کیفیت متریال

سلام به همه دوستان،از آقای امیرمحمد و امین کریمی و سایر  وستان عطرباز سوال داشتم و اینکه کیفیت متریال در عطرهای دیزاینری اورجینال با عطرهای تولید داخلی که اسانس از فرانسه و سوییس و دیگر جاها میارن و در اینجا پر میکنن چه فرقی داره؟مثل برندهای آلفامونته،بیک،ژک ساف،زیفوید وغیره،ضمنا اینا همشون سیب سلامت دارن ممنون میشم جواب بدین.

سلام دوست عزیز 

قبلا بابت چنین محصولاتی مفصل صحبت شده .

بسیار تفاوت در کیفیت ، ظرافت ، شباهت و از همه مهمتر هنر پشت اون عطری که عطار زحمت کشیده واسش هست . بنده با چنین مواردی بشدت مخالف هستم و توصیه میکنم به هیچ وجه سراغ چنین عطرهایی نرید . اندکی نگاه کنید ببینید قاعدتا چقدر میتونه بین عطر ۱۰ میلیون تومنی و کپی ۳۰۰ هزارتومنی باشه . قدیم اسانس میفروختن بعضا و الان اسمش خوشگلتر شده با کمی زرق و برق بیشتر و بعضا دیدم قیمت های نجومی هم میزنن روی محصولاتشون و شما باید بسیار مراقب این مسائل باشید و گول ظاهر قضیه نخورید 

شما با هر بودجه ای حتی ۳۰۰ هزارتومن هم میتونین یک عطر خوب تهیه کنید که پدرمادر داشته باشه . اگر قصد تهیه عطر دارید بودجتون رو بفرمایید راهنمایی میکنیم با دوستان در حد توان ولی راجب چنین عطرهای کپی ای که اسم های متعدد گرفته بنده هیچ توصیه ای ندارم برای خرید و استفاده و از سیب سلامتی هم که میفرمایید هیچ اعتماد و اطمینانی ندارم . 

حرفتون درست،ولی چطور برندهای اماراتی که اغلب کپی کارن مثل آرماف،اجمل،رساسی تاییدیه ایفرا دارن و در فروشگاه‌های آمریکا و اروپا بفروش میرسن؟چون اینا هم همین روال برندهای داخلی رو دارن،بقول خودتون کارهای بی پدر ومادرن 

نتیجه کار به راحتی قابل مقایسه هست . ارماف ها کیفیت خوبی نسبت به قیمت دارند و بوی چیپ نمیدن و برای سلامتی هم مضر نیستند و اکثر کارهاشون حدود 40 دلار قیمتشه که معقوله و مشخصه که کار شده رو رایحه به نحوی که کلاب د نوییت از پرفروش ترین و یکی از کلون های معروف اونتوس در دنیا شناخته شده . در ضمن ارماف یک برند معتبر در دنیا شناخته میشه

در پاسخ به Amir Mohammad :

نتیجه کار به راحتی قابل مقایسه هست . ارماف ها کیفیت خوبی نسبت به قیمت دارند و بوی چیپ نمیدن و برای سلامتی هم مضر نیستند و اکثر کارهاشون حدود 40 دلار قیمتشه که معقوله و مشخصه که کار شده رو رایحه به نحوی که کلاب د نوییت از پرفروش ترین و یکی از کلون های معروف اونتوس در دنیا شناخته شده . در ضمن ارماف یک برند معتبر در دنیا شناخته میشه

ولی فکر کنم اسانس هاشون صد درصد صنعتیه،و همچنین کمپانی های معروف دنیا که کارشون تولید اسانس برای برندهای معروفه مثل استی لادر یا فرمنیخ برای اینا عطر نمیزنه بلکه کمپانی های تولید اسانس صنعتی که کاربردی مثل خوشبو کننده محیط و شوینده دارن برای اینا اسانس میسازن البته اینجور که من تحقیق کردم،ممکنه درست نباشه،شما اطلاعاتتون بیشتره 

در پاسخ به میثم معین خیاط :

ولی فکر کنم اسانس هاشون صد درصد صنعتیه،و همچنین کمپانی های معروف دنیا که کارشون تولید اسانس برای برندهای معروفه مثل استی لادر یا فرمنیخ برای اینا عطر نمیزنه بلکه کمپانی های تولید اسانس صنعتی که کاربردی مثل خوشبو کننده محیط و شوینده دارن برای اینا اسانس میسازن البته اینجور که من تحقیق کردم،ممکنه درست نباشه،شما اطلاعاتتون بیشتره 

ببخشید یه سوال دیگه،اسانس های صنعتی و کاملا شیمیایی با یه عطر اورجینال صدرصد سنتتیک چه فرقی دارن؟مثل خیلی از برندهای دیزاینری 

برای درک بهتر پیشنهاد میکنم در گوگل به انگلیسی راجب روایح سینتتیک و به اصطلاح مصنوعی و ارتیفیشال سرچ کنید و چند سایت اول رو که کامل توضیح دادن مطالعه بفرمایید

اینم لطفاً جواب بدین،ممنون

اسنودن اسنودن
1399/12/05

ببخشید یه سوال دیگه،اسانس های صنعتی و کاملا شیمیایی با یه عطر اورجینال صدرصد سنتتیک چه فرقی دارن؟مثل خیلی از برندهای دیزاینری 

سلام ، اسانس های بکار رفته توی هر عطری ممکنه یه اسانس طبیعی یا سنثتیک باشه وربطی هم اصل و تقلبی بودن اون عطر نداشته باشه . برای مثال نت رز تقریبا همیشه بصورت طبیعی بدست میاد ،  ولی اون نتی که یاداور فلان ماده ی خوراکی از عطر ها میگیریم 100% یک ماده مصنوعیه . که ممکنه توی هررر برندی هم استفاده بشه چه ایرانی چه خارجی چه اصلی چه تقلبی چه برند های لوکس .

alireza .xx alireza .xx
1399/12/07

ببینید بحث اسانس خیلی مفصل، ما در داخل چندجور اسانس داریم که نوع رایجش پاکستانی هستن وبصورتی که به اصطلاح اسانس فروشا میفروشن باغلظت بالا وفقط کمی فیکساتورورغن بی بو قاطی میزنن که این مدل استانداردی نداره وتوصیه نمیشه،ولی یه سری اسانس داریم که بصورت قانونی ازشرکت های معتبری مثل فرمنیخ وسی پی ال اروماس....با برگه ام اس دی وچندماه گمرک میمونن تابرگه سلامت را بگیرن وترخیص بشن،من دورا دور بایکی از واردکنندگان درارتباط هستم و مطمعنم که برگه های ام اس دی را دارن،واین واردکننده اومده برای اولین بار محصولاتی را به اسم ویژه .... بصورتی که همین اسانس هایی که برگه ام اس دی را دارن باحلال ویژه عطران باغظت ادوپرفیوم سی درصدرقیق سازی میکنن ومراحل خنک سازی،ایجینگ حداقل چهل روزه،وبعدباکاغذهای مخصوص وزغال اکتیو فیلتر واماده میشه برای پرشدن درشیشه های مربوطه،،،اقای امیرمحمد اجمل وارماف رامعتبر میدونه که اونام تقریبا اسانس ها رو از شارابوت فرانسه میگیرن،من چون باکارای این وارد کننده ومراحلی که اشاره کردم طی میشه میگم این نوع محصول از ارماف معتبرتره،،،ببینید عطرایی مثل نویدمحمدزاده ومهران مدیری تقریبا ازهمین نوع اسانسای وارداتی  که گفتم ساخته میشه منتهی باغلظت ببست درصد و مراحل ایجینگ به مراتب کوتاه تر،ولی کاملا قانونی وتاییدیه وزارت بهداشت وام اس دی وبرگه سلامت را دارن، پس برای بحث اسانس نمیشه کلی نظر داد واسانس های مترویی را با موردی که اشاره کردم یکسان قیاس کرد

alireza .xx alireza .xx
1399/12/07

برگه هایMSDS_درعطرسازی امروز کمترعطری پیدامیشه که ترکیبات سینتتیک درش بکارنرفته باشه وترکیبات سینتتیک امروزه بخشی جدانشدنی ازدنیای عطره واگر علم شیمی ومواده سینتتیک نبودن احتمالا دنیای عطر تااین حد تنوع نداشت،البته مواده سینتتیک هم کیفیت های متفاوتی دارند وبعضاکیفیتا زمین تااسمان باهم فرق دارن.

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟