مسیح و ما

دوستان همیشه عزیز ، حامی و قدردان ام
سلام ها و ارادت ها خدمت یکایک شما
در صورتیکه با این پیام از دل و رای موافقت حاصل است لطفا به صلاحدید به روش مقتضی حمایت فرمایید .
مدیریت دلسوز و خادم این خانه ی معطر و جمع بزرگ معطریون
با تقدیم گرمترین سلام ها و عرض تعظیم .
قدردانی ای خاضعانه به عرض تعظیم کمترین نشانه ای ست ازین حقیر بر بزرگواری های شما .
در خصوص تصمیم اخیر آن مقام محترم بر دوست دیرین این جمع بزرگ جناب آقای مسیح ، این حقیر ضمن عرض تسلیم بدلایل ذیل نسبت به تجدید نظر متمنی ی اقدامی مقتضی و بذل مهری شایسته ی آن مدیر بزرگوار ام :
- بر کفه های توزین عدالت کفه ی اقدامات شایسته به بذل مهر و دانش ایضا سواد ساکنین به محک شعور با تشرف به شعر از سوی نامبرده بر همگان به استناد سندهای مثبوت مندرج در صفحات معطر عطور که مسبوق به سابقه است چنان موزون است که حتی ازدیاد امتیازات منفی ای که بر شماره به سبقت فزاید در کفه ی مقابل ، هرگز توان حرکت بر شاقول میزان میسر نشود .
- بذل مهر موجبات اخذ و بسط دلها کند ، تعدد دوستداران مسیح در این خانه ی معطر خود گواه آن است و پاسخ مهر هماره مهر است خصوص از جانب بزرگان .
- دم مسیحایی هماره از سوی منتقدین و هوشیاران بر عمل مقابل ( منفی ) میچربد از آن رو که این دم موجبات اعمال شایسته ی دوستداران است و دقیقا این محک است که بایست از سوی بزرگواران ملاک رای و عمل واقع گردد .
- اینجانبان هماره بر رعیت بودن خویش و رعیت پروری ی جنابتان به بزرگواری معترف بوده ایم و رسم بزرگی همواره بزرگواری ست .
- آنچه بر ما دوستدارانِ مسیح و حضرتعالی ، پوشیده است به هر میزان که عمیق باشد عمیق تر از دوستی و خیرخواهی ی آن مدیر محترم نیست .
- جنابتان مستحضر است ارتباط عاطفی ی بین اعضای معطر محور این خانه ، که هماره بر مدار مهر میچرخند و گسستگی ی این زنجیر قطور به رای بی شک صالح و صادق آن مدیر ماهر موجبات عدم تعلق خاطر و رنجوری ی قلبهایی میگردد که این خانه و به طبع ، آن مدیر ِ با افتخار این خانه هماره بر حضور ایشان خرسند و لاطف است و ملطوف دوستداران .
به عبارتی ساده تر که بر دوستان جوانمان نیز مشهود باشد :
- تک تک اعضای این خانه بر شکوفایی ی آن سهیم و بر اشاعه ی معطریت او کوشایند و هماره لطف آنها بر یکدگر و بر این خانه ، بر مضرات ناخواسته ی ایشان میچربد . بی شک تعداد خیر هر کدام بر شماره ، بسیار بر ضرر ایشان پیشی دارد مگر حاسدان و این مهم میبایست از سوی آن مقام محترم به توزین عدالت مد نظر باشد با خط کش مهر و عطوفت و متعاقب به توزیع . ایضا غیبت هر دوست موجبات خسران و رنجش قلب های سایرین است و بذر نا امیدی و خمودگی میپاشد که بی شک برداشتی چندین برابری خواهد داشت به مضارع .
مدیر ما بر بزرگواری شهیر است چه در بین اعضای ما خانواده ی خود و چه مابین دیگر مدیران رقیب ، ازین رو طمع لطف و بنده نوازی از آن مقام محترم طمعی خام نیست بلکه تفکر شده و پخته است .
تزریق شادی با گذشت و بزرگواری ی آن جناب موجبات مسرت همگان است که همه ی اندیشمندان این خانه از اهالی ی معطر مهر و عطوفت و دانش اند .
اینجانبان بدینوسیله تقاضای مهر و بزرگواری از مقام محترمی داریم که این طمع بر وی نه تنها گران نیست که به این صفت موصوف است .
آنچه شما میدانید و ما نمیدانیم ، با تذکری اکید به پایانی موکد به مهر اگر ختم شود موجبات شادی و سرور همه ی دوستداران ایشان که پرشمار نیز هستند خداراشکر فراهم گردد انشاله .
دوری از دوستان هماره موجبات خسران است و این خانه به دوستی هایش زیبا و معطر و شهیر است .
انشاله همین رویه ادامه یابد به یاری خدا ، توسط آن مدیریت محترم و دوستان کوشا :)
پیشاپیش بر بزرگواری ی جنابتان سپاس ها داریم .
با عرض ارادت و لبخند
دوستداران شما ، این سقف ما و مسیح 😊

Melody Melody
1401/11/25

اقای کامبیز مهربان سلام مسیح دقیقا همون چیزیه که ما تو دنیای امروز بهش نیاز داریم. ولی متاسفانه یه مشکلی داره. اونم اینه که طوفان درونش رو نمیتونه کنترل کنه. بنظرم شما هر وقت با ایشون گفتگو کردید ازش بخواید میرزا کوچک خان درونش رو حداقل تو این سایت بندازه دور. فقط از فلسفه و ادبیات بنویسه. اقا ما اصلا مسیحی که تفکرات زاویه دار   داره و صب تا شب روی خط قرمز قدم میزنه رو نمیخوایم. شرایط فکری یک نویسنده حرفه‌ ای رو درک میکنم ولی باید به شرایط محیطی هم نگاه کرد. مسیح میتونه در هر فرمی تاثیرگذار باشه پس نیازی نیست سراغ فرمای دردسر ساز بره. دوس داشت میتونه با همه ما بیرون از اینجا مرتبط بشه و در فضای خصوصی با هم گفتگو کنیم. بنظرم اگه اینو بتونید تو کله گنده اش فرو کنید دیگه هیچ مشکلی هیچوقت پیش نمیاد. 

[EDITED] 1401/11/25 19:38

با سلام به همگی دوستان. و با تشکر از جناب آقای سخی مهربان. من هم خواهشمندم اکانت مسیح عزیز را برگردانید.

[EDITED] 1401/11/25 22:48
محسن محسن
1401/11/25

با اجازه ی عموسخی عزیز، و ضمن تشکر از ایشان به خاطر بزرگواری شان، پیشقدم شدن با قلم زیبایشان، من هم به نوبه خودم، از مدیر محترم خواهشمندم "مسیح" عزیز را به ما برگردانید... قطعآ این لطف را فراموش نخواهیم کرد.

nazanin nazanin
1401/11/25

سلام به آقای سخی و همگی عزیزان

من شخصا لذت می برم میبینم کسی مثل مسیح خط قرمز هارو رد میکنه و طوفان و هیاهوی درونش رو میریزه بیرون. هرچند خیلی این کار رو انجام نمیده چون بخواد بی پروا باشه یه دردسر این چنینی درست میشه. 

چیزی که منو ناراحت میکنه اینه که هیچ جا تقریبا از این مسئله استقبال نمیشه. من اصلا منظورم به سایت عطرافشان نیست. کلی دارم میگم. 

طبعا 99 درصدمون از دردسر و خط قرمزها دوری میکنیم و سریع میخوایم مسئله رو ببندیم. تهش سر بسته شاید به موضوعی اشاره کنیم. که خب من هم طرفدارش نیستم..

براش نوشته بودم روحیه ی حساسی داره که البته منظورم چیز دیگه ای بود اما وقتی برام متنی نوشت هم تونستم درکش کنم و هم خوشحال شدم از این بابت که چیزهایی که درونش بوده رو ریخته بیرون تا حدودی. قبلش هم سر همون داستان منشور و جیگر مونده حس میکردم خسته و کمی آشفته باشه. 

کلا دلم میخواد آدما همه چیرو بریزن رو دایره. دوست دارم به مغز آدما پر و بال داد بشه تا بتونن خیلی راحت حرفشونو بزنن درباره ی هرچیزی..اصن طوفان به پا کنن. لذت میبرم از این مسئله. واقعا باعث میشه لبخند بزنم.

حس بدی بهم دست میده وقتی میبینم همه فقط میخوایم طرف ساکت باشه و خودش رو نگه داره و کنترل داشته باشه روی خودش. الان کلا زمونه همینطوری شده. (بازم میگم دارم کلی حرف میزنم و اصلا موضوع عطرافشان نیست)

الان هم چیزی که باعث شده خیلی ناراحت باشم برای مسیح اینه که سوای از اینجا و عطرافشان، در خیلی از جاهای دیگه باهاش برخورد میکنن و میخوان جلوش رو بگیرن. این خیلی منو بهم میریزه چون همیشه دوست داشتم حرفشو بزنه. بی پروا و بی باک. هرچند خودش همیشه نوشته عذر تقصیر و خواستار همگی بوده که رعایت سایت رو بکنن. برای صبا هم نوشته بود: یک نویسنده باید به فکر ناشرش باشه و مراعاتش رو بکنه. 

این یکبار هم از دستش در رفت وگرنه خودش خیلی با ملاحظه است. 

nazanin nazanin
1401/11/25
در پاسخ به Melody :

اقای کامبیز مهربان سلام مسیح دقیقا همون چیزیه که ما تو دنیای امروز بهش نیاز داریم. ولی متاسفانه یه مشکلی داره. اونم اینه که طوفان درونش رو نمیتونه کنترل کنه. بنظرم شما هر وقت با ایشون گفتگو کردید ازش بخواید میرزا کوچک خان درونش رو حداقل تو این سایت بندازه دور. فقط از فلسفه و ادبیات بنویسه. اقا ما اصلا مسیحی که تفکرات زاویه دار   داره و صب تا شب روی خط قرمز قدم میزنه رو نمیخوایم. شرایط فکری یک نویسنده حرفه‌ ای رو درک میکنم ولی باید به شرایط محیطی هم نگاه کرد. مسیح میتونه در هر فرمی تاثیرگذار باشه پس نیازی نیست سراغ فرمای دردسر ساز بره. دوس داشت میتونه با همه ما بیرون از اینجا مرتبط بشه و در فضای خصوصی با هم گفتگو کنیم. بنظرم اگه اینو بتونید تو کله گنده اش فرو کنید دیگه هیچ مشکلی هیچوقت پیش نمیاد. 

ملودی جان سلام

مسیح اتفاقا بنظرم خیلی سعی بر این داره که طوفان درونش رو کنترل کنه تا حدودی موفقه. همرو در خودش نگه میداره اما یک دفعه بوم!

واسه ی همینه من عمیقا زجر میکشم این مورد رو میبینم

درسته این جا ( عطرافشان) جاش نیست ولی واقعا دلم میخواد اصلا خودشو کنترل نکنه.

دلم میخواد تا دلش میخواد راه بره رو تمام خط قرمزا و طوفانشو نشون بده. هرچی هست و نیست رو بریزه روی دایره.

عمیقااا متاسفم که همه جا مجبوره کنترل کنه و مراعات کنه. 

دلم میخواد اصلا مراعات نکنه. بی پروا و آزاد کارشو بکنه و این اجتماع و روزگارِ بد هی بهش نگه: مسیح ساکت. مسیح خودتو کنترل کن. مسیح نرو تو باقالیا. کاش یه روزی برسه که بعید میدونم برسه اما همه بگن: مسیح برو تو باقالیا. مسیح طوفان به پا کن. مسیح هرچی هست و بریز بیرون. خیالتم تخت.. اینا همه آرزوهای منه برای مسیح..

سلام به مدیریت محترم 

من هم خواهشمندم مسیح رو برگردونید. 

سرمای زمستان رو با دورهم بودن و با جادوی روایح داشتیم طی میکردیم جامی از فاسفه به دست مسیح بود و ادبیات عمو سخی ما رو سیراب میکرد بی خونه میشیم اقای مدیر 

سلام خدمت مدیریت محترم . از آنجایی که نظر من در مورد عطر orion ،  هم در این قسمت و هم در قسمت نظرات و ریویو عطرها حذف شد و مخاطبم علاوه بر دیگر دوستانم، شخص مسیح عزیز هم بود،  نمی توانم دوباره آن نظر را در این قسمت اضافه کنم؟

Melody Melody
1401/11/25
در پاسخ به nazanin :

ملودی جان سلام

مسیح اتفاقا بنظرم خیلی سعی بر این داره که طوفان درونش رو کنترل کنه تا حدودی موفقه. همرو در خودش نگه میداره اما یک دفعه بوم!

واسه ی همینه من عمیقا زجر میکشم این مورد رو میبینم

درسته این جا ( عطرافشان) جاش نیست ولی واقعا دلم میخواد اصلا خودشو کنترل نکنه.

دلم میخواد تا دلش میخواد راه بره رو تمام خط قرمزا و طوفانشو نشون بده. هرچی هست و نیست رو بریزه روی دایره.

عمیقااا متاسفم که همه جا مجبوره کنترل کنه و مراعات کنه. 

دلم میخواد اصلا مراعات نکنه. بی پروا و آزاد کارشو بکنه و این اجتماع و روزگارِ بد هی بهش نگه: مسیح ساکت. مسیح خودتو کنترل کن. مسیح نرو تو باقالیا. کاش یه روزی برسه که بعید میدونم برسه اما همه بگن: مسیح برو تو باقالیا. مسیح طوفان به پا کن. مسیح هرچی هست و بریز بیرون. خیالتم تخت.. اینا همه آرزوهای منه برای مسیح..

آره باهات موافقم و یکم از نوشته ی خودم پشیمونم. باید اینطوری باشه که تو میگی ولی میبینی دیگه اوضاع رو. چیزایی که مسیح مینویسه رو تو اروپا و مجلات حرفه ای برای هر لغتش پول میدن. خودت میدونی دیگه اینارو. اما اینجا تنها نویسنده ی حرفه ای رو که رایگان هم داره فعالیت میکنه تعلیق میکنن :) فک کن تو فوتبال یه تیم بخواد مسی رو بندازه بیرون. 🤦🏼‍♀️ بیشتر شبیه باگ میمونه. 

Dapper Dapper
1401/11/25

درود

اميدوارم عطرافشان تو اين دامي كه جلوي راهش گسترده شده نيوفته.

چيزي كه هست اينه كه عين من در ماه ١٠٠ تا كاربر و عين کسانی كه فقط در مورد عطر بصورت تخصصي مینویسن ماهي ده نفر به سایت اضافه ميشه. اگر هم نباشيم دل كسي تنگ نميشه برامون چون جاي ما رو نفرات بهتر پر ميكنن. 

همين اواخر دوستان cast away و x با نقدهاي بسيار خوبي سايت رو مزين كردن. عزيزان با سابقه تر هم كه هستن. 

ولي هر روز تو سايت اسم ايكاروس برده ميشه. يا كاربرا از دلتنگيشون براي متون و نوشته هاي مسيح يا جناب سخي يا بقيه ميگن. (من خودم تمام نظرات رو كامل ميخونم و لذت ميبرم، زور سرانگشتم هم ميرسه به گوشيم و از "اسكرول كردن"خسته نميشم.🤣)

از افراد دفاع نميكنم. آدم زنده نياز به مدافع نداره. بخصوص یکی مثل دوست مشترکمون مسیحای سخندان و‌ سخنور. 

من نميتونم به مدير سايت بگم كه چنين بايد كنه و چنان. خداروشكر پيشنهاد نظرسنجي آنلاين هم كه نميشه داد. گند همه چيز دراومده به لطف بات و ربات. 

با شناختي كه تو اين حدودا دو سال از روش مديريت سايت هم پيدا كردم، ميدونم دچار "دوستي خاله خرسه" بعضي معدود نميشه.

نمیدونم چرا اکانت مسیح تعلیق شده، ولی واقعا امیدوارم دلیلش هر چیزی که هست زودتر حل بشه تا دوباره با سحر قلمش جادو کنه همه چیزو.

پی نوشت: قسم به همه چیز که این هر چی که هست، "سکوت" نیست.

بغضه. غمباده. چنگ زده به خرخره آدم. نگران از اینکه به محض‌شروع، رنگ اشک‌ بپاشه به کلمات.

پرنیان پرنیان
1401/11/26

کامبیز عزیز سپاس بیکران بابت باز کردن این صفحه واقعا. آدم دست کم تو صفحه تو می دونه چک کش مجازی نمیشه. و ممنون از این که درخواست همه رو این جا نوشتی با قلم پر عشقت

حقیر هم همون طوری که قبلاً با «تکلم الکنم» که باعث بدفهمی ها و کج فهمی های بسیار شد گویا، که البته درک پاتولوژی ش خیلی هم برام سخت و غامض نیست، از مدیر محترم عطرافشان درخواست بازگشت مسیح رو دارم 

[EDITED] 1401/11/26 01:15
اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟