از بین بردن بوی عرق !

با سلام و ارادت خدمت همه عزیزان وقت بخیر

گفتم اینجا این موضوع رو قرار بدم تا همه اونایی که مشکل دارن ، مشکلشون حل شه و از شر بوی بد عرق خلاص بشن ...

دوستان بهترین راهش که کامل بو از بین میره اینه

شما پودر نقره قهوه ای (حتما قهوه ایش باشه چون قوی تره) از عطاری ها تهیه میکنید بعد از حمام ، به زیر بغل هاتون میمالید(توجه داشته باشید که خیس نباشید) و تا حمام بعدی تضمینی بوی بد نخواهید داد حتی اگه عرق کنید بوی بدی نداره ولی حتما زود به زود حموم برید سر این مسئله تمیزی رو عقب نندازید...(پودر نقره سفید قدرت قهوه ای نداره)

گزینه بعدی که بعد از گزینه بالا پیشنهاد میشه اسپری ضد تعریق یا مام هستش که به قدرت بالایی نخواهد بود اما کار آمد هستش...

لطفا بوی بد عرق رو با عطر کاور نکنید اینجوری بوی بدتری تولید خواهید کرد حتما تمیز باشید و عطر استفاده کنید...

امیدوارم کارآمد باشه و همیشه خوش بو باشید ...

سپاس از راهنمایی شما

به نظر بنده بهترین راه حل استفاده از دئودورانت های ضد عرق با کیفیت هست. که علاوه بر اینکه عرق نمیکنید خوشبو هم میشید

اما اگه بخواید کمتر هزینه کنید پماد زینک خیلی موثره برای تعریق کمتر و بی بد زیربغل

راه کارهای تهاجمی هم استفاده از بوتاکس زیر بغل و...

Perfumoholic Perfumoholic
1402/04/07

این پودر نقره قهوه ای اسم واقعی و علمی و ترکیب شیمیایی اش چی هست؟
آیا کاربردش به عنوان ضد عرق و استعمالش روی پوست (که طبیعتا از منافذ پوست به داخل بدن هم راه پیدا میکنه ) امن هست و  سرطانزا یا حساسیت زا نیست و توسط جوامع علمی و پزشکی تایید شده؟
و حتی اگه تایید شده باشه، وقتی بطور فله ای  و بدون بسته بندی بهداشتی از عطاری بخریم از کجا بدونیم همونی هست که ادعا میکنه، و ناخالصی نداره یا تاریخ مصرفش نگذشته؟...

Mercedes Mercedes
1402/04/07

بستگی به ژنتیک داره که زیاد بوی عرق بدی یا کم،زود بوی عرق بگیری یا دیرتر من خودم خیلی کم و خیلی دیر بوی عرق میگیرم خوشبختانه ولی بعضیارو میبینم یک روز نرن حموم بوی عرق میگیرن یا بوی عرقشون خیلی بده

در پاسخ به Perfumoholic :

این پودر نقره قهوه ای اسم واقعی و علمی و ترکیب شیمیایی اش چی هست؟
آیا کاربردش به عنوان ضد عرق و استعمالش روی پوست (که طبیعتا از منافذ پوست به داخل بدن هم راه پیدا میکنه ) امن هست و  سرطانزا یا حساسیت زا نیست و توسط جوامع علمی و پزشکی تایید شده؟
و حتی اگه تایید شده باشه، وقتی بطور فله ای  و بدون بسته بندی بهداشتی از عطاری بخریم از کجا بدونیم همونی هست که ادعا میکنه، و ناخالصی نداره یا تاریخ مصرفش نگذشته؟...

با سلام و ارادت خدمت شما بزرگوار

نام های دیگر آن سنگ نقره و سنگ مرداب هم بهش میگن

دوست عزیز اولین نکته اینه که اکه بخواین بر این اساس زندگی‌کنید و همیشه دنبال مو تو غذا باشید، شک نکنید پیدا میکنید

شما تو گوگل بزنی دلتون درد میکنه شمارو به مرگ میکشونه به همین علته آدم دکتر و آزماش میره (برای مثال)

مشکل ما مردم همینجاس که همه چیو تو علم میبینیم ولی قدیمیا گاهی وقتا درست تر میگفتن اون موقع علم و تکنولوژی اندازه الان نبوده و داریم میبینیم چه ضرر هایی به دنیا زده ...

تو تب سنتی این مواد رو قبول دارن اما علمی همه چی ضرر داره...

لذا من به خیلی ها پیشنهاد دادم و چندین سال خودمم استفاده میکنم و مشکلی که نبوده هیچ خیلی هم لطف داشته...

شما فکر میکنید گوشت و مرغ و روغن و موادی که مصرف میکنید و همه مون میکنیم ، سلامت کامل رو‌ دارن و عالی هستن ؟ علم میگه همه ی اینا سرطان زاس اگه فکرتون اینجوریه مصرف نکنید اصلا به هیچ وجه ... پیشنهاد فرهاد عزیز عالیه ... از اسپری ها و دئودورانت ها استفاده کنید ...

موفق و خوش بو و سلامت باشید در پناه حق...

1402/04/07

دوست عزیز، تردیدی ندارم که هدف شما، به اشتراک گذاشتن تجارب مثبت و مفید با سایر کاربران هست. اما وقتی پای سلامتی به میون میاد، باید به اصطلاح مو رو از ماست بکشیم. چون یه وقت خدایی نکرده آدم مریضی ای میگیره که نمیدونه علتش کجا بوده و اون وقت شروع میکنه به مرور تمام سهل انگاریها و خوشبینیها و بیخیالیهاش و با خودش میگه ای کاش بیشتر احتیاط کرده بودم. خودم تجربه اش رو دارم و هنوز دارم باهاش دست و پنجه نرم میکنم.
دوست عزیز، هر چیزی که از قدیم استفاده میشده لزوما بی ضرر نیست. برای مثال زاج (یا زاغ) رو از قدیم در تولید خیارشور استفاده میکردند چون خاصیت سمی ضد میکربی داشت. اما همون خاصیت سمی اش باعث اسیب به بدن هم میشه و امروزه ثابت شده که به شدت سرطانزا هست.
ضمنا با عرض معذرت من این استدلال شما رو قبول ندارم. این منو یاد استدلالهای مشابهی میندازه: زمانی باشگاه بدنسازی میرفتم و یه بنده خدایی که اسم خودش رو دکتر گذاشته بود، سعی میکرد نوآموزها رو جذب کنه و بهشون استروئید بفروشه. وقتی بهش میگفتیم اینها مضر هستن و شیمیایی و ... جوابش این بود که همون استامینوفن که  میخورید هم یه جور ماده شیمیاییه.
یا آرایشگری که اون روزها ماده صاف کننده مو به اسم گلت توصیه میکرد به مشتریهاش. در جواب این سوال که آیا این ماده شیمیایی عوارض نداره؟ میگفت که شامپو و صابون هم شیمیایی هستند.

در واقع در این نوع استدلالها، شدت و ضعف مضر بودن مواد در نظر گرفته نشده. درسته که شامپو ها هم ممکنه مقداری مواد سرطانزا داشته باشن. اما این کجا و مثلا زباله های رادیواکتیو کجا.

ضمنا من یک سرچ کردم و اتفاقا متوجه شدم که اتفاقا این ماده سنگ مرداب، اخیرا از سمت طب سنتی هم مضر شناخته میشه و توصیه نمیشه. برای مثال اینجا رو بخونید:

https://tabaye.ir/mordar-stone/

مضرات مردارسنگ

سرب از جمله فلزات سنگین است که برای موجودات زنده بسیار مضر است و این ماده سمی ، به راحتی از طریق پوست بدن جذب می‌شود و آسیب‌های جدی به شخص وارد می‌کند. مردارسنگ نیز چون حاوی سرب است مضرات سرب را دارد. حتی در صورت پخش شدن پودر آن در خانه می تواند همراه با مواد غذایی وارد بدن شود. برخی از مضرات جبران ناپذیر سرب و پودر مردارسنگ عبارتند از:

سرب یکی از عوامل ایجاد سرطان مخصوصا سرطان خون در انسان است. چنانچه شخصی پودر مردارسنگ را برای قسمتی از بدن خود نظیر زیر بغل ، کشاله ران ، کف پا و … استفاده نماید ، ترکیبات اکسید سرب PbO از طریق پوست به بدن نفوذ می کند و به مرور زمان باعث ایجاد سرطان می شود.

سرب موجود در مردارسنگ، موجب ناراحتی های چشمی می‌شود.

سرب، سلول‌های عصبی را از بین می برد  و موجب بیماری‌های خونی و مغزی می‌شود.

سرب، موجب بیماری‌های کلیه، یبوست ، دردهای شکمی و تهوع می‌شود.

خوردن آن، کشنده است.

مردارسنگ باعث ایجاد حساسیت‌ها و آلرژی‌های پوستی می‌شود.

استفاده  مداوم از سنگ مرداب باعث تیرگی پوست زیر بغل می شود.

این خطرات برای اطفال، افراد خردسال و همچنین افراد سالمند بسیار بیشتر می باشد.

روی سیستم تولید مثل اثر منفی دارد.

[EDITED] 1402/04/07 17:03
در پاسخ به Perfumoholic :

دوست عزیز، تردیدی ندارم که هدف شما، به اشتراک گذاشتن تجارب مثبت و مفید با سایر کاربران هست. اما وقتی پای سلامتی به میون میاد، باید به اصطلاح مو رو از ماست بکشیم. چون یه وقت خدایی نکرده آدم مریضی ای میگیره که نمیدونه علتش کجا بوده و اون وقت شروع میکنه به مرور تمام سهل انگاریها و خوشبینیها و بیخیالیهاش و با خودش میگه ای کاش بیشتر احتیاط کرده بودم. خودم تجربه اش رو دارم و هنوز دارم باهاش دست و پنجه نرم میکنم.
دوست عزیز، هر چیزی که از قدیم استفاده میشده لزوما بی ضرر نیست. برای مثال زاج (یا زاغ) رو از قدیم در تولید خیارشور استفاده میکردند چون خاصیت سمی ضد میکربی داشت. اما همون خاصیت سمی اش باعث اسیب به بدن هم میشه و امروزه ثابت شده که به شدت سرطانزا هست.
ضمنا با عرض معذرت من این استدلال شما رو قبول ندارم. این منو یاد استدلالهای مشابهی میندازه: زمانی باشگاه بدنسازی میرفتم و یه بنده خدایی که اسم خودش رو دکتر گذاشته بود، سعی میکرد نوآموزها رو جذب کنه و بهشون استروئید بفروشه. وقتی بهش میگفتیم اینها مضر هستن و شیمیایی و ... جوابش این بود که همون استامینوفن که  میخورید هم یه جور ماده شیمیاییه.
یا آرایشگری که اون روزها ماده صاف کننده مو به اسم گلت توصیه میکرد به مشتریهاش. در جواب این سوال که آیا این ماده شیمیایی عوارض نداره؟ میگفت که شامپو و صابون هم شیمیایی هستند.

در واقع در این نوع استدلالها، شدت و ضعف مضر بودن مواد در نظر گرفته نشده. درسته که شامپو ها هم ممکنه مقداری مواد سرطانزا داشته باشن. اما این کجا و مثلا زباله های رادیواکتیو کجا.

ضمنا من یک سرچ کردم و اتفاقا متوجه شدم که اتفاقا این ماده سنگ مرداب، اخیرا از سمت طب سنتی هم مضر شناخته میشه و توصیه نمیشه. برای مثال اینجا رو بخونید:

https://tabaye.ir/mordar-stone/

مضرات مردارسنگ

سرب از جمله فلزات سنگین است که برای موجودات زنده بسیار مضر است و این ماده سمی ، به راحتی از طریق پوست بدن جذب می‌شود و آسیب‌های جدی به شخص وارد می‌کند. مردارسنگ نیز چون حاوی سرب است مضرات سرب را دارد. حتی در صورت پخش شدن پودر آن در خانه می تواند همراه با مواد غذایی وارد بدن شود. برخی از مضرات جبران ناپذیر سرب و پودر مردارسنگ عبارتند از:

سرب یکی از عوامل ایجاد سرطان مخصوصا سرطان خون در انسان است. چنانچه شخصی پودر مردارسنگ را برای قسمتی از بدن خود نظیر زیر بغل ، کشاله ران ، کف پا و … استفاده نماید ، ترکیبات اکسید سرب PbO از طریق پوست به بدن نفوذ می کند و به مرور زمان باعث ایجاد سرطان می شود.

سرب موجود در مردارسنگ، موجب ناراحتی های چشمی می‌شود.

سرب، سلول‌های عصبی را از بین می برد  و موجب بیماری‌های خونی و مغزی می‌شود.

سرب، موجب بیماری‌های کلیه، یبوست ، دردهای شکمی و تهوع می‌شود.

خوردن آن، کشنده است.

مردارسنگ باعث ایجاد حساسیت‌ها و آلرژی‌های پوستی می‌شود.

استفاده  مداوم از سنگ مرداب باعث تیرگی پوست زیر بغل می شود.

این خطرات برای اطفال، افراد خردسال و همچنین افراد سالمند بسیار بیشتر می باشد.

روی سیستم تولید مثل اثر منفی دارد.

ممنون از اطلاعات مفیدتون بله حق با شماس

سلامت باشید

1402/04/07
در پاسخ به متین جعفری :

ممنون از اطلاعات مفیدتون بله حق با شماس

سلامت باشید

🌹
با آرزوی سلامتی و تجربه روایح زیبا برای شما

دانیال دانیال
1402/04/08

خیلی سادگی, دوری از استرس, تغذیه سالم, استحمام مرتب و حفظ بهداشت و استفاده از رول های دئودورانت مناسب و استاندارد (مثل اولداسپایس ) و روایح عطر مناسب. تمام

در پاسخ به دانیال :

خیلی سادگی, دوری از استرس, تغذیه سالم, استحمام مرتب و حفظ بهداشت و استفاده از رول های دئودورانت مناسب و استاندارد (مثل اولداسپایس ) و روایح عطر مناسب. تمام

ارادت دانیال جان بله کاملا درسته

سپاس از همراهیت

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟