Zabihi68 Zabihi68
25
1399/09/19

چگونگی تشخیص نتهایی که تا حالا بو نکردیم!!

بعضی از دوستان انچنان دقیق عطرارو ریویو میکنن که انگار سازندشن.میرن نتهارو از تو مراجع میبینن بعد میان کتابوار و به ترتیب نت اولو دومو سومو مینویسن.من بهیچ وجه تو این زمینه حرفه ای نیستم.تشخیص بعصی از روایح مثه اسطوخدوس یا هل یا عود و ....راحته که البته اینم نیاز به مهارت بالا داره و بعضی نت هارو واقعا ادم نمیدونه بوش چی هست اصلا،یا شایدم تو ایران همچین گیاه یا میوه یا هرچیز دیگه ای نداریم که تا حالا به دماغمون خورده باشه بعد طرف میاد میگه این قسمت از عطر فلان بو رو میده..اخه رو چه اصولی میشه اینجوری ریویو کرد.شاید یه عنصر پایه عطر خودشو تو تاپ نت نشون بده.یا برعکس.دوستان لطفا کتابوار و بترتیب نتها ننویسین.بنظرم تشخیص نتها واقعا کارسختیه که فقط از دست حرفه ایهاش برمیاد.ازنظرم ما بیایم بوی کلی عطرو تشریح کنیم کافیه.اینکه یاد چی میوفتیم یا پرفورمنس چطوریه کافیه.ببخشید طولانی شد.

Zabihi68 Zabihi68
1399/10/01
در پاسخ به Amir Mohammad :

دقیقا دوست عزیز همینجور که میفرمایین تشخیص بسیاری از نت ها اونم توی عطرهای پیچیده واقعا کار ساده ای نیست . خود من مثلا همین نت هایی که به نظرشما ساده هستند رو به کمک یک سری عطرها که رفرنس اون نت هستند و دست ریز دارم ازشون تونستم تا حدودی مسلط بشم روشون ولی بازهم هنوز میبینیم مثلا در چرمی ها که به سادگی در برخی عطرها قابل احساس هستند در برخی یک نوع دیگری از چرم استفاده میشن که تشخیصشون سخت میشه و زمان میبره .

ممنون امیرمحمد عزیز.بنظر منم رفرنسها خیلی مهم هستند چرا که ازروشون میتونیم کلی نت رو تو عطرای دیگه تشخیص بدیم هرچند حدودی.

یه نکته مهم دیگم که اشاره کردی پرداخت مختلف عناصر هست که ممکنه تو عطرا بوی متفاوتی ارائه بدن.مثه تفاوت چرمهای گوچی ابسولوت با چرم اکوادی پارما.جناب ارشیتکتم تو این بحثا به این نکته اشاره کردن.

بهرحال ممنونم از وقتی که گذاشتی

در پاسخ به Zabihi68 :

ممنون امیرمحمد عزیز.بنظر منم رفرنسها خیلی مهم هستند چرا که ازروشون میتونیم کلی نت رو تو عطرای دیگه تشخیص بدیم هرچند حدودی.

یه نکته مهم دیگم که اشاره کردی پرداخت مختلف عناصر هست که ممکنه تو عطرا بوی متفاوتی ارائه بدن.مثه تفاوت چرمهای گوچی ابسولوت با چرم اکوادی پارما.جناب ارشیتکتم تو این بحثا به این نکته اشاره کردن.

بهرحال ممنونم از وقتی که گذاشتی

خواهش میکنم اقای ذبیحی

بله واقعا ساده نیست و ادم رو به اشتباه زیاد میندازه . مخصوصا توی چرم ها و ترکیبات بوزی که واقعا تشخیص و تفکیک نت با یکی دو تست نمیشه به درستی انجام داد . 

خداروشکر شاهد جو بسیار خوب و صمیمانه ای داخل سایت هستیم و انشالله با تست های مکرر و متنوع هممون روز بروز مسلط تر میشیم 

alireza .xx alireza .xx
1400/02/19

شما هم اگه چندسال زحمت بکشی،هزینه کنی، اصولی قدم برداری،تک نت هارو بصورت اسانس باکیفیت گیربیاری میتونی حداقل شصت هفتاددرصدنت هارو توحافظه بویاییت ذخیره کنی،،الان ماایرانیاحتی اگه عطربازم نباشیم وقتی رز درعطری باشه تشخیص میدیم چون ازبچگی حافظه بویاییت با رز یا دارچین اشنابوده،واگه نت های دیگه راهم تهیه وانقدر ببویی که ملکه ذهنت بشه مثل همون رز میشه برات،،،،،البته برخی ریوها رو من کاملا میدونم کپی از سایتای خارجیه،ولی خیلیا واقعا بلدن واگه با نت شناسی اشناباشی میتونی تشخیص بدی نظرکیه کپی ونظرکی واقعی،،ببین هرم بویایی که برای عطرها اعلام میکنن کاملانمایشی وکسی که نت هارو میشناسه میدونه ممکن نتی که نوشته دربیس نت قرار داره بخاطره غلظت ودوز بالا ازهمون ابتدا به مشام برسه

آخرین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟