ون کلیف اند آرپلز

ون کلیف اند آرپلز

محور فعالیت : جواهر سازی
شرکت مادر : اینتر پارفومز
کشور : فرانسه
تعداد محصول : 48

ون کلیف اند آرپلز شرکتی فرانسوی و لوکس در زمینه‌ی جواهرات، ساعت و عطر است. شارل آرپلز و باجناقش، آلفرد ون كلیف، در سال 1896 این شرکت را تأسیس کردند. این زوج اولین فروشگاه‌شان را در سال  1906، در میدان مشهور وندوم افتتاح كردند. آن‌ها به دلیل استفاده از سنگ‌های قیمتی و تخصص و نوآوری‌شان در زمینه‌ی تکنیک‌های جواهرسازی شهرت یافتند.

امپراتوری ون کلیف اند آرپلز بین سال‌های 1909 تا 1939 در قالب بوتیک‌های متعددی گسترش یافت. در سال 1942، خانواده‌ی آرپلز به ایالات متحده مهاجرت و اولین بوتیک آمریکایی خود را در نیویورک افتتاح کردند. این شرکت سرانجام تا آسیا گسترش یافت و تا سال 1999، یعنی زمانی که به تصاحب کمپانی فینانسیر ریچموند اس‌.آ در آمد، زیر نظر اعضای خانواده کنترل و مدیریت می‌شد.

جواهرات زیبای ون کلیف اند آرپلز بر تن اعضای خانواده‌های سلطنتی، چهره‌های برجسته‌ی سیاسی، چهره‌های سرشناس اجتماعی و بازیگران و هنرمندان بسیاری نشسته و آنان را آراسته است.

این شرکت اولین بار در سال 1978 با عطر فرست ، با رایحه‌ای گلی و آلدهیدی، پا به دنیای عطرسازی گذاشت. عطر First همچنان به عنوان گزینه‌ای پرطرفدار باقی مانده و در طی سالیان طولانی منبع الهام نسخه‌های جدید خود بوده است. دیگر نسخه‌های برجسته‌ی این شرکت شامل عطر کلاسیک تزار و فیره و خط تولید عطرهایی لوکس به نام Collection Extraordinaire می‌شود که اولین نمونه‌اش در سال 2009 معرفی شد.

ون کلیف اند آرپلز