saeedbeeas saeedbeeas
16
1401/04/27

چرا عطرای شرکتی و فیک ماندگاری بیشتری دارن؟

سلام

من چند وقتیه دکانت و دستریز میخرم و عطرهای مختلف رو تست میکنم

چیزی که متوجه شدم و خیلی عجی بود اینه که 

یه سری دکانت گرفتم که به ماندگاری و پخش بو خیلی معروفن

مثل بوکانرا یا مگا ماره

ولی یکی از دوستام یه عطر شرکتی داره که جفت این عطرها رو توی ماندگاری و پخش بو زد!

چه اتفاقی میفته که یکی با عطر 400 تومنیش عطرای 6-7 میلیونی رو میزنه؟

با این تفاصیر اصلا به صرفه هست عطر اورجینال بخریم اصلا؟

IRRO IRRO
1401/04/27

سلام

قطعا در این مقایسه بحث کیفیت رایحه مطرح نبوده ، اگر مطرح بود عطر گرانتر پیروز میدان میشد.

alireza .xx alireza .xx
1401/04/27

عطرای فیک رو بهش نمیپردازم چون بکل رد هستند و از اسانس های زیرزمینی استفاده میکنند .

اما کارای شرکتی ، اون دسته از شرکتی ها که شفاف هستند و با رویت برگه های متریال سیفتی دیتا شت msds میشه فهمید از کجا اسانس وارد کردن رو بهش میپردازم ، چرا اینا بعضا بلحاظ پرفورمنس قویترن ؟ اول اینکه قوی بودن پخش و ماندگاری اگر به کیفیت کار صدمه بزنه پشیزی ارزش ندارد ، دوم اینکه چون مواد معطره ای که اینا استفاده میکنند به مراتب از مواد اولیه ای که برندهایی مثل نازوماتو بکار میبره ارزانتره ، خب پایین بودن قیمت مواد اولیه ، استفاده از شیشه و پکبج های چینی ارزان و... دست اینارو باز میزاره که به راحتی ۳۰٪ مواد معطره استفاده کنند ، بنده نمیدونم از چه شرکتی خرید کردی اما به احتمال زیاد کاری که شما تست داشتی، درصد اسانس کمتر از ۲۰٪ بوده و اون شرکت روی فرموله کردن اتانول از ۳٪ دی پروپیلن گلایکول و ۲٪ ایزوپروپیل میرستات استفاده کرده ، متاسفانه هستند شرکتهایی که بخاطره بالابردن ماندگاری از حجم غیراستاندارد استابلایزرها استفاده میکنند که برای سلامت پوست و سیستم بویایی در بلندمدت خیلی مضره .

مسئله دیگه اینکه بسیاری از برندهای ریشه دار به دو ابرکمپانی چند ملیتی لورآل و ال وی ام اچ فروخته شدن و دقیقا بعد از واگذاری بیش از سی برند معتبر به این دو کمپانی، روند کیفیت و بخصوص پرفورمنس کاراشون افت کرد که البته یه بخشش بخاطره قوانین ایفرا و محدود شدن عناصر مهم عطرسازی است ، مثلا همین چندوقت پیش عناصری مثل الدهید ، اپوپوناکس ، کشمران ، یاس ، رز ابسولوت ، آمیل سینامیک آلدهید و... محدود شدن و پرفیومرها من بعد بجای ۲.۶۷٪ آلدهید محبورن نهایت از ۰.۹۵٪ این عنصر استفاده کنند ، خب محدود شدن الدهید طبعا سبب میشه یه سری عطرهای شنل و... دیگه اون کیفیت قبل رو نداشته باشند ، محدود شدن عنصری مثل اپوپوناکس بی شک روی کیفیت و پرفورمنس برخی کارای امواج مانند اینترلود تاثیر منفی خواهد گذاشت ، اما بازم میگم بخش عمده ای از ضعیف شدن پرفورمنس عطرها در دهه اخیر به ایفرا ربطی ندارد و بیشتر به سیاست برندها بعداز بحران اقتصادی ۲۰۰۸ برمیگیرده که اغلب زیر بلیط لورال و ال وی ام اچ رفتند ، متاسفانه روندی که بنده دارم میبینم اینه که بعداز بحران کرونا بازم برندها  از کیفیت و غلظت عطرهاشون میزنند ، چرا میگم ایفرا تا این حدی که تصور میشه نباید روی پرفورمنس تاثیر بزاره چون ما ۴۰۰۰ عنصر در عطرسازی داریم ، علم عطرسازی هم بشدت پیشرفت کرده ، مثلا میگن خزه بلوط محدود شده ، خب پرفیومر میتونه با همون درصد اندک خزه بلوط و اضافه کردن پچولی ، خلع رو پر کنه , درواقع محدودیت های ایفرا بیشتر روی ساختار رایحه تاثیر میزاره ، مثلا رز ابسولوت محدود شده و پرفیومرها مجبورن در عطرهایی که قبلا با این عنصر ساختن، اون درصد کم شده را با رزotto بلغاری پرکنند ، این سبب میشه بوی گلی اون عطرها یه نمه دستخوش تغیبر بشه و ممکن برای کسایی که نسخه های قدیمی رو داشتند چندان خوشابند نباشد ،اما این تغییر روی پرفورمنس تاثیرش خیلی ناچیزه  . 

حمید حمید
1401/04/28
در پاسخ به alireza .xx :

عطرای فیک رو بهش نمیپردازم چون بکل رد هستند و از اسانس های زیرزمینی استفاده میکنند .

اما کارای شرکتی ، اون دسته از شرکتی ها که شفاف هستند و با رویت برگه های متریال سیفتی دیتا شت msds میشه فهمید از کجا اسانس وارد کردن رو بهش میپردازم ، چرا اینا بعضا بلحاظ پرفورمنس قویترن ؟ اول اینکه قوی بودن پخش و ماندگاری اگر به کیفیت کار صدمه بزنه پشیزی ارزش ندارد ، دوم اینکه چون مواد معطره ای که اینا استفاده میکنند به مراتب از مواد اولیه ای که برندهایی مثل نازوماتو بکار میبره ارزانتره ، خب پایین بودن قیمت مواد اولیه ، استفاده از شیشه و پکبج های چینی ارزان و... دست اینارو باز میزاره که به راحتی ۳۰٪ مواد معطره استفاده کنند ، بنده نمیدونم از چه شرکتی خرید کردی اما به احتمال زیاد کاری که شما تست داشتی، درصد اسانس کمتر از ۲۰٪ بوده و اون شرکت روی فرموله کردن اتانول از ۳٪ دی پروپیلن گلایکول و ۲٪ ایزوپروپیل میرستات استفاده کرده ، متاسفانه هستند شرکتهایی که بخاطره بالابردن ماندگاری از حجم غیراستاندارد استابلایزرها استفاده میکنند که برای سلامت پوست و سیستم بویایی در بلندمدت خیلی مضره .

مسئله دیگه اینکه بسیاری از برندهای ریشه دار به دو ابرکمپانی چند ملیتی لورآل و ال وی ام اچ فروخته شدن و دقیقا بعد از واگذاری بیش از سی برند معتبر به این دو کمپانی، روند کیفیت و بخصوص پرفورمنس کاراشون افت کرد که البته یه بخشش بخاطره قوانین ایفرا و محدود شدن عناصر مهم عطرسازی است ، مثلا همین چندوقت پیش عناصری مثل الدهید ، اپوپوناکس ، کشمران ، یاس ، رز ابسولوت ، آمیل سینامیک آلدهید و... محدود شدن و پرفیومرها من بعد بجای ۲.۶۷٪ آلدهید محبورن نهایت از ۰.۹۵٪ این عنصر استفاده کنند ، خب محدود شدن الدهید طبعا سبب میشه یه سری عطرهای شنل و... دیگه اون کیفیت قبل رو نداشته باشند ، محدود شدن عنصری مثل اپوپوناکس بی شک روی کیفیت و پرفورمنس برخی کارای امواج مانند اینترلود تاثیر منفی خواهد گذاشت ، اما بازم میگم بخش عمده ای از ضعیف شدن پرفورمنس عطرها در دهه اخیر به ایفرا ربطی ندارد و بیشتر به سیاست برندها بعداز بحران اقتصادی ۲۰۰۸ برمیگیرده که اغلب زیر بلیط لورال و ال وی ام اچ رفتند ، متاسفانه روندی که بنده دارم میبینم اینه که بعداز بحران کرونا بازم برندها  از کیفیت و غلظت عطرهاشون میزنند ، چرا میگم ایفرا تا این حدی که تصور میشه نباید روی پرفورمنس تاثیر بزاره چون ما ۴۰۰۰ عنصر در عطرسازی داریم ، علم عطرسازی هم بشدت پیشرفت کرده ، مثلا میگن خزه بلوط محدود شده ، خب پرفیومر میتونه با همون درصد اندک خزه بلوط و اضافه کردن پچولی ، خلع رو پر کنه , درواقع محدودیت های ایفرا بیشتر روی ساختار رایحه تاثیر میزاره ، مثلا رز ابسولوت محدود شده و پرفیومرها مجبورن در عطرهایی که قبلا با این عنصر ساختن، اون درصد کم شده را با رزotto بلغاری پرکنند ، این سبب میشه بوی گلی اون عطرها یه نمه دستخوش تغیبر بشه و ممکن برای کسایی که نسخه های قدیمی رو داشتند چندان خوشابند نباشد ،اما این تغییر روی پرفورمنس تاثیرش خیلی ناچیزه  . 

درود علیرضا جان. چقدر علمی و منطقی استدلال کردین. لذت بردم و استفاده هم کردم.

فقط من دو سوال دارم. اصولا کار شرکتی یعتیچی و چرا تفاوت داره با غیر شرکتی؟ چرا شرکتی ها گرون تر هستند؟ و دوم اینکه پس بزرگوار چیزی که متوجه شدم تایید کردین کارهایی مثل کرید و ... برای صرفه اقتصادی کیفیت کار و غلظت رو کاهش می‌دهند. درست متوجه شدم؟  

alireza .xx alireza .xx
1401/04/30
در پاسخ به حمید :

فقط من دو سوال دارم. اصولا کار شرکتی یعتیچی و چرا تفاوت داره با غیر شرکتی؟ چرا شرکتی ها گرون تر هستند؟ و دوم اینکه پس بزرگوار چیزی که متوجه شدم تایید کردین کارهایی مثل کرید و ... برای صرفه اقتصادی کیفیت کار و غلظت رو کاهش می‌دهند. درست متوجه شدم؟  

درود حمیدجان الان کامنت رو دیدم  ، امشب مفصل توضیح خواهم داپ

alireza .xx alireza .xx
1401/05/01
در پاسخ به حمید :

سلام مجدد دوست عزیز .

عطرشرکتی یعنی خالق ندارد ، یعنی پرفیومری در کار نیست که بیاد و با ترکیبِ تک نت ها عطر خلق کنه .

کارای شرکتی ، کپی و بازطراحی از عطرهای پرفروش دنیا هستند ، اینکه کپی عطرهایی مثل اونتوس و ساواج زیاده و در مقابل کپی و شرکتی کارای نیش و آرتیزان کمتره به این دلیل نیست که مالک فلان برند ارتیزان و نیش اجازه بازطراحی یا همون کپی از عطرهایش را نمیدهد ، اصلا کمپانی هایی که بازطراحی میزنند از کسی اجازه نمیگرند ، اونا به درخواست شرکتی ها ( مانند ارماف ، اجمل و...) بازطراحی میزنند ، خب شرکتی ها ۹۹٪ مشتریاشون کسانی هستند که فقط دنبال اینن خوشبو باشند و طبیعیه که از عطرهای نیش و آرتیزان که مشتری عام بسختی پسند میکند سفارش ندهند ، شرکتی ها از کمپانی هایی مانند دالبرگ و اس اف ای درخواست میکنند مثلا از عطر سیلورمانتین براشون کپی بزنند ، این کمپانی هام طبق سفارشی که میگیرن ، چندمیل سیلورمانتین اورجینال را میارن و از طریق دستگاه GC_MS فرمولش را بدست میارن و در انتها با مهندسی معکوس اسانس خالص کپی شده سیلورمانتین را تولید میکنند و در پیت های ۲۵ لیتری برای ارماف میفرستند ، ارماف هم میاره و توسط یک کارشناس و متخصص اون اسانس را با اتانول دناتوره ، استابلایزرها، اب دی یون ، سورفکتانت و... میکس ، فریز و ایج میکنه و بعدهم با یک اسم متفاوت به بازار عرصه میکنه ( این روند تولید کارای شرکتی بود که با ارماف مثالش را زدم ) ، بازم میگم اگه کپی کارای نیش و آرتیزان کمتره چون مخاطب عام کمتر پسند میکنه اما بنده شاهدم که بازطراحی کارای ارتیزان و نیش شدت گرفته و دوستان منتظر باشند که سال آینده عطرهای شرکتی روژا داو ، اندی تاور ، تیزیاناترنزی ، اورتوپاریسی ، پنهالیگونز و... توسط شرکتهایی مانند ارماف و... به بازار عرضه بشه .

حمیدجان اگه اشتباه نکنم نوشته بودی که چرا عطرهای شرکتی گرونترن ؟ دقیق متوجه نشدم ، اما عطرای شرکتی از اورجینال ارزونترن ، شاید منظورتان تفاوت قیمت شرکتی ها باهم باشد ، اگه منظورتون اینه باید بگم علت تفاوت قیمت و کیفیت خوده شرکتی ها در ابتدا برمیگرده به اون کمپانی که برای بازطراحی انتخاب میکنند ( اینکه کمپانی دالبرگ المان برای بازطراحی انتخاب بشه قطعا از انتخاب سلوز ترکیه  چند سرو گردن بالاتر خواهد بود ) ، دوم گرید اسانسِ بازطراحی شده س ، اگه درخواست کننده که همون شرکتی میشه به کمپانی بگه بالاترین گرید را برام بازطراحی بزن که قیمت هرکیلوی آن بالای سی میلیون تومن میباشد از گریدهای ارزان سازی شده سه چهار میلیونی خیلی بهتر خواهد بود ، شرکتی ها نوددرصدشان از گریدهای سه تا شش پنج میلبونی استفاده میکنند و دو سه شرکت هستند که گرید وان لول ۹۰۰ یورویی سفارش میدهند . شرکتی ها یه تعداد زیادشون استاندارد نیستند ، علتش ؟ اول اینکه اسانس های چینی استفاده میکنند که فاقده برگه های msds و کنترل الرژی هستند ، دوم در فرموله کردن از استابلایزر و حلال ها تخصص کافی ندارند ، یه مثال میزنم ، حد استاندارد استابلایزر نهایت ۲٫۵٪ میباشد اما برخی شرکتها برای اینکه حاشیه سودشان بیشتر شود میان درصد اسانس را میارن زیر ۱۵٪ ، بعد برای اینکه ماندگاری را حفظ کنند از ۵٪ استابلایزر استفاده میکنند که این حجم مضره ، یا استفاده از تثبیت کننده های ممنوعه مانند فتالات و... ، خلاصه کلام بین خود شرکتی ها تفاوت از زمین تا آسمان است . فکر کنم منظور شما از غیر شرکتی همینایی بود که گفتم استانداردهارو رعایت نمیکنند ، متاسفانه مردم همه رو شرکتی میدونند و بعضی از این غیر استانداردها خیلیم فروش بالایی دارند ... .

اما در مورد کاهش پرفورمنس کارای اورجینال ، دقیقا بخش عمده اینا هیچ ارتباطی به قوانین ایفرا ندارد و بیشتر به سیاست برندها برمیگرده ، همونطور که گفتم بیش از ۳۰ برند معتبر توسط لورال و ال وی ام اچ خریداری شدن ، این دو کمپانی چندملیتی بیشتر سودمحورن و تغیبرات بسیاری از برندها از همینجا شروع شد ، یه سری تغییراتم بعداز بحران اقتصادی ۲۰۰۸ شروع شد ، بسیاری از برندها واقعا دیگه عطرهارو به اب بستن ، کاملا تابلو که پایه آب دی یونایزد را بالای ۲۰٪ بردن ( هرچقدر درصد مواد معطره کم بشه ، پایه اب رو افزایش میدهند ، مثلا وقتی خلوص یک عطررا میارن زیر ۱۵٪ ، مجبورن با اضافه کردن پایه اب دیونایزد چیزی حدود ۲۲٪، ضریب تبخیر اتانول را کم کنند وگرنه همون ۱۵٪ مواد معطره سه سوت تبخیر میشه ) ، اش بقدری شور شده که اروپایی ها که خیلی دغدغه پرفورمنس خوب و خفن نداشتند صداشون در اومده و از ضعیف شدن پخش و ماندگاری عطرها بشدت شاکین . 

Therezvani Therezvani
1401/06/10

ماندگاری هیچ ربطی به کیفیت نداره عطر های فیک یا کپی که شرکتی ها هم کپی محسوب میشن سی درصد کیفیت رایحه اورجینال رو ندارن شفافیت رایحه واقعا پایینه نوت ها هم اصلا اجرا نمیشن و خطی هست مواد اولیه کیفیت بسیار پایینی دارن و سردرد میارن اصلا این کپی ها رایگان ارزش استفاده ندارن

سلام به شما 🌹عطر گرمی پرفیوم دارای روغن میتونید در فیلم ساخت عطر ان را مشاهده کنید و باعث میشه مولکول های عطر اسانس های پراکنده نشه فرار نباش در عوض میتونید ببینید ادکلان شما پخش بوی بیشتر تا عطر ایشون دار امتحان کنید مکانی که عطر اسپری میکنید وازلین بمالید بیشتر میمونه عطر روی پوست 

سارينا سارينا
1402/06/03
در پاسخ به alireza .xx :

خيلى قشنگ و مفيد گفتيد

ممنون

ميشه بدونم اين اطلاعاتتون منبعش كجا هست؟ مقاله يا كتاب يا حالا چبز ديگه؟

سلام به همه 🌹واقعا گیج شدیم اول بگم ک عطر گرمی خوب وبد داریم ومتاسفانه دروغ هم زیاد یه مغازه رفتم میگفت این ورساچی پورهوم کار شرکت اس اف 

یکی دیگم رفتم اونم همینا میگفت خیلی باهم فرق داشتن وبدتر ک ادکلان های اورجینال هم شما فقط ۴ الا ۵ تومن پول برند میدید وهزینه های دیگ گمرک و ... و.. و... ک ب دستتون برسه ک طرف باید میلیاردر باش ک هزینه بالا این ادکلان وعطر اورجینال بد پول ته جیبش رو ‌

شاید براتون عجیب باش با عطر گرمی ورساچه پورهوم با فیکساتور ادکلان اورجینالش رو دوستم درست کرد ک چندین سال تو عطر مو نمیزنه با هم با همون عطر گرمی

شما ب نظرتون پایه ادکلان چیه ؟

معلومه الکل بدون رنگ و بو واسانس 

حالا عطر های گرمی خوبی هستند که واقعا با کیفیت در تولید اسانس عمل کرد باشن منتها ما میریم از هر کی رسید می خریم 

ومتاسفانه تو همون پلمی هاشم یا دستکاری شد یا همون مواد اولیه بی کیفیتی داره من عطر گرمی با کیفیتم سراغ دارم ک اون نت ها وترکیبات با جزیئات منتقل کن 

دانیال دانیال
1402/06/14

تو مو میبینی و من پیچش مو...

اولین
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟