TIMELESS TIMELESS
17
1401/09/04

هزینه سرمایه‌گذاری در تولید برند عطر

با احترام و عرض ادب
استادان بزرگوار جناب آقای سخی، جناب آقای روحانی و جناب آقای علیرضا اسدی، من در فکر راه اندازی برند عطر به نام خودم (شاهین) در ایران هستم، ازتون راهنمایی می‌خوام در این زمینه که برای راه اندازی برند عطر بدون داشتن عطار و فقط برپایه خریداری باکیفیت A+ ترکیبات عطرهای محبوب جهانی و میکس کردن دقیق آنها توسط عطرشناسانی همچون شماها و تعبیه کردن داخل شیشه های کریستالی زیبا با هاردباکس باکیفیت و زیبا چقدر هزینه برای سرمایه گذاری نیاز هست؟ و لطفا شما عزیزان با توجه به هنر عطرشناسی خودتان و بخصوص آقای سخی بزرگوار بپاس تجربه میکس کردن ترکیبات عطرها و بازآفرینی عطرهای محبوب با قیمت حداقل و همچنین جناب آقای روحانی باتوجه به دانش شیمی عطرها و آقای اسدی باتوجه به دانش ترکیبات آروماتیک‌ و داشتن کارگاه عطاری، لطفا یه راهنمایی کلی در این مورد و میزان هزینه سرمایه گذاری در خرید ترکیبات باکیفیت A+ حداقل برای ۱۰۰ عطر محبوب جهانی و شیشه های کریستالی زیبا و باکیفیت و والف و افشانه های پلاستیکی مرغوب و هاردباکس در حد کیفیت هارد باکس عطرهای آلفا مونته، را تشریح فرمایید.
با سپاس از همراهی و شکیبایی شما بزرگواران....

دیدید چه گفت فرشته ی این خانه ، جناب دکتر اسعدی ؟؟

آنچه که من گفتم ، آنچه دیگر دوستان گفتند ، آنچه همه گفتند ، باز نیارزد به توزین ِ آن یک بیت !

حتی اگر همه ی ما گویندگان نیز خود بر کفه ی ترازو رویم !!

کافی نیست به تحرک شاقول !!

آفرین خانم فیضی ! 

من که شاعری شاعر زاده ام نیز به یاد نیامد این بیت !

تمام شد !

و تمام :)

TIMELESS TIMELESS
1402/02/07
در پاسخ به کامبیز سخی :

دیدید چه گفت فرشته ی این خانه ، جناب دکتر اسعدی ؟؟

آنچه که من گفتم ، آنچه دیگر دوستان گفتند ، آنچه همه گفتند ، باز نیارزد به توزین ِ آن یک بیت !

حتی اگر همه ی ما گویندگان نیز خود بر کفه ی ترازو رویم !!

کافی نیست به تحرک شاقول !!

آفرین خانم فیضی ! 

من که شاعری شاعر زاده ام نیز به یاد نیامد این بیت !

تمام شد !

و تمام :)

با احترام و عرض ادب

استاد ارجمند جناب آقای سخی بزرگوار و بزرگ زاده، بله واقعا در این محفل تفکرهایی بسیار معطر حضور دارند که هر چقدر هم فیکساتور برای این شهد متفکر وارد شود، باز هم غلظت و اصالت شهد این تفکر آنقدر عمیق است که هرگز با هیچ فیسکاتوری مخلوط نخواهد شد. من به تک تک عزیزان این محفل اعم از ملائکی مثل شما، فرشته هایی مثل نازنین بانو، بانو فیضی و مونا بانو و ...... ایمان دارم و این ایمان از اعتقاد ژنتیکی من برای شماها سرچشمه میگیرد. چراکه قطعا ژنتیک بین سلولی منو شماها باهم همپوشانی دارد......

سپاس مُنًور از منبع نور که تا همیشه حتی صفحات نمایشگرها را هم نورانی میکند.....

در پاسخ به nazanin :

سلام آقای جمالیان، 

پرواضح بوده که شما نیت خیر در سر داشته و دارید و ممنون هستم از این بابت.

اما نه خیلی فشار نیومد بهم:) راستش این فکر در سرم بود که یه کوفته تبریزی جانانه درست کنم، همگی دور هم بخوریم و کیف کنیم که دیدم ای دادِ بی داد! :/ به جای برنج و لپه داشتم آب تو هاون می کوبیدم:)) پیاز داغم ام سوخت:/ خلاصه که کوفته بی کوفته:) دیگه هاون و گذاشتم همون جا هر کی تشنه شد بنوشه و یاد گذشتگان کنه:) شوخی می کنم:)

خلاصه که بله...:)

پیروز و تندرست باشید 

دکتر اسعدی عزیز

اینجا مینویسم که تنها خود بخوانید

کاری به دیدگاه یا قضاوت جوانان ندارم . برخی اوقات جوانان تند میروند و ذهنیتی را منتقل میکنند که می اندیشند تنها به ذهن ایشان رسیده . حال آنکه پیران زودتر آن اندیشه را دیده اند لیک پس از توزین آن تفکر ، آن را لایق بر گفتار ندیده اند به صلاح . اغلب جوانان عجول اند در بیان ، کلمات و بار آنها را توزین نمیکنند و بقول عامیانه ، نمیجوند جمله را و قبل از سنجش غی میکنند . این طبیعی است .

در خصوص ارژنگ و ایرج ، ایشان پیگیر یک درست هستند لیک زمان آن نادرست است . یعنی اگر شرایط پس از ساااالها تغییر کند و برای اول بار ایرانیان در جایگاه لایق خود استوار شوند ، آنگاه این دیدگاه ماست که محل اشکال است و باید نقد و بررسی شود . اکنون در جهان ، بر بامی ایستاده ایم که دو هوا را در گستره ی خود تجربه میکند ! و تغییر در دیدگاه ها ، اینگونه توجیه و میسر میشود !

در فیزیک اصل فضا زمان هر دو با هم اطلاق و بیان میشود یعنی هر کدام دیگری را تحت تاثیر و تغییر قرار میدهد . در دنیای ما نیز قوانین تحت تاثیر اقتصاد تغییر میکند و باید هر دو را با هم دید . تحلیل دنیای عطور نیز اینگونه است .

موردی دیگر که بسیااار حائذ اهمیت است :

حضرت مسیح بیشتر زمان و مهر خود را خرج افرادی میکرد که از مسیر خارج بودند ! این عمل او از سوی نیکان تناقض تعبیر میشد و میگفتند آیا ما دوستان توئیم و خدای تو ؟ یا ایشان ؟

پاسخ بسیااار تامل بر انگیز بود که : شما را نیاز به حضور من نیست که خود راه جسته اید بی واسطه ! لیک ایشان لایق تر اند بر من که فلسفه ی بعثت من متوجه خدمت به ایشان است !

یادتان نرود که شما بزرگترین ِ پزشکان اید که مفتخرید به منتخب خدا شدن به این دستور .

شما به مهری ماهرید که بسیار کسان محتاج اند به آن و هر آنکه بیشتر ترک فعل مهر کند بر شما ، پس محتاج تر است به دریافت ! که شما را انتخاب کرده به دریافت ، که ماخذی مهیر تر از شما نیافته است درین جمع کثیر ! 

که البته انتخابشان الحق شایسته است . 

جناب دکتر ، از این پنجره بنگرید !

که شکی بر دید وسیع و گستره ی گیتی ی شما نیست .

با احترام و لبخند 😊

TIMELESS TIMELESS
1402/02/08
در پاسخ به کامبیز سخی :

دکتر اسعدی عزیز

اینجا مینویسم که تنها خود بخوانید

کاری به دیدگاه یا قضاوت جوانان ندارم . برخی اوقات جوانان تند میروند و ذهنیتی را منتقل میکنند که می اندیشند تنها به ذهن ایشان رسیده . حال آنکه پیران زودتر آن اندیشه را دیده اند لیک پس از توزین آن تفکر ، آن را لایق بر گفتار ندیده اند به صلاح . اغلب جوانان عجول اند در بیان ، کلمات و بار آنها را توزین نمیکنند و بقول عامیانه ، نمیجوند جمله را و قبل از سنجش غی میکنند . این طبیعی است .

در خصوص ارژنگ و ایرج ، ایشان پیگیر یک درست هستند لیک زمان آن نادرست است . یعنی اگر شرایط پس از ساااالها تغییر کند و برای اول بار ایرانیان در جایگاه لایق خود استوار شوند ، آنگاه این دیدگاه ماست که محل اشکال است و باید نقد و بررسی شود . اکنون در جهان ، بر بامی ایستاده ایم که دو هوا را در گستره ی خود تجربه میکند ! و تغییر در دیدگاه ها ، اینگونه توجیه و میسر میشود !

در فیزیک اصل فضا زمان هر دو با هم اطلاق و بیان میشود یعنی هر کدام دیگری را تحت تاثیر و تغییر قرار میدهد . در دنیای ما نیز قوانین تحت تاثیر اقتصاد تغییر میکند و باید هر دو را با هم دید . تحلیل دنیای عطور نیز اینگونه است .

موردی دیگر که بسیااار حائذ اهمیت است :

حضرت مسیح بیشتر زمان و مهر خود را خرج افرادی میکرد که از مسیر خارج بودند ! این عمل او از سوی نیکان تناقض تعبیر میشد و میگفتند آیا ما دوستان توئیم و خدای تو ؟ یا ایشان ؟

پاسخ بسیااار تامل بر انگیز بود که : شما را نیاز به حضور من نیست که خود راه جسته اید بی واسطه ! لیک ایشان لایق تر اند بر من که فلسفه ی بعثت من متوجه خدمت به ایشان است !

یادتان نرود که شما بزرگترین ِ پزشکان اید که مفتخرید به منتخب خدا شدن به این دستور .

شما به مهری ماهرید که بسیار کسان محتاج اند به آن و هر آنکه بیشتر ترک فعل مهر کند بر شما ، پس محتاج تر است به دریافت ! که شما را انتخاب کرده به دریافت ، که ماخذی مهیر تر از شما نیافته است درین جمع کثیر ! 

که البته انتخابشان الحق شایسته است . 

جناب دکتر ، از این پنجره بنگرید !

که شکی بر دید وسیع و گستره ی گیتی ی شما نیست .

با احترام و لبخند 😊

با احترام و عرض ادب

استاد بزرگوار و فرهیخته از مهر و عنایت ویژه ی شما بسیار سپاسگزارم. من به تمام رهنمودهای شما باور دارم و یقین دارم تمامی این رهنمودها، سرچشمه ی سالها تجربه ی زندگی در فراز و نشیب مکان زمان است از برای شما..... فلذا هر آنچه از شما می آموزیم، در مسیر زندگی مورد استناد قرار خواهیم داد که این رهنمودهای شما به رایگان در این محفل برای استناد است و خوشا به سعادت آنان که این مهم را از شما دریافتند و آنان که از رهنمودهای رایگان، غافلند به ناچار در مکان زمانی دیگر با پرداخت هزینه اعم از عمر هدر رفته یا تباهی حس عاطفی و یا هدر دادن هزینه های اقتصادی، بر این مهم، تجربه کسب خواهند کرد. حال که ما این رهنمودها را به رایگان در اختیار داریم، حداقل شخص من هرگز از این استنادها غافل نخواهم ماند که در آتیه ها مجبور به پرداخت همان هزینه ها برای داشتن همین استنادها باشم.....

سپاس معظم از این تفکر معصوم شما و بهترین ها برای شما...........

rahil tagi rahil tagi
1402/02/10

آقای اسعدی خیلی خیلی موافقم باهاتون ...

امیدوارم در این مسیر موفق باشید .. ما از کشور ترکیه یا امارات چیزی کمتر نداریم بلکه بیشتر هم داریم هم در عطرسازی و هم در سایر به جهت فرهنگ غنی ، تاریخ دیرینه و طبیعت سخاوتمندمون بخاطر این همه عطر و طعم ...

دوست عزیزم اقای اسعدی امیدوارم یک روز این ایده اجرایی بشه و من حتما میام در مراسم بازگشایی برندتون شرکت می کنم البته اگه افتخار بدید و دعوتم کنید !

اما بهم یه قولی بدید .. اگه یه روز ازتون دیدمتون لطفا یه عطر هم برای من بسازید ... عطری که خودم دوست دارم همه روایح یک جا جمع باشند ولی متاسفانه در هیچ عطری نیست .. امیدوارم گشتم نبود تبدیل نشه به نگرد نیست .... براتون آرزو بهترین اتفاقها رو دارم .. 🌼

TIMELESS TIMELESS
1402/02/10
در پاسخ به rahil tagi :

آقای اسعدی خیلی خیلی موافقم باهاتون ...

امیدوارم در این مسیر موفق باشید .. ما از کشور ترکیه یا امارات چیزی کمتر نداریم بلکه بیشتر هم داریم هم در عطرسازی و هم در سایر به جهت فرهنگ غنی ، تاریخ دیرینه و طبیعت سخاوتمندمون بخاطر این همه عطر و طعم ...

دوست عزیزم اقای اسعدی امیدوارم یک روز این ایده اجرایی بشه و من حتما میام در مراسم بازگشایی برندتون شرکت می کنم البته اگه افتخار بدید و دعوتم کنید !

اما بهم یه قولی بدید .. اگه یه روز ازتون دیدمتون لطفا یه عطر هم برای من بسازید ... عطری که خودم دوست دارم همه روایح یک جا جمع باشند ولی متاسفانه در هیچ عطری نیست .. امیدوارم گشتم نبود تبدیل نشه به نگرد نیست .... براتون آرزو بهترین اتفاقها رو دارم .. 🌼

با احترام و عرض ادب

بله انشالله اگر شرایط مقدور شد حتما.... فقط اون عطری که شما مدنظرتون هست که همه ی روایح رو داشته باشه، عطر سفید نامیده میشه که چند ماه قبل در یکی از کامنتهام عطر سفید رو فکر کنم برای عطر گرانقیمت شنل شماره ۵ (شیشه قرمز رنگ یاقوتی) درج کردم. سپاس از همراهی شما بانوی محترم....

آخرین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟