکه و ممکنه باعث آلرژی و  مسائل دیگه برای بچه بشه ولی به جز این مورد معمولا شب ها قبل از خواب یه پاف ریز روی مچ دستم از یکی از عطر هام( بسته به حس و حال اون لحظه) میزنم و با استشمامش لذت میبرم. تقریبا خارج از خانه همه جا عطر همراهم هست و استفاده میکنم .حتی قبل از تمرین فوتبال و  ورزش های دیگه....

اقا سعید گل ممنون بابت وقتی که گذاشتی ، 

حالا که تا اینجا اومدی ، منت گذاشتی ، سه چهار تا از  عطرای مورد علاقت که مجددا شارژشون میکنی رو بهمون بگی ، یا عطرایی که متفاوت و جذاب میبینیشون 

سپاس

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟