نحوه و جای اسپری کردن عطر شما

دوستان گل سلام

خواستم تجربه خودتون رو بیان کنید ، که در چه زمانی ، و در چه نقاطی عطر رو اسپری میکنید که موندگاری و پخش بهتری رو به دست بیارید

و تجربتونو به بقیه دوستان منتقل کنید

همچنین فاصله مناسبی که واسه اسپری کردن طبق تجربه بهش رسیدید چی هستش ؟

یکی دو سانتی پوست اسپری میکنه ، شخص دیگه ای هفت هشت سانتی

یا مثلا من به لباس و غیره

و قطعا این رفتارها ی کوچیک تاثیر قابل ملاحظه ای خواهند داشت .

ممنون

درود علی جان

تجربه شخصی من طی این مدت بهم اینو یاد داده که میزان اسپری ، زمان اسپری و محل اسپری کاملا به نوع و کاراکتر عطر داره .

من عموما عطرهایی که نت وانیل غالب دارن رو زیر گردن نمیزنم که خسته کننده نشه برام و گاها سردرد نیاره . اما عطر سیتروسی رو اتفاقا میزنم که لذتشو ببرم .

اما به طور کلی و جدای از این بحث بخوایم صحبت کنیم ، به نظرم دو پاف زیر گردن ، دو پاف وسط سینه ، دو پاف شونه ها ، یک پاف مو ، دو پاف استین مناسب هست و بسته به قدرت عطر تغییر میکنه . مگاماره باشه من دو پاف میزنم به شونه هام و تمام . ولی نرولی تامفورد باشه 15 پاف میزنم . لانویت باشه 15 تا پاف میزنم .

راجب فاصله اسپری نه خیلی نزدیک خوبه و نه خیلی دور . اما نکته ای که خیلی مهم هست باید توجه کرد والف یک عطر چجوری عطر رو خارج میکنه . پودری میزنه یا خطی . کم بیرون میده یا زیاد . بخوام برات مثال بزنم عطری مثل ساواج یا عطری مثل گنیمید که شدیدا پودر میکنه نباید خیلی دور اسپری کرد و نزدیک اسپری بشه بهتر هست و هدر نمیره عطر . اما برعکس عطری مثل رد توباکو که شدیدا تیز و خطی اسپری میکنه از دور اسپری بشه بهتر هست . همچنین حجم عطری که خارج میکنه هم خیلی مهمه . مثلا عطرای فردریک مال خیلی زیاد و خیلی شعاع گسترده ای عطر رو خارج میکنند که خب نباید خیلی زیاد باشه فاصله و اتفاقا باید ارومتر هم اسپری بشه تا زیاد روی یک نقطه عطر متمرکز نشه .

در پاسخ به Amir Mohammad :

درود علی جان

تجربه شخصی من طی این مدت بهم اینو یاد داده که میزان اسپری ، زمان اسپری و محل اسپری کاملا به نوع و کاراکتر عطر داره .

من عموما عطرهایی که نت وانیل غالب دارن رو زیر گردن نمیزنم که خسته کننده نشه برام و گاها سردرد نیاره . اما عطر سیتروسی رو اتفاقا میزنم که لذتشو ببرم .

اما به طور کلی و جدای از این بحث بخوایم صحبت کنیم ، به نظرم دو پاف زیر گردن ، دو پاف وسط سینه ، دو پاف شونه ها ، یک پاف مو ، دو پاف استین مناسب هست و بسته به قدرت عطر تغییر میکنه . مگاماره باشه من دو پاف میزنم به شونه هام و تمام . ولی نرولی تامفورد باشه 15 پاف میزنم . لانویت باشه 15 تا پاف میزنم .

راجب فاصله اسپری نه خیلی نزدیک خوبه و نه خیلی دور . اما نکته ای که خیلی مهم هست باید توجه کرد والف یک عطر چجوری عطر رو خارج میکنه . پودری میزنه یا خطی . کم بیرون میده یا زیاد . بخوام برات مثال بزنم عطری مثل ساواج یا عطری مثل گنیمید که شدیدا پودر میکنه نباید خیلی دور اسپری کرد و نزدیک اسپری بشه بهتر هست و هدر نمیره عطر . اما برعکس عطری مثل رد توباکو که شدیدا تیز و خطی اسپری میکنه از دور اسپری بشه بهتر هست . همچنین حجم عطری که خارج میکنه هم خیلی مهمه . مثلا عطرای فردریک مال خیلی زیاد و خیلی شعاع گسترده ای عطر رو خارج میکنند که خب نباید خیلی زیاد باشه فاصله و اتفاقا باید ارومتر هم اسپری بشه تا زیاد روی یک نقطه عطر متمرکز نشه .

ممنونم امیر محمد جان بابت دقت و سرعت پاسخگوییت

و سوال اخر اینکه ، پس به روی لباس فقط به آستین ها میزنی معمولا

چون حس کردم بیشتر چیزایی که گفتی مربوط ب پوست و سطح بدن بود تا به لباس

در پاسخ به علی افتخاریان :

ممنونم امیر محمد جان بابت دقت و سرعت پاسخگوییت

و سوال اخر اینکه ، پس به روی لباس فقط به آستین ها میزنی معمولا

چون حس کردم بیشتر چیزایی که گفتی مربوط ب پوست و سطح بدن بود تا به لباس

خواهش میکنم علی جان ،

همونطور که گفتم روی لباس هم روی سرشونه ها و وسط سینه و استین اسپری میکنم و روی پوست هم زیر و پشت گردن و مو و اگر استین کوتاه پوشیده باشم روی ساق دست

در پاسخ به Amir Mohammad :

خواهش میکنم علی جان ،

همونطور که گفتم روی لباس هم روی سرشونه ها و وسط سینه و استین اسپری میکنم و روی پوست هم زیر و پشت گردن و مو و اگر استین کوتاه پوشیده باشم روی ساق دست

یه دنیا تشکر

سلام به دوستان عزیز:

یه راهنمایی هم من بکنم، اگه یک یا چند پاف هم پشت گردن اسپری کنید رد بوی یا همون خط بوی خوبی میتونین از رایحه عطرتون ایجاد کنین

سلام.

اگر عطر رو روی لباس اسپری میکنید، دورتر گرفتن شیشه عطر هنگام اسپری کردن باعث میشه عطر روی مساحت بیشتری از لباس پخش بشه و در عوض در اون نقاط زیاد به عمق پارچه نفوذ نمیکنه. اینطوری پخش بوی بیشتر اما ماندگاری کوتاه تری خواهید داشت. 

برعکس اگر ماندگاری بیشتر از پخش بو براتون مهم هست بهتره از فاصله نزدیک به لباس اسپری کنید تا قطرات درشت تر عطر تا عمق پارچه نفوذ کنند.

روی پوست هم معمولا اونجاهایی که عرق بیشتر میکنند پخش بوی بیشتر و ماندگاری کمتر دارند. مثل زیر یا اطراف گردن.

اما روی ساعد دست که عرق نمیکنه و معمولا شسته نمیشه ماندگاری بیشتری داره.

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟