نگهداری از دکانت

سلام اساتید گرامی

من ۱۵۰ تا دکانت دارم چطوری جمع و جور بکنمش ؟ جعبه خاص یا ابتکاری؟؟

Amelie Amelie
1401/02/29

سلام، وقت بخیر

بنظر من دکانت‌( و‌نه سمپل اورجینال) برای نگهداری طولانی مدت نیست؛ می‌تونه برای تست استفاده بشه و یا مواقعی که به فرض مثلا سفر می‌رین و نمی‌خواید شیشه‌ی ادکلن رو با خودتون ببرین.

بنابراین بهتره استفاده شن، به شخصه دکانت‌هام اکثرا دچار تغییر بو شدن. البته من خیلی بداخلاق بودم باهاشون و همه رو یه جا ریخته بودم توی یه کارتون کوچولو 🤦

برای اینکه بازم بیشتر عمر کنن، اینکه زیاد تکون نخورن و در معرض نور نباشن کمک کننده‌ست. مثلا در بگ‌های دسته‌دار خیلی کوچولو(مثلا  ارتفاعش ۱۰ سانته و می‌شه توی خونه هم درست کرد) کنار هم قرارشون بدید که فیکس باشن و تکون نخورن. از اینا منظورمه 

https://images.app.goo.gl/zcYztwDbwFG3dN566

البته احتمال داره من اشتباه بگم، چون تجربه‌ی چندانی ندارم. نظر پیشکسوت‌های سایت رو جویا شین:)

روز خوش🌺

در پاسخ به Amelie :

سلام، وقت بخیر

بنظر من دکانت‌( و‌نه سمپل اورجینال) برای نگهداری طولانی مدت نیست؛ می‌تونه برای تست استفاده بشه و یا مواقعی که به فرض مثلا سفر می‌رین و نمی‌خواید شیشه‌ی ادکلن رو با خودتون ببرین.

بنابراین بهتره استفاده شن، به شخصه دکانت‌هام اکثرا دچار تغییر بو شدن. البته من خیلی بداخلاق بودم باهاشون و همه رو یه جا ریخته بودم توی یه کارتون کوچولو 🤦

برای اینکه بازم بیشتر عمر کنن، اینکه زیاد تکون نخورن و در معرض نور نباشن کمک کننده‌ست. مثلا در بگ‌های دسته‌دار خیلی کوچولو(مثلا  ارتفاعش ۱۰ سانته و می‌شه توی خونه هم درست کرد) کنار هم قرارشون بدید که فیکس باشن و تکون نخورن. از اینا منظورمه 

https://images.app.goo.gl/zcYztwDbwFG3dN566

البته احتمال داره من اشتباه بگم، چون تجربه‌ی چندانی ندارم. نظر پیشکسوت‌های سایت رو جویا شین:)

روز خوش🌺

سپاس از شما

alireza .xx alireza .xx
1401/02/30

دکانت چون بصورت دستی پرمیشه هوا درش جریان داره ، همین سبب میشه دکانت هایی که حجمش کمتر از یک سوم مونده بعضا در عرض یکسال دستخوش تغییر رایحه و ترشیدگی بشه ، اگه دکانتت مثلا پنج میلِ و یک میل تهش مونده سعی کن اون یک میل را مصرف کنی ، بخصوص در عطرهای سیتروسی و خنک که مولکول های سبکی دارند این تغییر زودتر رخ میده اما در عطرهای سنگین ممکن هیچگونه تغییری رخ نده ( درصورت نگهداری صحیح ) .

سعی کن در معرض نور مستقیم نباشند ، نور ، نوسان دما ، رطوبت برای عطر ، سمپل و دکانت مضره .

قسمت عطرگرام بنده را مشاهده کنید ، یه کیف کار عطری دارم که نمونه های شاهد و رقیق شده و ... درش نگهداری میکنم ، مشاهده کنید و اگر خیاط اشنا دارید نشونش بدهید که از روی همون یه مشابه برات با فوم یا چرم طراحی کنه ، البته بنده این کیف را چون مجبورم یه سری نمونه را مدام همراه داشته باشم برام تهیه شده و شاید برای نگهداری در منزل توجیه نداشته باشد ، در مجموع یه خوبی داره که میتونی منظم و براساس خنک ، ملایم و گرم دکانت هارو در کیف جا بدی .

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟