تعداد پاف در دماهای متفاوت

سلام دوستان

سوالی دارم از خدمتتون،ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید.

(این موضوع که هر عطری در فصل مربوط به خودش باید استفاده بشه رو در نظر نمیگیریم)

آیا تعداد پاف هایی که از هر عطر در ماه های مختلف سال (دماهای متفاوت) میزنیم متغیر هستش؟

به عنوان مثال "شنل اگویست پلاتینیوم" رو در فروردین و اردیبهشت هر بار ۵ پاف اسپری میکنیم و عملکرد (پخش و ماندگاری) خوبی از خودش نشون میده

آیا در ماههای گرم سال (تیر و مرداد) و یا ماههای سرد سال (دی و بهمن) هم همین تعداد پاف (۵) باید اسپری بشه؟

یا کم و زیاد میشه؟

سلام دوست عزیز 

ببینید تعداد پاف به خیلی موارد ارتباط داره . ابتدا شناخت کلی عطر هست . یعنی شما مثلا بعد از چندین مورد تست به این درک میرسید که مثلا فلان عطر ۵ پاف در روز نیاز هست ولی در شب سه پاف ازش کفایت میکنه . قطعا تعداد پافی که شما میزنید به خیلی چیزا مربوط هست . به نوع لباسی که میپوشید . اگر نخ خالص باشه من معمولا دوبرابر عادی اسپری میکنم . به روز و شب بودن بستگی داره . معمولا در روز بیشتر اسپری میکنم . راجب عطر محبوب که اشاره کردین ببینید دقیقا همونطور که فرمودین ۵ پاف برای بهار کافی هست . اما در تابستان مثلا برای روز میتونید اون رو افزایش بدین و به جاهای دیگر بدن که در معرض نور و گرمای کمتری هست چند پاف بیشتر هدیه کنید خودتون رو . البته به این معنی نیست که مثلا زیر گردن اگر دو پاف میزدید حالا ۴ تا بزنید . نه ! منتهی میتونید به اصطلاح فول ورتر کنید و تعداد پاف بیشتری رو در نقاط مختلف بدنتون بزنید . راجب اگوییست پلاتینیوم به نظرم در تابستان روز ها ۷ پاف کل روز رو کاور میکنه و اگر غروب تا اخر شب قصد پوشیدنش رو داشتین همون ۵ پاف زیاد هم هست . چون ۸ پاف از این عطر معادل یک میل هست و مقدار عطر خارج شده ازش خیلی زیاد هست . 

در پاسخ به Amir Mohammad :

سلام دوست عزیز 

ببینید تعداد پاف به خیلی موارد ارتباط داره . ابتدا شناخت کلی عطر هست . یعنی شما مثلا بعد از چندین مورد تست به این درک میرسید که مثلا فلان عطر ۵ پاف در روز نیاز هست ولی در شب سه پاف ازش کفایت میکنه . قطعا تعداد پافی که شما میزنید به خیلی چیزا مربوط هست . به نوع لباسی که میپوشید . اگر نخ خالص باشه من معمولا دوبرابر عادی اسپری میکنم . به روز و شب بودن بستگی داره . معمولا در روز بیشتر اسپری میکنم . راجب عطر محبوب که اشاره کردین ببینید دقیقا همونطور که فرمودین ۵ پاف برای بهار کافی هست . اما در تابستان مثلا برای روز میتونید اون رو افزایش بدین و به جاهای دیگر بدن که در معرض نور و گرمای کمتری هست چند پاف بیشتر هدیه کنید خودتون رو . البته به این معنی نیست که مثلا زیر گردن اگر دو پاف میزدید حالا ۴ تا بزنید . نه ! منتهی میتونید به اصطلاح فول ورتر کنید و تعداد پاف بیشتری رو در نقاط مختلف بدنتون بزنید . راجب اگوییست پلاتینیوم به نظرم در تابستان روز ها ۷ پاف کل روز رو کاور میکنه و اگر غروب تا اخر شب قصد پوشیدنش رو داشتین همون ۵ پاف زیاد هم هست . چون ۸ پاف از این عطر معادل یک میل هست و مقدار عطر خارج شده ازش خیلی زیاد هست . 

ممنون امیر محمد گرامی

ولی سوال من کلا در مورد هر عطری هستش و فقط در مورد میزان دما

آیا دمای هوا که گرمتر میشه تعداد پاف عطر باید بیشتر بشه؟یعنی گرمای هوا جلوی انتشار عطرو میگیره؟

آیا دمای هوا که سردتر میشه تعداد پاف عطر باید کمتر بشه؟یعنی سرمای هوا انتشار عطرو بیشتر میکنه؟

ممنونم

alireza .xx alireza .xx
1400/02/16

بله خب درروزای گرم عطرخیلی زودترتبخیر میشه واحتیاج تعداده پاف بیشتری اسپری بشه والبته درزمستان هم درفضای بیرون تعداده پاف بیشتری لازم،،البته بااین میزان پرفورمنسی که عطرای امروزه ازنیش تادیزاینری دارن چه درزمستان چه تابستان لازم ازعطرت یه دکانت تهیه ودرطول روز چندباری تمدیدکرد،،،میزان تعداده پاف بستگی به برندهم داره مثلا برندزرجف افشانه های خفنی داره وهرگرم  را کمترازده پاف اسپری میکنه ولی بیشتربرندها هرگرم را سی چهارده پاف ...

در پاسخ به علی شهرابی :

ممنون امیر محمد گرامی

ولی سوال من کلا در مورد هر عطری هستش و فقط در مورد میزان دما

آیا دمای هوا که گرمتر میشه تعداد پاف عطر باید بیشتر بشه؟یعنی گرمای هوا جلوی انتشار عطرو میگیره؟

آیا دمای هوا که سردتر میشه تعداد پاف عطر باید کمتر بشه؟یعنی سرمای هوا انتشار عطرو بیشتر میکنه؟

ممنونم

خواهش میکنم

ببینید بستگی به کاراکتر و نت های عطر داره . خیلی از عطرهای خنک رو بهتره در هوای گرم بیشتر اسپری کرد ولی خیلی از عطرها رو نباید زیاد اسپری کرد چون نتیجه دلچسبی نمیدن بهمون در اثر گرما . ولی استثناها رو بخوایم بذاریم کنار ، عطر در هوای سرد معمولا بهتر پراکنده میشه و در هوای گرم کم زور تر میشه پس مقداری اور اسپری میتونه کمک کننده باشه در هوای گرم بله . اما حکم کلی نمیشه داد

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟