ماری ماری
3
1402/09/08

شاید یکم عجیب ولی نظرتون رو بگین

سلام دوستان

بنظرتون عطرها هم مثل آدمها باکلاس و بی‌کلاس دارن؟ چطورمیشه این کلاس کاریشون رو تشخیص داد؟ من خودم شده عطری رو بو کردم و با خودم گفتم خزه 

مهسا مهسا
1402/09/09

سلام عزیزم

صد در صد که عطر هم کلاس داره هم رایحه ش هم جدید یا قدیم بودن هم زمان و‌مکان استفاده ش👌😎

TIMELESS TIMELESS
1402/09/09

با احترام و عرض ادب

بانوی فرهیخته و ارجمند سرکار خانم ماری، این به بستگی به نوع تفکر و ذهنیت شما نسبت به مخاطبان پیرامون دارد. ممکنه یه آقایی در پیرامون شما حضور داشته باشد که رفتارهای کودکانه یا به اصطلاح خز انجام میده و یا لباسهای برازنده ای نسبت به سن و سال خودش نپوشیده باشد که اگر همین مخاطب عطری را هم پوشیده باشد، بخاطر سابقه ی رفتاری ناشایست (در ذهنیت شما) شما حتی عطر این مخاطب را بی کلاس و یا خز برای خودتان ترجمه خواهید کرد. یا مثلا یه مخاطب از جنس بانو در پیرامون شما حضور داشته باشد که رفتار و نوع لباس پوشیدنش، انرژی خوبی برای شما انتقال نمی‌دهد که اگر این بانو عطری را هم پوشیده باشد، باز هم برای زیست روانشناختی شما، بطور خز یا عطر بی کلاس و یا حتی عطر قدیمی و ارزان مایه ترجمه خواهد شد. 

بعبارتی من معتقدم همه ی ما قبل از انتخاب یه عطر که مورد پسندمان باشد، ابتدا شخصیت ژنتیکی ما اون عطر را مورد پسند قرار می‌دهد و بعد ما اون عطر را انتخاب می‌کنیم برای خرید. در واقع اگر شما یه عطری را بونوازی کنید که برای شما بسیار جذاب باشد اما همین عطر را در پوست همان مخاطبی که ازش حس خوبی نمیگیرید بونوازی کنید، این عطر اون لحظه برای شامه ی شما عطر خزی به نظر خواهد رسید چون شخصیت اون مخاطب شما برای شما جذاب نیست. اما ممکنه یه مخاطب از جنس آقا در پیرامون شما حاضر باشد که شخصیت متین و محترمی دارد و شما با صحبت کردن این مخاطب، همیشه انرژی و حس خوبی دریافت می‌کنید و اگر همین مخاطب یه عطر ارزان قیمت هم پوشیده باشد، بخاطر همان شخصیت جذابش در روان شما، ماهیت اون عطر ارزان قیمت این مخاطب برای شما نیز جذاب و باکلاس ترجمه خواهد شد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که روایح عطرها قبل از انتخاب خود شخص، از فیلتر شخصیت زیست روانشناختی هر شخص عبور داده می‌شود تا بتواند برای همان شخص مورد پسند یا عدم پسند قرار گیرد و این سازگاری با ماهیت رایحه ها در کنترل ژنتیک هر انسان هست که مثلا شاید شما از روایح شیرین ملایم خوشتان بیاد و من از روایح تلخ ادویه‌ای.....

با آرزوی بهروزی و شادکامی برای شما.....

دانیال دانیال
1402/09/09

رتبه بندی ها و امتیازدهی های معتبر جهانی و نظرات عموم و خواص میتونه لیستی رو بوجود بیاره که بقول شما بی کلاس و با کلاس رو مشخص کنه! ...

ولی خب من شخصا زیاد در بند این بحث ها نیستم...البته که کیفیت و اصالت طراحی  برام مهم هستش...ولی گاهی شرایطی برام پیش آمده که آزارو کروم عزیز از یک عطر نیش (و البته مرغوب) لذت بخش تر و پوشیدنی تر بوده. 

[EDITED] 1402/09/09 16:36
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟