marjanmohamadi marjanmohamadi
23
1402/11/01

سوال از تجربه داران عطرهای مختلف و بویایی

سلام و وقت بخیر خدمت اعضای محترم،، امیدوارم که اوقات خوش رایحه ای رو بگذرونید،

هرکدوم از شما اگر چیزی به ذهنش میرسه ممنون میشم بیاد بگه،، سوالم اینه؛  ( شیک ترین ) رایحه و عطری که تا حالا تجربه بویایی یا استفاده شو داشتید چی بوده ؟؟ ☺

ازنظر شما چه نت ها یا عطرهایی شیک هستن

البته زنونه یا یونیسکس باشه. ممنونم💐

مهربد مهربد
1402/11/04
در پاسخ به nazanin :

سلام مرجان جان

بادام تلخ، کاکائو، چوب، چرم، گل ارکیده.. برای من نت‌های شیکی اند.

و اما عطر؛ فکر میکنم شیک ترین و پر بازخورد‌ترین عطری که پوشیده ام Black Phantom by Killian باشه.. 

درود و ارادت خدمت نازنین عزیز

امیدوارم این پیامو ببینی.جدا بلک فانتوم خوش بازخورد بوده برات؟خودم و یه سری از دوستان عطربازم خیلی دوسش داریم ولی شامه های عادی انگار این عطرو پس میزنه.اگه خوش بازخورد باشه که خریت کردم نگرفتم🥲

در پاسخ به مهربد :

درود ارادت فراوان

اگر قرار باشه یه ترکیب بویایی رو تا ابد انتخاب کنم قطعا ترکیب چوب صندل و هل رو انتخاب میکنم.

درود بر شما، اتفاقا این ترکیب صندل و هل کاملا مورد سلیقه ام هست و اتفاقا یکی از عطرهایی که نمیتونم از خودم جدا کنم این ترکیب رو داره. ممنونم از نکته ای که اشاره کردید جناب مهربد بزرگوار، لطفتان مستدام🌹

مهربد مهربد
1402/11/05
در پاسخ به marjanmohamadi :

درود بر شما، اتفاقا این ترکیب صندل و هل کاملا مورد سلیقه ام هست و اتفاقا یکی از عطرهایی که نمیتونم از خودم جدا کنم این ترکیب رو داره. ممنونم از نکته ای که اشاره کردید جناب مهربد بزرگوار، لطفتان مستدام🌹

ارادتمندم دوست عزیزم

راستی فراموش کردم بگم که تو عطرهای زنانه اکثر سبک ها(گلی،میوه ای و...)رو میپسندم ولی روایح گورماند و خامه ای و همچنین روایح مشروبی که با میوه همراهی دارند رو خیلی بیشتر دوست دارم،کارهایی مانند کاساموراتی ایتالیکا،حیاتی عطار کالکشن،دام روزا و لاست چری

بهترینهارو براتون ارزو میکنم

nazanin nazanin
1402/11/07
در پاسخ به مهربد :

درود و ارادت خدمت نازنین عزیز

امیدوارم این پیامو ببینی.جدا بلک فانتوم خوش بازخورد بوده برات؟خودم و یه سری از دوستان عطربازم خیلی دوسش داریم ولی شامه های عادی انگار این عطرو پس میزنه.اگه خوش بازخورد باشه که خریت کردم نگرفتم🥲

سلام، چه خوب شد دیدم اینجارو:)

خیلی زیاد.. واقعا جز معدود عطرهایی ست که با استایل های رسمی یا نیمه رسمیِ تناژ تیره و اکسسوری جزئی عالی میشه.. توجه و تمرکزِ اطرافیان رو برمی انگیزه.. گاهی هم حتی حین مواجهه باهاتون دست و پاشون رو گم میکنن.. 

من اغلب بازخوردهایی که ازش گرفتم این مدلی بودن.. البته از جالب ترین بازخوردهاش هم این بود که یه آقای مسنی که در شرکت پست بهش برخورده بودم با کلی توجه و علاقه منو بغل کرد و عطرم رو بویید.. خلاصه گیرم انداخته بود اون روز :)

دور از جان، ولی بخریدش بنظرم. 50 میل احتمال زیاد کفایت کنه.. در ژانر خودش بسیار قابل و توانا و باکیفیته.

مهربد مهربد
1402/11/12
در پاسخ به nazanin :

سلام، چه خوب شد دیدم اینجارو:)

خیلی زیاد.. واقعا جز معدود عطرهایی ست که با استایل های رسمی یا نیمه رسمیِ تناژ تیره و اکسسوری جزئی عالی میشه.. توجه و تمرکزِ اطرافیان رو برمی انگیزه.. گاهی هم حتی حین مواجهه باهاتون دست و پاشون رو گم میکنن.. 

من اغلب بازخوردهایی که ازش گرفتم این مدلی بودن.. البته از جالب ترین بازخوردهاش هم این بود که یه آقای مسنی که در شرکت پست بهش برخورده بودم با کلی توجه و علاقه منو بغل کرد و عطرم رو بویید.. خلاصه گیرم انداخته بود اون روز :)

دور از جان، ولی بخریدش بنظرم. 50 میل احتمال زیاد کفایت کنه.. در ژانر خودش بسیار قابل و توانا و باکیفیته.

نازنین عزیز درود

با این توصیفات بدجوری وسوسه شدم این کارو بگیرم🤩

واقعا همون سمپلی که ازش دارم به قدری برام لذت بخش بوده که دلم نمیاد دوباره تستش کنم،میترسم تموم شه😁

عجب تجربه جالبی😂😂😂😂

متاسفانه زمستان امسال که دیگه رو به اتمامه ولی سال بعد قطعا اولین خریدم خواهد بود

مرسی ازت بابت راهنمایی

مسافر مسافر
1403/01/10

سلام

به نظر من بهترین نت در عطرهای مردانه نت های چوبیه.

بلو د شنل/ لا نویی د لوم/ دانهیل بلک/ تق هرمس 

که نت های چوبی در اونا نقش مهمی دارن.

بعد از اون نت های چرمی البته در حالت های مختلفش هم جذابند به نظرم

فابیولس /توسکان لدر /ممو اریش لدر

نت های ادویه ای اما نه خیلی تند و تیز (مثلا طرفدار اسپایس بمب نیستم)

اما لونا روزا بلک/امواج اپیک

البته نت های سیتروسی هم جذابند

مثل اکوا د جیو پروفومو

دولچه گابانا لایت بلو

دیور هوم اسپرت

دیور هوم کلن

و...

در عطرهای زنانه هم به نظرم بهترین نت ها میتونن نت های گلی

و نت های میوه ای باشن مثل  

ورساچه کریستال برایت(ورساچه صورتی)

گودگرل کوکو شنل

شنل چنسل

ویکتوریا سیکرت بامبشل

فلاور بامب رو هم تعریف شنیدم اما هنوز  پیداش نکردم.

موفق باشید

در پاسخ به مسافر :

سلام

به نظر من بهترین نت در عطرهای مردانه نت های چوبیه.

بلو د شنل/ لا نویی د لوم/ دانهیل بلک/ تق هرمس 

که نت های چوبی در اونا نقش مهمی دارن.

بعد از اون نت های چرمی البته در حالت های مختلفش هم جذابند به نظرم

فابیولس /توسکان لدر /ممو اریش لدر

نت های ادویه ای اما نه خیلی تند و تیز (مثلا طرفدار اسپایس بمب نیستم)

اما لونا روزا بلک/امواج اپیک

البته نت های سیتروسی هم جذابند

مثل اکوا د جیو پروفومو

دولچه گابانا لایت بلو

دیور هوم اسپرت

دیور هوم کلن

و...

در عطرهای زنانه هم به نظرم بهترین نت ها میتونن نت های گلی

و نت های میوه ای باشن مثل  

ورساچه کریستال برایت(ورساچه صورتی)

گودگرل کوکو شنل

شنل چنسل

ویکتوریا سیکرت بامبشل

فلاور بامب رو هم تعریف شنیدم اما هنوز  پیداش نکردم.

موفق باشید

سلام و عرض ارادت مسافر عزیز

سپاسگزارم از اشتراک نظرتون، با نت های چوبی و چرمی خصوصا برای آقایون کاملا موافقم و بسیار برازنده هست، ورساچه صورتی همیشه برای من بسیار لطیف و زیباست و جز عطرهای همیشگیم هست، ممنونم از شما دوست عزیز، خوش رایحه باشید 🙏🌹

Lili.Sahm Lili.Sahm
1403/01/28

من تقریبا تمام اطرافیانم آدمای عادی و غیرعطربازن(نهایتا ده دوازده تا عطر داشتن تو کل عمرشون) بااینحال چون میدونن من عطربازم همیشه به عطرهام بازخورد نشون میدن و چون باهام راحتن بازخوردهای کاملا صادقانه هم نشون میدن یعنی اگه از عطرم خوششون نیاد به خاک و خون میکشنش با کامنتهاشون😅 از آدمای کاملا غریبه هم خیلی پیش اومده بازخوردهای خوب بگیرم و حتی تو خیابون دنبالم بیان و اسم عطرمو بپرسن یا مثلا تو مترو یا آرایشگاه یا اتاق انتظار مطبها یهو چن نفر دوره م کنن که اسم عطرتو بگو و بگو از کجا خریدیش. اینایی که الان میفرستم نه تنها خوش بازخورد بودن بلکه تا جاییکه یادمه حتی تو بازخوردهاشون دیگران اشاره کردن به اینکه چه بوی شیکی دارن

Love #بای کیلیان لاو Love 

هر عطری واسه من هرچقدرم که خوش بازخورد بوده باز ده-یک از لاو بای کیلیان عقب بوده. بیشترین بازخوردهای مثبتی که از آدمای کاملا غریبه گرفتم مربوط به این عطر بوده 

Poison Girl #دیور پویزن گرل Poison Girl 

راستش یادم نمیاد کلمه "شیک" رو تو بازخوردهای پویزن گرل. اما اینو میدونم که بعد از لاو بای کیلیان،درکل خوش بازخوردترین عطر زندگیم بوده

Miss Dior Absolutely Blooming #دیور میس دیور ابسولوتلی بلومینگ Miss Dior Absolutely Blooming 

کلمه شیک تو توصیف این عطر رو بیشتر از هر عطر دیگه ای شنیدم. حتی کساییکه یه عمر میگفتن از عطرهای رزی بدشون میاد باز بنظرشون میس دیور ابسلوتلی بلومینگ خیلی شیک و خانومانه و باکلاس بوده. من دیور رو نمیفهمم بخاطر یسری از دیسکانتینیو کردناش و اینم جزوشونه. اگه یکم آدم باشن باید به تولید این ادامه بدن

Valentino Donna #والنتینو دونا Valentino Donna 

اینم مثل میس دیور ابسلوتلی بلومینگ هربار ازش بازخورد گرفتم گفتن چه بوی شیک و لاکچری داره

Blossom Love #آمواج بلوسوم لاو Blossom Love 

این عطر رو خیلیا وقتی از نزدیک(یعنی با چسبوندن بینی شون به پوستم) بو کردن گفتن که ازش خوششون نمیاد اما همون عزیزان، عاشق سیلاژ همین عطر بودن یعنی وقتی یکی دو وجب تا یه متر فاصله داشتن باهام گفتن چقد بوی شیک و خفنی داره!! درنتیجه تو فواصل خیلی خیلی نزدیک، همیشه خوش بازخورد نیست اما درکل بنظر همه شیک بوده 

Modern Muse #استی لودر مدرن موس Modern Muse 

و Modern Muse Chic #استی لودر مدرن موس شیک Modern Muse Chic 

از این دو عزیز هم خیلییی بازخوردهای مبتنی بر شیک بودن گرفتم. خیلیییی. حتی کساییکه ادعا میکنن از مشک بدشون میاد بااینکه این دوتا کاملا مشکی هستن اما وقتی نمیدونن چه عطری زدم و مشک محوره بنظرشون جزو شیک ترین عطرهای گلی بودن مادرن میوز و مادرن میوز شیک

Armani Code Cashmere #جیور جیو آرمانی کد کاشمر Armani Code Cashmere 

هم همین آرمانی کد کشمیر هم آرمانی کد ساتین هم جزو خوش بازخوردترین عطرهای من بودن اما بنظر خودم کشمیر شیک تره(هم بخاطر زنبقش هم چرمش) 

L'Ange Noir #جیونچی له آنجئو نویر L'Ange Noir 

این عطر واسه من انگار بچه دیور هوم اینتنس و دیور هیپنوتیک پویزنه و راستش تو مدتی که دارمش فقط چندبار زدمش اما هربار با کلمات شیک و گرون قیمت طور از طرف دیگران توصیف شد. 

My Way Parfum #جیورجیو آرمانی مای وی پارفوم My Way Parfum 

اینو تازه گرفتم و بالطبع فقط چندبار استفاده کردم اما هربار خیلی ازش بازخوردهای خوب گرفتم و بنظر بقیه اینم لاکچری و شیک بود

Narciso Poudree #نارسیس رودریگز پودری Narciso Poudree 

اصلا یادم نمیاد با کلمه ای بجز شیک توصیف شده باشه تو بازخوردهایی که ازش گرفتم

La Vie Est Belle L'Eau de Parfum Intense #لانکوم لا ویه است بله لئو پارفوم اینتنس (لاویست بل لئو اینتنس) La Vie Est Belle L'Eau de Parfum Intense 

من از خانواده لانکوم لاویه بل چندین تا فلنکر رو دارم اما این فلنکر اینتنسش بیشتر از بقیه بازخوردهای مبتنی بر شیک بودن دریافت کرده

Angel Muse #تیری موگلر آنجل میوز Angel Muse 

اینو هم کم استفاده کردم اما هربار زدم بنظر بقیه شیک بوده بااینکه عطری نیست که خودم بخوام با کلمه شیک توصیفش کنم

یسری عطرهای دیگه هم داشتم که خوش بازخورد بوده باشن مثل زرجوف لیرا و پلیس فوربیدن اما بیشتر با کلماتی مثل "چه خوبه. چه خوشمزست" توصیفشون کردن نه شیک. 

درنهایت اینکه بنظر من معیار آدما از شیک بودن روایح، خیلی متفاوته. من خودم عطرهای گلی-مشکی-چوبی که تاکید کمتری رو گلها داشته باشن و درکل یکمم پودری باشن بنظرم شیکن. مثلا تقریبا همه نارسیسو مکعبیها، یا کارتیه لاپانتر لژره همچنین عطرهایی که زنبق فمنین و خوبی داشته باشن یا نت جیر یا suede کمرنگ اما شیکی داشته باشن(بوتگا ونتا لژره) بنظر من شیک هستن اما خب نظرات بقیه خیلی وقتا چیز دیگه بوده. مثلا تقریبا تمام عطرهای الی ساب بنظر من خیلی شیکن اما از الی ساب له پارفیوم، کم پیش نیومده بازخورد منفی بگیرم. 

سلام

واقعیتش یسری مفاهمیم هستند که هر شخص با توجه به روحیات و شخصیت که داره اونو قضاوت می کنه...

شیک بودن هم از همین موارده

منظورم اینکه خیلی خیلی شخصیه!!!

وای به طور کلی کیفیت نت های طبیعی خیلی تو پرفومنس عطر مهم هست...

بین ۱۲۰۰ تا عطری که دارم(سمپل اورجینال-مینیاتوری-فول باتل)

انتخاب سخته ولی این اواخر کاری از برند سلین رو گرفتم مه به نظر خیلی خیلی زیبا و شیک و با پرستیژ هست...

لینکش رو این زیر می زارم

https://www.parfumo.com/Perfumes/Celine/eau-de-californie

و اما نت های مورد علاقه من:

ایریس یا زنبق (شخصا ایریس خاکی)

چوب پالو سانتو ،چوب صندل،عود های غیر انیمالی

میخک-جوز-هل-فلفل سیاه

کندر-اوپونوکس-زعفران-صمغ تولو-

امبر گری-پچولی(خاکی یا چاکلتی)

لوندر اسپانیایی-بی لیف(برگ بو)-پتیگرین(برگ درخت نارنج)-

نرولی یا بهار نارنج-

لایم(لیمو ترش)-آلمافی لایم-یوزو-ترنج-

در پاسخ به Lili.Sahm :

من تقریبا تمام اطرافیانم آدمای عادی و غیرعطربازن(نهایتا ده دوازده تا عطر داشتن تو کل عمرشون) بااینحال چون میدونن من عطربازم همیشه به عطرهام بازخورد نشون میدن و چون باهام راحتن بازخوردهای کاملا صادقانه هم نشون میدن یعنی اگه از عطرم خوششون نیاد به خاک و خون میکشنش با کامنتهاشون😅 از آدمای کاملا غریبه هم خیلی پیش اومده بازخوردهای خوب بگیرم و حتی تو خیابون دنبالم بیان و اسم عطرمو بپرسن یا مثلا تو مترو یا آرایشگاه یا اتاق انتظار مطبها یهو چن نفر دوره م کنن که اسم عطرتو بگو و بگو از کجا خریدیش. اینایی که الان میفرستم نه تنها خوش بازخورد بودن بلکه تا جاییکه یادمه حتی تو بازخوردهاشون دیگران اشاره کردن به اینکه چه بوی شیکی دارن

Love #بای کیلیان لاو Love 

هر عطری واسه من هرچقدرم که خوش بازخورد بوده باز ده-یک از لاو بای کیلیان عقب بوده. بیشترین بازخوردهای مثبتی که از آدمای کاملا غریبه گرفتم مربوط به این عطر بوده 

Poison Girl #دیور پویزن گرل Poison Girl 

راستش یادم نمیاد کلمه "شیک" رو تو بازخوردهای پویزن گرل. اما اینو میدونم که بعد از لاو بای کیلیان،درکل خوش بازخوردترین عطر زندگیم بوده

Miss Dior Absolutely Blooming #دیور میس دیور ابسولوتلی بلومینگ Miss Dior Absolutely Blooming 

کلمه شیک تو توصیف این عطر رو بیشتر از هر عطر دیگه ای شنیدم. حتی کساییکه یه عمر میگفتن از عطرهای رزی بدشون میاد باز بنظرشون میس دیور ابسلوتلی بلومینگ خیلی شیک و خانومانه و باکلاس بوده. من دیور رو نمیفهمم بخاطر یسری از دیسکانتینیو کردناش و اینم جزوشونه. اگه یکم آدم باشن باید به تولید این ادامه بدن

Valentino Donna #والنتینو دونا Valentino Donna 

اینم مثل میس دیور ابسلوتلی بلومینگ هربار ازش بازخورد گرفتم گفتن چه بوی شیک و لاکچری داره

Blossom Love #آمواج بلوسوم لاو Blossom Love 

این عطر رو خیلیا وقتی از نزدیک(یعنی با چسبوندن بینی شون به پوستم) بو کردن گفتن که ازش خوششون نمیاد اما همون عزیزان، عاشق سیلاژ همین عطر بودن یعنی وقتی یکی دو وجب تا یه متر فاصله داشتن باهام گفتن چقد بوی شیک و خفنی داره!! درنتیجه تو فواصل خیلی خیلی نزدیک، همیشه خوش بازخورد نیست اما درکل بنظر همه شیک بوده 

Modern Muse #استی لودر مدرن موس Modern Muse 

و Modern Muse Chic #استی لودر مدرن موس شیک Modern Muse Chic 

از این دو عزیز هم خیلییی بازخوردهای مبتنی بر شیک بودن گرفتم. خیلیییی. حتی کساییکه ادعا میکنن از مشک بدشون میاد بااینکه این دوتا کاملا مشکی هستن اما وقتی نمیدونن چه عطری زدم و مشک محوره بنظرشون جزو شیک ترین عطرهای گلی بودن مادرن میوز و مادرن میوز شیک

Armani Code Cashmere #جیور جیو آرمانی کد کاشمر Armani Code Cashmere 

هم همین آرمانی کد کشمیر هم آرمانی کد ساتین هم جزو خوش بازخوردترین عطرهای من بودن اما بنظر خودم کشمیر شیک تره(هم بخاطر زنبقش هم چرمش) 

L'Ange Noir #جیونچی له آنجئو نویر L'Ange Noir 

این عطر واسه من انگار بچه دیور هوم اینتنس و دیور هیپنوتیک پویزنه و راستش تو مدتی که دارمش فقط چندبار زدمش اما هربار با کلمات شیک و گرون قیمت طور از طرف دیگران توصیف شد. 

My Way Parfum #جیورجیو آرمانی مای وی پارفوم My Way Parfum 

اینو تازه گرفتم و بالطبع فقط چندبار استفاده کردم اما هربار خیلی ازش بازخوردهای خوب گرفتم و بنظر بقیه اینم لاکچری و شیک بود

Narciso Poudree #نارسیس رودریگز پودری Narciso Poudree 

اصلا یادم نمیاد با کلمه ای بجز شیک توصیف شده باشه تو بازخوردهایی که ازش گرفتم

La Vie Est Belle L'Eau de Parfum Intense #لانکوم لا ویه است بله لئو پارفوم اینتنس (لاویست بل لئو اینتنس) La Vie Est Belle L'Eau de Parfum Intense 

من از خانواده لانکوم لاویه بل چندین تا فلنکر رو دارم اما این فلنکر اینتنسش بیشتر از بقیه بازخوردهای مبتنی بر شیک بودن دریافت کرده

Angel Muse #تیری موگلر آنجل میوز Angel Muse 

اینو هم کم استفاده کردم اما هربار زدم بنظر بقیه شیک بوده بااینکه عطری نیست که خودم بخوام با کلمه شیک توصیفش کنم

یسری عطرهای دیگه هم داشتم که خوش بازخورد بوده باشن مثل زرجوف لیرا و پلیس فوربیدن اما بیشتر با کلماتی مثل "چه خوبه. چه خوشمزست" توصیفشون کردن نه شیک. 

درنهایت اینکه بنظر من معیار آدما از شیک بودن روایح، خیلی متفاوته. من خودم عطرهای گلی-مشکی-چوبی که تاکید کمتری رو گلها داشته باشن و درکل یکمم پودری باشن بنظرم شیکن. مثلا تقریبا همه نارسیسو مکعبیها، یا کارتیه لاپانتر لژره همچنین عطرهایی که زنبق فمنین و خوبی داشته باشن یا نت جیر یا suede کمرنگ اما شیکی داشته باشن(بوتگا ونتا لژره) بنظر من شیک هستن اما خب نظرات بقیه خیلی وقتا چیز دیگه بوده. مثلا تقریبا تمام عطرهای الی ساب بنظر من خیلی شیکن اما از الی ساب له پارفیوم، کم پیش نیومده بازخورد منفی بگیرم. 

سلام و عرض ادب خدمت شما بانوی گل نازنین و پر دانش، عزیزم ممنونم از توجه و وقتی که برای جواب به سوالم گذاشتین بسیار بسیار استفاده کردم و چه عطرهای بی نظیری رو‌معرفی کردید شما، وجود شما عزیز عطر پیشه رو در این محفل خوش رایحه ارج مینهم و از شما بزرگوار واقعا ممنونم باعث افتخار هست وجود شما بانوان متمایز و‌فرهیخته که عطرها رو نت به نت در نهایت عشق و آگاهی توصیف و به من و امثال من پیشنهاد میدید از شما و تمامی اساتید و عطر پیشگان و حرفه ای ها و بینی های عاشق سایت محترم عطرافشان بینهایت سپاسگزارم حتما در صدد هستم همه رو امتحان کنم البته لانق نواغ و کاغتیه و استیلادر رو داشتم و کاملا موافقم با نظر شما👍 روزگارتون خوش و خرم به رایحه خوش خدا بانوی نازنین🤗💕🌱🌈

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟