ویکتور اند رولف

ویکتور اند رولف

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : لورئال
کشور : هلند
تعداد محصول : 68
ویکتور اند رولف یک خانه مُد در آمستردام است. نام خانه «ویکتور اند رولف» برگرفته از نام ویکتور هورستینگ و رولف اسنورن است. هم ویکتور و هم رولف متولد سال 1969 بودند و یکدیگر را در زمان تحصیل در رشته مُد در آکادمی هنر در آرنهم ملاقات کردند. این زوج اندکی شباهت فیزیکی به هم دارند و به خاطر عکس‌انداختن یا راه‌رفتن در کت‌واک بعد از نمایش‌های مد با لباس همشکل مشهور هستند. 
این مناظر در نمایش‌های مُد آن‌ها هم وجود دارد که شکل نمایش هنری را به خود می‌گیرد و صحنه‌های جالبی خلق می‌کند، مانند مدلی که نُه لایه‌ی مختلف لباس شب به تن دارد، نمایش‌هایی که مدل‌های آبی‌پوشی را به نمایش می‌گذارند که حکم «صفحه آبی» برای نمایش فیلم را دارند، و نمایش‌هایی که در آن‌ها هر مدل داربست خود را با نور و موسیقی خود به تن داشت. ویکتور و رولف برای اولین مجموعه پوشاک مردانه خود، "Monsieur"، لباس‌ها را خودشان مدلسازی کردند، و روی صحنه و مقابل دیدگان مطبوعات و مهمانان لباس عوض می‌کردند. 
شهرت این زوج به خاطر خلاقیت و هنرمندی مجموعه لباس‌هایشان است. تعجبی ندارد که این زوج مُدها و طرح‌های خود را در نمایشگاه‌هایی در برخی از مشهورترین موزه‌های هنری جهان به نمایش درآورده‌اند. ویکتور و رولف مجموعه کتاب‌هایی نیز منتشر کرده‌اند و برای تئاترها نیز لباس طراحی کرده‌اند.
عطرها ادامه طبیعی کار این زوج خلاق به نظر می‌رسند. اولین عطر ویکتور اند رولف، "فلاور بمب"، در سال 2004 معرفی شد که همزمان با مجموعه مُد زنانه بهار/تابستان 2005 به نام "فلاور بمب" بود. ویکتور و رولف این نام را انتخاب و بطری متمایز «نارنجک دستی» و بسته‌بندی به شکل هدیه را طراحی کردند. این عطر به موفقیتی قابل توجه دست یافت و چند نمونه مشابه و نسخه‌های محدود از آن طی سال‌های بعد توزیع شد. عطری مردانه خیلی زود به دنبال آن آمد.
اولین عطر مردانه‌ی این زوج، آنتیدوت، در سال 2006 توزیع شد که آن نیز همزمان با مجموعه خط تولید مردانه‌ی Monsieur بود که نام آن نیز "آنتیدوت" بود.
عطر بعدی، در سال 2009  "او مگا" (بازی با "Omega"، آخرین حرف الفبای یونانی)، با بسته‌بندی نوآورانه‌اش آشوبی به پا کرد. درِ عطر و عطرپاش در هم ادغام شده‌اند و عطر با فشردن درپوش گرد ویکتور اند رولف پخش می‌شود. 
عطر مردانه جدید اسپایس بمب در سال 2012 توزیع شده است.
ویکتور اند رولف