پوریا پوریا
5
1401/06/31

چرا هر عطری میزنم به نظرم پخشش ضعیفه؟

تا جالا چند تا سمپل از عطرهای مختلف رو تست کردم ولی به نظرم تقریبا همشون پخش خوبی نداشتن.

دستریزها رو از همون سایت معروف گرفتم و ماندگاری عطرها واقعا خوبه واسه همین بعید میدونم فیک باشه.

مثلا بوی رنسانس اصلا برام واضح نیست یا بوی لیتون رو اصلا متوجه نمیشم.

نمیدونم مشکل از شامه ی منه یا اسپری کردن روش خاصی داره؟

Perfumex Perfumex
1401/07/01

منم مشکل شمارو تجربه کردم اگر سایت معروف همون سایت اصفهانی منظورتونه منم دوتا سمپل گرفتم از کارهاییی که مطمئنم غول پخش بو هستند اما بسیار ضعیف و بی رمق بودند به نظر میاد سمپلها مورد اطمینان نیستند و بهتره از بطری اصلی تست کنید در صورت امکان

alireza .xx alireza .xx
1401/07/01

متاسفانه برخی دکانت فروش بعداز سالها تجربه اما هنوز دستریز گرفتن اصولی را بلد نیستن و با پاشش مستقیم ، با فشار و بدون کج کردن عطرو محکم ته شیشه کوچکتر اسپری میکنند ، اینکار تاپ نت را پرواز میده و دیگع نداریمش .

این عزیزان میتونن با سرنگ گاوی و کمی دستکاری کردن سرِ سرنگ ، خیلی راحت و بدون اینکه عطر با فشار اسپری بشه ، مایع را بکشن و اروم به شیشه مدنطر منتقل کنند .

روش دیگه ای هم هست که یک نازل افشانه میاری دهانه یا خروجی  را با سوزن گشاد میکنی و یک شنلنگ کوچک که زخامت و قطرش از سرنگ انسولین کوچکتر هست بهش وصل میکنند ، برای دکانت گیری ، نازل عطر فول سایز را بر میداری ، نازلی که با شلنگ ساختی را روش جا میزنی ، سر دیگه  شلنگ را داخل شیشه مدنطر میزاری ، اروم اروم نازل را فشار و اسپری میکنی ، با این روش مایع بدون فشار و شکستن مولکولها وارد شیشه میشه .

دوست عزیز یک چیز یادت باشه ، برخی عزیزان هنگام تست ابتدایی تقریبا با عطر دوش میکیرن ، اینکار سریع شامه را اشباع و تصور میکنند عطر محو شده .برای تخمین و تست ابتدایی نهایت دو پاف کفایت میکنه .

مشکلاتی از قبیل عفونت های سینوسی حتی از نوع خفیفش که شخص خودش اصلا مطلع نیست و یا مصرف برخی قرص و داروها نیز روی سیستم بویایی تاثیر منفی میزاره ، عزیزان حداقل سالی یک مرتبه به فوق تخصص گوش ، حلق و بینی مراجعه کنند تا از سلامت بویایی شان مطمعن بشن. 

پوریا پوریا
1401/07/01
در پاسخ به alireza .xx :

متاسفانه برخی دکانت فروش بعداز سالها تجربه اما هنوز دستریز گرفتن اصولی را بلد نیستن و با پاشش مستقیم ، با فشار و بدون کج کردن عطرو محکم ته شیشه کوچکتر اسپری میکنند ، اینکار تاپ نت را پرواز میده و دیگع نداریمش .

این عزیزان میتونن با سرنگ گاوی و کمی دستکاری کردن سرِ سرنگ ، خیلی راحت و بدون اینکه عطر با فشار اسپری بشه ، مایع را بکشن و اروم به شیشه مدنطر منتقل کنند .

روش دیگه ای هم هست که یک نازل افشانه میاری دهانه یا خروجی  را با سوزن گشاد میکنی و یک شنلنگ کوچک که زخامت و قطرش از سرنگ انسولین کوچکتر هست بهش وصل میکنند ، برای دکانت گیری ، نازل عطر فول سایز را بر میداری ، نازلی که با شلنگ ساختی را روش جا میزنی ، سر دیگه  شلنگ را داخل شیشه مدنطر میزاری ، اروم اروم نازل را فشار و اسپری میکنی ، با این روش مایع بدون فشار و شکستن مولکولها وارد شیشه میشه .

دوست عزیز یک چیز یادت باشه ، برخی عزیزان هنگام تست ابتدایی تقریبا با عطر دوش میکیرن ، اینکار سریع شامه را اشباع و تصور میکنند عطر محو شده .برای تخمین و تست ابتدایی نهایت دو پاف کفایت میکنه .

مشکلاتی از قبیل عفونت های سینوسی حتی از نوع خفیفش که شخص خودش اصلا مطلع نیست و یا مصرف برخی قرص و داروها نیز روی سیستم بویایی تاثیر منفی میزاره ، عزیزان حداقل سالی یک مرتبه به فوق تخصص گوش ، حلق و بینی مراجعه کنند تا از سلامت بویایی شان مطمعن بشن. 

سلام علیرضا جان.
از اونجایی که عطر امضای شما رنسانسه خوب شد که جواب دادی.

بوی رنسانس رو خیلی دوست دارم،، یه بار سه تا پاف زدم به امید بازخورد گرفتن ولی بازخوردی که نگرفتم هیچی حتی خودم هم بوش رو به زور احساس میکردم 😅.

همین اتفاق برای ناکسوس هم افتاد البته بوش برای خودم کامل قابل تشخیص بود ولی اون هم بازخوردی نداشت ولی تا دو هفته بوش روی لباسم مونده بود.

واسه همین شک کردم که شاید یه جای کار میلنگه.

در مورد دارو هم اگه بتونی چندتا مثال بزنی ممنون میشم چون خود هم یه سری دارو مصرف میکنم. 

پوریا پوریا
1401/07/01
در پاسخ به Perfumex :

منم مشکل شمارو تجربه کردم اگر سایت معروف همون سایت اصفهانی منظورتونه منم دوتا سمپل گرفتم از کارهاییی که مطمئنم غول پخش بو هستند اما بسیار ضعیف و بی رمق بودند به نظر میاد سمپلها مورد اطمینان نیستند و بهتره از بطری اصلی تست کنید در صورت امکان

درود بر Perfumex.

اره از همون جا گرفتم.

حق با شماست، باید از بطری اصلی تست کرد. یه بار که تهران بودم هرود رو تست کردم و وقتی برگشتم خونه همه متوجه عطر شدن.

ولی الان بعد از چند سال برگشتم مازندران و فروشگاه عطر معتبری این نزدیکی ها نیست که بشه اونجا تست کرد.

[EDITED] 1401/07/02 10:41

سلام من هم کم و بیش با مشکلاتی که اشاره کردید روبرو شدم یکی از مواردی که بهم کمک کرد در مورد پخش و ماندگاری ادکلن‌ها ارزیابی بهتری داشته باشم تست روی افراد دیگه بود..

برای مثال در یک مورد یادم میاد تابستون پارسال cartier roadster رو از همون سایت اصفهانی تهیه کردم و پوشیدم و از نظر عملکرد به نظرم ضعیف بود.. مدتی بعد همون دستریز رو روی لباس پدرم اسپری کردم و جالب بدونید بعد از گذشت ۲۴ ساعت هر موقع نزدیک ایشون می‌رفتم هنوز نت پایانی رایحه برام قابل تشخیص بود..

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟