ورو پروفومو

ورو پروفومو

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : سوئیس
تعداد محصول : 16

.ورو.پروفومو. برندی سوئیسی در تولید عطرهای لوکس دست‌ساز است که در سال 2007 با مدیریت عطرسازی به نام ورو کرن پایه‌گذاری شد. سه عطر اولیه‌ی این برند در ماه مه 2007 به بازار عرضه شدند. سه سال پس از عرضه‌ی اولین محصولات، ورو همان عطرها را در قالب ادوپرفیوم (با کمی تغییر در ترکیبات) معرفی کرد.

ورو کرن که عطرساز و عطرشناسی کارآزموده بود، پنج سال از وقت خود را به ساخت سه اکستریت دو پرفیوم اولیه‌اش اختصاص داد. شیشه‌های كوچك محصولات حاوی عصاره‌ی عطر بسیار غلیظی هستند كه با استفاده از درپوش بطری مستقیماً روی پوست اسپری می‌شوند. اثر این عطرها پرحرارت، شهوانی و فریبنده است. .ورو.پروفومو. حاصل پیوند فرخنده‌ی قدیمی و جدید، استادکاری سنتی و تکنولوژی پیشرفته‌ی مدرن است. سه عطر .ورو.پروفومو. که به بازار عرضه شده‌اند عبارتند از: اوندا، کی‌کی و روبج. هر یک از این آثار دنیای زنانه‌ی منحصربه‌فردی را در محفظه‌ای کوچک جای می‌دهد.

عطرهای .ورو.پروفومو. با همان سنت آثار کلاسیک بزرگی همچون شانل شماره‌ی 5، گرلن شالیمار و میتسوکو ساخته شده‌اند. این ترکیبات حاوی مقادیر زیادی اسانس‌های طبیعی هستند. اسانس‌ها و عصاره‌ها، با تناسبات 60 تا 90 درصد نسبت به اسانس‌های مصنوعی در ترکیب غلبه دارند. عطرهای دارای سهم بالای اسانس‌های طبیعی با ساختاری پیچیده و پویا شناخته می‌شوند که با عطرهای مصنوعی فاقد اسانس‌های طبیعی قابل مقایسه نیست.

از آنجا که بطری‌های عطر با ابعادی استاندارد برای تولید انبوه تقریباً تنها نوع موجود در بازار هستند، ورو کرن از خدمات یکی از شرکت‌های تأمین‌کننده‌ی {ملزومات} عطرهای لوکس دست‌ساز استفاده کرد تا دقیقاً شیشه‌های عطر دلخواهش را بسازند، این کارگاه شیشه‌گری بسیار قدیمی در نرماندی قرار داشته و بیش از صد سال است که با مدیریت خانوادگی اداره می‌شود. {در آنجا} بطری‌های عطر به روش شیشه‌گری سنتی یعنی با حرارت دیدن در کوره‌های قدیمی شکل داده می‌شوند.

فرم ایجاد شده برای بطری عطر یادآور دهه‌ی 1940 است. برای محافظت از عصاره‌های گرانبها در برابر اثرات نور خورشید، کهربای تیره یا آمبره فونسه، به عنوان رنگ شیشه انتخاب شد. روش قدیمی رنگ کردن شیشه از درون به جای کار ساده‌ی اسپری کردن رنگ بر روی آن، به کار گرفته شد. آرم .ورو.پروفومو. روی شیشه نقش بسته است. درپوش بطری به لطف سطحی بزرگ با بافت دندانه‌ای جزئی به خوبی در میان انگشتان جای می‌گیرد.

ورو پروفومو